Головна Новини Головні новини Колеги зі Словаччини з візитом у Києві

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Колеги зі Словаччини з візитом у Києві Друк
Четвер, 27 червень 2019 10:08

25-27 червня 2019 року у Києві з дружнім візитом перебувала делегація Профспілки освітян Словаччини. Її представляли Павел Ондек – голова Профспілки працівників освіти і науки Словаччини, Інґрід Ґамчікова – заступник голови, голова організації початкової школи в регіоні Косіце, Іван Шош – заступник голови, голова організації середньої школи в західно-словацькому регіоні, Мірослав Габан – заступник голови, заступник голови з питань вищої школи і Юрай Стодоловскі – міжнародний секретар організації.

Зустрічаючи колег у офісі організації Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов коротко поінформував про стан справ у профспілковому русі нашої країни та окреслив основні вектори діяльності організації щодо питань захисту прав та гарантій педагогів та студентської молоді.

У рамках візиту було заплановано кілька заходів та зустрічей. Одним із пунктів стало відвідування відновленого Будинку професійних спілок на Майдані Незалежності та зустріч з колегами з інших профспілок бюджетної сфери.

Для більш детального розуміння і ознайомлення із системою вищої освіти України міжнародні партнери відвідали Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де був запланований круглий стіл з питань діяльності первинних профспілкових організацій.

Гостинною стороною виступило керівництво профкому університету на чолі з головою, завідувачем кафедри політології філософського факультету Володимиром Цвихом. Участь у заході взяв проректор із науково-педагогічної роботи відповідальний за міжнародні зв’язки, кандидат філологічних наук, професор Петро Бех.

Після короткого ознайомлення з діяльністю університету Володимиро Цвих детально зупинився на роботі профкому у одному із найбільших університетів країни, адже у повноваженнях організації широкий спектр питань – від заробітної плати до усіх соціальних питань захисту викладачів та студентів вишу.

Словацькі колеги найбільше цікавилися питаннями навантаження викладачів, підняття їх професійного рівня, студентським профрухом та організаційною побудовою профспілок в Україні. Ці питання їм розкрили заступники Голови Профспілки Любов Гарбаренко та Сергій Романюк, завідувачка міжнародного відділу апарату ЦК Профспілки Катерина Малюта-Осаулова та фахівці профкому університету – Вікторія Щербина, Віталій Котенко, Дмитро Чомко.

На завершення візиту міжнародні колеги мали змогу ознайомитися з культурною спадщиною й оглянути основні цікавинки Києва.