Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Мінсоцполітики роз’яснює, як оформити пенсію за кордоном
Неділя, 19 березень 2023 17:35

Українці, які – через війну або з інших причин – виїхали за кордон та набули там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно, за допом

огою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. 

Для цього потрібно зайти на вебпортал ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і потім перейти за посиланням «Вхід». 

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою   кваліфікованого електронного підпису (КЕП). 

Якщо ви його не маєте, – отримати КЕП можна безкоштовно й онлайн, виконавши декілька нескладних кроків, описаних у відеоінструкції

Після входу виконати такі кроки:

  •  Крок 1 – у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання вашої заяви. Натисніть «Продовжити» та оберіть вид пенсії, наприклад  – «Пенсія за віком»;
  •  Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
  •  Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.

Після цих етапів на екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби форму заяви можна відредагувати.

Для завершення всіх операцій, заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

За результатами опрацювання заяви ви отримаєте інформацію про стан обробки та відповідне рішення.

 
Визначено терміни проведення другого туру «Учителя року-2023»
Неділя, 19 березень 2023 17:03

Наказом Міністерства освіти і науки України № 250 визначено строки проведення другого етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» на 2023 рік.

Повний текст наказу можна завантажити на сайті МОН.  

Другий етап конкурсу «Учитель року-2023» відбудеться в дистанційній формі в такі терміни:

  • 3 – 16 квітня – у номінації «Захист України»;
  • 17 – 30 квітня – у номінації «Основи здоров’я»;
  • 1 – 14 травня – у номінації «Початкова освіта»;
  • 15 – 28 травня – у номінації «Фізична культура».

За матеріалами – НУШ

 
Кабмін прийняв рішення про порядок проведення перевірок видачі листків непрацездатності
Вівторок, 14 березень 2023 10:04

Кабінет Міністрів України постановою від 3 березня 2023р № 185 затвердив Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Згідно з документом метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу ПФУ та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.

Перевірка медичних висновків проводиться виключно уповноваженими лікарями, перелік яких формується щороку та затверджується правлінням ПФУ за погодженням з НСЗУ.

Порядок містить підстави для прийняття територіальним органом ПФУ рішення щодо проведення перевірки листків непрацездатності, зокрема надає право застрахованій особі на звернення до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності.

Рішення про проведення перевірки листків непрацездатності оформлюється наказом за підписом керівника територіального органу Пенсійного фонду.

Строк проведення перевірки листків непрацездатності не може перевищувати 10 календарних днів.

Застрахована особа має право оскаржити неправомірні дії або рішення уповноваженої посадової особи територіального органу Пенсійного фонду щодо перевірки листка непрацездатності у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи ПФУ, а також у судовому порядку.

 
Незалежне тестування учителів у 2023 році: календарний план
Вівторок, 14 березень 2023 09:16

Український центр оцінювання якості освіти нагадує, що Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації незалежного тестування професійних компетентностей педагогів, яким визначено основні дати першого етапу проведення сертифікації.

Український центр оцінювання якості освіти проводитиме незалежне тестування для вчителів:

  • початкових класів – відбулося 11 березня;
  • математики та української мови і літератури відбудеться 9 вересня.

Правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи для вчителів початкових класів буде розміщено на сайті Центру 13 березня. 

Учителі ж української мови і літератури, як і математики, зможуть звірити свої відповіді з правильними 11 вересня.

Результати незалежного тестування стануть відомими вчителям початкових класів до 28 березня, а математики та української мови і літератури – до 25 вересня.

Разом з оголошенням про результати в кабінеті кожного учасника сертифікації буде розміщено інформацію про його допущення/недопущення  до наступних етапів. 

Український центр оцінювання якості освіти нагадує, що цьогоріч уперше зможуть узяти участь у сертифікації вчителі базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей:  500 педагогів з математики та 500 з української мови і літератури. 

Реєстрація для цих категорій учителів відбудеться протягом 1–11 серпня. 

 

Український центр оцінювання якості освіти

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 540