Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новини
Внесено зміни та доповнення до угоди 2016-2020 роки. Друк
П'ятниця, 08 червень 2018 17:57
   7 червня цього року під головуванням голови обласної організації Профспілки освітян Володимира Дудчака відбувся VI-пленум Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки,які розглянув питання "Про стан виконання Сторонами соціального діалогу за Угодою  між департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецькою обласною організацію Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки та внесення змін до неї".
   Проведення даного заходу зумовлене відповідними зобов'язаннями сторін галузевої регіональної угоди та змінами і доповненнями до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України,зареєстрованої Мінюстом України 1.06.2018 року за №16.
   В інформації заступника голови обкому Профспілки Б.Р.Чортика відображена діяльність профспілкової сторони у частині реалізації норм соціального діалогу,забезпечення соціально-економічного захисту,дотримання пільг і гарантій працівників та осіб,які навчаються.Звернено увага на перманентній роботі виборних органів Профспілки усіх рівнів та подальше посилення дій по відстоюванню прав освітян,посилення ролі профспілкової сторони наданні допомоги по забезпеченню високого рівня колективно-договірних процесів на місцях,особливо у покращенні їх у колективах закладів освіти об'єднаних територіальних громад.
   У своєму слові заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І.Ю Ісопенко презентувала глибокий аналіз роботи Департаменту та зосередила увагу присутніх на широкому спектрі позитивних моментів у відстоюванні інтересів галузі спрямованих на зміцнення навчально-матеріальної бази,забезпечення належних умов праці та навчання,системних кроках,що сприяли наповненню освітнього простору новими педагогічними методами і технологіями,удосконалення управлінської складової,підвищення кваліфікації освітян,вирішення питань фінансового зміцнення галузі та впровадження Закону України " Про освіту ", реалізації завдань Нової української школи.
   У доповідях сторін та виступах  в  обговоренні питання пленуму лейтмотивом  були орієнтири,які сторонам слід спрямовувати,через підвищення ролі колективних договорів,як нормативних актів соціального партнерства,двостороннього забезпечення стабільної роботи закладів освіти усіх типів та рівнів,соціально-економічний захист трудових,правових прав і гарантій спілчан.
   Пленум зазначив,що профспілкова сторона,маючи в своєму арсеналі реальні механізми та повноваження,спільно з органами управління освітою  усіх рівнів,з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації,як гаранта розвитку освіти на Буковині,і надалі вважати колективно договірні процеси демократичним і перспективним видом соціального партнерства,розраховуючи на взаєморозуміння, прозорість дій та виваженість рішень,взаємно реальну підтримку.
   Пленум одностайно схвалив доповнення та зміни до зазначеної Угоди та прийняв відповідну постанову.
   Кращі голови первинних профспілкових організацій нагороджені відзнакою ФПУ " Профспілкова звитяга "

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 
Оновлені підходи до забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням. Друк
П'ятниця, 08 червень 2018 11:16
Оновлені підходи до забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням у санаторно-курортних закладах України

      Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області з 01.01.2018 року розпочало роботу із застрахованими особами за новим підходом до соціальних стандартів,за принципом "гроші ходять за людиною".
      Застрахована особа відповідно до медичних показань певного профілю медичної реалібітації (нейрореабілітація - після перенесеного інсульту; м'язово- скелетна - після оперативних втручань на опорно-руховому апараті;після опіків;кардіо-пульмонарна - після інфаркту міокарда,перенесених операцій на серці,на легенях,цукровий діабет,медико-психологічна реалібітація учасників АТО,реалібітація після оперативних втручань на органах зору;на органах травлення,органах сечостатевої системи,на жіночих статевих органах;
при порушенні перебігу вагітності) безпосередньо із стаціонарного відділення закладу охорони здоров'я за висновком лікарсько-консультативної комісії  направляється до реабілітаційного відділення обраного нею санаторно-курортного закладу.
      Відділення після узгодження з санаторієм дати заїзду укладає тристоронній договір між застрахованою особою,відділенням та санаторно-курортним закладом,що надає можливість отримати хворому реабілітаційне лікування.
      Адресне забезпечення санаторною медичною реалібітацією передбачає підвищення якості надання санаторно-курортними закладами послуг з реалібітаційного лікування.

Громадяни можуть отримати консультації та роз'яснення за адресою:
м.Чернівці,вул.Г.Артемовського,19,каб.101
Контактні телефони:52-67-27;52-55-27
www.fssu.gov.ua
 
Будинок профспілок без банера: фотофакт Друк
П'ятниця, 08 червень 2018 10:23
Днями з Будинку профспілок на Майдані Незалежності, 2 зняли захисний банер. Будівлю завісили полотном із написом «Свобода – це наша релігія» після пожежі 19 лютого 2014 року.

У Федерації профспілок України повідомили, що банер зняли для отримання доступу до окремих елементів споруди, які потребують ремонту. Ремонтні роботи поки ще тривають, і прогнозувати час їх завершення не можна, хоча йдуть згідно з графіком.

У відремонтованій будівлі будуть виділені приміщення для експозиції «Музею Революції» (на прохання Міністерства культури України), частину кімнат, за умовави договору, займатиме підприємство-інвестор, а всі інші поверхи – апарат Федерації та апарати всеукраїнських профспілок, які там знаходилися до того. Люди повернуться на свої робочі місця, – зазначили у ФПУ.

 
Серед абітурієнтів збільшився попит на технічні спеціальності Друк
П'ятниця, 08 червень 2018 10:22
За останні 10 років збільшився майже вдвічі обсяг держзамовлення на технічні спеціальності. Цільовою аудиторією цього замовлення є випускники старшої школи.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання виїзного розширеного Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за участі ректорів технічних університетів України, що відбулося 6 червня 2018 року, на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

У абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо подивитися у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років – з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році», – пояснила міністр.

За її словами найкращою ілюстрацією стану справ у технічній освіті є прийом випускників шкіл.

Також було вказано, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – із 467 тисяч до 203 тисяч.

Сьогодні ринок праці, за низкою технічних спеціальностей, має значну потребу у кадрах. Більш того, на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра.

Міністр вважає рецептом від масового відтоку кадрів за кордон збільшення фінансування з боку держави задля технічного оснащення вишів, проведення досліджень та інше.

alt 
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 258