Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Двоє українців увійшли до топ-50 найкращих учителів світу
Понеділок, 02 жовтень 2023 12:07

До 50 найкращих учителів світу за версією найпрестижнішої світової відзнаки для освітян – премії Global Teacher Prize – увійшли одразу двоє учасників з України: Людмила Таболіна та Артур Пройдаков. Про це повідомили на сайті премії. 

Людмила та Артур – фіналістка 2019 та переможець 2021 року премії Global Teacher Prize Ukraine

Національну премію для вчителів-агентів освітянських змін в Україні започаткувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, підкреслити важливість педагогів в Україні та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти. Минулого року, після перших місяців великого опору українських Сил оборони «Освіторія» адаптувала формат Global Teacher Prize Ukraine і замість визначення фіналістів та переможців премії, почала збирати історії вчителів, чий професійний досвід уособлюють українське вчительство воєнного часу. 

Людмила Таболіна – викладає українську мову та літературу. Тривалий час працювала в Харківській школі № 73, а згодом стала директоркою Харківської школи № 10. Її заклад за час повномасштабної війни перетворився на осередок громади, який надав багатьом місцевим мешканцям укриття та змогу отримувати гуманітарну допомогу. В цей час щоденний шлях до роботи для освітянки становив 11 км під ворожими обстрілами.

Наразі Людмила викладає в Києві в ліцеї Educator. Її освітня мрія – відбудувати зруйновані росією заклади освіти та підтримувати вчителів у лавах ЗСУ. Частину призових коштів Таболіна хотіла б надати фонду «Учитель іде в ЗСУ».

«Свої емоції зараз можу описати одним словом – відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія – аби Україна не стала одним з рядків у стрічці новин світу. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була», – ділиться емоціями вчителька.

Артур Пройдаков теж викладає українську мову та літературу. Вчитель народився в місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім – у школі MIDGARD у Києві. 

Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію росії і значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Розвиває українську освіту як учитель в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.

«Це важливий сигнал на весь світ, що вчителі України продовжують працювати попри війну. Тому це не лише моє досягнення, а й знак уваги до всіх українських вчителів. Подяка захисникам і захисницям України. Ми, учителі, можемо працювати тільки завдяки їхній звитязі, їхній мужності та їхній щоденній роботі», – говорить Артур своє потрапляння до переліку фіналістів.

У 2020 році два українських вчителя вже потрапляли до п’ятдесятки найкращих учителів світу за версією премії Global Teacher Prize. Це Наталя Гладких – спеціальний педагог, яка навчає дітей з інвалідністю, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017, керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем». Та Олександр Жук – переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018, вчитель інформатики в спеціалізованій школі-інтернаті «Джерело».

Довідково

Global Teacher Prize – всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів. Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії. Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті. 

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, засновниками світової премії Global Teacher Prize. 


 За матеріалами – Освіторія 

 

 
Свята та вихідні дні в жовтні 2023
Понеділок, 02 жовтень 2023 09:15

Жовтень цього року особливий тим, що кілька визначних днів і дат, які раніше відзначали 14 жовтня, тепер, згідно з переходом на новоюліанський календар та указами Президента України, перенесено на 1 жовтня.

Отож, свята у жовтні: 

  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День працівників освіти (День вчителя відзначається щороку у перший тиждень жовтня), Покрови Пресвятої Богородиці, Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана.
  • 2 жовтня – Міжнародний день лікаря, Міжнародний день архітектора, Міжнародний день соціального педагога, Міжнародний день ненасильства.
  • 4 жовтня – Всесвітній день тварин.
  • 5 жовтня – Всесвітній день вчителів.
  • 8 жовтня – День юриста, День художника, День працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби.
  • 9 жовтня – Всесвітній день пошти, День ріелтора.
  • 10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров'я, День працівників стандартизації та метрології, Європейський день боротьби проти смертної кари.
  • 12 жовтня – День кадрового працівника.
  • 15 жовтня – Всесвітній день сільської жінки, Міжнародний день білої тростини, День працівників харчової промисловості, Всесвітній день боротьби з раком грудей. 
  • 16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування, День продовольства, День шефа (керівника), День анестезіолога.
  • 17 жовтня – Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, День фармацевта (День аптекаря). 
  • 18 жовтня – Європейський День боротьби з торгівлею людьми.
  • 19 жовтня – Міжнародний день кредитних спілок.
  • 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби проти захворювання на рак молочної залози, Всесвітній день статистики. 
  • 21 жовтня – День працівників целюлозно-паперової промисловості.
  • 23 жовтня – День рекламіста (День працівників реклами), Всесвітній день інформації про розвиток, День Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний день шкільних бібліотек. 
  • 25 жовтня – День народження Національної спілки художників України, День маркетолога.
  • 27 жовтня – День української писемності та мови.
  • 28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.
  • 29 жовтня – День автомобіліста і дорожника, День працівників служби позавідомчої охорони.
  • 31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря.

 

За матеріалами – Ділова мова

 
Вітання з Днем працівників освіти!
Четвер, 28 вересень 2023 15:33
 
МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Четвер, 28 вересень 2023 08:59

Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності у світі праці.

Кампанія МОП, започаткована на фестивалі Global Citizen Festival у Нью-Йорку, закликає до невідкладних дій, спрямованих на зменшення нерівності у світі праці.

23 вересня 2023 року в Нью-Йорку завершився тиждень високого рівня Генеральної Асамблеї ООН. Генеральний директор МОП Гілберт Ф. Хунбо зі сцени конференції, щоб закликати до колективних дій щодо нерівності та більшої соціальної справедливості в усьому світі.

Високий рівень нерівності, посилений триваючими кризами, має високу людську та економічну ціну і загрожує і без того повільному прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР). 

Дані МОП показують, що 4 мільярди людей позбавлені соціального захисту – одного з найкращих шляхів подолання нерівності; 453 мільйони людей, які хотіли б працювати, не можуть знайти роботу; а 214 мільйонів працюючих людей живуть менш ніж на 1,90 долара США на день.

Визнаючи унікальну роль МОП, світу праці та її інституцій у вирішенні цих нагальних питань, Гілберт Ф. Хунбо підкреслив: «Хоча МОП була на передовій боротьби з першопричинами та наслідками нерівності з моменту свого заснування, глибина, широта та наслідки сучасної нерівності вимагають комплексного підходу, який би зосереджувався як на механізмах та політиці розподілу та перерозподілу».

Відповідно до стратегії МОП щодо зменшення та запобігання нерівності у світі праці, комунікаційна кампанія висвітлюватиме найважливіші сфери політики, де скоординовані зусилля можуть прокласти шлях до більш справедливого, безпечного, екологічно чистого та сталого суспільства для всіх. 

Ці ключові сфери включають:

  • створення гідних робочих місць;
  • всезагальний соціальний захист;
  • освіта та навчання впродовж життя для всіх;
  • захист прав працівників;
  • гендерна рівність та недискримінація;
  • справедлива глобалізація;
  • справедливий перехід до зеленої економіки.

 

За матеріалами – МОП

Переклад – Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 567