Головна Новини Головні новини Розстріляне відродження української інтелігенції у «Будинку «Слово»

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Розстріляне відродження української інтелігенції у «Будинку «Слово» Друк
Субота, 25 травень 2024 09:58

На запрошення продюсерського центру Fresh production group заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк, голова первинної профспілкової організації Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитро Чомко, завідувачка відділу інформаційного забезпечення та комунікацій Профспілки Інна Михальченко, голова Молодіжної Ради ФПУ Іванна Храпко відвідали перегляд художнього фільму про розстріляне відродження «Будинок «Слово». Нескінчений роман», режисера Тараса Томенка.

Спочатку було створено документальний фільм «Будинок Слово», який є у вільному доступі на сторінці продюсерського центру. А вже потім творча група відзняла повнометражний художній фільм. Це історія будинку для письменників, який збудували у Харкові за часів Сталіна. Там поселилися письменники, за якими стежили. Більшість із них потім заарештували і відправили до тюрми. У цьому фільмі автори ретельно відтворили справжню трагічну історію письменників-мешканців будинку, показавши через їх переживання історію того часу.

«Будинок «Слово». Нескінчений роман» – це цікавий чорно-білий фільм, з яскравими персонажами, який дуже реалістично передає жахливу атмосферу епохи сталінських репресій, доносів на вільнодумство, знищення українського духу. Це справжнє художнє ігрове кіно, драма на основі реальних подій.

Кадр із фільму 

Усі письменники створені на основі реальних характерів, максимально наближені до життя. Там звучать їхні справжні вірші, а також уривки з їх поезії та прози. Фільм тримає до останнього кадру… 

Після показу картини відбулася творча зустріч із командою фільму за участі студентів закладів освіти столиці, освітян, представників влади. 

Стрічку представляли авторка сценарію Любов Якибчук, актор, який зіграв роль Леся Курбаса – Станіслав Сукненко та продюсери стрічки – Юлія Чернявська, Олег Щербина та Ростислав Мартинюк.  

Спілкуючись з творчою представники Профспілки Ольга Чабанюк та Дмитро Чомко подякували їм за титанічну працю над фільмом і відзначили, що цю страшну сторінку нашої історії ми повинні добре пам’ятати, засвоїти цей гіркий урок і передати наступним поколінням, що ми неодмінно переможемо у сучасній війні. 

«Ми українці, твердою валютою яких є слово, а зброєю – мова! І ми повинні завжди про це пам’ятати і від цього не відступати», – підкреслила Ольга Чабанюк. 

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» зараз йде в кінотеатрах і ми радимо переглянути його, а також долучитися до зустрічей з творчою групою та акторами після показу. 

Знайте й дивіться якісне українське кіно! 

Графік зустрічей зі творчою групою

26 травня 16:00 кінотеатр Multiplex, ТРЦ Любава, м. Черкаси

26 травня 16:00 кінотеатр Multiplex, ТРЦ «Hollywood», м. Чернігів

28 травня 17:00 кінотеатр Смартсінема, м. Вінниця

30 травня 19:25 кінотеатр « ЖОВТЕНЬ», м. Київ

1 червня 19:00 кінотеатр NEOSTAR, м. Київ


Довідково

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» – український повнометражний художній фільм режисера Тараса Томенка. Це драматична сторінка нашої історії про українських письменників, яких зібрали в одному будинку у Харкові під одним дахом, щоб змусити їх працювати в ім'я радянської системи. Історія про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

Світова прем'єра фільму відбулася 2021 року на 37-му Варшавському кінофестивалі. Українська прем'єра – у Чернівцях 17 червня 2022 року на фестивалі Миколайчук OPEN. 

У прокаті фільм – з 9 травня 2024 року.

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України