Головна Новини Головні новини Влада Варшави запровадила безкоштовні квитки для учнів та студентів

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Влада Варшави запровадила безкоштовні квитки для учнів та студентів Друк
П'ятниця, 08 вересень 2017 15:11

З 1-го вересня 2017 року у столиці Польщі учні та студенти їздять у громадському транспорті безкоштовно.

Понад 120 тисяч учнів і студентів Варшави безкоштовно користуються громадським транспортом: трамваєм, метро, автобусами та міською залізницею, повідомляє інтернет-видання «Wyborcza».

Ще у квітні мерія Варшави проголосувала за привілей безкоштовного проїзду дітей та студентської молоді, а вже через місяць вручила перші картки учня. На карточках закодовані квитки для усього громадського транспорту Варшави, дійсні протягом 4-х років. Як зазначила віце-президент Варшави Рената Казновська, чиновники видали учням та студентам варшавських навчальних закладів вже понад 120 тисяч карток. Поки що 30 тисяч дітей ще не мають пільг для вільного проїзду, проте бажаючі учні початкових державних, громадських та приватних шкіл можуть подати заявку на отримання безкоштовних карток.

Згідно з дослідженням, коли студенти та учні платили за проїзд половину ціни, громадським транспортом користувалися зі 151 тисячі 45 тисяч пільговиків. Відтепер, коли подорож для студентів буде безкоштовною, управління міського транспорту розраховує, що більше спудеїв матиме звичку користуватися громадським транспортом, а не власним автомобілем. Завдяки цьому є шанс зменшити кількість заторів та забруднення повітря.

Введення нової пільги для учнів та студентів обійдеться бюджету Варшави у 12 млн. злотих.

 

За матеріалами видання «Wyborcza.pl»