Головна Новини Головні новини День Конституції України: боротьба за незалежність і демократію триває

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

День Конституції України: боротьба за незалежність і демократію триває Друк
П'ятниця, 28 червень 2024 12:11

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції – одне з найбільших державних свят, яке має глибокі корені в історії нашої країни. Першою Конституцією в Європі вважається Конституція Пилипа Орлика, створена у 1710 році, яка була найпрогресивнішим документом своєї доби.

Цього року День Конституції набув особливого значення в умовах повномасштабної війни, адже українці щодня захищають основні цінності, права та свободи на полі бою. Цей день став символом стійкості та незламності нашого народу в боротьбі за незалежність і демократію, яка триває уже сотні років. 

28 червня 1996 року о 9:18, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада України ухвалила та ввела в дію нову Конституцію України. За документ проголосували 315 народних депутатів, що стало історичним моментом для нашої країни. Конституція закріпила основні принципи державного устрою та права громадян.

У першій статті Конституції Україна визначається як суверенна, незалежна, демократична, соціальна та правова держава. Цей документ складається з 15 розділів та 161 статті, які гарантують громадянам України рівні права та свободи, включно з правом на життя, свободою, особистою недоторканністю, свободою слова та зібрань, правом на працю та освіту.

Міжнародна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі. Вона не тільки закріплює права та свободи громадян, але й визначає основні обов'язки держави перед своїми громадянами, сприяючи розвитку правової та демократичної держави.

День Конституції України – це не лише можливість згадати історичні події, але й нагадування про важливість дотримання прав і свобод, закріплених в Основному законі та важливість об’єднання навколо спільних цінностей, що зміцнюють нашу національну ідентичність. 
                                                                                                   Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України