Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Вітання до 8 Березня!
П'ятниця, 05 березень 2021 16:16
 
ZOOM-нарада членів Президії ЦК Профспілки
Вівторок, 02 березень 2021 12:50

2 березня 2021 року відбулася ZOOM-нарада членів Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Відкриваючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що Профспілка працівників освіти і науки України в сучасних реаліях життя продовжує працювати і виконувати свої основні завдання – забезпечення прав та гарантій освітян.

Під час онлайн-наради було окреслено ряд питань для обговорення, серед яких реєстрація організацій Профспілки у регіонах країни, соціальний діалог на місцях та проблемні аспекти процесів реорганізації структури, виплати заробітних плат та доплат за престижність педагогічної праці тощо.

До обговорення активно долучилися колеги з Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Сум, Кропивницького, Вінницької й Київської областей і донесли тривоги та проблемні питання, які турбують трудові колективи та первинки.

Заступник Голови Профспілки Сергій Романюк поінформував про початок підготовчої роботи щодо укладання Галузевої угоди на 2021-2025 роки.

Насамкінець наради було обговорено стан підготовки до VIII з’їзду Федерації профспілок України, змін до Статуту ФПУ. 


 
1 березня 2021 року розпочато індексацію пенсій
Вівторок, 02 березень 2021 12:49

1 березня 2021 року розпочато автоматичний перерахунок пенсій для осіб, які отримують пенсії, призначені згідно із Законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби), «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У результаті реалізації постанови № 127 очікується, що пенсії підвищаться у 8 мільйонів людей. У середньому сума підвищення для осіб, пенсії яких підлягають перерахунку становить 308 гривень.

Якщо після перерахунку розмір пенсії зростає, то таке підвищення не може бути меншим за 100 гривень.

Підвищено мінімальну пенсійну виплату з 2100 грн до 2200 грн для пенсіонерів, які мають страховий стаж тривалістю у жінки 30 років, у чоловіка – 35 років.Довідково

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2019 № 127 затверджено порядок проведення індексації на коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

Показник визначено відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на рівні, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за 2020 рік та 50 % показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за останні три роки (5 * 50% + 17 * 50% ). Якщо врахувати що в минулому році середня заробітна плата, з якої сплачено страхові внески, зросла на 12,3% то ми маємо досить високий відсоток зростання пенсій.


За матеріалами – Мінсоцполітики

 
Компенсація за порушення термінів виплати зарплати: зміни в законодавстві
Понеділок, 01 березень 2021 13:05

Опублікований Закон від 4.02.2021 № 1214-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» (Голос України від 25.02.2021 № 36).

Законом встановлено вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення строків виплати яких громадянам нараховується компенсація:

  • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

  • соціальні виплати;

  • стипендії;

  • заробітна плата (грошове забезпечення);

  • сума індексації грошових доходів громадян;

  • суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

  • суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Також актуалізовано перелік фондів загальнодержавного обов’язкового соціального страхування України, кошти яких використовуються для виплати компенсації.

Відповідні зміни внесено до Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 443