Головна Новини Головні новини Чехія: працівники системи освіти готові до оголошення страйку

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Чехія: працівники системи освіти готові до оголошення страйку Друк
Середа, 06 вересень 2017 09:27

Профспілка працівників шкіл Чеської Республіки заявить про страйк, якщо рада коаліції уряду не задовольнить вимоги щодо підвищення заробітної плати. Про це заявив голова Профспілки Франтишек Добcік на акції протесту, у якій взяло участь більше 500 вчителів, в Віфлеємській каплиці у Празі 1 вересня.

Конференція чеських ректорів (CKR), зі свого боку, 6 вересня проведе позачергове засідання, щоб розглянути, які кроки потрібно вжити для того, щоб вимоги вчителів були почуті.

За словами голови CKR Томаса Зіма ректори розглядають такі заходи, як перенесення початку навчального року.

Франтишек Добcік заявив, що він має повноваження оголосити страйк, якщо вимоги вчителів не будуть виконані. Він сподівається, що цей крок буде непотрібний.

Профспілка чекає на результати наради CKR, щоб координувати свої подальші кроки з університетами.

Профспілка вимагає 15% підвищення зарплати шкільних вчителів і 10% підвищення зарплати інших працівників системи освіти з листопада 2017 року.

В іншому випадку, за словами Добсіка, обіцянка уряду підвищити зарплати вчителів до 130% від середньої заробітної плати в країні не буде реалізованою.

Університети також хочуть підвищення зарплати викладачів на 15%.

Профспілка та університети спільно вимагають збільшення загального бюджету у наступному році на 17,5 млрд. крон. Їхні вимоги підтримує міністерство освіти.

Міністр фінансів Іван Пільний заявив, що ці вимоги перевищують кошти, передбачені у державному бюджеті на 2018 рік на підвищення заробітної плати в усьому бюджетному секторі.

Він визнав, що дефіцит проекту бюджету, попередньо запланований на рівні 50 млрд. крон, може бути збільшений, якщо лідери коаліційних партій погодяться на це на зустрічі у Ледніці в південній Моравії 4 вересня 2017 року.