Головна Новини Головні новини Соціальний діалог на територіальному рівні

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Соціальний діалог на територіальному рівні Друк
Середа, 14 грудень 2011 15:02
На минулому тижні в Києві з ініціативи Національної тристоронньої соціально-економічної ради та Міжнародної організації праці відбувся семінар «Соціальний діалог на територіальному рівні: впровадження норм закону України «Про соціальний діалог в Україні»».

В ньому взяли участь представники територіальних тристоронніх соціально-економічних рад, всеукраїнських профспілок, об‘єднань роботодавців, незалежні експерти, фахівці Міністерства соціальної політики.

Глибоким змістом та професіональністю підходів до запропонованої тематики були насичені доповіді В. І. Костриці – Національного координатора МОП в Україні, Коломійця В. М. – заступника Співголови національної ради від органів державної влади, заступника міністра соціальної політики; виступ Осового Г. В. – заступника голови ФПУ, Биковця В. М. – заступника голови федерації роботодавців України та інші.
Цікавою була інформація Окіса О. Я. – голови Національної служби посередництва і примирення, який розкрив проблемні питання репрезентативності суб‘єктів сторін профспілок і роботодавців на територіальному рівні.

В.о. керівника секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради Морозович Борис Йосипович в практичній площині змоделював форми і методи запровадження Закону «Про соціальний діалог» в Україні в частині утворення та організації діяльності тристоронніх територіальних соціально-економічних рад.

На другій сесії семінару напрямки колективних переговорів на територіальному рівні, сучасної практики та шляхи їх забезпечення було розкрито національним координатором проекту МОП Савчуком С., ним же було представлено проект удосконалення колективних переговорів і дотримання трудового законодавства в Україні.

В цей же день учасникам семінару було презентовано проект «Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІД у сфері праці» та з увагою сприйнято інформацію національного координатора МОП Л. Савчук «ВІЛ/СНІД – як соціально-трудова проблема – принципи та підходи міжнародної організації праці».

На семінар був запрошений та виступив в обговоренні голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.