Головна Новини Головні новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Головні новини
Зарахування до закладів професійної освіти триватиме до 1 вересня Друк
Середа, 18 липень 2018 08:33
В Україні триває вступна кампанія не тільки до закладів вищої освіти, а й до закладів професійної освіти.

Загалом вона проходить до 1 вересня, однак заклади ПТО самостійно визначають конкретні терміни прийому вступників. Про це повідомила генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік.

«Вступна кампанія до закладів профосвіти не має чітко визначених термінів – вони самостійно оголошують конкурс, визначають дати вступних випробувань, формують списки рекомендованих до зарахування. Зважаючи на комплектацію груп, заклади продовжують або завершують набір учнів, проте прийом документів має закінчитися до початку занять - до 1 вересня 2018 року», – зазначили в МОН.

Вимірювати знання претендентів на вступ заклад може за допомогою різних критеріїв. Серед них – співбесіда, рейтинг за середнім балом свідоцтва або атестата про освіту, вступні випробування тощо.

Традиційно Умовами вступу визначений перелік тих, хто має право першочергового зарахування або поза конкурсом, надавши підтвердження на право пільгового вступу.

«Хочу підкреслити, що в Україні професійна освіта є доступною та має низку переваг. Цього року ми пропонуємо близько 100 тис місць для навчання на бюджеті. Торік професійну освіту за кошти регіонального та державного замовлення почали здобувати 101 тис учнів. Забезпечуються стипендії та гуртожитки. Також під час навчання учні можуть розраховувати на оплату виробничої практики, що проходить на підприємствах», – зауважила директор Ірина Шумік.

Вона додала, що вже зараз можна визначити найбільш популярні професії серед вступників – це перукар, кухар, кондитер, водій або слюсар з ремонту автотранспорту, штукатур, плиточник. А у закладах, які постійно працюють над якістю навчання учнів, покращують матеріально-технічну базу та відкриті до співпраці з роботодавцями, вже є певна конкуренція серед вступників.


За матеріалами МОН 
 
Затверджено показник середньої заробітної плати за травень Друк
Середа, 18 липень 2018 08:32
Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в сумі 7 769 гривень 16 копійок.

Цей показник буде застосовуватися при визначенні коефіцієнта заробітної плати за травень 2018 року при призначенні пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

За матеріалами Урядового порталу
 
Вітаємо з Днем бухгалтера! Друк
Понеділок, 16 липень 2018 09:27

Вітаємо з Днем бухгалтера!

alt

    Від щирого серця вітаємо працівників фінансових підрозділів організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України із професійним святом – Днем бухгалтера.
Упевнені, що сумлінність і вірність професійному обов’язку кожного бухгалтерського працівника є і завжди буде надійною запорукою ефективного господарювання, своєчасного наповнення профспілкової скарбниці, важливою умовою подальшого поступального розвитку профспілкового руху.
   Прийміть щиру вдячність за щоденну копітку працю і вірність професійному обов’язку. Бажаємо вам, вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпних сил та наснаги.


 
ТОП-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць державного бюджету Друк
Понеділок, 16 липень 2018 09:23
«Середня освіта», « Комп’ютерні науки» та «Будівництво та цивільна інженерія» – ці та інші спеціальності отримали найбільше місць державного замовлення 2018 року.

Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-брифінгу, який сьогодні, 12 липня 2018 року, відбувся в приміщенні Міністерства освіти і науки.

«Вчора Уряд ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році». Наразі офіційний текст документа готують до публікації, однак, користуючись проектом, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-х класів», – повідомив Олег Шаров.

Так, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:

  • «Середня освіта» (за усіма предметними спеціальностями) – 7 475 місць;

  • «Медицина» – 4 507

  • «Комп’ютерні науки» – 3 216;

  • «Правознавство» – 3 090;

  • «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 2 736;

  • «Будівництво та цивільна інженерія» – 2 650;

  • «Філологія» (усі мовні напрями) – 2 210;

  • «Галузеве машинобудування» – 2 025;

  • «Комп’ютерна інженерія» – 1 951;

  • «Правоохоронна діяльність» – 1 910.

Однак Олег Шаров нагадав, що можливість навчатися на бюджеті не обмежується місцями державного замовлення. Адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів – від молодшого спеціаліста до магістра і аспірантури.

Також регіональне замовлення надається в державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року.

Раніше Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що для закладів сфери управління МОН, було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів – з 17,0% у держзамовленні 2017-го до 17,6% в 2018 році, за галуззю знань «Аграрні науки та продовольство» – з 6,7% у 2017-му до 6,9% в 2018 році, за галуззю знань «Інформаційні технології» – з 12,0% до 12,1%

В абсолютних величинах ми можемо говорити про подальше збільшення замовлення для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність «Матеріалознавство», – повідомила Міністр.

Вона також зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.

За матеріалами Прес-служби МОН

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 95