Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням?
Четвер, 27 квітень 2017 09:37
Роз’яснює Держпраці України

Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відмова роботодавця звільнити працівника з роботи за власним бажанням суперечить законодавству. З метою притягнення керівника підприємства, установи, організації до відповідальності працівник має право звернутися до Головного управління (Управління) Держпраці за місцем знаходження роботодавця або до Держпраці із зверненням, оформленим відповідно до Закону України „Про звернення громадян“.

 
Про обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору
Четвер, 27 квітень 2017 09:32
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на звернення спілчан щодо обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору за наявності профспілкової організації роз’яснює наступне.

Як вбачається з наданої спілчанами інформації, зборами трудового колективу загальноосвітнього навчального закладу обрано представника трудового колективу для підписання колективного договору, який його і підписав. При цьому, в закладі створено та діють дві первинні профспілкові організації.

Звертаємо увагу, що згідно з вимогами чинного законодавства обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору можливе лише у разі відсутності на підприємстві (установі, організації, закладі) профспілкової організації.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу законів про працю України колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з однієї сторони, і первинними профспілковими організаціями, які діють відповідно до своїх статутів, а у разі їх відсутності – представниками, вільно обраними на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів, з другої сторони.

 
Засідання Центральної оглядової комісії огляду-конкурсу стану умов і охорони праці
Четвер, 27 квітень 2017 09:13
26 квітня 2017 року відбулося засідання Центральної оглядової комісії Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за результатами 2016 року.

Комісія розглянула та проаналізувала матеріали, які спільно подавалися управліннями (департаментами) обласних державних адміністрацій та обласними організаціями Профспілки працівників освіти і науки України.

Усього на фінальний етап Конкурсу було надіслано матеріали 32 навчальних закладів різного типу із 21 регіону України.

Комісія запропонувала поширити кращий досвід роботи навчальних закладів, які досягли значних успіхів у створенні безпечних умов навчання та праці за напрямами роботи. Зокрема, представляти матеріали на власних сайтах, подавати інформацію у тематичні видання.

Після обговорення члени комісії визначили заклади освіти, які домоглися кращих показників відповідно до Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс, і рекомендували Колегії галузевого міністерства та президії ЦК Профспілки нагородити їх дипломами, грамотами та грошовими преміями.

 

Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки

 
Прожитковий мінімум у цінах березня 2017 року
Середа, 26 квітень 2017 14:01
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:
  • 2825 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3237 грн);
  • 2723 гривень для дітей віком до 6 років;
  • 2621 гривень для дітей віком від 6 до 18 років; 
  • 2915 грн для працездатних осіб (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2621 грн);
  • 2398 гривень для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на березень 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1281 грн або на 82,97 %, а для працездатної особи на 2021 грн або 126,31 %.

Переглянути документ


 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 170