Головна Новини Головні новини Хорватія: досягнуто консенсус між хорватським урядом і профспілками

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Хорватія: досягнуто консенсус між хорватським урядом і профспілками Друк
Вівторок, 30 червень 2020 11:10

Після досягнення компромісу профспілки освіти в переговорах з урядом, як і більшість профспілок сфери громадського обслуговування, включаючи членські організації ЄКПО, Хорватську профспілку вчителів, Незалежну профспілку працівників середньої освіти Хорватії і Незалежну профспілку працівників вищої освіти та науки Хорватії, підписали додаток II до Базової колективної угоди для держслужбовців і працівників держсектору.

Спочатку хорватський уряд, маючи на меті знизити державну заборгованість і дефіцит бюджету у відповідь на економічні наслідки пандемії COVID-19 в країні і профінансувати національну програму відновлення, мав намір скасувати ювілейні, святкові та Різдвяні премії в 2020 році, а також раніше узгоджене підвищення окладів на 2%, починаючи з 1 червня 2020 року, і їх подальше підвищення ще на 2% з 1 жовтня 2020 року для всіх працівників сектору громадського обслуговування.

Поступаючись тиску з боку профспілок, переговори завершилися підписанням Додатку II до Базової колективної угоди для держслужбовців і працівників держсектору лише з однією поступкою.

Хорватські профспілки погодилися на підвищення базового тарифу для розрахунку окладів працівників сфери громадського обслуговування відразу на 4% з 1 січня 2021 роки замість двох раніше узгоджених послідовних підвищень на 2%.

«Ми задоволені досягнутою угодою, враховуючи, що ми не понесли ніяких втрат в наших правах. Більше того, нам вдалося захистити результати найтривалішого страйку, який відбувався в нашій системі освіти і науки. Із прийняттям цього компромісного рішення в період кризи, коли економічна ситуація значно погіршилася, наші переговорні позиції з новим урядом, який, як очікується, буде сформовано після парламентських виборів в липні 2020 року, стануть значно сильнішими», – заявили представники профспілок.

Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен привітала профспілки освіти з досягненням цього позитивного результату і зазначила: «Це важливий результат для хорватських профспілок, для всіх вчителів та інших працівників освіти. Це також важливий сигнал для інших країн, урядів і соціальних партнерів у Європі, які хотіли використати кризу, спричинену  пандемією, для скорочення бюджетних асигнувань на освіту, і тепер побачили, наскільки успішно соціальні партнери в Хорватії вирішили цю проблему шляхом переговорів».