Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новини
Освітяни на перехресті викликів: як будувати майбутнє освіти Друк
Понеділок, 09 грудень 2024 10:29
На вихідних у Києві відбувся Summit Прогресильних освітян 2024 – підсумковий захід діяльності громадської організації «Прогресильні», участь у якому взяв заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк. 
Захід став ще одним майданчиком для обміну ідеями та обговорення викликів в освіті й зібрав понад 200 освітян, науковців, партнерів у залі, а також приблизно 150 учасників – онлайн.
Відкрив захід директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Фелікс Гетт. У своєму вітальному слові він підкреслив важливість таких ініціатив для розвитку освітньої сфери в надскладні часи.
Модератором події став Богдан Ференс. Він не лише координував усі дискусії, але й акцентував увагу на основних думках та рефлексіях виступів, забезпечуючи живу взаємодію між аудиторією в залі та онлайн-учасниками.
Однією з ключових подій саміту стала публічна дискусія на тему: «Освіта під загрозою: як знайти баланс та рівновагу?». Ця дискусія була особливо актуальною в контексті сучасних викликів, з якими стикається освітня система України. Війна, економічна нестабільність, еміграція та нестача педагогів, а також постійний пошук ресурсів для підтримки навчального процесу створюють небачений тиск на освітню галузь. 
Закордонні гості – Філ Нобл, визнаний у світі як один із провідних експертів із використання Інтернету в громадському секторі, та Антоні Беймер, координатор платформи S&D Group Європейського парламенту в Брюсселі – презентували безкоштовну онлайн-програму World Class Scholars. Програма спрямована на інтеграцію світових освітніх практик і забезпечує доступ до високоякісних матеріалів для викладачів і студентів усього світу.


Summit Прогресильних освітян 2024 став ще одним прикладом співпраці освітянської спільноти, науковців та партнерів у пошуку шляхів досягнення балансу між викликами сучасності та майбутніми перспективами освіти.

 
Вітання до Дня Української Армії Друк
П'ятниця, 06 грудень 2024 10:49

Сьогодні ми відзначаємо День Збройних Сил України – свято мужності, відваги та незламності українського духу. Висловлюємо свою вдячність усім захисникам, які боронять нашу свободу  та незалежність!

Музичне вітання


 
Новий посібник для вихователів: як навчати дітей безпеки Друк
П'ятниця, 06 грудень 2024 10:31
Нещодавно в Україні презентовано посібник, який стане незамінним інструментом для вихователів, які працюють із дітьми старшого дошкільного віку – «Посібник з культури безпеки для дошкільнят. Методичні рекомендації і плани занять». Він покликаний допомогти педагогам не лише навчати дітей основ безпеки, а й створювати емоційно комфортне середовище, засноване на довірі та підтримці.
Посібник пропонує підхід, який спрямований на активне залучення дітей до вивчення тем безпеки. Цей метод дозволяє малечі з раннього віку розвивати здатність зберігати спокій у складних ситуаціях і бути готовими до можливих небезпек.
Особлива увага приділяється тому, як дітям поводити себе в небезпечних ситуаціях, зокрема у побуті та у разі мінної загрози.
Матеріали посібника можна використовувати під час роботи з дітьми в закладах дошкільної освіти, центрах розвитку, прогулянкових групах, а також у дитячих точках «Спільно».
Посібник містить рекомендації для створення безпечного та емоційно комфортного середовища, серед яких уміння облаштувати простір, що сприятиме відчуттю захищеності, техніки заспокоєння, які допоможуть малюкам у кризових ситуаціях тощо. 
Цей посібник розроблено Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у межах проєкту «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайних ситуаціях» за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Він є відповіддю на виклики, які постали перед системою освіти під час кризових умов, і покликаний стати опорою для вихователів, які працюють з дошкільнятами.
Залучення дітей до вивчення основ безпеки ще у дошкільному віці є інвестицією в їхню впевненість і захищеність у майбутньому. Водночас цей ресурс сприяє розвитку у педагогів навичок, необхідних для ефективного супроводу дітей у складних умовах.

Посібник – це не лише інструмент для навчання, але й підтримка, яка допомагає вихователям створювати атмосферу довіри та турботи, необхідну для формування гармонійної та стійкої особистості дитини.

 
Права дитини на зростання в сімейному оточенні Друк
П'ятниця, 29 листопад 2024 09:20

Уряд ухвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки і операційний план заходів з її реалізації на 2024-2026 роки. Документ є дорожньою картою реформування системи догляду і підтримки дітей в Україні.

Родина – єдине природне середовище для гармонійного і безпечного розвитку дитини, розкриття її потенціалу і закладання підгрунтя для суспільно активного дорослого життя.

Коментуючи ухвалення Стратегії, Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович зазначила, що епоха інтернатів має остаточно стати минулим для України.

Стратегія є комплексним документом, який визначає міжгалузевий характер реформи системи догляду і підтримки дітей та стратегічний напрям діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства у сфері догляду та підтримки дітей в Україні.

Після ухвалення документу всі області України мають скласти регіональні плани реалізації Стратегії і працювати над їхнім впровадженням.

«До 2028 року маємо повністю змінити підхід: замість утримання дітей в інституційних закладах – розвиток сімейних форм виховання, замість формальної допомоги – індивідуальна підтримка кожної родини, запровадження якісних соціальних послуг у кожній громаді, створення механізмів екстреної допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це шлях України як європейської країни, яким ми поступово рухаємось. Бо зменшення кількості дітей в інституціях – це питання не лише статистики, а головне – якості життя кожної дитини», – зазначає голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

Стратегія враховує контекст повномасштабної війни і пов’язані з нею виклики, зокрема підвищення ризиків для родин з дітьми опинитись в складних життєвих обставинах через вимушене переміщення, втрату майна і доходу, психологічну та фізичну травматизацію тощо.

Документ визначає шість стратегічних цілей:

  • Підвищено спроможність сімей з дітьми здійснювати догляд і виховання дітей, забезпечувати їм безпечне та сприятливе для розвитку середовище.
  • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі діти з інвалідністю, виховуються в сімейному оточенні.
  • Тимчасово переміщені (евакуйовані), примусово переміщені, депортовані діти, а також діти з тимчасово окупованих територій, територій, де ведуться чи можуть вестись бойові дії, які повернулись чи евакуйовані в безпечні регіони України, зростають у сімейному оточенні та інтегровані в життя територіальної громади.
  • Права та інтереси дітей під час трансформації закладів дотримані, ресурси трансформованих закладів збережено та спрямовано для підтримки дітей і сімей з дітьми у територіальних громадах.
  • Діти та особи з досвідом альтернативного догляду та виховання мають можливість будувати соціальні відносини, які дозволяють їм успішно вийти з системи альтернативного догляду та інтегруватися в життя своїх територіальних громад.
  • Створено організаційно-правові умови забезпечення реалізації Стратегії.

У разі успішної і повної реалізації Стратегії прогнозується до 2028 року:

  • збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання, до 95% від загальної кількості таких дітей; 
  • зменшення кількості дітей, які отримують інституційний догляд та виховання, на 30%, а дітей віком до трьох років – на 80% порівняно з показниками 2023 року; 
  • збільшення кількості дітей з інвалідністю та/або з особливими освітніми потребами, які отримують соціальні, медичні і освітні послуги в територіальних громадах, на 30%.

Реалізація державою, областями та громадами положень Стратегії дозволить виконати одне з найпріоритетніших завдань – реалізацію права дитини на зростання в безпечному сімейному середовищі із якісним забезпеченням її індивідуальних потреб. Це, своєю чергою, підтвердить відданість України європейським цінностям та євроінтеграційному курсу розвитку. Затвердження Стратегії також є одним з індикаторів виконання Україною плану Ukraine Facility.

Координуватиме реалізацію Стратегії Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей – консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України.

 


 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 620