Головна Новини Головні новини Про підтримку МКП та ЄКП соціального діалогу в Україні

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Про підтримку МКП та ЄКП соціального діалогу в Україні Друк
Четвер, 15 січень 2015 15:34
МІЖНАРОДНА КОНФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК
ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК

Президенту України
п. Петру Порошенко
Київ, Україна 
 
Брюссель, 12 січня 2015 року
Про підтримку МКП та ЄКП
соціального діалогу в Україні

 
Шановний пане Президент!
 
Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) та Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) приєднуються до вимог трудящих України, висунутих під час Всеукраїнської акції протесту профспілок 23 грудня 2014 року. Оголошені плани щодо стабілізації економіки загрожують перекладенням тягаря реформ виключно на плечі трудящих і простих громадян, які вже платять непропорційно високу ціну за попередні раунди коригування. Їх побоювання щодо поглиблення соціальної ізоляції і занурення у злидні очевидні, так само як виправдане їх обурення формуванням та реалізацією нинішньої політики.

Рік тому мільйони людей сказали «ні» корумпованому режиму, заснованому на несправедливості і зневазі до громадян і трудящих. Вони стали на захист своєї гідності, за можливість покращити своє життя, за процвітання своєї країни.

Наразі Україна стикається з величезними економічними і соціальними проблемами, загостреними військовим конфліктом у східних регіонах країни. Разом з тим, труднощі і необхідність реформ не повинні служити виправданням для одностороннього прийняття рішень, а вимагати більшої відкритості та діалогу з метою зміцнення цілісності суспільства та солідарності всіх його членів. Соціальний діалог, ключовий інструмент європейської традиції, не раз підтверджував свою ефективність у складні часи.

МКП та ЄКП повністю підтримують законні вимоги профспілок України і закликають її Уряд негайно розпочати консультації з роботодавцями та профспілками з метою розробки виваженого та послідовного підходу до змісту і процесу реалізації політики реформ відповідно до пропозицій, висловлених профспілками.

Нагадуємо, що у своєму недавньому листі до ЄКП Верховний представник ЄС Ф.Могеріні підкреслила: «Важливість роботи, яка проводиться нашими соціальними партнерами, а також їхня роль у сприянні демократичному розвитку своїх країн та створенні кола зацікавлених у змінах сторін не можуть недооцінюватись. Якщо ми хочемо досягти заявлених нами цілей, необхідна участь соціальних партнерів разом з усіма іншими представниками суспільства».

МКП та ЄКП тісно співпрацюють зі своїми членськими організаціями з України і будуть і надалі стежити за розвитком подій, надавати необхідну допомогу й інформувати відповідні органи ЄС про вимоги українських трудящих, очікуючи на відповідну реакцію.
 
З повагою,
Шаран Барроу,
Генеральний секретар МКП  

 Бернадет Сеголь,
Генеральний секретар ЄКП

 
За матеріалами сайту фПУ