Головна Новини Головні новини Освіта, медицина, охорона материнства – основні питання Комісії ООН зі становища жінок

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Освіта, медицина, охорона материнства – основні питання Комісії ООН зі становища жінок Друк
Четвер, 14 березень 2019 15:04

11 березня 2019 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк розпочала роботу 63-я сесія Комісії ООН зі становища жінок.

«У цьому році сесія Комісії буде присвячена проблемам, з якими стикаються жінки і дівчата у повсякденному житті. Нам потрібні нові глобальні стандарти досягнення гендерної рівності, ми повинні розширити права жінок і дівчат, допомогти їм розкрити свій потенціал», – заявила посол Ірландії при ООН і голова Бюро майбутньої сесії Жеральдін Бірн Нейсон.

«Зосередившись на основних моментах – таких, як доступні дитячі садки, медичне обслуговування, освіта, охорона материнства, пенсії і безпечний транспорт, учасники сесії зможуть змінити повсякденну реальність жінок і дівчат у всьому світі», – сказала також вона.

За даними ООН, 740 мільйонів жінок у світі працюють у неформальному секторі, тобто практично не мають ніякого соціального захисту.

«Грамотна політика у галузі соціального захисту та правильно спланована інфраструктура можуть змінити розстановку сил. Той факт, що 740 мільйонів працюючих жінок не мають соціального захисту та доступу до громадських послуг, свідчить про істотні недоробки глобальної системи соціальної підтримки жінок. Необхідні інвестиції і зміни в політиці, які забезпечать жінкам необхідний захист», – підкреслила Виконавчий директор структури «ООН-жінки» Фумзіле Мламбо-Нгкука.

Комісія здійснить оцінку подальшої діяльності за підсумками 4-ї Всесвітньої конференції зі становища жінок і 23-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН під назвою «Жінки у 2000 році: рівність між чоловіками і жінками, розвиток і мир у XXI столітті» з досягнення стратегічних цілей і діяльності у найважливіших проблемних областях, подальші заходи та ініціативи, а саме:

– пріоритетна тема: «Системи соціального захисту, доступ до громадських послуг та стабільної інфраструктури для забезпечення рівності чоловіків і жінок та розширення можливостей жінок та дівчат»;

– оглядова тема: «Розширення прав і можливостей жінок і зв’язок зі стійким розвитком» (Узгоджені висновки 60-ї сесії Комісії), а також розгляне нові питання, тенденції, пріоритетні галузі і нові підходи до питань, які впливають на становище жінок, в тому числі на рівність між жінками і чоловіками; всебічне врахування гендерної проблематики і гендерних аспектів ситуацій і програм; заслухає повідомлення, які стосуються становища жінок; наступні заходи щодо виконання резолюцій та рішень Економічної і соціальної ради ООН.

У сесії, яка триватиме майже два тижні, візьмуть участь приблизно 9 тисяч представників урядів, громадянського суспільства, некомерційних організацій. У рамках сесії пройдуть 17 офіційних зустрічей, а також сотні заходів за участю експертів та активістів.

Сесія включатиме міністерський сегмент з круглих столів та інтерактивних діалогів на високому рівні, а також загальні, інтерактивні та експертні панельні дискусії.

Довідково

Комісія ООН зі становища жінок – це функціональна комісія ЕКОСОР, яка є глобальним директивним органом, який займається виключно просуванням гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Комісія була створена ЕКОСОР у 1946 році з повноваженнями щодо підготовки рекомендацій із захисту прав жінок у політичній, економічній, громадській, соціальній та освітній сферах. Комісія також відповідає за моніторинг, огляд і оцінку досягнутого прогресу та проблеми, що виникають у ході здійснення Пекінської декларації та Платформи дій 1995 року і підсумків 23-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 2000 року на всіх рівнях, а також підтримку гендерної проблематики. Крім того, Комісія робить внесок у подальшу діяльність за підсумками Порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року, з тим щоб прискорити реалізацію гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

За матеріалами ФПУ