Головна Новини Головні новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Головні новини
Організація медоглядів: роз’яснення Держпраці Друк
Четвер, 23 травень 2019 10:32

Державна служба України з питань праці надала лист-роз’яснення Федерації профспілок України щодо ускладнення порядку визнання категорій та погодження Головними управліннями Держпраці списків працівників, зайнятих на важких роботах, які підлягають періодичним медичним оглядам. 

altalt 
 
Горизонт 2020: українські проекти отримали гранти для малого та середнього бізнесу Друк
Четвер, 23 травень 2019 10:31

Українські проекти вже отримали приблизно 2 млн євро великих грантів для реалізації бізнес-стартапів у межах програми ЄС Горизонт 2020 – наразі це найбільша сума серед країн Східного партнерства, асоційованих у програму, повідомляють у Міністерство освіти і науки України.

Загалом же українські учасники вже отримали більш як 22 млн євро на свої проекти від Горизонту 2020.

«Зрозуміло, що участь у Горизонті дає змогу нашим дослідникам отримати додаткові кошти під їхні ідеї. Однак я не розглядала б членство в програмі лише з позиції фінансових переваг. По-перше, так вчені мають більше можливостей для співпраці із закордонними колегами – перейняти їхній досвід і показати себе світу. По-друге, вони отримують досвід участі в програмі, авторитет якої визнає увесь світ. І те, що після 4-х років асоційованого членства ми маємо такі досягнення, свідчить: ми генеруємо ідеї, які цікаві не лише на внутрішньому ринку, а й в масштабах всієї Європи та світу», – наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

З 2015 року, коли Україна стала асоційованим членом Горизонту 2020, наші розробники отримали можливість брати участь у SME Instrument (Small and Medium-sized Enterprises Instrument) – конкурсі для малого та середнього бізнесу. Перша фаза конкурсу передбачає отримання заявниками до 50 тис. євро для розвитку бізнес-плану. У наступній – другій фазі – розробники можуть претендувати на отримання понад 1 млн євро для реалізації плану і комерціалізації розробки.

Наразі учасниками першої фази SME Instrument є 10 українських організацій, а другої – 2.

Перший український проект, який отримав 1,2 млн євро в другій фазі, належить компанії Polyteda Cloud. Він пропонує інструменти для перевірки мікросхем перед їх запуском до масштабного виробництва. Цей механізм допоможе виробникам уникати збитків і затримок у виведенні продукції на ринки.

Інший проект – SolarGaps – стосується енергетичної галузі. Він виграв 1 млн євро цього року. Євгеній Ерік – засновник проекту – створив жалюзі із сонячних панелей, які підлаштовуються під кут падіння сонячного світла і виробляють електроенергію. Електрики, яку виробляє один квадратний метр таких жалюзі, вистачить для підзарядки 3 ноутбуків та 30 світлодіодних ламп. Виготовляють SolarGaps у Києві, біля мікрорайону Бортничі.

Таке рішення орієнтоване на власників квартир, які не мають можливості використовувати великі площі під інсталяцію сонячних батарей.

За матеріалами Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine

 
Франція: Національний страйк у державному секторі Друк
Середа, 22 травень 2019 09:24

9 травня 2010 року працівники державного сектору Франції, в тому числі профспілки освіти, провели національний страйк, протестуючи проти законопроекту «Про реформи в громадському обслуговуванні».

Пропоновані реформи призведуть до скорочення робочих місць і позначаться на якості послуг для громадян. В протестних акціях по всій Франції взяли участь приблизно чверть мільйона працівників, зокрема, із тих сфер, яких безпосередньо торкнуться реформи.

Показово, що реформи запроваджуються саме тоді, коли багато людей вимагають збільшити інвестиції в громадські послуги і, наприклад, не закривати деякі школи та лікарні.

Європейський комітет профспілок освіти підтримує заклик вчителів та інших працівників освіти до Міністерства національної освіти Франції відмовитися від регресивної політики в сфері освіти, яку воно проводить без консультацій з профспілками і без урахування думки освітянської спільноти в цілому.

Профспілки освітян Франції вимагають від Міністерства національної освіти:

  • підвищити оклади працівників освіти;

  • відкликати законопроект Бланке і відмовитися від реформ ліцеїв й повної середньої освіти, які посилюють нерівність в освіті;

  • розпочати переговори з профспілками.

Законопроект «Повернемо довіру до шкіл», розроблений міністром Бланке, був схвалений Національними зборами у лютому і виноситься найближчим часом на обговорення в Сенаті.

Проте, чимало вчителів та батьків висловлюють серйозне занепокоєння щодо ключових елементів законопроекту. Основні профспілки працівників шкіл – SNUipp, FSU, UNSA та Sud – закликали вчителів, батьків та місцевих виборних посадових осіб і знову вийшли на демонстрацію проти нього 18 травня 2019 року. Участь уцьому заході взяли понад 10 тисяч осіб. 

Обов’язкове навчання починаючи з трирічного віку, обов’язок вчителів бути прикладом, підготовка вчителів – законопроект міністра Бланке охоплює різноманітні аспекти національної освіти.

«Цей законопроект зосереджується на адміністрації, а не на освіті», – підкреслює Франкет Попіно, генеральний секретар профспілки SNUipp-FSU. «Він не вирішує проблему соціальної нерівності та виключення. Насправді він створює нові».

Профспілки вважають цей законопроект «подарунком для приватних шкіл» «Якщо відвідування дитячих садків стане обов'язковим, приватні заклади автоматично отримуватимуть фінансування від місцевих органів влади, а державні школи будуть отримувати менше коштів», - підкреслює Попіно.

Ще одним спірним моментом є підготовка вчителів. Новий закон дозволить студентам, які стикаються з фінансовими проблемами, ставати вчителями-стажерами через так звану схему допрофесійної підготовки. Профспілки побоюються, що цих стажерів будуть використовувати для заміни відсутніх вчителів та заповнення кадрового дефіциту.

«Дозволити студентам другого курсу викладати – це те ж саме, що віддати управління літака в руки учню, який до цього тільки декілька разів бачив, що роблять пілоти», – зауважує Попіно.

Закликаючи державні органи освіти Франції визнати французькі профспілки освітян в якості соціальних партнерів в рамках постійного соціального діалогу, Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен заявила: «Справжній соціальний діалог з представниками профспілок є рушієм успішних суспільств, особливо коли мова йде про розробку політики, яка безпосередньо впливає на тих, хто зобов'язаний її реалізовувати». 

 
Стипендії Президента та Уряду для молодих вчених зростуть вдвічі Друк
Вівторок, 21 травень 2019 10:19

Уже 1 липня 2019 року розмір стипендій Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених зросте більш ніж удвічі.

Відповідна постанова була прийнята 15 травня 2019 року під час засідання Уряду.

Так, розмір стипендії Президента для молодих науковців збільшиться з 2305,2 гривень на місяць до 6021 грн, а розмір стипендії КМУ – з 1921 грн на місяць до 4014 гривень. Кожна із цих стипендій призначається на 2 роки.

«Щорічно Президент та Уряд надають ці стипендії найталановитішим молодим вченим, щоб підтримати їх, мотивувати до подальшого розвитку. Однак останніми роками склалася ситуація, що розмір саме цих стипендій був найменшим серед усіх премій та стипендій для молодих вчених в Україні. Звісно, нам треба було змінити цю ситуацію, і цього року ми знайшли в бюджеті необхідні кошти, щоб більш ніж удвічі підняти ці виплати. І дуже важливо, що це підвищення буде не в кінці року, а вже з 1 липня», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона також нагадала, що в рік в Україні призначають 300 стипендій Президента України та 320 стипендій Кабінету Міністрів України. 

alt 

   За матеріалами МОН

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 170