Головна Новини Головні новини Зустріч соціальних партнерів задля подальшого розвитку освіти краю

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Зустріч соціальних партнерів задля подальшого розвитку освіти краю Друк
Четвер, 21 серпень 2014 14:15
20 серпня 2014 року на запрошення голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Дудчака В.В. відбулася зустріч голів районних, міських профспілкових організацій працівників освіти і науки, членів президії обласного комітету профспілки з директором Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксаною Михайлівною Палійчук.
Лейтмотивом зустрічі були питання соціального партнерства, взаєморозуміння, відкритості та спільності дій, повага сторін і їх зацікавленість у стабільному розвитку освіти краю, уваги до педагогів, як запоруки успіху.

Під час обміну думками розставлені акценти у забезпеченні основних напрямків та конкретних кроків по створенню умов праці для надання якісних освітніх послуг, зміцнення трудової дисципліни та поваги до педагога, проблем соціально-економічного захисту спілчан.

Певна увага зосереджувалась на збереженні безпечних умов праці, продовження спільного адміністративно-громадського контролю за дотриманням в закладах освіти норм охорони праці, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

Актуальним аспектом подальшої співпраці визначено забезпечення упереджених дій по виникненню конфліктних ситуацій, особливо у період тарифікації, погодження з профкомами педагогічного навантаження, виважених індивідуальних підходів до молодих освітян та ветеранів педагогічної праці, інших питань трудового та соціального характеру.

Сторони обумовили практику спільних дій по правовому навчанню профспілкових лідерів та керівників закладів освіти, як рівноправних учасників соціального діалогу з метою беззаперечного виконання норм Галузевої та регіональної Угод.

Важливими окреслено завдання по забезпеченню високого рівня морально-психологічного клімату в колективах, духовного зміцнення учасників навчально-виховного процесу, підвищення фахової майстерності, справедливого підходу до процесів атестації педагогічних кадрів, посиленої уваги до студентства, запровадженні патріотичної складової, пропаганді кращих національних традицій, розвитку загальної культури, толерантності та взаємної поваги.

Серйозному аналізу піддавалися питання забезпечення норм чинного законодавства в період можливих змін умов праці, викликаних форс-мажорними обставинами, зміні канікулярних періодів та застосування при цьому виважених компромісів та збалансованості інтересів сторін.