Головна Новини Головні новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Головні новини
Акція протесту профспілок! Друк
Четвер, 14 листопад 2019 11:30

14 листопада 2019 року активісти всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники трудових колективів, працівники апаратів, вийдуть на солідарну акцію в Києві.

Спілчани проведуть мітинг на площі Конституції перед будівлею Парламенту з вимогами щодо проекту Держбюджету-2020 та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу.

Цього дня Парламент планує розглянути проект основного Кошторису країна на 2020 рік, в якому не враховані пропозиції профспілок щодо необхідності належного фінансування бюджетної сфери, галузей енергетики і промисловості.

На переконання профспілок, це поставить працівників та їхні сім'ї на межу виживання, призведе до масових скорочень і нової хвилі трудової міграції з країни.

Владою вже внесено зміни до низки законів, якими позбавлено прав на соціальний захист державних службовців і працівників бюджетної сфери при їх вивільненні.

На розгляд Парламенту готується неоліберальний проект Трудового кодексу, який містить дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників та загрожує їх колективному захисту.

alt altaltalt 

 
Профспілки працюють над Трудовим Кодексом для людей праці Друк
Середа, 13 листопад 2019 14:56

Днями у столичному Будинку профспілок відбулася нарада керівників членських організацій ФПУ з обговорення подальших дій з популяризації у суспільстві профспілкового Трудового кодексу.

У ході наради було зазначено, що на виконання рішення СПО об’єднань профспілок від 4 листопада 2019 року щодо подальшої активізації дій на підтримку проекту Трудового Кодексу, розробленого профспілками, проведено низку організаційно – інформаційних заходів. Результатом чого стала реєстрація у Верховній Раді України альтернативних «ліберальному» законопроєктів, а також публічні обговорення профспілкового документа, розробленого в інтересах людини праці.

За участю профактиву, представників трудових колективів відбулися презентації позиції профспілок щодо нової Трудової конституції.

На місцях ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота, а звернення від профспілок щодо недопущення у новому ТК утиску прав працюючих направлені до Президента України, Прем’єр-міністра, народних депутатів, у яких інформується влада і суспільство про позицію профспілок.

За матеріалами ФПУ
 
У школах пропонують провести тематичний урок-дискусію до Дня Гідності та Свободи Друк
Вівторок, 12 листопад 2019 11:37

21 листопада Україна вп’яте долучиться до проведення Всесвітнього Дня Гідності та Свободи – з цієї нагоди вчителям запропонують провести тематичний урок-дискусію на тему гідності. Загалом за 4 роки ініціатива об'єднала понад 100 тисяч педагогів із 1 тисячі закладів освіти.

День Гідності є одноденним дискусійним курсом, який проводиться для вчителів, учнів та студентів. Ініціювати проведення уроку Гідності у закладі освіти може будь-хто – як адміністрації шкіл та вишів, так і молодь або волонтери. Важливо, що урок можна організувати у будь-який день з 21 листопада (День Гідності та Свободи України) до 9 грудня (Міжнародний день боротьби з корупцією).

Цього року особливістю уроку-дискусії стане компонент «Гідність у дії!», який забезпечують партнери події:

– нові антикорупційні інструменти для застосування у школі, а також підкажчик “Корупція чи ні? Щоденні запитання про доброчесність, етику та протидію корупції у шкільному середовищі”. Вони допоможуть говорити про недоброчесні вчинки, а також способи їх попередження й подолання;

– ознайомлення з Цілями сталого розвитку від ПРООН в Україні, щоб говорити з учнями про Землю як спільний дім;

– активності за мотивами програми соціально-емоційного і етичного навчання, що допоможуть розвивати стійкість, співпереживання і взаємозалежність;

– марафон написання листів на підтримку сміливих дітей і підлітків з різних країн світу, які борються за права людини. Серед них – Ясаман з Ірану (бореться за право жінок на індивідуальність, зокрема, право не носити хіджаб); Сара і Шон з Греції (допомагаючи біженцям із Сирії, зазнали переслідування з боку грецької влади за свою волонтерську діяльність);

– презентації історій про досягнення жінок, що допоможуть привернути увагу до їх видимості та гідності;

– гейміфіковані матеріали для роботи з підлітками щодо безпечної сексуальної поведінки в Інтернеті, а також деталізований план бесіди з підлітками на тему надсилання оголених фото;

– відеосвідоцтва жертв Голодомору й Голокосту, які можна використовувати з навчально-виховною метою.

За підсумками проведених уроків будуть розіграні матеріали для створення і розвитку в 2020 році книжкових лабораторій змін «Зі сторінок у життя» (в межах ініціативи ГС «Міжнародний інститут інтегрального розвитку» і EdCamp Ukraine #книгоНУШ).

Крім того, кожен, хто візьме участь у події, безкоштовно отримає докладні методичні рекомендації та спеціально розроблений робочий зошит для учнівства, сертифікат учасника, а також настільні календарі «Хороша людина».

За матеріалами МОН

 
Нідерланди: повільна катастрофа в педагогічній професії Друк
Вівторок, 12 листопад 2019 11:36

Школам в Нідерландах все важче звести кінці з кінцями, в той час як дефіцит учителів стає все відчутнішим. Уряд запропонував одноразовий транш розміром 460 мільйонів євро, але вчителі твердо вимагають структурного збільшення фінансування, яке дозволить зберегти професію та гарантувати в Нідерландах якісну освіту для всіх.

Як і в більшості європейських країн, у Нідерландах спостерігається повільна катастрофа в педагогічній професії. Школи протягом багатьох років страждали від заходів жорсткої економії. Дефіцит персоналу значно виріс. Початкові школи ледве знаходять вчителів для проведення уроків, вимушені об'єднувати класи або навіть залишати дітей під наглядом когось із батьків чи інших добровольців. У середніх школах скасовують деякі предмети. Рівень вигорання вчителів на роботі зростає в усіх секторах освіти.

Надмірне навантаження, недостатнє фінансування та несправедливий розрив у оплаті праці між вчителями середніх та початкових класів змушують багатьох вчителів та інших працівників освіти залишити професію. Зорієнтоване на майбутнє довгострокове виділення коштів є життєво важливою умовою для боротьби з нестачею вчителів та для того, щоб зробити професію вчителя привабливою.

Після ще одного року боротьби та загальнодержавного страйку в березні, який знову не приніс результатів, профспілки оголосили про проведення нового страйку 6 листопада. За декілька днів до оголошеної дати уряд раптово запропонував одноразове виділення додаткового фінансування у розмірі 460 мільйонів євро. Але ця тривала криза потребує довгострокових рішень. Тому Профспілка освіти Нідерландів AOb, яка є членською організацією ЄКПО, все таки вирішила проводити національний страйк.

Кампанія ЄКПО «Формуємо майбутнє Європи разом з учителями» шле чіткий сигнал, що необхідне постійне збільшення державного фінансування для залучення та утримання кращих вчителів в умовах зростання вимог і старіння освітнього персоналу. Ми підтримуємо AOb та голландських працівників освіти у їхній справедливій боротьбі за ефективне довгострокове вирішення проблеми фінансування, що гарантуватиме майбутнє якісної освіти в Нідерландах. Ми закликаємо уряд Нідерландів прийняти рішення про стабільне, справедливе та ефективне збільшення фінансування освіти, якого так потребує цей сектор.

Учасники засідання Виконавчого комітету ЄКПО, яке проходило 5-6 листопада у Брюсселі, висловили свою повну солідарність з колегами з Нідерландів.

Інформація щодо ситуації в освіті в Нідерландах

Якщо не відбудеться жодних змін, то в 2028 році в Нідерландах буде не вистачати 10 370 вчителів (фактично, ще більше, оскільки чимало вчителів працюють неповний робочий день).

Рівень вигорання на роботі набагато вищий в секторі освіти (в середньому 22,1% у 2017 році), ніж в інших галузях (в середньому 15,9%). Рівень вигоряння на роботі в початковій освіті швидко виріс до 24,1%.

Цей страйк підтримується багатьма шкільними радами, які не будуть скорочувати зарплати вчителів за простій, проводять інші заходи або пропонують «короткі відпустки».

Батьківські організації також підтримують страйк.

Центральної демонстрації не буде, але буде багато регіональних ініціатив. Політиків засиплять повідомленнями у Твіттері та в інших соціальних мережах, щоб вони звернули увагу на потреби освіти.

Наразі 4271 школи оголосили про припинення роботи в день страйку.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 198