Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Юрист інформує

Організаційні ланки

ІКТ

Новини
Мінфін: у 2020 р. видатки на навчання одного студента за держзамовленням становили 63 тисячі гривень Друк
П'ятниця, 26 листопад 2021 10:11

Міністерство фінансів продовжує оприлюднювати дані про ефективність використання публічних фінансів, а тому підготувало «дашборд» (аналітичний інструмент) про фінансові, кількісні та якісні показники діяльності закладів вищої освіти (III та IV рівнів акредитації) в 2020 році.

Загальні видатки 166 закладів вищої освіти, що включені до аналізу, становили 19,3 млрд грн по загальному фонду державного бюджету та 12,4 млрд грн по спеціальному фонду державного бюджету (кошти отримані за надання платних послуг). 

У цих закладах навчалося 635,7 тис. студентів, зокрема 307 тис. студентів, які здобувають освіту за держзамовленням, та 328,7 тис. студентів за контрактом.

Середні розрахункові видатки на одного студента за держзамовленням виросли на 13% та становили 63 тис. грн на рік. В окремих закладах вищої освіти цей показник суттєво перевищував середнє значення по країні.

Найбільші видатки на навчання одного студента за державним замовленням у 2020 році були в таких закладах:

 • Льотній академії національного авіаційного університету – 309,2 тис. грн на рік;
 • Національній музичній академії України ім. І. П. Чайковського – 240,2 тис. грн;
 • Одеській національній музичній академії ім. А. В. Нежданової – 183,1 тис. грн;
 • Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка – 149,8 тис. грн;
 • Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого – 146,2 тис. гривень.

Підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: м. Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Тут зосереджена половина закладів вищої освіти, які навчають 57% студентів, та витрачають майже дві третини коштів, спрямованих з державного бюджету на підготовку фахівців закладами вищої освіти.

До підготовки студентів за державним замовленням у 2020 році було залучено 52,1 тис. науково-педагогічних і педагогічних працівників.

Водночас для обслуговування освітнього процесу також здійснювалось утримання 69,4 тис. непедагогічних працівників, що становило 57% від загальної чисельності працівників. Тобто чисельність допоміжних працівників закладів вищої освіти наразі є більшою за чисельність науково-педагогічного та педагогічного персоналу, які безпосередньо надають освітні послуги студентам.

Найбільша частка непедагогічного персоналу в таких закладах:

 • Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана – 78%;
 • Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» ‒ 75%;
 • Національному університеті «Одеська морська академія» – 73%;
 • Національному лісотехнічному університеті України – 69%;
 • ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» – 69%.

Ознайомитися з дашбордом можна нижче, або в спеціальному розділі «Видатки на вищу освіту» на сайті Мінфіну.

 

Довідково

Інформація про показники діяльності закладів вищої освіти була надана Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством культури та інформаційної політики України щодо закладів, які знаходяться в їх сфері управління.

В аналізі представлені дані про видатки державного бюджету на оплату послуг з підготовки фахівців закладами вищої освіти (III ‒ IV рівнів акредитації) за бюджетними програмами, а саме за такими КПКВК:

 • 2201160 Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики (МОН);
 • 2201280 Підготовка кадрів Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (МОН);
 • 2301070 Підготовка і підвищення кваліфікації кадрів у сфері охорони здоровʼя, підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів закладами фахової передвищої та вищої освіти (МОЗ);
 • 3501520 Підготовка кадрів у сфері фінансової політики закладами вищої освіти (Мінфін);
 • 3801160 Підготовка кадрів для сфери культури і мистецтва закладами фахової передвищої та вищої освіти (МКІП).

В аналіз не включено заклади вищої освіти, щодо яких інформація відсутня або неповна

 
Всесвітній день інформації Друк
П'ятниця, 26 листопад 2021 10:09

Інформація завжди займала вагоме місце в житті людини. Еволюція людства, формування нашого суспільства та виникнення державних інституцій завжди були пов'язані з накопиченням, поширенням та обробкою інформації.

Інформація у різних її формах набуває сьогодні важливого значення, стає потужним ресурсом, товаром, що стоїть на «вітринах» поряд з іншими матеріальними благами. Власне і суспільство змінюється, стає більш інформаційним. 

Щороку 26 листопада з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації відзначають Всесвітній день інформації (World Information Day).

Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв’язку. Та одним з найважливіших напрямів інформатизації став розвиток Інтернет-технологій. 

Ініціюючи відзначення Всесвітнього дня інформації, Міжнародна академія інформатизації мала на меті вказати на всю важливість передачі інформації у сучасному суспільстві. 

Разом розвитком інформаційного суспільств та ролі соціальних медіа у ньому виникає потреба у отриманні якісної та перевіреної інформації із надійних джерел.

Серед величезного потоку інформації може бути важко зорієнтуватися і визначити достовірність інформації, а іноді й незрозуміло, як реагувати на неї, ділитися та коментувати. Тому ще раз наголошуємо, що варто усвідомлено відноситися до інформації, аналізувати її перед тим, як споживати чи поширювати.

 

 
Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня 2021 року Друк
Понеділок, 22 листопад 2021 17:16

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

 • з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 5 026,55 грн (без урахування платежів – 4 388,77 грн);
 • для дітей віком до 6 років – 4 043,27 грн;
 • для дітей віком від 6 до 18 років – 4 999,53 грн;
 • для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 5 678,26 грн (без урахування платежів -4 571,00 грн);
 • для осіб, які втратили працездатність – 3 707,91 гривень.

Таким чином, законодавчо встановлений на жовтень 2021 року (2 294 грн.) прожитковий мінімум занижено у 2,2 рази порівняно з його фактичним розміром або на 2 733 грн, а для працездатної особи (2 379 грн) – у 2,4 рази або на 3 299 гривень.

Завантажити розрахунки zhovten_2021.pdf [463,93 Kb][5] Завантажити Переглянути документ онлайн

 
Засідання ради ФПУ відбудеться 16 грудня 2021 року Друк
Понеділок, 22 листопад 2021 17:14

Таке рішення прийнято сьогодні, 16 листопада, на засіданні Президії Федерації профспілок України. Було також затверджено формат проведення у режимі відео конференції та порядок денний засідання Ради ФПУ. 

Члени Президії ФПУ заслухали та обговорили інформацію про хід виконання заходів з реалізації Стратегії діяльності ФПУ на 2021 - 2026 роки «Час дій та якісних змін», з якою виступив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Було також обговорено питання про внесення змін до постанови Президії ФПУ від 28 лютого 2013 року щодо показників звітності, термінів їх подання та заходів щодо зміцнення кадрового складу технічної інспекції праці; про підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2019 – 2020 роки та завдання колдоговірної роботи на 2022 рік; про підсумки навчання профспілкових працівників та активістів у 2020/2021 навчальному році та завдання на 2021/2022 навчальний рік; про підсумки Всеукраїнського огляду роботи профспілок та трудових колективів на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2021 року.

Зокрема мова йшла про необхідність активізувати та підвищувати  ефективність діяльності всіх ланок профспілкових організацій – від керівництва ФПУ до первинок у забезпеченні охорони та безпеки праці, колективно-договірної роботі, організації сучасного та результативного навчання профактиву, у пошуку нових форм та резервів у питанні якісного оздоровлення дітей.

Членів Президії було ознайомлено з інформацією про хід роботи над реалізацією вимог Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок 7 жовтня 2021 року.

Було також обговорено питання забезпечення ефективного управління майновим комплексом. 

З усіх обговорених питань прийнято відповідні постанови Президії ФПУ.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 471