Головна Новини Головні новини День Святої Трійці-одне з головних стародавніх хрестиянських свят

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

День Святої Трійці-одне з головних стародавніх хрестиянських свят Друк
Четвер, 24 травень 2018 15:49
   alt                                   
                                    
                                 Вітаємо з Днем Святої Трійці - із Зеленими святами !

     
        У східній традиції Зішестя Святого Духа і святої Трійці святкують в один день,у західній - через тиждень. Зішестя Святого Духа - церковне свято,яке в народі часто ще називають Зеленими святами.
        "На п'ятдесятий день після Воскресіння Христового всі апостоли разом з Божою матір'ю та з іншими учнями Христовими перебували в світлиці у Єрусалимі.Раптом зчинився шум з неба,ніби від сильного вітру,і наповнив весь дім,де були учні Христові.І з'явилися вогненні язики,і по одному зупинилися на кожному із них.Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами,яких раніше не знали.Так Дух Святий,за обітницею Спасителя,зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків,на знак того що Він дав здатність і силу для проповіді Христового вчення сім народам. Зійшов у вигляді вогню на знак того,що має силу спалювати гріхи,очищувати,освячувати й зігрівати душі". Саме так описана подія Зішестя Святого Духа в Книзі діянь святих апостолів.З цього часу розпочинається історія вселенської апостольської Церкви.Це одне з найбільших свят,яке відзначається на п'ятдесятий день після Великодня.Звідси ж і назва - П'ятдесятниця. Ще кажуть "Трійця",бо з цього дня розкрилася світові дії всієї Пресвятої Трійці,і люди навчилася поклонятися і прославити три лиця єдиного Божества:Отця і Сина і Святого Духа.
         У західному обряді урочистість Зішестя Святого Духа теж відзначають у п'ятдесятий день після Пасхи.
          День Пресвятої Трійці святкується у першу неділю після урочисті П'ятдесятниці.Це свято затвердив для всієї західної церкви Папа Римський Йоан XXII 1334  року . Воно не є свято якоїсь окремої події з історії спасіння,а радше святом ідеї,під час котрого ми,беручи до уваги усю історію спасіння,споглядаємо очима віри на тайну Пресвятої Трійці.
         Щодо традиції прикрашати храми і будинки зіллям,то вона має дуже давню історію.П'ятдесятниця у євреїв було святим жнив і подяки.Вони йшли до Єрусалиму,щоб подякувати Богові за земні плоди,та несли у храм,як свою  жертву,частину врожаю.Ми прикрашаємо все зеленню,виявляючи цим нашу радість і вдячність Богу за те, що Він Своїм Святим і Животворним (тим,що дає життя) Духом оновив людей,народив їх(через хрещення)в нове життя - вічне (квіти і зелень - символ життя).