Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Юрист інформує

Організаційні ланки

ІКТ

Новини
Відкликання заяви про звільнення: право працівника Друк
П'ятниця, 02 серпень 2013 00:00
Працівник має право відкликати раніше подану заяву про звільнення, але за умови, якщо причина звільнення – за власним бажанням.

Право працівника за своєю ініціативою розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні, передбачено статтею 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП України).

Зазначений двотижневий термін може бути скорочено, якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема у випадку:
 
Затверджено порядок надання одноразової адресної допомоги молодим фахівцям в селах Друк
П'ятниця, 26 липень 2013 12:03
Урядом затверджено Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та перелік професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими буде надаватися така допомога. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 липня 2013 року (інформація розміщена на урядовому порталі - http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246520488 ).
 
Гарантії для голови профспілки при звільненні за скороченням штату Друк
Вівторок, 23 липень 2013 10:35
Відповідно до пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Скорочення полягає у зменшенні чисельності (штату) працівників і є різновидом змін в організації виробництва і праці. Такі зміни відповідно до статті 40 КЗпП України є підставою для розірвання трудового договору, яке відбувається з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.
 
Надання відпусток бібліотекарям навчальних закладів Друк
П'ятниця, 19 липень 2013 10:03
Відповідно до пункту 5.2.6. Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 14.05.99р. № 139 ( в редакції наказу Міносвіти України від 04.08.99р. № 277) бібліотечні працівники цих навчальних закладів мають право на щорічну відпустку тривалістю 24 календарних дні за відпрацьований рік та додаткову відпустку до 7 календарних днів за колективним договором.

Деякі особливості надання відпусток передбачені для бібліотечних працівників загальноосвітніх шкіл-інтернатів та дитячих будинків для дітей, хворих на туберкульоз. Їм додатково може надаватися відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів.
 
« ПочатокПопередня451452453454455456457458459460НаступнаКінець »

Сторінка 456 з 469