Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новини
Відкрито проект МОП з питань оплати праці в Україні Друк
Понеділок, 18 березень 2019 10:08

В Україні запроваджено дворічний Проект Міжнародної організації праці «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження», презентація якого відбулася нещодавно у Києві.

У презентації Проекту взяли участь експерти МОП – Маріоко Оучі та Олена Важинська, Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики України, представники Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, організацій роботодавців, наукових установ тощо.

Відкрив захід Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, який охарактеризував комплекс проблем, що належить розв’язати в ході реалізації Проекту, який запроваджено завдяки наполяганням профспілок.

Презентували Проект Маріко Оучі, старший спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, та Олена Важинська, програмний спеціаліст з питань міжнародних трудових стандартів, прав на робочому місці та гендерної рівності з Міжнародного навчального центру МОП.

Проект складається з трьох компонентів:

– подолання заборгованості з виплати заробітної плати,

– створення механізму встановлення мінімальної заробітної плати згідно з Конвенцією МОП № 131,

– забезпечення рівного винагородження за рівноцінну працю та скорочення гендерного розриву в оплаті праці.

Головною метою Проекту є забезпечення захисту заробітної плати шляхом удосконалення національної нормативної бази за допомогою соціального діалогу, зокрема, проект має скерувати тристоронніх партнерів на розв’язання проблем, порушених наглядовими радами щодо виконання Конвенцій МОП №№ 95, 131, 173, 100, 111.

Як очікується, станом на кінець періоду впровадження Проекту тристоронні партнери мають напрацювати заходи з вирішення зазначених проблемних питань заробітної плати та розпочати їх реалізацію.

Стратегія надання технічної підтримки по кожному компоненту Проекту побудована на чотирьох елементах:

  • комплексна нормативна підтримка шляхом узгодження заходів на виконання рекомендацій Адміністративної ради МОП та подальших коментарів Комітету експертів із застосування Конвенцій та рекомендацій;

  • науково-обґрунтоване стратегічне консультування на основі статистичних даних із розбивкою за статтю та тематичного аналізу заробітної плати, а також використання досвіду східноєвропейських країн щодо вирішення питань, пов’язаних із заробітною платою;

  • формування знань і розбудова спроможності соціальних партнерів шляхом проведення семінарів/тренінгів на різних рівнях (національному, галузевому, локальному);

  • сприяння веденню соціального діалогу з метою пошуку механізмів розв’язання проблем, що стосуються заробітної плати.

За матеріалами ФПУ
 
Гендерна рівність – одна з цінностей профспілок Друк
П'ятниця, 15 березень 2019 14:10

Саме так можна резюмувати семінар «Впровадження сучасних підходів із забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у діяльність профспілкових організацій».

Навчання, яке зібрало представників із різних всеукраїнських профспілок,  відбулося 12-13 березня в Чернігівському Навчально-методичному центрі профспілок. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у його роботі взяла завідувач відділу експертно-правової роботи Людмила Липець.

Відкрили представницький захід Григорій Осовий – голова Федерації профспілок України, Тетяна Ясько – голова Постійної комісії Ради ФПУ з питань рівності прав жінок і чоловіків, голова Всеукраїнської Профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, Василь Андреєв – голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

Привітали присутніх і господарі: Ігор Москаленко – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області та Тетяна Осадча – директор підприємства «Навчально-методичний центр» ФПО Чернігівської області

Протягом семінару з учасниками працювала низка авторитетних тренерів і модераторів. Першою з них була Анна Андреєва – спеціаліст з політичних питань і кампаній Інтернаціоналу будівельників і деревообробників (BWI). У своєму виступі вона торкнулася конвенцій Міжнародної організації праці, які стосуються гендерної рівності у сфері праці та розширення економічних можливостей жінок, політики глобальних профспілок та міжнародних організацій щодо протидії гендерно обумовленому насиллю.

Що таке гендерно-чутливий підхід до організації робочого середовища? Якими є гендерні проблеми на робочому місці та чи існують практики їх вирішення? На ці питання шукав відповідь разом з присутніми Василь Андреєв.

Особливості циклу «робота-відпочинок» у жінок і чоловіків, ціна «домашньої праці». Це теми навчального блоку Світлани Задорожної, яка є кандидатом економічних наук, доцентом кафедри менеджменту та державної служби Чернігівського національного технологічного університету.

Презентував дослідження історичної ролі профспілок у боротьбі за рівноправність жінок та чоловіків Володимир Ковальчук – тренер та юрист Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок, який був модератором більшості дискусій семінару. Також він висвітив питання гендерного оцінювання проектів рішень профспілкових органів та формування гендерно-збалансованого профспілкового бюджету.

Досвідом застосування гендерного аудиту підприємства в роботі профспілкових комітетів підприємств поділилася Людмила Сало – представниця Департаменту профспілкового руху та зав’язків з громадськими організаціями ФПУ.

Фінальним акордом заходу став виступ Марфи Скорик, директорки БО «БТ «Київський інститут гендерних досліджень». Вона презентувала методичні рекомендації щодо включення положень, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків у трудових відносинах до колективних договорів.

Наприкінці семінару учасники і учасниці отримали сертифікати про закінчення навчання та сформулювали проблемні питання для подальшої роботи в напрямку забезпечення гендерної рівності, в першу чергу, у трудових відносинах та на робочому місці. Серед основних проблем визначено такі:

  • не всі важливі Конвенції МОП ратифіковано Україною;

  • правова необізнаність населення щодо своїх прав;

  • дискримінація за ознакою статі при розподілі домашніх обов’язків.

Загалом, учасниці та учасники семінару зазначили гендерну рівність важливою цінністю профспілкових організацій, а підвищення гендерної чутливості українського населення та повне подолання гендерної нерівності в Україні – найближчою метою.


 
Німеччина: працівники держсектору отримають підвищення зарплат на 8% Друк
П'ятниця, 15 березень 2019 14:09

Пізно ввечері в неділю, 3 березня 2019 року, після триденних переговорів з роботодавцями, профспілкам працівників державного сектору, в тому числі профспілкам освітян GEW і VBE, що входять до Європейського комітету профспілок освіти, вдалося досягти угоди щодо розміру заробітної плати 800 тисяч працівників федеральних німецьких земель.

До них відносяться і 200 тисяч працівників німецьких державних шкіл, в тому числі близько 150 тисяч вчителів та інших педагогічних працівників, а також 170 тисяч наукових співробітників та викладачів університетів і 30 тисяч вихователів дитячих садків та соціальних працівників.

Угодою передбачається загальне підвищення зарплат вказаних категорій працівників приблизно на 8%. Це підвищення проходитиме в три етапи: двічі зарплати зростуть на 3,2%, з 1 січня 2019 року (мінімум на 100 євро) та з 1 січня 2020 року (мінімум на 90 євро), а з 1 січня 2021 року - ще на 1,4% (мінімум на 50 євро).

«Узгодивши між собою комплексний пакет заходів в таких складних сферах регламентування, профспілки і роботодавці довели, що вони гідно виконують покладені на них соціально-політичні функції. Результатом є посилення привабливості праці в державному секторі» - так прокоментувала досягнуту угоду голова Профспілки працівників освіти та науки Німеччини (GEW) Марліс Тепе.

Національний голова Асоціації освіти та навчання (VBE) Удо Бекман також зазначив, що «на додаток до цього, були досягнуті структурні поліпшення, які стануть предметом подальших дискусій».

Профспілкам також вдалося досягти прогресу щодо центрального питання на порядку денному колективних переговорів: працівники соціальних служб та освіти федеральних земель з 1 січня 2020 року працюватимуть на тих же умовах оплати праці, що й їхні колеги з федеральних та місцевих органів влади. Це означає значно більше коштів для працівників, що, на думку лідера GEW, «є яскравим знаком визнання суспільно важливої роботи, яку виконують освітяни та соціальні працівники».

 
Шляхи вдосконалення роботи Профспілки – у фокусі VІІ пленуму Друк
П'ятниця, 15 березень 2019 14:09

Виклики, проблемні питання та шляхи вдосконалення роботи Профспілки, її організаційних ланок щодо реалізації статутних завдань у ході звітно-виборної кампанії 2019-2020 років обговорювали сьогодні, 14 березня 2019 року, учасники засідання Пленуму ЦК Профспілки, який відбувся у Києві.

Голова Профспілки Георгій Труханов, розпочинаючи роботу, підкреслив, що профспілки в усій Європі і в нашій країні грають важливу роль у задоволенні професійних потреб учительства. І сьогодні їх увагу звернено на підвищення статусу і якості вчительської професії. Профспілки – це голос вчителів на роботі.

Очільник Профспілки зазначив, що вчительство сьогодні зіштовхується з найрізноманітнішими труднощами, пов'язаними з ефективністю викладання, а також зі зростаючими вимогами з боку суспільства. А це говорить про необхідність системних змін в учительській професії і посилення акценту на педагогічній освіті і професійній підготовці вчителів.

Георгій Труханов поінформував учасників про те, що у травні 2019 року відбудуться вибори до Європарламенту. Для України ці вибори також важливі. У цьому ключі європейські профспілки, а це 132 профспілки із 51 країни із понад 11 млн членів, здійснюють кампанію «Формуємо майбутнє Європи разом із вчителями». Ключові вимоги для майбутнього Європи це – – якісна освіта для всіх, збільшення інвестицій у державну освіту, підвищення привабливості вчительської професії, зміцнення соціального діалогу та участі профспілок у прийнятті рішень та пропаганда демократичного суспільства та соціальної рівності.

Далі заступниця Голови Профспілки Любов Гарбаренко розкрила питання щодо підготовки до ІХ з’їзду Профспілки – порядок обрання делегатів, документи з’їзду, методичні рекомендації та інструкції проведення звітів і виборів у обласних ланках.

Вона зокрема наголосила, що не дивлячись на виклики, пов’язані з децентралізацією і не повністю створеною законодавчою базою у цьому напрямі, сьогодні перед профспілкою та її територіальними організаціями стоїть важливе завдання – провести звітно-виборну кампанію, проаналізувати роботу і сформувати плани на майбутнє.

«Ми повинні стати згуртованими і міцнішими, дієвішими і амбітними щоб виконувати своє основне призначення – захист прав та інтересів своїх спілчан», – підкреслила Любов Гарбаренко.

На завершення роботи пленуму було прийнято ряд постанов з усіх питань порядку денного.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 322