Головна Інструкції вимоги безпеки під час проведення спортивно-масових заходів у школі

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

вимоги безпеки під час проведення спортивно-масових заходів у школі PDF Друк E-mail
П'ятниця, 23 квітень 2010 10:45

Погоджено
 
Затверджено
Голова профкому
 

Наказ по

___________________________

   

ЗОШ І-ІІІ ступенів
№ від 201 р.
Директор школи

___________________________


ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №
Вимоги безпеки під час проведення спортивно-масових заходів у школі

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів (спортивних свят,змагань,конкурсів) дотримується гігієнічних норм і вимог з охорони праці,пожежної та електробезпеки Заступник директора з навчально-виховної роботи і відповідальний за електро-і  пожежну безпеку проводять інструктаж із відповідальними за проведення спортивно-масового заходу,черговими вчителями,класними керівниками,а ті, в свою чергу ,з учнями про заходи пожежної безпеки і правила евакуації дітей з приміщень у разі пожежі та правила поведінки учнів у залі та на спортмайданчику.

У приміщенні основних спортивних споруд (спортивний зал,тир) на видному місці повинні бути вивішені правила поведінки та техніки безпеки,план евакуації учнів на випадок пожежі або стихійного лиха.

На час проведення спортивно-масових заходів необхідно обов'язково організувати чергу-вання членів добровільно-пожежної дружини школи,приміщення забезпечити необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння.Використовувати засоби пожежогасіння для господарських та інших потреб,не пов'язаних із пожежогасінням,категорично заборонено.

Приміщення, у яких проводяться спортивно-масові заходи,повинні мати не менш як два виходи назовні. Відстань від найвіддаленішої точки підлоги до дверей евакуціайного виходу не повинна перевищувати 27 м.Двері,призначені для евакуації,повинні відчинятися у напрямку виходу з приміщення. Спортивне обладнання майданчиків повинно бути надійно закріплене і відповідати вимогам безпеки.

Кількість місць у спортивному залі під час проведення спортивно-масових заходів та змагань треба встановлювати з розрахунку 0,7-1 м. на одного учня.Заповнювати зал понад установлену норму забороняється.Забороняється проводити спортивно-масові заходи та змагання у приміщеннях,на спортивних майданчиках,які не відповідають цим нормам.

Коридори,проходи і виходи з будівель,призначених для евакуації людей,повинні бути вільними.Двері з приміщень під час спортивно-масових заходів забороняється замикати на замок або запори,які важко відмикаються.

Біля кожних дверей повинен невідлучно перебувати черговий вчитель або учень старших класів.

2.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ

Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів перед початком їхнього проведення повинен ретельно оглянути спортивні майданчики,приміщення,запасні вихо-ди,особисто переконатись в їхній повній готовності на випадок пожежі та в забезпеченні приміщення первинними засобами пожежогасіння,перевірити справність електроапаратури,задіяної на масових заходах, надійності спортивного обладнання.

3.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ

Під час проведення спортивно-масових заходів із учнями повинні невідлучно перебувати класний керівник.Вони зобов'язані стежити за точним виконанням заходів безпеки під час проведення заходів.Необхідна також обов'язкова присутність медичного працівника для на- дання у разі потреби першої медичної допомоги.

4.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ

Відімкнути від електромережі електроапаратуру, класні керівники організовано виводять школярів із приміщень.Вимкнути освітлення і замкнути приміщення на ключ.

5.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

У разі пожежі керівник заходу зобов'язані:
а) негайно повідомити про пожежу пожежну службу за тел 9-01,дати сигнал тривоги для місцевої добровільної пожежної дружини;
б) вжити всіх можливих заходів щодо евакуації дітей з приміщень (дітей молодшого віку евакуювати в першу чергу).Евакуацію дітей треба починати із приміщень,де виникла пожежа,а також із приміщень,яким загрожує небезпека її поширення;
в) направити евакуйованих дітей у безпечне місце (будівлю);
г) негайно почати гасити пожежу своїми силами й наявними в установі засобами пожежогасіння;
д) для зустрічі викликаної пожежної частини або дружини треба виділити особу,яка повинна чітко проінформувати начальника частини (дружини),що прибула,про те,чи всі діти евакуйовані з будівлі,яка горить або задимлена,і в яких приміщеннях ще є люди.

У разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим і викликати швидку медичну допомогу за тел.9-03.

Інструкцію розробив

Узгоджено
Керівник служби охорони праці –
заступник директора з навчально-
виховної роботи
"____" ______________ 201 __ р.