Головна Новини Головні новини Міжнародні соціальні стандарти

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Міжнародні соціальні стандарти Друк
П'ятниця, 18 березень 2016 15:16
11 березня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102, ухвалену на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28 червня 1952 року в м. Женеві, яка набирає чинності для України через 12 місяців із дати реєстрації документа України про ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

У документі, зокрема, вказано, що «відповідно до пункту «b» статті 2 Конвенції Україна бере на себе зобов’язання за такими розділами Конвенції:

  • розділ ІІ «Медичне обслуговування»;
  • розділ ІІІ «Допомога у зв'язку з хворобою»;
  • розділ ІV «Допомога по безробіттю»;
  • розділ V «Допомога по старості»;
  • розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання»;
  • розділ VIІ «Родинна допомога»;
  • розділ VIІІ «Допомога у зв'язку з вагітністю і пологами»;
  • розділ ІХ «Допомога по інвалідності»;
  • розділ Х «Допомога у зв'язку з втратою годувальника».  

Конвенція №102 передбачає, що схеми соцзабезпечення управляються на тристоронній основі між урядами, організаціями роботодавців та працівників, тобто профспілками.

Набрання чинності зазначеною Конвенцією сприятиме створенню передумов для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому.

Також Конвенцією заохочується встановлення мінімальної заробітної плати в колективних договорах, що вільно укладаються між профспілками, які представляють зацікавлених працівників, та роботодавцями або організаціями роботодавців. Документом передбачено, що у разі відсутності відповідних домовленостей про встановлення мінімальної зарплати в колективних договорах, необхідно прийняти відповідні заходи з метою забезпечення встановлення мінімальних ставок заробітної плати шляхом проведення консультацій з представниками роботодавців і працівників, зокрема представники їхніх відповідних організацій, де такі існують.

Конвенцією також передбачено, що заробітна плата звичайно виплачується тільки законними засобами платежу. Крім того, конвенцією передбачено недопущення будь-якої дискримінації працівників за ознаками раси, кольору шкіри, статі, віросповідання, належності до профспілкової організації.

В найближчий час в законодавство України будуть внесені нові стандарти медичного обслуговування та соціальної допомоги.

Це вагомий здобуток українських профспілок, які наполегливо та послідовно домагались ратифікації цих основоположних Конвенцій Міжнародної організації праці.