Головна Новини Головні новини Звернення щодо питання організації та проведення фахового тестування серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області у форматі ЗНО

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Звернення щодо питання організації та проведення фахового тестування серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області у форматі ЗНО Друк
Четвер, 01 червень 2017 10:50
Членам Профспілки Чернівецької обласної
організації Профспілки працівників освіти і науки

Звернення
щодо питання організації та проведення фахового тестування серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області у форматі ЗНО

У зв’язку з набуттям негативного розголосу серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області на появу публікацій і повідомлень у засобах масової інформації так званих анонімних результатів про проходження тестування за технологією ЗНО вчителями краю, президія Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки, як виконавчий орган обласної організації наголошує, що профспілкова сторона й надалі послідовно відстоюватиме позицію щодо неправомірності запровадження серед педагогів краю тестування у форматі ЗНО, як такого, що не відповідає вимогам чинного законодавства про освіту та будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визнавали законність та регламентували порядок його проведення.

Про це, як соціальному партнеру, в особі Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, було заявлено при підготовці наказів №11 від 12.01.2017 р. «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчальних закладів Чернівецької області при інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у 2017 році» та №32 від 30.01.2017 р. «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 12.01.2017 р. №11».

З метою подальшого впорядкування правовідносин педагогічних працівників у сфері запровадження Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації фахового тестування у формі ЗНО на наш запит Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки був підготовлений «Правовий висновок щодо відповідності законодавства України дій Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО», який констатував відсутність будь-яких правових підстав застосування ЗНО для педагогічних працівників.
Згодом, в газеті «Урядовий кур’єр» від 06 травня 2017 р. №84 (59-53) видрукувана аналітична стаття «Чи писатимуть вчителі ЗНО», де крім загальних оціночних суджень, був розміщений і професійний коментар Вадима Карандія – директора Українського центру оцінювання якості освіти, в якому було наголошено, що «… некоректно без правових підстав змушувати всіх вчителів виконувати тест невідомого походження. Понад те, визнавати його результати валідними й такими, що визначають, володіє своїм предметом учитель чи ні. Отже, такий інструментарій, як його позиціонують ще й додають абревіатуру «ЗНО», неправильний з погляду етики і професійності проведення відповідних випробовувань». 

19 травня 2017 року  на зборах керівників загальноосвітніх навчальних закладів області головою обласної організації Профспілки працівників освіти і науки була вкотре озвучена позиція і наголошено, що така процедура у крайньому випадку могла бути добровільною, а не тільки анонімною, що не викликало б у педагогів негативного її сприйняття. Про те, ніяких змін і після цього до вищенаведеного наказу №32 від 30.01.2017 р не було внесено. 

Водночас, публічний аналіз та констатація негативних результатів тестування педагогів області керівництвом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації викликали певний заперечливий резонанс, як в освітянському середовищі так і на загал та сприйнялися як приниження честі та професійної гідності педагогів краю, про що свідчить факт розповсюдження проблеми у соціальних мережах і викликало активне обговорення даного питання, яке перейшло, зрештою, в морально-етичну площину.

З огляду на вищевикладене профспілкова сторона залишає за собою право, керуючись Законом України «Про соціальних діалог в Україні», нормами базового Закону України «Про освіту», нормами угоди сторін і надалі, в різні організаційно-правові способи, відстоювати визначені законодавством права членів Профспілки освіти на належне правове оцінювання професійних компетентностей педагогів та вкотре наголошує на необхідності в подальшому, навіть при добровільному та анонімному тестуванні, дотримуватись органами управління освітою усіх рівнів норм чинного законодавства, принципів демократичності, професійної гідності, корпоративної етики та толерантності.


Президія обласного комітету Профспілки
Працівників освіти і науки

31 травня 2017 р.