Головна Новини Головні новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Головні новини
Додаткова відпустка працівникам за роботу на персональних ком’ютерах Друк
Вівторок, 20 березень 2018 16:43
Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290 (із змінами).

Міністерство соціальної політики України в листі від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16 зазначає, що розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» вищевказаного Списку для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58).

Ця позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки», незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку, у тому числі якщо колективний договір на підприємстві не укладено або в колективному договорі не встановлено гарантію щодо встановлення працівникам таких відпусток (лист МСП від 24.12.2013 № 152/13/82-13).

Згідно з Порядком застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.98 за № 58/2498 (із змінами), додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого днявстановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про відпустки» особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.

 
Чехія: Петиція профспілок освіти приносить результати Друк
Вівторок, 20 березень 2018 09:55
На початку року Франтишек Добшик, голова Чесько-моравської профспілки працівників освіти (ČMOS PŠ) разом з головою Профспілки працівників вищої освіти та науки провели успішну зустріч з Прем'єр-міністром Чехії Андреєм Бабишем та міністром освіти Робертом Плагоєм.

Основною темою обговорення стала вимога про посилення фінансування освіти та вдосконалення правил фінансування освіти, науки та проведення наукових досліджень у країні.

Під час бесіди профспілка освіти вручила членам уряду петицію, під назвою «За якісну освіту», яку підписали 23 058 громадян, і звернулася до чеської влади з проханням збільшити бюджет сфери освіти та науки.

За інформацією профспілки ČMOS PŠ, освіта згадується в числі пріоритетів у програмі всіх політичних партій, представлених у чеському парламенті, і тому політичні партії повинні вживати заходів для виконання своїх обіцянок.

Зокрема, профспілки освіти наголошують на:

• щорічному виділенні на освіту 6% від ВВП;

• підвищенні заробітної плати працівників освіти до 130% від середнього доходу по країні до 2020 року;

• підвищенні окладів працівників освіти в середньому приблизно до 1700 євро на місяць, а технічному персоналу навчальних закладів – до 873 євро на місяць до 2021 року.

Прем'єр-міністр Андрій Бабіш зазначив, що «уряд розглядає освіту як один зі своїх пріоритетів. Перш за все, необхідні чіткі та прозорі правила для встановлення окладів педагогічних працівників. Згідно з планами уряду, оклади вчителів повинні досягти не менше 150% від їх поточного рівня до закінчення терміну повноважень нинішнього парламенту в 2021 році».

Міністр освіти Роберт Плага погодився, що в наступному році в оплату праці працівників освіти повинно бути інвестовано від 10 до 12 мільярдів чеських крон (приблизно 450 мільйонів євро). Він також вказав, що підвищення окладів в секторі освіти має проходити поетапно.

Відзначаючи успіх цієї зустрічі, Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен сказала: «Я вітаю ČMOS PŠ і Профспілку працівників вищої освіти і науки з тим фактом, що їхні величезні зусилля були винагородженні. Тільки ефективний соціальний діалог і виконання урядом своїх зобов’язань можуть призвести до позитивних змін як в секторі освіти, так і в суспільстві в цілому».

 
Семінар юристів Профспілки: обмін досвідом, знаннями і практикою Друк
Понеділок, 19 березень 2018 15:47
Чотири навчальні дні семінар-навчання фахівців Правової служби Профспілки працівників освіти і науки України промайнули швидко, адже були сповнені активною роботою, конструктивними обговореннями та цікавими зустрічами.

Після офіційного відкриття семінару заступником голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергієм Романюком та вітального слова голови Харківської обласної організації Профспілки Лідією Дулуб учасники заслухали представника департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергія Дятленка. Представник МОН, зокрема розповів про міністерське бачення розвитку шкільної освіти в умовах децентралізації.

Наступний день навчання відбувався у Національному юридичному університеті України імені Ярослава Мудрого. Проректор з навчальної роботи, д.ю.н. Юрій Барабаш ознайомив гостей із діяльністю університету та його дії щодо розробки нормативно-правових актів із питань трудового законодавства та освітньої сфери.

Про судову реформу, особливості судового розгляду трудових та інших спорів із урахуванням змінених процесуальних норм, теорію та практику оскарження рішень суб’єктів владних повноважень (органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування) в порядку адміністративного судочинства говорили д.ю.н., професор, зав. кафедри цивільного процесу Костянтин  Гусаров, к.ю.н, доцент кафедри трудового права, адвокат Сергій Сильченко, к.ю.н, доцент кафедри адміністративного права Надія Писаренко.

У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, який став наступним місцем роботи профспілкових правовиків у третій день семінару, к.ю.н., доцент, заступник декана юридичного факультету ХНУ Людмила Кулачок-Титова окреслила перспективи, переваги та негативні зміни проекту Трудового кодексу України, а також коментарі МОП та МКП до цього проекту. Про спори, поновлення на роботі, виплату заборгованості з заробітної плати, зміни істотних умов праці, представництво інтересів членів профспілки в судах та інших органах говорив к.ю.н., доцент університету, адвокат Юрій Зінченко.

Взяв участь у роботі семінару і представник Міністерства юстиції, д.ю.н. Сетрій Пєтков, який розкрив особливості застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» до керівників та працівників установ та закладів освіти.

Жвавими виявилися обговорення питання впровадження положень нового Закону України «Про освіту»: реформування системи управління закладами освіти, обрання керівників, які репрезентував Володимир Божинський, керівник експертної групи державно-громадського управління освітою директорату дошкільної та шкільної освіти. Від юристів Профспілки пролунало багато запитань і конкретних пропозицій, які б дозволили мінімізувати проблеми при запровадженні цього закону.

У ці дні до роботи були залучені і спеціалісти з Головного територіального управління юстиції та Головного управління Держпраці у Харківській області, яким присутні ставили запитання, пов’язані з їхньою повсякденної практикою.

Доповнювали насичену навчальну програму тренінги, проведені керівником Центру освіти дорослих «Перспектива» Навчально-методичного центру ФПО Чернігівської області Віталієм Копишем, який зосередився на ролі соціальних мереж та месенджерів як інструментів у роботі профспілкового юриста, та практикуючим психотерапевтом Ольгою Денисовою, із обговоренням психологічних аспектів діяльності профспілкового представника.

На завершення спеціалісти правових служб разом із заступником Голови Профспілки Любов Гарбаренко обговорили актуальні питання діяльності профорганізацій при створенні та реєстрації ОТГ, обмінялися досвідом практичної роботи щодо форм реагування на виявлені порушення, нюансів застосування Статуту Профспілки у сучасних умовах.

Упродовж усього навчання як організатори, так і учасники наголосили на важливості подібних семінарів та висловили сподівання, що отримані знання, будуть використані для досягнення головної мети Профспілки – захисту прав та гарантій її членів.


За інформацією Харківської обласної організації Профспілки
 
Виставка досягнень та досвіду сучасних закладів освіти України та світу Друк
Понеділок, 19 березень 2018 10:26
Із 15 до 17 березня 2018 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувається Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu».

Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна освітня виставка – найбільший представницький форум нашої країни, який презентує досягнення та досвід у реформуванні всіх рівнів освіти, розширенні міжнародної співпраці для подальшої інтеграції в освітній і науковий простір, засоби навчання, програми та рішення для підвищення ефективності освітнього процесу. Це ефективний дискусійний і навчальний майданчик як для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління, так і для підростаючого покоління – школярів, абітурієнтів і студентів.

  Цьогоріч у роботі виставки беруть участь 758 учасників із 25 регіонів України та 12 країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю. Зокрема, 96 – закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукових установ; 17 – закордонних закладів освіти та міжнародних освітніх агенцій; 452 – заклади загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти,  обласні та міські органи управління освітою; 166 – закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів); 27 – виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для сфери освіти та науки, видавництва, освітні портали.

  Роботу виставки супроводжуватиме змістовна тематична програма з актуальних питань забезпечення якості освіти, реалізації завдань Концепції «Нова українська школа», впровадження обладнання та інноваційних освітніх технологій, розбудови інклюзивної освіти.

Відбудеться 74 конференції, презентації, семінари, тренінги, майстер-класи тощо за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

У межах Дев’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» відбудеться: нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу з врученням Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», «Лідер післядипломної освіти України», «Лідер професійної (професійно-технічної) освіти України», «Лідер міжнародної діяльності», «Лідер наукової та науково-технічної діяльності»; нагородження переможців конкурсу з 9 тематичних номінацій золотими, срібними та бронзовими медалями; вручення cертифікатів якості наукових публікацій.

Виставки працюватимуть за адресою: м. Київ, вул. І. Мазепи, 13 (метро «Арсенальна») 15-16 березня 2018 р. – 10:00-18:00, 17 березня 2018 р. – 10:00-16:00.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 73