Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Як діяти вчителям під час повітряної тривоги: роз’яснює МОН
Понеділок, 08 серпень 2022 13:41

Міністерство освіти і науки України розробило алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.

У закладах освіти мають бути створені відповідні умови та проведені попередні заходи з підготовки всіх учасників освітнього процесу, а саме:

  • ознайомлення з місцем розташування укриттів фонду захисних споруд цивільного захисту, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому;
  • пояснення дій, що передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу;
  • обговорення необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття;
  • розподіл учасників освітнього процесу в укриттях із урахуванням місткості та розташування;
  • встановлення покажчиків напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

Почувши сигнал оповіщення необхідно організувати переміщення учасників освітнього процесу у супроводі з вчителем або відповідальною особою, яка після завершення небезпеки та оголошення відміни сигналу організує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірятиме наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.

У випадку сигналу небезпеки

1. Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу. 

2. Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття.

3. Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.

4. Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники.

5. Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник. 

6. Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.

7. Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд. 

8. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця. 

9. Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті. 

10. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами. 

11. Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП. 

 

 
Wi-Fi в укриттях закладів освіти
Понеділок, 08 серпень 2022 13:35

Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети безоплатно отримають роутери та необхідну техніку для підключення до швидкісного Інтернету в укриттях від телеком-компаній.

Представники закладів освіти зможуть подати заявку на Wi-Fi в укриттях через онлайн-форму. Також згодом з’явиться дашборд, завдяки якому в реальному часі можна буде відстежувати отримані заявки.

Укриття в закладах освіти – основна вимога для очного навчання в умовах війни. Щоб знизити рівень стресу під час повітряної тривоги, потрібно забезпечити належні умови в укриттях. Наявність Інтернету є однією з них.

Один із пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України – безперебійний Інтернет і зв’язок по всій Україні для роботи, спілкування та навчання. 

Наразі в Україні приблизно 30% навчальних закладів мають укриття, а від 1 вересня заклади готуються відкривати двері школярам.

Планується забезпечити укриття всіх шкіл, ліцеїв і гімназій швидкісним інтернетом до початку навчального року, для цього будуть залучені технічні компанії та українські інтернет-провайдери.

 

За матеріалами – МОН, Мінцифри

 
Законопроєкт № 5371 суттєво зачіпає права та інтереси найманих працівників та профспілок
П'ятниця, 05 серпень 2022 08:56

19 липня 2022 року Верховна Рада України схвалила законопроект № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», який позбавляє працівників українських підприємств одного з основоположних прав – права на трудовий захист та колективні переговори. Станом на 4.08.2022 року закон знаходиться на підписі у Президента.

Профспілка працівників освіти і науки України категорично виступила проти цього законопроєкту, визнала його таким, що запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин та дискримінації шляхом значного обмеження трудових прав і гарантій працівників, які працюють, зокрема у сфері освіти.

Законом № 5371 передбачається фактичний розподіл працівників на декілька категорій щодо рівня захищеності їх прав трудовим законодавством. Для працівників підприємств, що відносяться до юридичних осіб публічного права, а також працівників великих компаній передбачається зберегти чинний режим захисту трудових прав, а для працівників приватних компаній малого і середнього бізнесу з чисельністю до 250 осіб пропонується встановити договірний режим регулювання трудових відносин.

Роботодавцеві і працівникові пропонується на власний розсуд за взаємною згодою врегулювати свої відносини в частині виникнення і припинення трудових відносин, системи оплати праці, норм праці, розміру заробітної плати, надбавок, доплат, премій, винагород, норм робочого часу та відпочинку тощо. 

Окрім того, дозволяється звільнення працівника з ініціативи роботодавця без пояснення причин за умови виплати компенсації, працівники позбавляються права на профспілковий захист, соціально вразливі категорії осіб фактично втрачають гарантії.

Заперечуючи проти прийняття Закону Профспілка звернула увагу також на порушення Конституції України (статті 22, 36, 43, 92), міжнародних актів, ратифікованих Україною: Угоди про асоціацію Україна – ЄС (статті 296, 419, 420), Європейської соціальної хартії (переглянута) (стаття 24), Конвенції МОП № 135 про захист прав представників працівників на підприємстві та можливості, що їм надаються (статті 1, 2), Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця (статті 1, 4, 13), а також Директивам Ради ЄС № 98/59/ЄС про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення; № 2003/88/ЄС про деякі аспекти організації робочого часу; № 2019/1152 про прозорі та передбачувані умови праці в Європейському Союзі та Рекомендаціям МОП №166 щодо припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця та № 189 про створення робочих місць в малих та середніх підприємствах.

Крім цього Закону на розгляді українського парламенту знаходяться ще декілька антинародних проєктів законів, якими пропонується значне звуження трудових прав українських працівників, в тому числі в галузі освіти, а також позбавлення профспілок здійснювати  представницькі функції у відповідності до міжнародних стандартів.

 

Профспілка працівників освіти і науки України

 
Однакові права для всіх внутрішньо переміщених осіб: законодавчі зміни
Четвер, 04 серпень 2022 14:09

Верховною Радою України прийнято Закон № 2417-IX від 18.07.2022 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо приведення окремих його положень у відповідність до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (проєкт № 7449).

1 серпня 2022 року Закон підписано Президентом України.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради України відтепер всі внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, з якого вони перемістились, зможуть реалізовувати в повному обсязі права, передбачені  Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»».

Раніше законодавство розмежовувало внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за територіальним принципом та, фактично, давало змогу реалізувати всі передбачені Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  права лише для двох категорій ВПО:

  • які перемістились з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополя;
  • які перемістились з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Від початку широкомасштабного військового вторгнення держави-агресора на територію України з’явилась велика кількість внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів. 

У зв’язку із зазначеним не всі ВПО могли реалізовувати належні їм права. Наприклад, статтею 92 Закону від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики звільнялись виключно внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій АР Крим та м. Севастополя, а також з окремих територій Донецької та Луганської областей.

Саме для усунення подібних несправедливих ситуацій народними депутатами  був розроблений відповідний законопроєкт (реєстр. №7449), який вже став законом.

На підставі внесених законодавчих змін всі внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, з якого вони перемістились, зможуть реалізовувати в повному обсязі права, передбачені  Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 517