Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новини
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024» Друк
П'ятниця, 19 квітень 2024 13:19

18 квітня 2024 року визначено переможців XIIІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024».

До фіналу потрапили 233 роботи, які перемогли у регіональному турі конкурсу.  Загалом у конкурсі взяли участь приблизно 6000 малюнків, які надсилали юні художники з усіх куточків України та з-за кордону. Це була дуже непроста та відповідальна робота. Бо гідних перемоги малюнків значно більше, ніж призових місць.

П’ятнадцять членів журі, серед яких художники, фахівці з безпеки праці, викладачі, представники Федерації профспілок України, Профспілки працівників освіти і науки України, Київської державної адміністрації, Міжнародної організації праці оцінювали роботи за 10-бальною системою. 

Після підрахунку балів журі назвало переможців цьогорічного конкурсу.

І вікова група (від 6 до 10 років):

  • І місце – Кравченко Поліна, с. Тріщуки, Львівська обл.;
  • ІІ місце – Візнюк Марія, м. Бершадь, Вінницька обл.;
  • ІІІ місце – Троц Богдана, м. Шепетівка, Хмельницька обл.

ІІ вікова група (від 11 до 14 років):

  • І місце – Маслова Марфа, с. Синюхін Брід, Первомайський р-н, Миколаївська обл.;
  • ІІ місце – Соколіна Поліна, м. Чернівці;
  • ІІІ місце – Повхан Дарина, м. Ужгород, Закарпатська обл.

ІІІ вікова група (від 15 до 18 років):

  • І місце – Гайдук Дарина, м. Світловодськ, Кіровоградська обл.;
  • ІІ місце – Осипенко Микита, м. Кременчук, Полтавська обл.;
  • ІІІ місце – Саливончик Юлія, м. Ковель, Волинська обл.

Усі художні роботи переможців можна побачити на сайті організаторів – Редакції журналу «Охорона праці» та ФПУ. 

Вітаємо юних переможців та призерів! 

Відділ з гуманітарних питань

За матеріалами – Редакція журналу «Охорона праці»




















Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

 
Профспілки звернулися до Уряду щодо підвищення заробітної плати бюджетникам Друк
П'ятниця, 19 квітень 2024 09:18

За ініціативою профспілок працівників освіти, охорони здоров'я, соціальної сфери Федерація профспілки України у свою чергу звернулася до Кабінету Міністрів України щодо підвищення заробітної плати бюджетникам із 1 квітня 2024 року.

Звернення направлено у підтримку позицій всеукраїнських профспілок працівників бюджетної сфери, враховуючи низький рівень оплати праці працівників бюджетних галузей та поглиблення «зрівнялівки» в оплаті кваліфікованої та некваліфікованої праці (у січні-березні 2024 року працівникам 1 – 12 тарифних розрядів ЄТС здійснювалась доплата до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом; з 1.04.2024 така доплата пошириться на працівників 1 – 14 (з 25) тарифних розрядів ЄТС).

Як уже повідомлялося, Профспілка працівників освіти і науки України ще на початку місяця скеровувала лист до Кабінету Міністрів України з приводу прискорення прийняття відповідної постанови Кабміну про встановлення з 1 квітня посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 3600 гривень. 



За матеріалами – ФПУ

 
11 українських вишів потрапили у світовий рейтинг Друк
Четвер, 18 квітень 2024 10:20

До рейтингу університетів QS World University Rankings 2024 потрапили 11 українських вишів. Цей рейтинг вважають одним з найвпливовіших глобальних рейтингів. 

Рейтинг QS World University Rankings складають на основі глобального дослідження ЗВО світового значення за показником їхніх досягнень у галузі освіти й науки. Він розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS). 

У межах цього рейтингу виші оцінюють за низкою таких основних критеріїв як:

  • репутація в академічному середовищі;
  • цитованість наукових публікацій представників ЗВО;
  • співвідношення кількості викладачів і студентів;
  • результати працевлаштування;
  • ставлення роботодавців до випускників;
  • репутація випускників серед роботодавців;
  • зв'язки з міжнародною науковою мережею;
  • відносна чисельність іноземних викладачів і студентів;
  • сталість – соціальний та екологічний вплив тощо.

Які виші – у рейтингу найкращих

Так, найкращими ЗВО України стали такі:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка – позиція 681 – 690;
  • Харківський національний університет імені Каразіна – позиція 691 – 700;
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – позиція 731 – 740;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – позиція 901 – 950;
  • Національний університет «Львівська політехніка» – позиція 951 – 1000;
  • Сумський державний університет – позиція 951 – 1000;
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія» – позиція 1001 – 1200;
  • Одеський національний університет імені Мечникова – позиція 1001 – 1200;
  • Львівський національний університет імені Івана Франка – позиція 1201 – 1400;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки – позиція 1201 – 1400;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України – позиція 1201 – 1400.

За матеріалами – 24tv.ua/education

 
Європейська Комісія схвалила План України щодо залучення коштів у межах Ukraine Facility Друк
Четвер, 18 квітень 2024 10:19

Європейська Комісія схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки. Це важливий крок, що відкриває шлях до регулярної та прогнозованої підтримки України від ЄС. Загальний обсяг коштів, передбачений Ukraine Facility, – 50 млрд євро. З них на бюджетну підтримку буде спрямовано 38,27 млрд євро, інвестиційний фонд – 6,97 млрд євро, на технічну та адміністративну підтримку –  4,76 млрд євро.

У березні 2024 року План було затверджено Урядом України. Це конкретний перелік структурних реформ та заходів, які сприятимуть стійкому розвитку економіки України, «зеленому» переходу, цифровій трансформації та європейській інтеграції. 

Фінансування від ЄС допоможе Україні забезпечувати нагальні бюджетні потреби у соціальній сфері, а також реалізацію відновлення та реконструкції. Співпраця з європейськими інституціями відіграє надзвичайно важливу роль як у забезпеченні макрофінансової стабільності, так і виступає фундаментом для подальшого економічного зростання. А впровадження структурних реформ в рамках програм розвитку наближає Україну до інтеграції в ЄС, – зазначають у міністерстві. 

Згідно з оцінкою Європейської Комісії, План України визначає ключові реформи та інвестиції, які сприятимуть сталому економічному зростанню та залученню інвестицій для посилення потенціалу зростання країни в середньо- та довгостроковій перспективі. План також забезпечує основу для реалізації ефективного відновлення, реконструкції та модернізації України. 

Оцінка Єврокомісії також показала, що План пропонує належні механізми для захисту фінансових інтересів ЄС, забезпечуючи ефективну імплементацію, моніторинг та звітність щодо виконання Плану та використання коштів.  

Після позитивної оцінки Європейської Комісії рішення щодо остаточного затвердження Плану України має ухвалити Рада ЄС. Після ухвалення Плану, як очікується, до державного бюджету буде спрямовано 1,9 млрд євро безумовного фінансування. 

Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України та позитивної оцінки Стороною ЄС виконання таких заходів. 

Міністерство фінансів України відповідальне за три напрями Плану: управління державними фінансами, боротьбу з відмиванням грошей і фінансові ринки. 

До Держбюджету України вже надійшов перший транш в рамках перехідного фінансування обсягом 4,5 млрд євро відповідно до фінансового інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility. Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility.

 

За матеріалами – Міністерство фінансів України

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 595