Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Отримання трудової книжки при звільненні: консультують юристи
Субота, 23 січень 2016 09:28
Працівник звільнений з роботи у день звільнення не отримав трудову книжку і не повідомляє про своє місцезнаходження. Чи можна в такому випадку надіслати трудову книжку з рекомендованим повідомленням про вручення зазначеного документу?

Відповідно до абзацу другого пункту 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 , пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Пунктом 4.2 Інструкції встановлено, у разі відсутності працівника на роботі в день звільнення власник або уповноважений ним орган у цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.
 
Прожитковий мінімум в цінах грудня 2015 року
Четвер, 21 січень 2016 13:48
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2015 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2493 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2658 грн), для дітей віком до 6 років – 2418 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2951 грн, для працездатних осіб – 2594 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2878 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2060 гривні.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на грудень 2015 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб) на 1328 грн. або на 99,8 %, а для працездатної особи – на 1500 грн або на 108,9 %.
 
Обчислення пенсій у 2016 році
Середа, 20 січень 2016 13:46
Відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсії обчислюються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Під час розгляду у Верховній Раді України урядового проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» вдалося не допустити «замороження» зазначеної норми, що призвело б до використання протягом 2016 року для призначення пенсій середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка застосовувалася при призначенні пенсій у 2015 році (середній показник заробітної плати в країні за 2012 – 2014 р.р. – 2960,62 грн).
 
Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 січня 2016 року: аналіз ФПУ
Вівторок, 19 січень 2016 13:44
Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

– з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року);
– з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %);
– з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).

У зв’язку з цим з 1 травня і з 1 грудня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії (крім працюючих пенсіонерів), обчислений відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (а також і підвищення до пенсій за понаднормовий стаж).
 
« ПочатокПопередня251252253254255256257258259260НаступнаКінець »

Сторінка 256 з 349