Головна Новини Головні новини Семінар-практикум у Вижниці

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Семінар-практикум у Вижниці Друк
Четвер, 19 травень 2016 14:33
18 травня відбувся обласний семінар-практикум голів районних та міських комітетів профспілки «Про практику соціального партнерства Вижницького районного комітету профспілки працівників освіти, профкомів первинних профспілкових організацій з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування району з питань соціально-економічного захисту спілчан».
Вступним словом розпочав семінар голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.

У роботі семінару взяли участь та поділилися своїми думками та практикою роботи Руслан Сенчук – голова Вижницької районної державної адміністрації, Михайло Андрюк – голова Вижницької районної ради, Михайло Андрич – начальник відділу освіти райдержадміністрації, Ярослав Борсук – голова районного комітету профспілки освітян.

Про стан та перспективу розвитку освіти, вирішення соціальних питань, шляхи оптимізації закладів освіти поділився у своєму виступі Берегометський селищний голова Сергій Боднарюк. Про практичні дії первинки по здійсненню громадського контролю за дотриманням норм трудового законодавства поділилася голова первинної профспілкової організації НВК «Берегометський ДНЗ – ВНЗ І ст.» Марія Берла. Про майбутні ризики та проблеми реорганізації навчальних закладів  розповіла директор Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Галина Федорчук. На круглому столі у Берегометській селищній раді взяли участь депутати селищної ради, голови профкомів населеного пункту, керівники закладів освіти.

Впродовж семінару відбулася презентація роботи комісії освіти Вижницької районної ради, за участю заступника голови комісії з питань освіти Олексія Поповича та заступника голови райради Сергія Вірсти.

Василь Безручак – юрисконсульт обласного комітету профспілки розкрив можливі ризики в процесах зміни підпорядкування закладів освіти при створенні Об’єднаних територіальних громад, загострив увагу на зміцненні колективно-трудових відносин та захисті соціально-економічних інтересів працівників закладів освіти.

Завершуючи роботу семінару його учасники відзначили актуальність визначеної тематики, висловили вдячність керівникам виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за розуміння та підтримку профспілкової сторони щодо питань соціально-економічного захисту та подальшої співпраці по забезпеченню  спільних превентивних дій, зміцнення соціального партнерства, особливо в процесах адміністративно-територіальної реформи.

Учасники семінару зійшлися на тому, що при розмежуванні видатків на освіту між районним бюджетом і бюджетом Об’єднаної територіальної громади потребується на законодавчому рівні прийняти низку нормативно-правових актів  з метою усунення перешкод правового характеру при здійсненні організаційно-структурного розмежування системи освіти у районах при передачі навчально-виховних закладів до ОТГ.