Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Утримання допомоги на оздоровлення при звільненні – неприпустимо!
Понеділок, 02 липень 2018 14:54
Запитання від освітян:

– Чи правомірні дії керівників закладів освіти щодо утримання із заробітної плати педагогічних працівників сум допомоги на оздоровлення при їх звільненні після відпусток?

Відповідь фахфіців ЦК Профспілки

Статтею 57 Закону України «Про освіту» гарантовано педагогічним  працівникам виплату допомоги на оздоровлення у  розмірі місячного посадового  окладу (ставки заробітної плати) при наданні їм щорічної відпустки.

Виплату допомоги на оздоровлення педагогічним та науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2001 року було запроваджено в розмірі 40% місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78.

Виплата  такої допомоги педагогічним  працівникам у повному обсязі, у  розмірі  місячного  посадового  окладу (ставки заробітної плати), при наданні їм щорічної відпустки провадиться з 1 вересня 2002 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1222 «Про реалізацію окремих положень і норм, передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту»,  статтею 25 Закону України «Про загальну середню освіту», статтями 18 і 22 Закону України «Про позашкільну освіту», статтею 30 Закону України «Про дошкільну освіту».

Аналогічна норма також передбачена пунктом 8.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Відповідно до спільного роз’яснення  Міністерства освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки України від 11.06.2001 № 1/9-223 та № 02-8/267 «Про виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки» допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки виплачується працівникам, які обіймають посади педагогічних працівників (за основною посадою), у передбаченому законом розмірі, незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується. При цьому виплата допомоги провадиться цим працівникам тільки за місцем основної роботи. Іншим працівникам установ та закладів освіти, які не обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників, але ведуть викладацьку (педагогічну) роботу, допомогу при наданні щорічної відпустки не передбачено.

Аналогічні роз’яснення містить лист Міністерства соціальної політики України від 31.03.2016 № 351/13/84-16, у якому також зазначено, що допомога на оздоровлення, що виплачується згідно з законодавством, є обов'язковою, і кошти на її виплату мають бути затверджені кошторисом. При цьому під час формування фонду оплати праці на рік для кожного працівника передбачається одна допомога на оздоровлення.

Допомога при наданні щорічної відпустки надається і тим педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які працюють на умовах строкового трудового договору за умови звільнення їх з роботи після закінчення відпустки.

Не виплачується допомога на оздоровлення у випадку виплати компенсації за невикористану відпустку.

Оскільки надання допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним працівникам відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» гарантовано державою, надання працівником заяви на її виплату не обов'язкове.

Отже, вищезазначені нормативні акти, а також роз’ясненя з цього питання, не містять норм стосовно повернення допомоги на оздоровлення педагогічним працівником у разі його звільнення.

Крім того, працівник має право на невикористану відпустку з наступним звільненням, що передбачено статтею 3 Закону України «Про відпустки».

Випадки, які дозволяють здійснювати відрахування із заробітної плати працівника, визначені статтею 127 Кодексу законів про працю України. Зазначеною статтею не передбачено повернення працівником у разі звільнення допомоги на оздоровлення.

Відтак, вимога щодо повернення педагогічним працівником, який звільняється з посади за основним місцем роботи після щорічної відпустки, суми допомоги на оздоровлення, виплаченої йому при наданні щорічної відпустки, не відповідає законодавству.

 
Вітання Голови Профспілки до Дня Конституції України
Понеділок, 02 липень 2018 14:54
              alt                                                 
 
Шановні спілчани!

Щиро вітаємо всіх освітян зі святом державної важливості – Днем Конституції України!

У цей урочистий день щиро віримо у реальне втілення конституційних прав і свобод та зміцнення добробуту освітянських родин.

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Хай мир і злагода сприяють подальшій розбудові в нашій країні правової європейської держави. 

Георгій Труханов,

Голова Профспілки працівників освіти і науки України

 
Внесено зміни та доповнення до угоди 2016-2020 роки.
П'ятниця, 08 червень 2018 17:57
   7 червня цього року під головуванням голови обласної організації Профспілки освітян Володимира Дудчака відбувся VI-пленум Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки,які розглянув питання "Про стан виконання Сторонами соціального діалогу за Угодою  між департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецькою обласною організацію Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки та внесення змін до неї".
   Проведення даного заходу зумовлене відповідними зобов'язаннями сторін галузевої регіональної угоди та змінами і доповненнями до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України,зареєстрованої Мінюстом України 1.06.2018 року за №16.
   В інформації заступника голови обкому Профспілки Б.Р.Чортика відображена діяльність профспілкової сторони у частині реалізації норм соціального діалогу,забезпечення соціально-економічного захисту,дотримання пільг і гарантій працівників та осіб,які навчаються.Звернено увага на перманентній роботі виборних органів Профспілки усіх рівнів та подальше посилення дій по відстоюванню прав освітян,посилення ролі профспілкової сторони наданні допомоги по забезпеченню високого рівня колективно-договірних процесів на місцях,особливо у покращенні їх у колективах закладів освіти об'єднаних територіальних громад.
   У своєму слові заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І.Ю Ісопенко презентувала глибокий аналіз роботи Департаменту та зосередила увагу присутніх на широкому спектрі позитивних моментів у відстоюванні інтересів галузі спрямованих на зміцнення навчально-матеріальної бази,забезпечення належних умов праці та навчання,системних кроках,що сприяли наповненню освітнього простору новими педагогічними методами і технологіями,удосконалення управлінської складової,підвищення кваліфікації освітян,вирішення питань фінансового зміцнення галузі та впровадження Закону України " Про освіту ", реалізації завдань Нової української школи.
   У доповідях сторін та виступах  в  обговоренні питання пленуму лейтмотивом  були орієнтири,які сторонам слід спрямовувати,через підвищення ролі колективних договорів,як нормативних актів соціального партнерства,двостороннього забезпечення стабільної роботи закладів освіти усіх типів та рівнів,соціально-економічний захист трудових,правових прав і гарантій спілчан.
   Пленум зазначив,що профспілкова сторона,маючи в своєму арсеналі реальні механізми та повноваження,спільно з органами управління освітою  усіх рівнів,з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації,як гаранта розвитку освіти на Буковині,і надалі вважати колективно договірні процеси демократичним і перспективним видом соціального партнерства,розраховуючи на взаєморозуміння, прозорість дій та виваженість рішень,взаємно реальну підтримку.
   Пленум одностайно схвалив доповнення та зміни до зазначеної Угоди та прийняв відповідну постанову.
   Кращі голови первинних профспілкових організацій нагороджені відзнакою ФПУ " Профспілкова звитяга "

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 
Оновлені підходи до забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням.
П'ятниця, 08 червень 2018 11:16
Оновлені підходи до забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням у санаторно-курортних закладах України

      Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області з 01.01.2018 року розпочало роботу із застрахованими особами за новим підходом до соціальних стандартів,за принципом "гроші ходять за людиною".
      Застрахована особа відповідно до медичних показань певного профілю медичної реалібітації (нейрореабілітація - після перенесеного інсульту; м'язово- скелетна - після оперативних втручань на опорно-руховому апараті;після опіків;кардіо-пульмонарна - після інфаркту міокарда,перенесених операцій на серці,на легенях,цукровий діабет,медико-психологічна реалібітація учасників АТО,реалібітація після оперативних втручань на органах зору;на органах травлення,органах сечостатевої системи,на жіночих статевих органах;
при порушенні перебігу вагітності) безпосередньо із стаціонарного відділення закладу охорони здоров'я за висновком лікарсько-консультативної комісії  направляється до реабілітаційного відділення обраного нею санаторно-курортного закладу.
      Відділення після узгодження з санаторієм дати заїзду укладає тристоронній договір між застрахованою особою,відділенням та санаторно-курортним закладом,що надає можливість отримати хворому реабілітаційне лікування.
      Адресне забезпечення санаторною медичною реалібітацією передбачає підвищення якості надання санаторно-курортними закладами послуг з реалібітаційного лікування.

Громадяни можуть отримати консультації та роз'яснення за адресою:
м.Чернівці,вул.Г.Артемовського,19,каб.101
Контактні телефони:52-67-27;52-55-27
www.fssu.gov.ua
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 9 з 271