Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Засідання комісії огляду-конкурсу з охорони праці у навчальних закладах
Середа, 25 квітень 2018 15:42
Сьогодні, 25 квітня 2018 року, у Києві відбулося засідання Центральної оглядової комісії Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за результатами 2017 року.

Співголовами Центральної оглядової комісії є Державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський та заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко.

Члени комісії:

від Міністерства освіти і науки України:

  • Андрій Цимбал– завідувач сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України;

  • Віталій Міщенко – головний спеціаліст сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України;

  • Наталія Дуброва – завідувач сектору з охорони праці та безпеки життєдіяльності Інституту модернізації змісту освіти;

від Профспілки працівників освіти і науки України:

  • Володимир Миронов – завідувач організаційного відділу виконавчого апарату ЦК Профспілки;

  • Іван Берестовий – завідувач відділу соціального захисту та охорони праці Черкаського обласного комітету Профспілки;

  • Олександр Трофименко – заступник голови Київської міської організації Профспілки.

Комісія огляду-конкурсу стану розглянула та проаналізувала матеріали, які надійшли від обласних, Київської міської органів управління освітою та обласних організацій Профспілки працівників освіти і науки України.

Цьогоріч на конкурс надійшли матеріали від 28 закладів освіти.

Члени комісії констатували, що усі обласні регіональні комісії підійшли до проведення цього огляду-конкурсу відповідально, однак не всі виконали умови участі огляду-конкурсу. Також було підкреслено зростаючу активність його учасників та інноваційний підхід до розв’язання завдань забезпечення життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу – учнів та працівників галузі.

Після обговорень та дискусій члени комісії визначили трудові колективи, які домоглися кращих показників відповідно до Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс, і рекомендували Колегії Міністерства і Президії ЦК Профспілки затвердити спільне рішення щодо нагородження їх дипломами, грамотами та грошовими преміями.

 
Вчителі Ірландії можуть втратити 6000 євро, якщо будуть страйкувати
Середа, 25 квітень 2018 15:41
Кожен вчитель Ірландії може втратити до 6000 євро протягом двох років, якщо візьме участь в акціях протесту на підтримку рівної оплати праці тих, хто нещодавно розпочав працювати в галузі. Ці втрати будуть викликані можливими санкціями з боку міністерства, повідомляє видання Іrish Examiner.

Річ у тому, що з метою стабілізації державних фінансів, у червні 2017 року Комісія з трудових відносин Ірландії запропонувала укласти Угоду про стабільність в бюджетній сфері на 2018-2020 рр. (PSSA), якою передбачено зростання зарплат працівників бюджетної сфери, в тому числі і вчителів.

Лідери профспілок вчителів рекомендували своїм членам, а це 70 тисяч працівників освіти, відхилити цю Угоду, оскільки в ній не передбачалося такого ж підвищення зарплат для вчителів, які приєдналися до цієї професії після 2011 року, як і їхнім колегам, що працюють в галузі довший час. Різниця у загальній сумі зароблених коштів за кар’єру, за умови збереження пропонованої шкали, між тими, хто почав вчителювати до і після 2011 року, могла сягнути 100 тисяч євро.

У підсумку три основні профспілки вчителів Ірландії відхилили цю угоду, заявляючи, що вона на три роки закріплює систему нерівності в оплаті праці. Так, члени Профспілки вчителів Ірландії на загальнонаціональному голосуванні щодо Угоди про стабільність більшістю в 87% відхилили пропоновану Угоду при явці 52%. Одночасно учасники голосування також уповноважили Профспілку більшістю у 81% на проведення акцій протесту, в тому числі страйків, для того, щоб домогтися більш справедливої угоди.

Незважаючи на те, що профспілки вчителів не підтримали Угоду, вона вступила в силу, оскільки її підтримала більшість профспілок працівників бюджетної сфери. Дія її поширилася також і на вчителів, які отримали передбачене нею підвищення зарплат.

У квітні цього року на профспілкових конференціях виступили делегати, які вже отримують значно менше своїх колег, що почали працювати на рік чи два раніше.

На конференціях Асоціації вчителів середньої школи Ірландії (ASTI), Ірландської національної організації вчителів (INTO) та Профспілки вчителів Ірландії (TUI) було оголошено про готовність вдатися до акцій протесту починаючи з вересня цього року. Профспілка вчителів Ірландії вже має мандат від своїх 17 тисяч членів на проведення акцій протесту. Дві інші профспілки отримали добро від делегатів конференції на проведення голосування серед своїх членів, якщо проблемні питання не будуть вирішені до кінця травня.

У свою чергу Міністр освіти Ірландії Річард Брутон попередив профспілки вчителів про наслідки подібних дій, включаючи фінансові. Співробітники міністерства уточнили можливі заходи у випадку страйків вчителів, які передбачені законом.

Серед них – відтермінування на дев'ять місяців чергового підвищення заробітної плати, яке передбачене Угодою. Відповідно до Угоди, з 1 жовтня цього року зарплати працівників мають вирости на 1%, але кожен, чия профспілка візьме учать у страйку, отримає підвищення лише з липня 2019 року.

До того ж, подальші підвищення зарплат на 1,75% та 2%, які мали б відбутися відповідно у вересні 2019 року та у жовтні 2020 року, будуть також відтерміновані на дев'ять місяців.

Крім того, працівники, на яких не розповсюджується дія Угоди про стабільність, у випадку якщо їхня профспілка буде проводити страйк, не отримають підвищень по шкалі заробітної плати, деякі з яких відбуваються щорічно залежно від стажу роботи.

Загалом внаслідок цих санкцій вчитель, який розпочав працювати у 2010 році, за два роки може втратити 4000 євро. Це еквівалентно його місячному заробітку.

Для вчителя з 20-річним стажем втрати можуть становити 6500 євро – майже півторамісячний заробіток – якщо акції протесту розпочнуться незабаром після початку шкільного року. Наразі переговори тривають. 

Міжнародний відділ ЦК Профспілк
 
Урядом схвалено проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України»
Середа, 25 квітень 2018 08:29
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу президії Федерації професійних спілок України щодо встановлення в Україні Дня професійних спілок України, який відзначатиметься щорічно у другу неділю жовтня.

Підписання Президентом України відповідного Указу сприятиме визнанню важливої ролі професійних спілок та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства.

Питання про встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України було порушено представниками профспілок та їхніх організацій на Міжнародній науково-практичній конференції 9.11.2017 «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні» з нагоди відзначення 200-річчя з дня створення у листопаді 1817 року в м. Львові першої профспілкової організації на українських землях.

За підсумками роботи конференції учасники схвалили резолюцію, згідно з якою рекомендовано виборним органам та керівництву Федерації профспілок України звернутися до органів державної влади щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України.

З метою визнання важливої ролі профспілкових організацій та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства, Мінсоцполітики розробило проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України», яким пропонується установити в Україні День професійних спілок України, який відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Реалізація зазначеного акта не потребуватиме ні додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, ні встановлення додаткового вихідного дня.

 
Вихідні у травні 2018: скільки будемо відпочивати
Вівторок, 24 квітень 2018 11:42
На травневі свята 2018 в Україні буде традиційно кілька додаткових вихідних. Як повідомлялося раніше, відпочивати будемо: у вівторок, 1 травня, середу, 9 травня, а також у понеділок, 28 травня 2018 року.

Для забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування, Кабінетом Міністрів України було ухвалено рішення про перенесення робочого дня, який передує вихідному.

Так, 1 травня 2018 року (День праці) випадає на вівторок, значить, понеділок, 30 квітня, також буде вихідним. При цьому робочий день переноситься на суботу, 5 травня. Таким чином, травневі свята українці будуть святкувати з 28 квітня по 2 травня 2018 року.

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні щорічно відзначають 9 травня. У цей день згадують тих, хто пожертвував своїм життям заради миру. Він традиційно – вихідний, в цьому році випадає на середу.

День Святої Трійці – одне з великих дванадесятих свят православ’я. Називається П’ятидесятницею, оскільки відзначається на 50-й день після Великодня або у восьму неділю після Великодня. У 2018 році Великдень – 8 квітня, а значить, Трійця – 27 травня 2018 року. Оскільки свято збігається з неробочим днем, то переноситься на понеділок, 28 травня. В українців буде три вихідні: 26-28 травня 2018 року.

Крім того, на одну годину будуть скорочені робочі дні 5 і 8 травня 2018 року. Відповідно, з 31 календарного дня в травні, 20 – робочих і 11 вихідних.

У кінці 2017 року вихідний день 2 травня був скасований, а День міжнародної солідарності трудящих перейменовано на День праці. У 2017 за свято 1 травня заступилися в МЗС. Там підкреслили, що 1 травня є вихідним днем або святковим (але робочим) на державному рівні в 54 країнах світу.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 251