Головна Новини Головні новини Вища освіта: стан, перспективи, завдання.

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Вища освіта: стан, перспективи, завдання. Друк
Четвер, 22 березень 2012 14:13
20 березня 2012 року член президії ЦК Профспілки, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки В. Дудчак та член ЦК Профспілки, голова профкому Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прийняли участь в роботі IV Пленуму ЦК Профспілки, на якому розглянуто питання «Про роботу та завдання організаційних ланок профспілки в умов реформування вищої школи».

З доповіддю на Пленумі виступив заступник голови ЦК Профспілки Романюк Сергій Михайлович. В обговоренні виступив Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачник, який вичерпно розкрив подальші кроки Міністерства в реформуванні вищої школи, поділився баченням основних засадничих положень нового Закону України «Про вищу освіту», звернув увагу на готовність Міністерства до продовження соціального діалогу з Профспілкою на основі взаєморозуміння, виправданих компромісів, спільних зусиль на врегулювання норм чинного законодавства, які б відображали сутність та мету вищої освіти, надання якісних послуг, забезпечення Конституційних прав та гарантій. В кінці свого слова Міністр заявив: «Ми готові до подальшої співпраці задля вчителя, викладача, студента».

На Пленумі також був присутній та виступив заступник голови Федерації Профспілок України Осовий Г. Ф.

Пленум прийняв аргументоване та виважене рішення, яким акцентував і в подальшому домагатися збільшення фінансування вищої школи, зростання заробітної плати та стипендії, реалізації норм оплати комунальних послуг, підвищення рівня пенсійного забезпечення педагогічних працівників, створення належних умов праці та житлово-побутового стану, зобов‘язав виборні профспілкові органи всіх рівнів запровадити системну роботу по здійсненню контролю за реалізацією соціально-економічних, трудових прав та гарантій освітян держави.