Головна Новини Головні новини В Україні розпочався новий 2017-2018 навчальний рік

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

В Україні розпочався новий 2017-2018 навчальний рік Друк
Середа, 06 вересень 2017 09:25

1 вересня в українських школах розпочався новий навчальний рік. І хоча в останні роки школи самі визначаються, як відбуватиметься святкування Дня знань, в багатьох із них традиційно проходять урочисті лінійки. У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок, або влаштовують лінійки лише для першого курсу.

У школах проводиться перший святковий урок, який щороку має різні патріотично-виховні теми.

У День знань цього року до першого класу пішли понад 408 тисяч першокласників, найбільшу кількість яких прийняли Дніпропетровська та Одеська області, а також Київ.

Найбільший набір першачків у сільській місцевості відбувся у Львівській та Закарпатській областях.

Цей навчальний рік у школах пройде під гаслом Нової української школи. Зокрема, у 2017-2018 навчальному році 100 шкіл по всій Україні пілотуватимуть новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

У кожній області та столиці вже визначено по чотири пілотних школи, у яких працюватимуть експериментальні перші класи.

Влітку Міністерством освіти були внесені зміни до навчальних програм для 5-9 класів. У відомстві зазначають, що оновлені програми пропонують вчителю свободу у визначенні часу, що треба виділити на опрацювання тої чи іншої теми, зорієнтовані на компетентнісний підхід та націлені на результат.

Однією із значущих подій початку осені має стати ухвалення парламентом нового закону «Про освіту», розгляд якого запланований на початок парламентської сесії.