Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:


All articles

Четвер 26 травень 2016

Право педагогічних та науково-педагогічних працівників на виплату допомоги на оздоровлення гарантовано державою PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 26 травень 2016 09:36
Згідно зі ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» держава гарантує виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 та частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» запроваджено починаючи з 1 січня 2001 року виплату допомоги на оздоровлення.

Пунктом 8.3.1. Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки (продовжує діяти до укладення нової угоди) рекомендовано керівникам закладів та установ освіти і науки забезпечити надання відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам, у тому числі вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі одного посадового окладу.

Останнє оновлення ( Четвер, 26 травень 2016 09:43 )
Read More...Четвер 19 травень 2016

Семінар-практикум у Вижниці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 19 травень 2016 14:33
18 травня відбувся обласний семінар-практикум голів районних та міських комітетів профспілки «Про практику соціального партнерства Вижницького районного комітету профспілки працівників освіти, профкомів первинних профспілкових організацій з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування району з питань соціально-економічного захисту спілчан».
Вступним словом розпочав семінар голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.

У роботі семінару взяли участь та поділилися своїми думками та практикою роботи Руслан Сенчук – голова Вижницької районної державної адміністрації, Михайло Андрюк – голова Вижницької районної ради, Михайло Андрич – начальник відділу освіти райдержадміністрації, Ярослав Борсук – голова районного комітету профспілки освітян.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 20 травень 2016 10:09 )
Read More...Середа 18 травень 2016

Отримано відповідь з Адміністрації Президента щодо неконституційності підвищення пільгового пенсійного віку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 18 травень 2016 11:11
На звернення СПО до Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України від 24 грудня 2015

року № 911-VIII «Про внесення до деяких законодавчих актів України» щодо підвищення віку для виходу на пенсію за вислугу років отримано відповідь Глави Адміністрації Президента України, у якій наголошується на відсутності підстав для направлення до Конституційного Суду конституційного подання з порушеного СПО питання.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК


Останнє оновлення ( Четвер, 19 травень 2016 11:13 )
Вівторок 10 травень 2016

Наказ МОН № 433 про скорочення 10% непедагогічного персоналу – скасовано! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 10 травень 2016 09:38
Наказом Міносвіти від 5.05.2016 № 484 скасовано наказ від 13.04.2016  №433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким було зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Скасування наказу № 433 стало наслідком звернення ЦК Профспілки листом від 20.04.2016 № 02-5/267 безпосередньо до Міністра освіти і науки  України Л.М. Гриневич, в якому наголошувалося на незаконності та неприпустимості  його видання, а також неодмінності скасування.

Таким чином забезпечено відповідні умови роботи закладів освіти та збережено робочі місця численній кількості спілчан, а тих, які вже були звільнені необхідно поновити на роботі.

Завантажити документ


Управління соціально-економічного захисту

Останнє оновлення ( Вівторок, 10 травень 2016 09:45 )
Понеділок 09 травень 2016

Пам'ятаємо. Перемагаємо PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 09 травень 2016 08:30
Останнє оновлення ( Понеділок, 09 травень 2016 21:03 )
Неділя 01 травень 2016

Вітання з Великоднем! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Неділя, 01 травень 2016 20:51
Шановні колеги, дорогі спілчани!

Цієї неділі у наші родини прийде одне з найрадісніших і найвеличніших свят — світлий Великдень.
Воскресіння Христа – це торжество правди і перемоги добра над злом. Воскресіння Ісуса – це утвердження віри і надії у серці кожного християнина, що є великим дарунком Господньої любові.

Нехай ця незаперечна і радісна подія єднає усіх нас у щирій прихильності Божим заповідям, утвердженню істинного шляху для кожного із нас, спонукає до безкорисливого служіння освіті та державі.

У ці світлі та величні дні просимо у Всевишнього мудрості для єднання сердець усіх людей, об‘єднання їхніх помислів, бажань і праці для блага рідного буковинського краю.
Останнє оновлення ( Вівторок, 03 травень 2016 20:56 )
Read More...П'ятниця 29 квітень 2016

Христос Воскрес – квітує Україна!!! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 квітень 2016 17:22
Христос Воскрес – квітує Україна!!!
Радісний надходить день -
Дзвонять дзвони: дзень-дзелень!
Понад міста, понад села
Лине вісточка весела!

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці напередодні Світлого свята Воскресіння Христового організовано виставку великодніх композицій під назвою «Веселкою на Великдень сонце заграє». Метою виставки є залучення учнів до вивчення народних звичаїв та традицій, духовної спадщини українського народу та сприяння реалізації творчих задумів учнівської молоді.

Серед експонатів – різноманітні декоративні композиції з писанок, крашанок, вишиті рушники, ікони, та ін. Своїми композиціями учнівська молодь передали піднесений настрій, що сповнює серця вірою в переможність добра.
Для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування було організовано та вручено великодні подарунки – запашні пасхальні паски.
Останнє оновлення ( Вівторок, 10 травень 2016 09:30 )
Read More...Середа 27 квітень 2016

Вітання переможцям! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 27 квітень 2016 09:35
V етап V Всеукраїнського Чемпіонату з колористики «ESTEL COLOR 2016» в рамках ХІV Міжнародного Фестивалю «Кришталевий Янгол»

24.04.2016 р. у фіналі ІІ туру чемпіонату V Всеукраїнського Чемпіонату з колористики «ESTEL COLOR 2016» в рамках ХІV Міжнародного Фестивалю «Кришталевий Янгол» прийняли участь учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці в номінації «Креативне фарбування»: Снігур Наталія та Щербатюк Христина.

За результатами ІІІ етапу - півфіналу, який був І туром Чемпіонату, проводився відбір фіналістів на основі опублікованих фотографій. За підсумками І туру Чемпіонату визначалась група фіналістів, які були запрошені в Київ разом з моделями  на ІV етап - очний фінал у Києві – ІІ тур чемпіонату, де учні могли показати свої вміння з перукарського мистецтва. Фіналісти повинні були продемонструвати власні роботи (включаючи макіяж, костюм, зачіску, манікюр, аксесуари) на  сцені Фестивалю за робочими місцями із дзеркалами.

За результатами конкурсу в номінації «Креативне фарбування»  І місце здобула учениця групи №17 ВПУ №3  м.Чернівці Снігур Наталія  (майстер в/н Николаїшина К.В.)
Останнє оновлення ( Середа, 27 квітень 2016 09:42 )
Read More...Понеділок 25 квітень 2016

ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 443 про скорочення на 10% чисельності непедагогічних працівників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 квітень 2016 14:52
ЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти і науки України та Міністра юстиції України з приводу необхідності скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 13.04.2016 № 433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

На стадії підготовки, розгляду та погодження проекту наказу ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду з його прийняттям.

У листах  зазначається, що наказ № 433 видано з порушенням пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.

Останнє оновлення ( Понеділок, 25 квітень 2016 15:09 )
Read More...


Період декретної відпустки зараховується до педагогічного стажу – роз’яснення Держпраці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 квітень 2016 14:50
Державна служба України з питань праці на власному сайті надала роз’яснення з питань, пов’язаних з наданням декретної відпустки та зарахуванням її до загального та спеціального (педагогічного) стажу

Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Частиною шостою статті 179 КЗпП України передбачено, що у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов`язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати травалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Останнє оновлення ( Понеділок, 25 квітень 2016 14:51 )
Read More...


Прожитковий мінімум у цінах березня 2016 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 квітень 2016 14:47
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2016 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2491 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2686 грн).

Розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років є 2481 грн, для дітей віком від 6 до 18років – 3014 грн, для працездатних осіб – 2555 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2891 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2097 гривень.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на березень 2016 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1161 грн або на 87,3 %, а для працездатної особи – на1177 грн або на 85,4 %.

Згідно з розрахунками профспілок, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах березня 2016 року, скоригований на суму обов’язкових платежів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008, мав становити 3174 гривень (на 1796 грн більше, ніж офіційно встановлено Державним бюджетом України на 2016 рік).

 

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( Понеділок, 25 квітень 2016 14:50 )
Середа 20 квітень 2016

З 1 травня бюджетникам, серед яких освітяни, підвищується заробітна плата PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 20 квітень 2016 13:24
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 6 квітня 2016 р. № 288 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно з якою з 1 травня 2016 року підвищуються розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, які визначені, виходячи з розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки 1185 гривень, крім працівників, чиї посади віднесено до 1-3 тарифних розрядів. Таким чином ставки заробітної плати вчителів, вихователів, викладачів, залежно від кваліфікаційної категорії  за 9, 10, 11 та 12 тарифними розрядами  становитимуть 2050 гривень; 2157 гривень; 2334 гривні та  2512 гривень відповідно.  

Підпунктом 2 пункту 1 постанови встановлено, що підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати здійснюється у межах видатків на оплату праці, передбачених Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», а працівників 1 - 3 тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників - у тому числі за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій.

Read More...


Відповідь Мінфіну на звернення ЦК Профспілки до Уряду щодо фінансування ПТНЗ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 20 квітень 2016 13:22
На звернення ЦК Профспілки від 10.03.2016 № 02-5/172 до Кабінету Міністрів України з приводу фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів у 2016 році та сприяння у спрямуванні на їх потреби частини нерозподілених вільних залишків коштів місцевих бюджетів за його дорученням надано відповідь Міністерством фінансів України.

У листі повідомляється, що стовідсотково профінансовано видатки відповідно до розпису на січень-квітень, які виділено з стабілізаційної дотації у обсязі 500 млн. гривень обласним бюджетам, як фінансову підтримку для професійно-технічних навчальних закладів, з метою їх подальшого розподілу між містами обласного значення, де є реальна обмеженість ресурсу.

Останнє оновлення ( Середа, 20 квітень 2016 13:24 )
Read More...П'ятниця 15 квітень 2016

Профспілка відстояла право звільненого працівника на поновлення: судова практика PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 15 квітень 2016 12:56
Летичівський районний суд Хмельницької області визнав обґрунтованою відмову профспілкового комітету у наданні згоди на звільнення методиста по початкових класах районного методичного кабінету за п. 1 ст. 40 КЗпП України (у зв’язку з скороченням штату) та з цієї підстави поновив працівника на посаді.

Інтереси позивача – члена Профспілки у судовій справі представляв Сергій Козубняк, правовий інспектор праці Хмельницького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Приймаючи рішення суд застосував норми трудового законодавства, які передбачають надання переважного права на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці працівникам із більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 15 квітень 2016 12:57 )
Read More...Середа 13 квітень 2016

План заходів до відзначення Дня охорони праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 13 квітень 2016 08:33
Як уже повідомлялося, у 2016 році Всесвітній День охорони праці пройде під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Усі заходи цього дня, рекламно-роз’яснювальні кампанії, бесіди та інформація у Мережі спрямовані на привернення уваги суспільства до проблем у сфері охорони праці та до кількості травм, хвороб і смертей, пов’язаних із трудовою діяльністю.

Пропонуємо для ознайомлення План заходів із відзначення Всесвітнього Дня охорони праці у цьому році.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Соціальна справедливість та гідна праця мають бути пріоритетом для соціальних партнерів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 13 квітень 2016 08:32
Міністерство соціальної політики України, репрезентативні всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців, репрезентативні всеукраїнські об’єднання профспілок та Міжнародна організація праці висловлюють бажання співпрацювати з метою просування та сприяння забезпеченню гідної праці в Україні.

Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння щодо реалізації Програми гідної праці МОП для України на період 2016-2019 роки, що був підписаний 7 2016 року квітня на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Підписи під документом поставили: від Міжнародного бюро праці – Директор Регіонального бюро МОП для країн Європи та Центральної Азії Хайнц Коллер, від Міністерства соціальної політики України – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади, Міністр соціальної політики України Павло Розенко, від репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової сторони Григорій Осовий, від репрезентативних всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців Олексій Мірошниченко.

Останнє оновлення ( Середа, 13 квітень 2016 08:33 )
Read More...П'ятниця 08 квітень 2016

Законопроект №3474: пряме втручання у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 квітень 2016 08:53
7 квітня 2016 року в конференц-залі Верховної Ради України відбувся круглий стіл з питання доцільності прийняття законопроекту №3474«Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)». Ініціатором виступила Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України.

До участі в заході були запрошені народні депутати України, студентські лідери, очільники студентських профспілкових організацій, експерти, представники адміністрацій ВНЗ та громадських організацій.

Законодавча ініціатива за номером 3474 викликала чималий суспільний резонанс, адже це фактично втручання у діяльність студентських профспілкових організацій, та ще й звуження прав осіб, які навчаються, на участь у самих професійних спілках.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 08 квітень 2016 09:02 )
Read More...Четвер 07 квітень 2016

Резолюція попереджувальної студентської акції протесту PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 07 квітень 2016 17:23
Учасники Всеукраїнської акції протесту, яка відбулася 7 квітня 2016 року, в парку ім. Тараса Шевченка, прийняли Резолюцію вимогами, яку передано до органів влади.

Молодь закликала Президента України, народних депутатів України, Кабінет Міністрів України не допустити прийняття антисоціальних змін до нормативно-правових актів України у галузі освіти, науки, діяльності профспілок.

Підтримка студентської молоді та надання їй можливостей для самореалізації – це перспектива впевненого розвитку громадянського суспільства та держави в цілому!

Завантажити документ


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 08 квітень 2016 10:26 )Студенти України провели попереджувальну акцію протесту! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 07 квітень 2016 15:47
7 квітня 2016 року у парку імені Тараса Шевченка відбулася попереджувальна студентська акція протесту.

Сотні студентів вищих навчальних закладів звернулися до влади із закликом припинити наступ на їх соціально-економічні права, гарантовані законодавством.

Учасники акції у виступах, плакатах, агітках та закликах висловлювалися на захист гідного майбутнього студентської молоді та виразили протест щодо невиконання норм законодавства в частині соціально-економічного становища студентів, проти недосконалості нормативно-правової бази та відсутності дійових механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення. 

Особливе збурення студентської молоді викликали новації реформування системи освіти за рахунок звуження права на стипендіальне забезпечення, доступу до якісної вищої освіти, що планується законопроектом, розробленим Міністерством освіти і науки України.

За словами учасників акції на сьогодні розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів становить 825 гривень, коледжів, технікумів, педагогічних училищ – 622 гривні, що відносно гарантованого Законом України «Про вищу освіту» прожиткового мінімуму складає лише 60% та 46,8% відповідно.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 08 квітень 2016 08:53 )
Read More...Середа 06 квітень 2016

Угода про співпрацю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 квітень 2016 15:54
Сьогодні, 6 квітня 2016 року, між Чернівецькою обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки та Управлінням Держпраці в Чернівецькій області укладено Угоду про співпрацю, координацію діяльності та сприяння сторін у реалізації повноважень і прав, визначених законодавством України, взаємного інформування про стан дотримання трудового законодавства, виконання нормативних актів про охорону праці в установах та закладах освіти області з метою належного захисту законних прав членів профспілки.

Від Сторін Угоду підписали – голова Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак та начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області - Іван Луцак.

Останнє оновлення ( Четвер, 07 квітень 2016 08:58 )
Read More...П'ятниця 01 квітень 2016

Середній заробіток для відпускних: чи враховувати декретні та період відпустки для догляду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 01 квітень 2016 10:28
Подаємо для інформування та використання у роботі інформацію Фінансового управління про середній заробіток для відпускних й врахування декретних та періоду відпустки для догляду.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки

(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)


Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 квітень 2016 10:33 )
Четвер 31 березень 2016

Профільний Комітет рекомендував Парламенту законопроект «Про освіту» для розгляду у першому читанні PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 березень 2016 09:15
30 березня 2016 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти обговорювали проект закону України «Про освіту» (доопрацьований) № 3491, який раніше було направлено до Комітету з метою його підготовки до повторного першого читання.

Участь у засідання взяли народні депутати – члени Комітету, представники міністреств, департаментів та управлінь освітою, громадських органіщацій, профспіок, освітяни, науковці, ЗМІ.

Голова Комітету розпочала свою доповідь із подяки усім учасникам робочої групи, що працювала над законопроектом, бо, як зазначила вона, дискусія була нелегкою, консенсус щодо деяких питань так і не було знайдено і залишилися робочі завдання до другого читання.

Останнє оновлення ( Четвер, 31 березень 2016 09:16 )
Read More...


Парламентські слухання з питань професійної освіти відбудуться 1 червня PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 березень 2016 09:13
1 червня 2016 року у Парламенті відбудуться парламентські слухання на тему: «Професійна освіта, як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення». За це сьогодні, 30 березня 2016 року проголосувала Верховна Рада України 243 голосами народних депутатів.

Відповідний проект постанови зареєстровано за №№4111.

Постановою, зокрема, передбачено здійснити Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти необхідні заходи щодо організації парламентських слухань та внести пропозиції до їх рекомендацій

Запросити для участі в парламентських слуханнях членів Кабінету Міністрів України, представників Міністерства освіти і науки України, органів виконавчої влади, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук, місцевого самоврядування, роботодавців, професійних асоціацій, професійно-технічних навчальних закладів, профільних наукових установ, науковців, експертів.

 

За матеріалами сайту Верховної Ради України

Останнє оновлення ( Четвер, 31 березень 2016 09:15 )Порядок сплати податку на нерухомість у 2016 році фізичними особами PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 березень 2016 08:58
Федерація профспілок України звертає увагу, що фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік (за ставками та з пільгами, які діяли у 2015 році).

До 1 липня 2016 року, контролюючим органом, за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платникам податку (фізичним особам) буде направлено (вручено) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Останнє оновлення ( Четвер, 31 березень 2016 09:13 )
Read More...Середа 30 березень 2016

Пропозиції та зауваження ЦК Профспілки до законопроекту «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 30 березень 2016 14:58
Подаємо для інформування пропозиції та зауваження ЦК Профспілки до законопроекту «Про освіту» реєстраційний № 3491, який вже досить тривалий час обговорюється у суспільстві та знаходиться на розгляді владних структур, зокрема щодо фінансового забезпечення освітньої галузі, майбутніх державних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам закладів освіти на рівень та умови оплати їхньої праці, робочого часу тощо.

Завантажити документи

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Останнє оновлення ( Середа, 30 березень 2016 15:00 )
Вівторок 29 березень 2016

Дії профспілок потребують консолідації: виступ Сергія Пугачова на VII з’їзді ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 березень 2016 14:48
«Освіта, як один із найголовніших чинників формування людського капіталу, є джерелом економічного зростання держави та чи не найвагомішим чинником покращення рівня життя. Тому ця функція держави не повинна сприйматися як один із видів споживання», – наголосив у своєму виступі Сергій Пугачов – голова Вінницької обласної організації Профспілки, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України.

Подаємо для інформування повний виступ Сергія Пугачова на VII з’їзді Федерації профспілок України, який відбувся 24 березня 2016 року у Києві.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Вівторок, 29 березень 2016 14:53 )Стрес на робочому місці: колективний виклик» – Всесвітній День охорони праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 березень 2016 09:14
Щороку 28 квітня, з метою сприяння попередженню нещасних випадків і захворювань на робочому місці в усьому світі, Міжнародна організація праці відзначає Всесвітній день охорони праці.

В усіх регіонах світу уряди, профспілки, організації роботодавців та спеціалісти-практики у сфері охорони праці організовують заходи з відзначення Дня охорони праці.

«Стрес на робочому місці: колективний виклик» – такий девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році.

Міжнародна організація здоров’я (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах.

Останнє оновлення ( Вівторок, 29 березень 2016 09:16 )
Read More...Понеділок 28 березень 2016

«Критична ситуація у профтехосвіті» – заява З'їзду ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 березень 2016 11:36
«Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» (стаття 27) і удаваної передачі фінансування з дежовіного бюджету немісцевий рівень»…

Такими словами розпочинається Заява VIІ з'їзду Федерації профспілок України, на якому було прийнято цей документ.

VII З’їзд ФПУ затверджує вимоги Всеукраїнських зборів працівників навчальних закладів професійно-технічної освіти та звертається до Президента України, Уряду та Верховної Ради України невідкладно створити робочу групу високого рівня із представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, відповідальних міністерств, обласних рад та державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, профспілок і організацій роботодавців з метою розробки проекту Реформи системи професійно-технічної освіти.

Подаємо повний текст заяви для інформування та використання у роботі.

Завантажити документ

 Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Понеділок, 28 березень 2016 13:51 )
П'ятниця 25 березень 2016

VII з’їзд Федерації профспілок України: підбито підсумки роботи за п’ять років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 25 березень 2016 09:43
24 березня 2016 року у Києві відбувся VII з’їзд Федерації профспілок України – найчисельнішого національного профоб’єднання, що об’єднує у свої лавах 6,4 мільйонів членів профспілок.

У роботі з’їзді взяли участь понад тисячу учасників – 619 делегатів від 43 всеукраїнських профспілок та усіх регіональних профоб’єднань, представники СПО сторони роботодавців на Національному рівні, Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, керівники об’єднань роботодавців, представники МОП, Національної служби посередництва і примирення, міжнародні делегації національних профцентрів Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Молдови, Німеччини, Польщі, Туреччини, Бельгії.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 25 березень 2016 09:46 )
Read More...Четвер 24 березень 2016

Позиція та дії Профспілки щодо законопроекту «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 березень 2016 12:17
Впродовж підготовки та розгляду проекту закону «Про освіту», реєстраційний № 3491, що поданий Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 19 листопада 2015 року, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вживав заходів для недопущення звуження законодавчо встановлених гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам закладів освіти в рівнях нормування, умов та оплати праці.

Як уже повідомлялося, спрямовано низку звернень до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, Комітету з питань науки і освіти, Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Комітету з питань бюджету, Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Комітету з питань економічної політики, керівникам депутатських фракцій політичних партій.

Останнє оновлення ( Четвер, 24 березень 2016 12:18 )
Read More...


Дії Профспілки та захист спілчан у сучасних економічно-соціальних умовах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 березень 2016 12:16
22 березня 2016 року у Києві відбулося засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України з розгляду актуальних та гострих питань порядку денного. Це, насамперед, стосувалося роботи виборних органів організаційних ланок Профспілки в умовах децентралізації.

Голова Профспілки Георгій Труханов у зв’язку з цим наголосив, що головним пріоритетом діяльності організації у період створення об’єднаних територіальних громад є представництво та захист прав спілчан у цілісній структурі Профспілки й солідарності дій усіх її ланок.

«Ми щодня працюємо з трудовими колективами й повинні відчувати їх настрої та бути на вістрі усіх змін. І, насамперед, ми маємо зберегти гарантії для наших освітян, студентства і не допустити їх відміни чи звуження», – підкреслив Георгій Труханов.

Останнє оновлення ( Четвер, 24 березень 2016 12:17 )
Read More...


Щодо пільг на здобуття вищої освіти: відповідь МОН PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 березень 2016 12:12
Міністерство освіти і науки України розглянуло лист ЦК Профспілки від 29.01.2016 № 02-5/29, що надійшов разом з листом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України від 12.02.2016 № 3999/1/1-16, стосовно пільг для здобуття вищої освіти.

У листі, зокрема повідомляється, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України до Закону України від 14 травня 2015 року № 425-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» Міністерство розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти деяким категоріям громадян» та направило його на погодження до центральних органів виконавчої влади.

Останнє оновлення ( Четвер, 24 березень 2016 12:16 )
Read More...Середа 23 березень 2016

Профспілки вимагають від Уряду накласти мораторій на підвищення цін і тарифів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 23 березень 2016 13:51
Федерація профспілок України вимагає від Кабінету Міністрів України накласти мораторій на підвищення цін і тарифів на життєво необхідні житлово-комунальні послуги.

Про це Голова ФПУ Григорій Осовий наголошує у листі до Кабінету міністрів України, в якому висловлюється обурення щодо ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.01.2016 № К/800/49436/15, де визнається незаконною й недійсною постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», відповідно до якої були вдвічі скорочені норми споживання природного газу для споживачів без лічильників.

Завантажити документ

За матеріалами ФПУ

Понеділок 21 березень 2016

Закон про фінансування профтехосвіти має бути підписано Президентом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 21 березень 2016 10:02
ЦК Профспілки звернувся до Президента України П.О. Порошенка з приводу прискорення підписання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти», реєстраційний № 3830-3, прийнятого Верховною Радою України 4 лютого 2016 року та поданого на підпис Президенту України 9 лютого.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК


П'ятниця 18 березень 2016

Міжнародні соціальні стандарти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 18 березень 2016 15:16
11 березня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102, ухвалену на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28 червня 1952 року в м. Женеві, яка набирає чинності для України через 12 місяців із дати реєстрації документа України про ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

У документі, зокрема, вказано, що «відповідно до пункту «b» статті 2 Конвенції Україна бере на себе зобов’язання за такими розділами Конвенції:

  • розділ ІІ «Медичне обслуговування»;
  • розділ ІІІ «Допомога у зв'язку з хворобою»;
  • розділ ІV «Допомога по безробіттю»;
  • розділ V «Допомога по старості»;
  • розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання»;
  • розділ VIІ «Родинна допомога»;
  • розділ VIІІ «Допомога у зв'язку з вагітністю і пологами»;
  • розділ ІХ «Допомога по інвалідності»;
  • розділ Х «Допомога у зв'язку з втратою годувальника».  
Останнє оновлення ( П'ятниця, 18 березень 2016 15:25 )
Read More...Четвер 17 березень 2016

До з’їзду Федерації профспілок України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 17 березень 2016 09:48
24 березня 2016 року відбудеться VII з’їзд найчисельнішого національного профоб’єднання – Федерації профспілок України,  яка об’єднала у свої лавах понад 6 мільйонів членів профспілок.

У роботі з’їзду візьмуть участь 1000 делегатів від 43 всеукраїнських профспілок та усіх регіональних профоб’єднань і запрошені від міжнародних профспілкових об’єднань, національних профцентрів зарубіжних країн, керівники держави, центральних органів державної влади та управляння місцевого самоврядування.

З’їзд як вищий керівний орган ФПУ підіб’є підсумки п’ятирічної роботи заслухавши звіт Ради, а також обговорить Стратегію діяльності ФПУ на 2016-2021 роки «Європейський вибір».

Read More...Понеділок 14 березень 2016

Фінансування державних ПТНЗ: відповідь Міністерства освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 14 березень 2016 09:44
Міністерством розглянуто звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що надійшли до Кабінету Міністрів України, стосовно фінансування державних професійно-технічних навчальних закладів.

Подаємо для інформування та використання у роботі відповідь Міністерства освіти і науки України.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

П'ятниця 11 березень 2016

Щодо гарантій сумісників у разі мобілізації: консультує юридичний відділ ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 березень 2016 15:00
Право працівника на роботу за сумісництвом, тобто право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях передбачено статтею 21 Кодексу законів про працю України.

Питання щодо роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій регулюється, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. № 43, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 червня 1993 р. за № 76.

Згідно із зазначеними нормативними актами тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

На працівників, які працюють за сумісництвом, у повному обсязі поширюється законодавство про працю.

Відповідно до статті 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 березень 2016 15:01 )
Read More...


Звернення до Мінфіну про використання нерозподілених залишків коштів на ПТНЗ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 березень 2016 14:59
ЦК Профспілки звернувся до Міністерства фінансів України щодо необхідності надання роз’яснення, яким чином частину нерозподілених вільних залишків коштів, загальна сума яких в цілому в Україні на 1 лютого становила 18,9 млрд. гривень, може бути використана на потреби професійно-технічних навчальних закладів.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту


Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 березень 2016 15:00 )Фінансування профтехосвіти – відповідь Мінфіну PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 березень 2016 14:53
На звернення учасників І пленуму ЦК Профспілки до Прем’єр-міністра України з приводу критичної ситуації, в якій опинилися професійно-технічні навчальні заклади з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», за дорученням Секретаріату Кабінету Міністрів України 3.03.2016 надійшла відповідь від Міністерства фінансів України листом № 31-07010-07/23-516/663.

У листі-відповіді, зокрема зазначається, що з метою надання підтримки місцевим бюджетам постановою Кабінету Міністрів України від 4.02.2016 № 727 розподілено обсяг стабілізаційної дотації у сумі 500 тисяч гривен для спрямування вказаних коштів на видатки професійно-технічної освіти.

Зазначено також, що станом на 1.02.2016 обсяг нерозподілених вільних залишків коштів всього по Україні 18,9 млрд. грн.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту

Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 березень 2016 14:54 )Допомога на лікування члену Профспілки: оформлення та оподаткування PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 березень 2016 14:48
Член Профспілки звернувся із заявою про надання матеріальної допомоги на лікування. Витрати на виплату матдопомоги закладено в кошторис Профспілки.

Як належно оформити надання такої допомоги, які податки утримувати з її суми та як цю виплату показати у бухобліку?

Подаємо інформацію від  Фінансового управління ЦК Профспілки.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)

Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 березень 2016 14:53 )
Неділя 06 березень 2016

Зі святом Весни PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Неділя, 06 березень 2016 11:08
Останнє оновлення ( Вівторок, 08 березень 2016 17:10 )
Субота 05 березень 2016

Вітання Голови Профспілки Георгія Труханова до 8 Березня PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 05 березень 2016 08:46
Шановні освітянки!

Прийміть щирі вітання до гарного свята – Міжнародного дня прав жінок і миру – 8 Березня!

Щедрість Ваших душ зігріває, сила духу – захоплює, а краса – радує очі.

Ми цінуємо Вашу професійність, кваліфікований підхід до справи, творчість.

Бажаємо, щоб кожен день Ви зустрічали із посмішкою на вустах, з передчуттям радості, у колі вірних друзів та рідних!

 

З повагою

Голова Профспілки працівників освіти і науки України                             Георгій Труханов

Останнє оновлення ( Середа, 09 березень 2016 08:47 )
П'ятниця 04 березень 2016

Чи залишиться професійно-технічна освіта в Україні? PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 04 березень 2016 09:24
В Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція представників закладів ПТНЗ у зв’язку з загрозою існування професійно-технічної освіти в Україні та подальші дії працівників галузі щодо захисту своїх прав.

У заході взяли участь Олександр Мигаль – директор Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», Лідія Яценко – викладач Державного навчального закладу «Охтирський центр ПТО», Голда Виноградська – Голова об’єднання «Національне галузеве партнерство у легкій промисловості», Катерина Мірошниченко – Віце-президент Асоціації працівників професійно-технічної освіти, Оксана Пержинська – заступник директора Державного пофесійно-технічного навчального закладу «Броварський професійний ліцей», Василь Андреев – Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, представники всеукраїнських профспілок, ЗМІ.

Read More...Четвер 03 березень 2016

Основні засади формування бюджетної політики на 2017 рік – профспілкова позиція PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 березень 2016 10:16
Незабаром Міністерство фінансів України розпочне формування бачення Уряду пріоритетів бюджетної політики наступного року, які мають відобразитися в проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік.

Два роки поспіль урядовий проект Основних напрямів бюджетної політики не знаходив підтримки в Парламенті і залишався схвалений лише розпорядженням Кабінету Міністрів України. Самі ж закони України про Державний бюджет України на 2014 та 2015 роки, які мали базуватися на Основних напрямах бюджетної політики України, разом з законами «під бюджет» приймались під тиском обмеженості часу та наміром максимальної економії бюджетних коштів, в т.ч. за рахунок працівників, без дотримання соціального діалогу.

Read More...Середа 02 березень 2016

Порушення прав профспілок у 2015 році: аналіз ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 02 березень 2016 12:08
Моніторинг порушень прав профспілок свідчить про триваючі порушення норм конвенцій Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, № 98 про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів, № 135 про захист прав представників та можливості, що їм надаються, № 154 про сприяння колективним переговорам, статті 36 Конституції України, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі – Закону про профспілки), на підставі яких профспілки, їх об’єднання самостійно організовують свою статутну діяльність, проводять збори, конференції, з’їзди, вільно обирають своїх представників, формують програму дій.
Останнє оновлення ( Середа, 02 березень 2016 12:10 )
Read More...Вівторок 01 березень 2016

Нас почули – паспорти бюджетних програм затверджено PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 01 березень 2016 10:28
За інформацією офіційного сайту Державного казначейства України станом на 29.02.2016 до Державної казначейської служби України з 459 бюджетних програм, що потребують затвердження паспортів, надійшло 284 паспорта бюджетних програм, потребують затвердження ще 175 паспортів бюджетних програм.

Зокрема Міністерству освіти і науки України, як головному розпоряднику бюджетних коштів, затверджено паспорти бюджетних програм «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами III і IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики» (КВК/КПКВК 2201160), «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами I і II рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики» (КВК/КПКВК 2201150), «Підготовка робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах соціальної реабілітації та адаптації, методичне забезпечення закладів професійно-технічної освіти» (КВК/КПКВК 2201130).

З детальнішою інформацією про паспорти бюджетних програм можна ознайомитися за посиланням.


Управління соціально-економічного захисту

Останнє оновлення ( Вівторок, 01 березень 2016 10:29 )
Понеділок 29 лютий 2016

Своєчасність затвердження паспортів бюджетних програм – необхідна умова гарантованих виплат PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 29 лютий 2016 17:24
ЦК Профспілки звернувся до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України з вимогою вжити термінових дій для затвердження паспортів бюджетних програм «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами III і IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики» і «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами I і II рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики» та інших з метою забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам та стипендії студентам вищих навчальних закладів.

Відповідно до пункту 8 статті 20 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів протягом 45 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України має затвердити спільно з Міністерством фінансів України паспорт бюджетної програми.

Останнє оновлення ( Вівторок, 01 березень 2016 10:28 )
Read More...


Показники середньої зарплати для розрахунку пенсії у 2016 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 29 лютий 2016 15:07
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсії обчислюються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Пенсійним фондом України встановлено усереднений показник заробітної плати для обчислення пенсій у 2016 році у розмірі 3263,44 гривень.

Особам, яким з початку 2016 року пенсії призначено із застосуванням усередненого показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в Україні, який застосовувався у 2015 році (за 2012-2014 роки – 2960,62 грн.), пенсії будуть перераховані (без звернення пенсіонера) з урахуванням визначеного усередненого показника середньої заробітної плати – 3263,44 грн., з проведенням відповідної доплати пенсії з моменту її призначення.

Останнє оновлення ( Понеділок, 29 лютий 2016 15:08 )
Read More...П'ятниця 26 лютий 2016

ФПУ проінформувала міжнародну спільноту про антисоціальні дії Уряду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 лютий 2016 14:54
На виконання Постанови Президії Федерації профспілок України № П-42-11 Голова ФПУ Г.В Осовий звернувся до Міжнародної організації праці та Міжнародної конфедерації профспілок з інформуванням про недотримання Урядом України соціального діалогу і продовження практики ведення антисоціальної політики. Профспілки переконані, що лише конструктивна взаємодія всіх сторін соціального діалогу може призвести до покращення соціально-економічної ситуації в країні та підвищення добробуту населення.

Завантажити документи

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 лютий 2016 15:23 )Розпочато судовий розгляд кримінальної справи щодо пожежі в Будинку профспілок у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 лютий 2016 14:51
Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальній справі щодо силового розгону Майдану 18-19 лютого 2014 року, пожежі у Будинку профспілок та направила матеріали до Шевченківського районного суду м. Києва суду.

Обвинувальний акт складений відносно гр. Щеголєва Олександра Юрійовича (колишнього голови Управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ) по обвинуваченню його за такими статтями Кримінального кодексу України: ч.4 ст.41, ч.3 ст.28, ст.340 КК України (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, походів, мітингів, демонстрацій); ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 лютий 2016 15:13 )
Read More...


Щодо права на відпустку повної тривалості PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 лютий 2016 09:15
Часто виникають різні питання щодо відпустки повної тривалості у нового працівника.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві чи установі.

Пропонуємо консультацію з цього питання.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)


Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 лютий 2016 09:21 )Президія ФПУ підтримала студентську акцію «Профспілки. Боротьба за Україну» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 лютий 2016 09:13
У сучасних складних політичних та соціально-економічних умовах значно зростає роль профспілок як представників законних прав та інтересів працюючої людини, який неухильно відстоює принципи соціальної справедливості, відповідальності влади та роботодавців перед працівниками.

Тому сьогодні на професійні спілки та їх актив покладають свої сподівання та очікування вирішення найактуальніших та гострих проблем мільйони членів профспілок.

Про це говорили учасники засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулося 24 лютого 2016 року у приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 лютий 2016 09:14 )
Read More...Середа 24 лютий 2016

Президент затвердив Закон щодо безоплатного забезпечення підручниками школярів та вчителів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 24 лютий 2016 14:24
Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 940-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників», прийнятий Верховною Радою України 26 січня 2016 року.

Документом передбачено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Закон сприятиме поліпшенню організації навчального процесу, забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їх батьків та педагогічних працівників, а також створенню належних умов для здобуття якісної середньої освіти.

Завантажити документ

За інформацією офіційного сайту Президента України

Вівторок 23 лютий 2016

Соціальний діалог – почути один одного Соціальний діалог – почути один одного PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 лютий 2016 09:58
Гострі та актуальні питання, викликані складною соціально-економічною ситуацією в Україні, було включено до порядку денного чергового засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулося у клубі Кабінету міністрів України.

Вів засідання Голова НТСЕР, міністр соціальної політики України Павло Розенко. Профспілкову делегацію очолював Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, делегацію роботодавців – заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

Першим питанням, що обговорили сторони соціального діалогу, стало питання реформування системи охорони здоров'я. Тема наскільки наболіла, настільки і перманентно-хронічна, бо так вже сталося, що проблеми реформування систем освіти та охорони здоров’я – завжди найактуальніші.

Профспілкову позицію щодо реформування галузі представила голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль.

Read More...


Зарплата освітян із січня – не зменшується PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 лютий 2016 09:42
На запити з місць щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє наступне.

Зазначеною постановою з 1 грудня 2015 року підвищено розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, упорядковано структуру їхньої заробітної плати.

Згідно з постановою підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати відбулося, зокрема за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати, відповідно до збільшення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1012 гривень до 1113 гривень та у межах затверджених у кошторисах видатків на оплату праці. Працівникам, посади яких віднесено до 1, 2 та 3 тарифних розрядів ЄТС, посадові оклади залишено на рівні 1378, 1383, 1393 гривень відповідно.
Останнє оновлення ( Вівторок, 23 лютий 2016 09:58 )
Read More...


Соціальний захист одиноких матерів – обов’язок держави, гарантований Конституцією України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 лютий 2016 09:33
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Громадяни мають право на соціальний захист у випадках, передбачених законом. Соціальні виплати та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (статті 3,  46 Конституції України).

Конституція України гарантує правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям (стаття 24 Конституції України).

Законодавством України передбачені пільги та різні гарантії для одиноких матерів.

Останнє оновлення ( Вівторок, 23 лютий 2016 09:42 )
Read More...


Нові тенденції і прогнози розвитку освітніх технологій у світі на наступні п’ять років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 лютий 2016 09:28
Вийшов у світ 13-й випуск щорічного дослідження Доповідь NMC Горизонт: Вища освіта – 2016, в якому висвітлюються сучасні тенденції та прогнози провідних світових експертів щодо перспектив розвитку освітніх технологій на наступні п’ять років.

Опубліковано 13-й випуск щорічного міжнародного дослідженняДоповідь NMC Горизонт: Вища освіта – 2016, що готується Консорціумом Нью Медіа (New Media Consortium – міжнародне співтовариство експертів у галузі освітніх технологій) у співпраці з Освітнім проектом Educause (Educause Learning Initiative – співтовариство інститутів вищої освіти, які досліджують інноваційні технології у навчанні).

Доповідь присвячена вивченню та експертному аналізу ключових трендів і прогнозів розвитку освітніх технологій, які матимуть найбільш відчутний вплив на майбутні освітні процеси у вищій школі.

Останнє оновлення ( Вівторок, 23 лютий 2016 09:31 )
Read More...П'ятниця 19 лютий 2016

Європейська федерація профспілок громадського обслуговування не підтримує законопроект № 3474 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 19 лютий 2016 09:55
Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування Ян Віллем Гудріан на знак солідарності з Федерацією профспілок України та у відповідь на звернення Голови ФПУ Григорія Осового надіслав листи до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана і голови парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денісової із закликом не приймати зміни до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (реєстр. № 3474 від 13.11.2015). 
Останнє оновлення ( П'ятниця, 19 лютий 2016 10:45 )
Read More...Середа 17 лютий 2016

Соціальна справедливість – яка вона в Україні: аналіз ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 лютий 2016 12:48
Федерація профспілок України у рамках відзначення Дня соціальної справедливості – 20 лютого 2016 року – підготувала аналітичний зріз за основними соціально-важливими показниками. Подаємо інформацію для ознайомлення та використання у роботі.

Так, у матеріалі, зокрема, зазначається, що урядові реформи «жорстокої» економії 2014-2015 років – заморожування розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, збільшення грошового розриву між розмірами базового тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати, високий рівень інфляції призвели до падіння реальної заробітної плати протягом 2014-2015 років на 23,3%, збільшення в 3 рази заборгованості з виплати заробітної плати у 2014 році та на 42,5% у 2015 році.

Падіння внутрішнього попиту призвело до падіння економіки і, як наслідок, нового скорочення доходів бюджету.

Завантажити документ

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( Середа, 17 лютий 2016 12:50 )Прагнення до справедливості – один з орієнтирів соціального прогресу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 лютий 2016 12:04
П’ятий рік поспіль 20 лютого в Україні відзначається День соціальної справедливості, запроваджений за ініціативою ФПУ Указом Президента в 2011 році.

Революція Гідності та боротьба за свободу України створили нову українську ідею – ідею гідності, свободи і справедливого майбутнього.
Громадяни України довели і продовжують у надтяжких умовах щоденно доводити, що саме гідність є базовою складовою характеру українського народу.

Скорочення бідності та посилення соціальної єдності, впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі задекларовано у стратегічних програмних документах країни – Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС.
Останнє оновлення ( Середа, 17 лютий 2016 12:07 )
Read More...


Консультує Фінансове управління ЦК Профспілки: розрахунки за лютий 2016 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 лютий 2016 09:05
Подаємо для інформування та використання у роботі корисну інформацію щодо соціальних мінімумів, показників для обчислення ЄСВ, індексу інфляції тощо.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)
Останнє оновлення ( Середа, 17 лютий 2016 09:12 )
Понеділок 15 лютий 2016

Перехідні відпускні 2015-2016: як оподатковувати у зв’язку зі зміною ставок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 15 лютий 2016 10:37
Новий 2016 рік ознаменували відразу кілька подій у сфері оподаткування зарплатних виплат, адже, по-перше, скасовано утримання ЄСВ та суттєво знижено ставки для його нарахування, а по-друге,замість прогресивної шкали (15%(20%)), запроваджено єдину 18%-ву ставку податку на доходи.

На перший погляд усі доходи, нараховані до 1.01.16 року варто оподатковувати за старими ставками, а із цієї дати – за новими. Проте, це не так. У законодавстві є кілька норм, які стосуються таких специфічних виплат, як лікарняні та відпускні. І саме їх слід дотримуватися, коли йдеться про відпускні, нараховані у 2015 р. за дні 2016 р., а також лікарняні, нараховані у 2016 р. за дні 2015 р.

Завантажити документ


Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)
Останнє оновлення ( Понеділок, 15 лютий 2016 11:50 )Підвищення стипендії не буде? PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 15 лютий 2016 09:35
За дорученням Уряду, на повторний запит ЦК Профспілки працівників освіти і науки України з приводу необхідності підвищення рівня стипендіального забезпечення студентів вищих навчальних закладів, Міністерством освіти і науки повідомлено, що проект постанови КМУ щодо поступового збільшення розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії студентів ВНЗ та наближення її протягом 2016-2018 років до розміру прожиткового мінімуму у розрахунку на одну особу на місяць знаходився на погодженні у зацікавлених органів виконавчої влади протягом 2015 року.

Зазначений проект постанови не був підтриманий Міністерством фінансів.

Міністерство освіти і науки повідомляє, що у 2016 році узгоджувальну роботу з центральними органами виконавчої влади щодо вирішення зазначеної проблеми буде продовжено.

Завантажити документ

Відділ студентської молоді ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Понеділок, 15 лютий 2016 09:36 )Генеральна угода на новий строк: складно і неоднозначно PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 15 лютий 2016 09:33
Неоднозначно проходить процес зближення позицій урядової сторони, роботодавців і профспілок на шляху до підписання нової Генеральної угоди. Цей факт засвідчила і тристороння зустріч основних гравців соціального діалогу, що відбулася 10 лютого 2016 року.

Як уже наголошувалося, існує ряд розбіжностей в оцінках майбутнього документа, особливо у питаннях бюджетної сфери.

Отож під час засідання Спільна робоча комісія повноважних представників Сторін мала на меті легалізувати компроміси, актуалізувати строки виконання зобов’язань, домовленостей тощо.

Делегації Сторін очолювали заступник Міністра соціальної політики України Віктор Іванкевич, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.
Останнє оновлення ( Понеділок, 15 лютий 2016 09:34 )
Read More...


Врахування періоду військової служби за призовом під час мобілізації до страхового стажу: роз’яснення Мінсоцполітики PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 15 лютий 2016 09:29
Страховим стажем вважається період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

За працівників підприємств, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які отримують компенсаційні виплати, що виплачує роботодавець за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відповідно до постанови КМУ від 04.03.2015 р. № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період», єдиний внесок не нараховується і, відповідно, період отримання таких виплат до страхового стажу не зараховується.
Останнє оновлення ( Понеділок, 15 лютий 2016 09:32 )
Read More...Субота 13 лютий 2016

Учитель року – 2016 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 13 лютий 2016 16:31
13 лютого 2016 року в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбулося урочисте закриття ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016».

Щирими словами привітання та вдячності до присутніх у залі, і особливо конкурсантів,  звернулися голова обласної держаної адміністрації Олександр Фищук, заступник голови обласної ради Віталій Мельничук. У вступному слові директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук відзначила важливість цього заходу, звернула увагу на нові підходи у його організації, нові підходи та системну роботу, забезпеченню прозорості ходу змагань. Переможці конкурсу відзначені преміями облдержадміністрації, обласної ради, нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

В урочистостях взяли участь голови районних, міських комітетів профспілки працівників освіти. Привітав та нагородив лауреатів конкурсу голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.
Останнє оновлення ( Вівторок, 16 лютий 2016 11:42 )
Read More...П'ятниця 12 лютий 2016

Усі професійні спілки мають рівні права – законопроект № 3474 їх звужує! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 12 лютий 2016 09:26
Як уже повідомлялося, у грудні 2015 року ЦК Профспілки направлено лист на Голову СПО профспілок із проханням врахувати позицію ЦК Профспілки та не допустити прийняття законопроекту № 3474, який звужує права осіб, які навчаються, на участь у професійних спілках т а обмежує гарантії діяльності самих профспілок.

Голова ФПУ Григорій Осовий 5 лютого звернувся з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з приводу зареєстрованого у парламенті законопроекту № 3474 «Про внесення змін до Закону України» Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)», норми якого спрямовані на звуження прав осіб, які навчаються, на участь у професійних спілках, обмеження прав і гарантій діяльності профспілок.

У листі, зокрема наголошується, що за результатами обговорення зазначеного законопроекту делегатами VIII З’їзду Профспілки працівників освіти і науки України одностайно прийнято резолюцію про його неприйнятність з огляду на наведене вище.

Федерацією профспілок України з моменту ініціювання законопроекту надіслано звернення до Голови Верховної Ради України, Комітету соціальної політики та пенсійного забезпечення, народних депутатів, де зазначалося про порушення міжнародною та вітчизняного законодавства, пропонувалося його відхилення та зняття з розгляду, а також вказувалося на конкретні порушення та перевищення повноважень державних органів і посадових осіб.

Федерацією профспілок України, у зв’язку із зазначеним, пропонується не включати законопроект № 3474 у порядок денний сесії Верховної Ради України до моменту отримання правового експертного висновку Міжнародного бюро праці, куди вже скеровано законопроект.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Понеділок, 15 лютий 2016 09:28 )
Середа 10 лютий 2016

Знання законів - фактор успішності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 лютий 2016 15:18
10 лютого цього року відбувся семінар голів районних, міських комітетів Профспілки, бухгалтерів організаційних ланок з питань чинного податкового законодавства, пенсійного забезпечення, особливостей фінансової роботи та змін до поточного трудового законодавства.
Відкрив семінар вступним словом голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.

З учасниками семінару з цікавою та корисною інформацією поділилися Тетяна Коломієць – завідувачка сектором комунікацій Державної податкової інспекції в м. Чернівці, Ганна Московчук – начальник управління Головного управління Пенсійного фонду у Чернівецькій області, голова ревізійної комісії обласної організації Профспілки працівників освіти і науки – Валентина Никифорак, головний бухгалтер - Олена Габак та юрисконсульт обкому Профспілки - Василь Безручак.

Під час роботи семінару також розглядалися питання діяльності організаційних ланок Профспілки усіх рівнів в умовах створення Об’єднаних територіальних громад та налагодження з ними соціального партнерства. Учасники обмінялися практичним досвідом та отримали професійні відповіді від запрошених фахівців.

Останнє оновлення ( Четвер, 11 лютий 2016 11:09 )
Read More...


Цифрові технології на службі в освітян – форум співтовариства Google PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 лютий 2016 09:43
Настає така критична точка, з якої вчитель вже не може працювати без сучасних технологій. Він починає використовувати різноманітні сервіси не лише задля полегшення своєї роботи, а й для комунікації з колегами, учнями, батьками, суспільством.

Сьогодні такі сервіси як e-mail, пошук в Інтернеті, Skype-дзвінки стали незамінними, а завдяки їх зручності, – універсальними. Проте існує багато нових потрібних для педагогів інструментів у щоденній роботи, для цікавого навчання й розвитку критичного мислення школярів, які є у вільному доступні та їх варто спробувати.

Поширювати вірус розуміння нескладних технологій взялися учасники Форуму «Цифрове перетворення освіти» спільноти Google Educator Group Ukraine. Захід зібрав освітян, науковців, управлінців та майстрів на всі руки використовувати інформаційні технології. А для відкритого обміну досвідом було запрошено педагогів-новаторів з Естонії, Білорусі та України.

Формат зустрічі – неформальне спілкування педагогів у дружньому колі, де є нагода розповісти про свою натхненну працю, про інноваційні родзинки, відкриття й використання ІКТ під час навчання.
Останнє оновлення ( Середа, 10 лютий 2016 09:45 )
Read More...Вівторок 09 лютий 2016

Розпочинається студентська акція – «Профспілки. Боротьба за Україну» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 лютий 2016 15:34
8 лютого 2016 року у Києві відбулося засідання бюро президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови – Любов Гарбаренко, Сергій Романюк, Ольга Чабанюк (голова профкому студентів та спірантів КНЕУ імені Вадима Гетьмана).

Основним питанням розгляду стала ініціатива Харківської обласної організації Профспілки про збір підписів студентів в рамках акції «Профспілки. Боротьба за Україну» щодо недопущення звуження прав осіб, які навчаються, а також гарантій діяльності профспілок, запропонованих у законопроекті «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)» № 3474.

Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що ще у листопаді минулого року це питання мало обговорення делегатами VIII З’їзду Профспілки. І цей найвищий орган одностайно прийняв резолюцію про неприйнятність цього законопроекту з огляду на втручання у самоврядну діяльність профспілок та обмеження прав студентство.
Останнє оновлення ( Вівторок, 09 лютий 2016 15:36 )
Read More...


Коментар Георгія Труханова щодо ситуації із професійною освітою газеті «Профспілкові вісті» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 лютий 2016 15:33
«Профспілка працівників освіти і науки України ще до прийняття бюджету застерігала про ризики у системі професійної освіти у зв’язку з передачею видатків на її фінансування. Ми наголошували, що це може призвести до незворотних наслідків і негативно позначиться на економіці країни та її обороноздатності. Ці застереження також були викладені у неодноразових зверненнях до Голови Верховної Ради України, народних депутатів, профільного міністерства тощо»…

Такими словами Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов одразу після акції протесту, що відбулася ще 29 січня під стінами Уряду, прокоментував питання професійної освіти та його фінансування журналістам газети «Профспілкові вісті».

Пропонуємо для ознайомлення коментар на розвороті газети.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Вівторок, 09 лютий 2016 15:34 )Стан охорони праці в Україні: економія на безпеці й зростання професійних захворювань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 лютий 2016 15:31
За умови економічної, екологічної та демографічної кризи в Україні, подій на Сході України, склалася надзвичайна ситуація з безпекою та умовами праці на більшості підприємств, особливо середнього і малого бізнесу.

Таку оцінку Федерація профспілок України оприлюднила у другій національній профспілковій доповіді Президенту України, у проекті Стратегії поліпшення стану охорони праці в Україні, Концепції Загальнодержавної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки.

Так, у доповіді наголошується, що зростає кількість підприємств як державної, так і недержавної форми власності зі шкідливими та небезпечними умовами праці.

За останні роки кількість працюючих в умовах, що не відповідають установленим нормам з охорони праці, зросла з 15 до 30 відсотків від загальної чисельності працівників і складає майже 3 млн. людей.
Останнє оновлення ( Вівторок, 09 лютий 2016 15:32 )
Read More...


Нарахування єдиного внеску на перехідні відпускні та лікарняні PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 лютий 2016 15:29
Державна фіскальна служба України у зв’язку з набранням чинності 1 січня 2-16 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, внесено зміни до статті 7 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», для однозначного трактування питань нарахування єдиного внеску за минулі періоди, а саме нарахування лікарняних, нарахованих у 2016 році за період 2015 року та відпускних, нарахованих у грудні 2015 року за період січня 2016 року інформує.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)
Останнє оновлення ( Вівторок, 09 лютий 2016 15:31 )
П'ятниця 05 лютий 2016

Профспілка не погодила підписання Генеральної Угоди на новий строк PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 лютий 2016 10:48
4 лютого 2016 року відбулося засідання Спільного представницького органу об’єднань профспілок на національному рівні. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

До порядку денного цього заходу було включено найактуальніші проблеми, що турбують сьогодні членів профспілок, громадян України.

Серед них, окремим варто виділити дискусію щодо укладення Генеральної угоди на новий строк.

Свою принципову позицію у цьому питанні зайняли Профспілка працівників освіти і науки України, Профспілка працівників охорони здоров’я, Конфередерація вільних профспілок України.

Профспілка освітян вважає неприпустимим підписання Генеральної угоди на 2015-2017 роки як такої, що погіршує права працівників бюджетної сфери й не визначає в ній гарантій в оплаті праці.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 05 лютий 2016 10:49 )
Read More...


Ухвалено закон щодо фінансування професійно-технічної освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 лютий 2016 10:48
4 лютого 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти».

Законом врегульовуються у 2016 році питання фінансового забезпечення професійно-технічної освіти з урахуванням змін до Бюджетного кодексу України, ухвалених Законом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» (законопроект за №3831-2).

Відповідний законопроект зареєстровано за №3830-3.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 05 лютий 2016 10:48 )
Read More...


Інформаційні технології – складова професії вчителя 21-го століття PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 лютий 2016 10:46
Європейський комітет профспілок освіти офіційно приєднався до Великої коаліції за працевлаштування у сфері інформаційних технологій.

Велика коаліція – це ініціатива, що реалізується Європейською Комісією, з метою «сприяння співпраці між бізнесом та сферою освіти, державним та приватним сектором, для того щоб привернути увагу молодих людей до навчання в сфері інформаційних технологій, а також для перепідготовки безробітних».

У 2015 році в Європі нестача кваліфікованих кадрів в сфері інформаційних технологій склала приблизно 900 тисяч спеціалістів.

ЄКПО є першою організацією профспілок, що приєдналась до Великої коаліції Європейської комісії, учасниками якої, на сьогоднішній день, є такі компанії, як Adobe, Google і Microsoft, а також організації, такі як Європейська мережа шкіл та Інститут цифрового лідерства. У свої заявах про приєднання усі вони взяли на себе різні зобов’язання, переслідуючи різні цілі та різні політичні теми, наприклад «Навчання, яке відповідає вимогам працевлаштування у сфері інформаційних технологій», «Сертифікація», «Інноваційне навчання і викладання, мобільність та підвищення інформованості».
Останнє оновлення ( П'ятниця, 05 лютий 2016 10:47 )
Read More...Середа 03 лютий 2016

Триває боротьба за виплату соціальної стипендії учасникам бойових дій та їхнім дітям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 лютий 2016 18:04
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України ще раз звернувся до Уряду з приводу реалізації положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

Ситуація, що склалася зі станом реалізації прав учасників бойових дій та їхніх дітей, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах на отримання соціальних стипендій, обурює студентську та учнівську молодь.

Численні звернення з місць свідчать, що питання надання державної цільової підтримки, зокрема у вигляді виплати соціальної стипендії, набувають особливої актуальності та потребують негайного вирішення.

Завантажити документ

Відділ студентської молоді ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 03 лютий 2016 18:05 )Зарплата освітян із січня – не зменшується PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 лютий 2016 18:02
На запити з місць щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє наступне.

Зазначеною постановою з 1 грудня 2015 року підвищено розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, упорядковано структуру їхньої заробітної плати.

Згідно з постановою підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати відбулося, зокрема за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати, відповідно до збільшення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1012 гривень до 1113 гривень та у межах затверджених у кошторисах видатків на оплату праці. Працівникам, посади яких віднесено до 1, 2 та 3 тарифних розрядів ЄТС, посадові оклади збільшено до 1378, 1383, 1393 гривень відповідно.
Останнє оновлення ( Середа, 03 лютий 2016 18:04 )
Read More...


Учасники І пленуму ЦК Профспілки – Голові Верховної Ради України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 лютий 2016 18:00
З метою недопущення руйнації системи професійно-технічної освіти та якнайшвидшого виправлення ситуації, що склалася з фінансовим забезпеченням підготовки робітничих кадрів для країни, виплатою заробітної плати працівникам та стипендіальним забезпеченням учнів, їх харчуванням, учасники І пленуму ЦК Профспілки звернулися до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та народних депутатів України, забезпечити дотримання вимог чинного законодавства при фінансуванні професійно-технічної освіти та виділення з Державного бюджету України місцевим бюджетам необхідних обсягів трансфертів, не допустивши зменшення обсягів освітньої субвенції, нерозподілені видатки якої в цьогорічному бюджеті значно перевищують нормативи, встановлені статтею 103 Бюджетного кодексу України, складаючи понад 4,5% загального обсягу освітньої субвенції замість резерву в обсязі не більше 1%.

Аналогічні звернення спрямовано також на адресу Комітету з питань науки і освіти, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України, а також Президента України.

Завантажити документ


ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Середа, 03 лютий 2016 18:02 )
Вівторок 02 лютий 2016

Звернення Президії ФПУ щодо ситуації у системі професійно-технічної освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 02 лютий 2016 14:27
Президії ФПУ спрямувала звернення на адресу Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо катастрофічної ситуації, що склалася в системі професійно-технічної освіти України.

У зверненні, зокрема наголошується на критичній ситуації, що склалася в системі професійно-технічної освіти України через прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

У статті 27 цього Закону дано доручення Кабінету Міністрів України: до 1 січня 2016 року забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів.
Останнє оновлення ( Вівторок, 02 лютий 2016 14:29 )
Read More...


Всеукраїнська нарада з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 02 лютий 2016 14:26
Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік». Про це ішлося 29 січня на Всеукраїнській нараді з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти в контексті прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

До обговорення долучилися представники профільних міністреств, народні депутати, депутати міських та обасних рад, керівники та директори ПТНЗ, освітяни, профспілковці, представники громадських організацій, роботодавці. Від Профспілки працівників освітиі науки України участь у роботі наради взяла заступник Голови Профспілки Любов Грабаренко.

На засіданні неодноразово наголошувалося, що українські діти обмежуються у виборі професії – тими закладами, які є і фінансуються за місцем проживання. Порушується конституційне право, передбачене ч. 3 статті 53 Конституції України – щодо доступності і безоплатності професійно-технічної освіти.
Останнє оновлення ( Вівторок, 02 лютий 2016 14:27 )
Read More...П'ятниця 29 січень 2016

Пленум ЦК Профспілки – основна увага первинним організаціям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 січень 2016 09:38
Діяльність виборних органів організаційних ланок Профспілки в умовах фінансової та адміністративної децентралізації – це питання стало основним під час роботи першого пленуму Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України у 2016 році, що відбувся 27 січня у Києві.

«Актуальність основного питання, продиктована змінами в суспільно-політичному житті та змінами у законодавчій базі держави», – наголосив Георгій Труханов, розпочинаючи роботу заходу.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 січень 2016 09:38 )
Read More...Середа 27 січень 2016

Комітет Парламенту з питань соціальної політики підтримує позицію Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 27 січень 2016 09:36
У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України із зауваженнями і пропозиціями до доопрацьованого Кабінетом Міністрів України проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» стосовно рівня прожиткового мінімуму, розміру оплати праці працівників бюджетних галузей, забезпеченості видатками освітньої галузі та іншого.

У листі-відповіді, зокрема, вказується, що Комітет послідовно обстоює позицію щодо необхідності економічно обґрунтованого підвищення розмірів основних державних соціальних гарантій, які мають забезпечувати не просто фізичне виживання людини, а і можливість вдосконалення її професійних знань та навичок, всебічного розвитку як особистості і повноцінного члена суспільства.

Завантажити документ


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 січень 2016 09:37 )Пільги з оплати комунальних послуг передбачено лише для педагогічних працівників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 27 січень 2016 09:32
Департамент державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України розглянув лист Профспілки працівників освіти і науки України щодо надання пільг і надіслав відповідь на ім’я Голови Профспілки Георгія Труханова.

У листі, зокрема вказано, що абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту» передбачено, що з 1.07.2015 педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах установлених норм, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2015 році – 1710 грн; у 2016 році –1 930 гривень).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 січень 2016 09:36 )
Read More...Субота 23 січень 2016

Що потрібно знати про грип: інфографіка для освітніх закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 23 січень 2016 09:30
Нині в Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип. Міністерство охорони здоров’я України наголошує на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року.

МОЗ України закликає кожного громадянина поставитися відповідально до власного здоров’я і слідувати правилам поведінки в період підвищення рівня захворюваності на грип.

Міністерством також було розроблено та оприлюднено інфографіку для розповсюдження в медичних, освітніх закладах, місцях скупчення людей.

За матеріалами МОЗ України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 січень 2016 09:32 )Отримання трудової книжки при звільненні: консультують юристи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 23 січень 2016 09:28
Працівник звільнений з роботи у день звільнення не отримав трудову книжку і не повідомляє про своє місцезнаходження. Чи можна в такому випадку надіслати трудову книжку з рекомендованим повідомленням про вручення зазначеного документу?

Відповідно до абзацу другого пункту 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 , пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Пунктом 4.2 Інструкції встановлено, у разі відсутності працівника на роботі в день звільнення власник або уповноважений ним орган у цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 січень 2016 09:30 )
Read More...Четвер 21 січень 2016

Прожитковий мінімум в цінах грудня 2015 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 січень 2016 13:48
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2015 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2493 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2658 грн), для дітей віком до 6 років – 2418 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2951 грн, для працездатних осіб – 2594 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2878 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2060 гривні.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на грудень 2015 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб) на 1328 грн. або на 99,8 %, а для працездатної особи – на 1500 грн або на 108,9 %.
Останнє оновлення ( Четвер, 21 січень 2016 13:49 )
Read More...Середа 20 січень 2016

Обчислення пенсій у 2016 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 20 січень 2016 13:46
Відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсії обчислюються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Під час розгляду у Верховній Раді України урядового проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» вдалося не допустити «замороження» зазначеної норми, що призвело б до використання протягом 2016 року для призначення пенсій середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка застосовувалася при призначенні пенсій у 2015 році (середній показник заробітної плати в країні за 2012 – 2014 р.р. – 2960,62 грн).
Останнє оновлення ( Четвер, 21 січень 2016 13:48 )
Read More...Вівторок 19 січень 2016

Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 січня 2016 року: аналіз ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 19 січень 2016 13:44
Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

– з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року);
– з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %);
– з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).

У зв’язку з цим з 1 травня і з 1 грудня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії (крім працюючих пенсіонерів), обчислений відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (а також і підвищення до пенсій за понаднормовий стаж).
Останнє оновлення ( Четвер, 21 січень 2016 13:46 )
Read More...Четвер 14 січень 2016

Генеральна угода має бути ефективною та соціально спрямованою PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 14 січень 2016 09:50
На цьому наголошували учасники наради щодо узгодження компромісів за принциповими розбіжностями проекту Генеральної угоди на новий строк, що відбулася 12 січня 2016 року.

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. У заході взяли участь голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, голови всеукраїнських галузевих профспілок – Профспілки працівників охорони здоров’я Вікторія Коваль, Профспілки працівників державних установ Юрій Піжук, Профспілки працівників радіоелектроніки та машинобудування Григорій Ольховець, Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов, заступник голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості Сергій Українець, керівник Департаменту захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ Людмила Остапенко, керівник Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ Олена Лобченко, співробітники апарату ФПУ.

Після гострої дискусії учасники наради сформували спільну позицію щодо деяких окремих розділів і статей Генеральної угоди на новий строк, прийняли рішення продовжити консультації з соціальними партнерами щодо змісту та строків підписання цього документу.

За матеріалами ФПУ
Вівторок 12 січень 2016

Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2016 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 12 січень 2016 16:48
Міністерство соціальної політики України у листі від 20.07.2015 р. №10846/0/14-15/13 роз’яснює яким чином розраховувати норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві у 2016 році.

Так, у литі, сказано, що частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу варто мати на увазі, що оплата праці в цьому випадку має провадитися за повною тарифною ставкою, повним окладом.

Відповідно до частини першої статті 51 КЗпП України скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
Останнє оновлення ( Четвер, 14 січень 2016 09:50 )
Read More...Понеділок 11 січень 2016

Основні соціально-економічні аспекти Держбюджету 2016: аналіз ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 11 січень 2016 17:46
Президент України 31 грудня 2015 підписав прийнятий Верховною Радою України Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 р. № 928-VIII.

Держбюджет на 2016 рік враховує зростання ВВП на 2%, прогноз інфляції на рівні 12%, дефіцит Держбюджету 3,7% прогнозного ВВП, державний борг 66,35% прогнозного ВВП, прогноз середньорічного курсу на рівні 24,1 грн за долар США (розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу 24,4 грн за долар США).

Пропонуємо експертний аналіз Держбюджету України на 2016 рік підготовлений Департаментом захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ з використанням матеріалів структурних підрозділів апарату ФПУ та членських організацій Федерації профспілок України.

Завантажити документ
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Четвер, 14 січень 2016 09:48 )
Вівторок 05 січень 2016

Затверджено форму сертифіката про акредитацію освітньої програми ВНЗ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 05 січень 2016 19:43
Відповідно до частини шостої статті 25 Закону України «Про вищу освіту» Урядом затверджено форми сертифіката про акредитацію освітньої програми вищого навчального закладу, а також порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1117.

Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня державної реєстрації Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Завантажити документ

За матеріалами МОН

Останнє оновлення ( Четвер, 14 січень 2016 09:45 )
Середа 30 грудень 2015

Затверджено порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 30 грудень 2015 11:50
Уряд затвердив перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядок їх присвоєння. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1109.

Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань, порядок їх присвоєння затверджені відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України «Про освіту» та частини восьмої статті 55 Закону України «Про вищу освіту».

Варто зазначити, що відповідно до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону Україну «Про вищу освіту» вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.
Останнє оновлення ( Середа, 30 грудень 2015 11:52 )
Read More...Вівторок 29 грудень 2015

Вітання з Новим 2016 роком! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 грудень 2015 14:00
Останнє оновлення ( Вівторок, 29 грудень 2015 14:23 )Час вимагає активних і рішучих дій профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 грудень 2015 11:06
Роль профспілок у захисту законних прав працівників в умовах загострення соціально-економічних проблем, яке сьогодні досягло катастрофічних темпів, невпинно зростає. Тому всі профспілкові організації та об’єднання мають відповідати викликам часу та шукати нові форми і методи, що дозволяють підвищити ефективність їх діяльності.

Про це говорили учасники засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулося 24 грудня у Києві. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Як і очікувалось, головними темами дискусії, яка проходила під час заходу, були соціально-економічні, організаційні та майнові питання.

Перш за все, учасники засідання обговорили проекти основних документів VII З’їзду Федерації профспілок України. Серед них: проекти Програми дій Федерації профспілок України на 2016–2021 роки, Змін до Статуту Федерації профспілок України, Стратегії модернізації Федерації профспілок України, її членських організацій, Постанови VІІ З’їзду Федерації профспілок України щодо звіту Ради ФПУ, Резолюцій VІІ З’їзду Федерації профспілок України.

Після обговорення цих питань, Президія ФПУ вирішила:
Останнє оновлення ( Вівторок, 29 грудень 2015 11:07 )
Read More...


Перенесення робочих днів у 2016 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 грудень 2015 10:50
Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 11.11. 2015 № 1155-р про перенесення робочих днів у 2016 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.

Відповідні перенесення пропонуються з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу.

Нормами статті 73 КЗпП України встановлено святкові та неробочі дні і за загальним правилом у 2016 році робота не проводитиметься:
Останнє оновлення ( Вівторок, 29 грудень 2015 11:01 )
Read More...Четвер 24 грудень 2015

Профільний Комітет пропонує Парламенту поліпшити фінансування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 грудень 2015 21:12
Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти оприлюднено рішення про розгляд комітетом проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики), проекту закону про Державний бюджет України на 2016 рік, проекту закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства).
Останнє оновлення ( Четвер, 24 грудень 2015 21:14 )
Read More...


Роз’яснення Мінсоцполітики щодо постанови Уряду № 1013 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 грудень 2015 21:09
У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі – постанова) та застосуванням окремих її норм, Міністерство соціальної політики повідомляє наступне.

З метою упорядкування структури заробітної плати, включення до посадових окладів працівників бюджетної сфери, органів державної влади сум індексації, що накопичувалась протягом останніх років та внесення змін до порядку проведення індексації грошових доходів, зазначеною постановою, установлено, зокрема, що з 1 грудня 2015 року посадові оклади працівників бюджетних установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери встановлюються у розмірах, передбачених пунктом 1 цієї постанови, розрахованих із тарифної ставки працівника I тарифного розряду ЄТС – 1113 гривень (підвищеної на 10 %).
Останнє оновлення ( Четвер, 24 грудень 2015 21:12 )
Read More...Понеділок 21 грудень 2015

Міжбюджетні трансферти 2015: фінансування освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 21 грудень 2015 12:11
Держказначейство проінформувало Федерацію профспілок України про загальний обсяг фактичного надання з держбюджету місцевим бюджетам освітньої та медичної субвенцій, а також субвенції на підготовку робітничих кадрів станом на 1 грудня 2015 року.

Саме ці субвенції забезпечують регіони коштами на фінансування медицини і освіти, зокрема спрямовуються на виплату зарплат персоналу.

Завантажити документ
За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( Понеділок, 21 грудень 2015 12:13 )
Субота 19 грудень 2015

Пропозиції ЦК Профспілки до рішення профільного Комітету PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 19 грудень 2015 12:09
ЦК Профспілки працівників світи і науки України звернувся листом до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України щодо врахування зауважень та пропозицій до Рішення Комітету від 17 грудня 2015 року «Про проект Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік.

Завантажити документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК

Останнє оновлення ( Понеділок, 21 грудень 2015 12:11 )
П'ятниця 18 грудень 2015

Профільний комітет рекомендував направити на доопрацювання проект бюджету – 2016 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 18 грудень 2015 12:08
17 грудня 2015 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Голова Комітету Лілії Гриневич.

Участь у роботі заходу взяли члени комітеті – народні депутати, науковці, представники Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України, освітянських організацій тощо. Від Профспілки працівників освіти і науки України – Сергій Романюк.

До обговорення було винесено ряд актуальних питань проблеми освіти і науки:

– проект Закону про Державний бюджет України на 2016 рік (реєстр. № 3000 від 11.12.2015 р.);
Останнє оновлення ( Понеділок, 21 грудень 2015 12:09 )
Read More...Четвер 17 грудень 2015

Профспілки пікетували Раду з вимогами не скорочувати фінансування соціальних гарантій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 17 грудень 2015 17:06
17 грудня 2015 року, під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, під стінами парламенту зібралися профспілки на масову акцію протесту.

Захід організовано Федерацією профспілок України проти антисоціальної спрямованості проекту Державного бюджету на 2016 рік та на захист конституційних прав людини праці.

Участь в акції взяли тисячі людей – представники всеукраїнських профспілок та профоб’єднань, профактивісти з регіонів, голови первинних профспілкових організацій м. Києва, Київської, Хмельницької, Черкаської, Дніпропетровської, Житомирської, Рівненської, Миколаївської, Волинської областей. До парламенту також вийшли тисячі українців не задоволених урядовою політикою щодо проведення реформ, зокрема податкової системи та в аграрному секторі, а також проектом головного кошторису країни на наступний рік.
Останнє оновлення ( Понеділок, 21 грудень 2015 12:07 )
Read More...Вівторок 15 грудень 2015

Наступ на права студентів! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 15 грудень 2015 19:33
Напередодні прийняття основного кошторису країни, сьогодні 15 грудня 2015 року, у інформаційній агенції «Главком» відбулася прес-конференція на тему «Наступ на права студентів».

Учасниками конференції стали Ольга Чабанюк – голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів КНЕУ ім. Вадима Гетьмана – заступник Голови Профспілки, Олександр Бичківський – заступник голови профкому студентів НТУУ «Київський політехнічний інститут», Олена Угоднікова – голова профкому студентів Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Вадим Пєнов – голова профкому студентів Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Дарія Д’якова – голова Ради студентського самоврядування Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Віталій Мельничук – заступник голови профкому студентів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Віталій Чикезов – голова студентської ради університету Національного університету харчових технологій.

На медійному заході студентські лідери привернули увагу суспільства до вимоги студентів про підвищення розміру стипендії до прожиткового мінімуму, обмеження видатків на виплату стипендії студентам у 2016 році; можливість оздоровлення у студентських санаторіях-профілакторіях ВНЗ; втручання у самоврядну діяльність профспілок тощо.
Read More...Понеділок 14 грудень 2015

Пропозиції ЦК Профспілки до Рекомендацій парламентських слухань щодо реформування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 14 грудень 2015 10:10
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, зважаючи на позицію, висловлену під час парламентських слухань на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», що відбулися 9 грудня 2015 року, спрямувала лист до Верховної Ради України зі своїми зауваженнями та пропозиціями до проекту Рекомендацій.

Зокрема, у листі наголошується, що видатки на освіту в існуючому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України «Про освіту».

Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, з урахуванням їх підвищення на 18,8% з 1 вересня поточного року, становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень проти середньої заробітної плати працівників промисловості за жовтень 5096 гривень.
Останнє оновлення ( Понеділок, 14 грудень 2015 10:12 )
Read More...П'ятниця 11 грудень 2015

Сьогодні профспілки пікетували Верховну Раду України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 грудень 2015 15:24
Відповідно до Плану дій Федерації профспілок України на захист конституційних трудових прав працівників, затверджений постановою Президії ФПУ від 6.10.2015 № П-40-2, сьогодні, 11 грудня 2015 року, профспілки пікетували Верховну Раду України.

На акцію вийшли голови первинних профспілкових організацій, всеукраїнських профспілок, профспілковий актив Києва, Харкова, Вінниці, Хмельницького, Київської області, які були учасниками Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій 30 листопада в Києві.
Read More...


Стипендіальне забезпечення студентів – звернення ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 грудень 2015 10:23
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України ще раз звернувся до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки з приводу необхідності підвищення рівня стипендій студентам вищих навчальних закладів не менше, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

Попередня відповідь профільного міністерства не задовольняє студентську молодь, а їх лише в лавах освітянської Профспілки – понад 519 тисяч.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 грудень 2015 10:24 )
Read More...


Держбюджет має враховувати інтереси працюючої людини – позиція профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 грудень 2015 10:22
Які розміри прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, базового тарифного розряду ЄТС передбачаються на 2016 рік? Який розмір інфляції передбачається в проекті Державного бюджету України наступного року? Передбачувані темпи зростання оплати праці в бюджетній сфері на 2016 рік і чи планується скорочення чисельності працівників бюджетної сфери?

Саме ці та інші актуальні питання зараз турбують працівників та профспілки і відповідно до рішення СПО об’єднань профспілок, доручення Віце-прем’єр-міністра України В. Кириленка та домовленості постійнодіючої трьохсторонній робочої групи з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу, 8 грудня відбулися консультації представників всеукраїнських профспілок бюджетної сфери із представниками профільних міністерств та відомств по проекту Державного бюджету України на 2016 рік та роз’яснення проблемних питань бюджетних галузей.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 грудень 2015 10:23 )
Read More...


Залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні з порушенням законодавства є підставою для звільнення керівника PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 грудень 2015 10:20
Статтею 41 Кодексу законів про працю України (КЗпП) визначено додаткові підстави розірвання трудового договору з керівником підприємства усіх форм власності (філії, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, за умов одноразового грубого порушення трудових обов'язків.

Керівник може називатися директором, генеральним директором, ректором, керуючим, головою правління, начальником тощо. Керівника звільняє з роботи сам власник підприємства (установи, організації, закладу) або орган, уповноважений управляти майном.

При вирішенні питання про те, чи є порушення трудових обов'язків грубим, суд має виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, яку завдано ним (могло бути завдано) шкоду (п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»).

Порушення трудових обов’язків із прямим умислом може бути підставою для звільнення й у разі відсутності суттєвих наслідків, а значні негативні наслідки можуть бути підставою для кваліфікації порушення як грубого навіть через необережну вину.

Звільнення за пунктом 1 ст. 41 КЗпП є дисциплінарним стягненням і має проводитись із додержанням правил, встановлених для застосування дисциплінарних стягнень згідно з чинним законодавством (обмежені строки застосування, обов’язкове письмове пояснення, ознайомлення з наказом (розпорядженням) під підпис).
Факт порушення (виявлення проступку), як правило, фіксується у відповідному акті, який складає або власник.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 грудень 2015 10:22 )
Read More...


Позиція Профспілки щодо реформування освіти – виступ на парламентських слуханнях PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 11 грудень 2015 10:18
Подаємо повний виступ заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка у сесійній залі Верховної Ради України на парламентських слуханнях «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», що відбулися 9 грудня 2015 року.

Завантажити виступ


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 грудень 2015 10:19 )
Четвер 10 грудень 2015

Освітяни обговорили реформи в освіті України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 10 грудень 2015 10:17
Відсутність реального визнання в державі освіти як рушія суспільно-економічного розвитку держави, незадовільне фінансування освіти і науки, низький соціальний і матеріальний статус педагогічних і науково-педагогічних працівників та відсутність ефективної системи забезпечення якості освіти у процесі реформування галузі – далеко не вичерпний перелік проблем, які були означені учасниками парламентських слухань «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».

Слухання відбулися за участі народних депутатів, України, Голови профільного Комітету Лілії Гриневич, Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, Першого віце-президента НАПН України Володимира Лугового, ректорів провідних ВНЗ, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, представників усіх ланок та форм освіти, роботодавців, профспілкових, громадських освітянських і студентських організацій, європейських експертів – загалом понад 500 учасників.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 11 грудень 2015 10:18 )
Read More...Середа 09 грудень 2015

Оформлення, оподаткування й облік подарунків – консультує Фінансове управління ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 09 грудень 2015 15:10
Подаємо для інформування та використання у роботі інформацію про оподаткування подарунків. Адже наближаються новорічно-різдвяні свята і у бухгалтерів виникає досить багато запитань щодо податкового й облікового аспектів надання подарунків.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки
(за матеріалами журналу «Все про бухгалтерський облік»)

Останнє оновлення ( Середа, 09 грудень 2015 15:12 )
Вівторок 08 грудень 2015

Втручання у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій – неприпустимо! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 08 грудень 2015 11:45
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що норми законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)», зареєстрованого у Верховній Раді України під № 3474 від 13.11.2015, спрямовані на звуження обсягу існуючих прав осіб, які навчаються. Зокрема, на участь у професійних спілках, обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, суперечать нормам Конституції України, Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціацій та захист прав на організацію», Законам України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про громадські організації», «Про захист персональних даних» та фактично є втручанням у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій.

ЦК Профспілки направлено листи на Голову Верховної Ради України, народних депутатів, Голів комітетів Верховної Ради України з проханням врахувати позицію ЦК Профспілки та не допустити прийняття зазначеного законопроекту.

Завантажити документ

Відділ студентської молоді ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Вівторок, 08 грудень 2015 11:47 )
Четвер 03 грудень 2015

Державний бюджет України на 2016 рік: експрес-висновки профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 грудень 2015 15:50
Міністерство фінансів України оприлюднило доопрацьований проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Проект держбюджету, підготовлений Кабінетом Міністрів України, не обговорювався з соціальними партнерами – профспілками.

Профспілкові пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2016 рік, направлені Міністерству фінансів України та Міністерству соціальної політики України ще 20 липня 2015 року (листи №№01-13/877СПО та 01-13/878СПО відповідно), всупереч багаторазовим наполяганням профспілкової Сторони не опрацьовувались постійно діючою тристоронньою робочою групою з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу. Проте жодного засідання робочої групи з цього питання не відбулося.

Подаємо профспілкові експрес-висновки до законопроекту.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 03 грудень 2015 15:51 )«Від кризи до економічного зростання» – підписано Меморандум профспілок та роботодавців PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 грудень 2015 15:46
2 грудня 2015 року на X З'їзді Федерації роботодавців України було підписано Меморандум між сторонами профспілок та роботодавців із реалізації Плану модернізації України «Від кризи до економічного зростання».

Свої підписи під документом поставили Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий та перший заступник Голови СПО сторони роботодавців, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Меморандум був розроблений у тісній співпраці Агентства модернізації України, міжнародних та вітчизняних експертів, науковців та соціальних партнерів – організацій роботодавців і профспілок.
Останнє оновлення ( Четвер, 03 грудень 2015 15:49 )
Read More...


Резолюція учасників Всеукраїнських зборів голів первинок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 грудень 2015 15:44
Подаємо для інформування Резолюцію учасників Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій.
Учасники Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій, наголошують, що профспілки України виступають за суспільно необхідні та соціально відповідальні реформи.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Четвер, 03 грудень 2015 15:45 )
Вівторок 01 грудень 2015

Всесвітній день боротьби зі СНІДом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 01 грудень 2015 10:12
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Цей день з'явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед гомосексуалістів і наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі раховувалося вже більше ніж 21 мільйом інфікованих.
Read More...Понеділок 30 листопад 2015

Реорганізація фондів соціального страхування відбуватиметься за участі представників репрезентативних профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 30 листопад 2015 10:03
25 листопада 2015 року набрав чинності Закон від 3.11.2015 № 736-VIII, яким внесено зміни до прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV в частині, що стосується забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період їх реорганізації.

Законом № 736- VIII встановлено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх виконавчих органів.
Останнє оновлення ( Понеділок, 30 листопад 2015 10:06 )
Read More...Субота 28 листопад 2015

ФПУ скликає Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 28 листопад 2015 10:02
30 листопада 2015 року у Києві відбудуться Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій.

Основне питання зборів – це завдання Федерації профспілок України щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в умовах реформ і європейської інтеграції.

Відбудеться принципова розмова щодо сучасного соціально-економічного становища в країні, перспектив вирішення найболючіших питань, що турбують більшість трудівників і громадян України, а також напрацювання тактики дій профспілок на сучасному етапі, визначення перспектив модернізації профспілкової діяльності.

На захід з усієї України прибудуть понад 1000 учасників – голів первинок, які представляють трудові колективи, великі промислові підприємства провідних галузей вітчизняної економіки.

На збори запрошені Прем’єр-міністр України А.Яценюк, керівники галузевих міністерств та відомств, лідери всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники міжнародних організацій.

За результатами роботи буде прийнято резолюцію з вимогами до Парламенту, Президента України, Уряду.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Понеділок, 30 листопад 2015 10:03 )Молодіжна рада ФПУ застерігає студентську молодь про загрози законопроекту № 3474! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 28 листопад 2015 10:01
Молодіжна рада ФПУ на нараді керівництва висловила стурбованість тим, що 13 листопада 2015 р. у Верховній Раді України під № 3474 було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)».

Законопроектом пропонується внести зміни в статтю 7 (членство у профспілках) та статтю 36 (обов'язки профспілок, їх об'єднань щодо захисту прав та інтересів своїх членів) Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», що є втручанням у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій.
Останнє оновлення ( Понеділок, 30 листопад 2015 10:01 )
Read More...


Верховна Рада України ухвалила Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 28 листопад 2015 09:59
Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність» (№ 2244а) визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку у сфері наукової і науково-технічної діяльності, створює умови для провадження наукової і науково-технічної діяльності, задоволення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку шляхом взаємодії освіти, науки, бізнесу та влади.

Рівень розвитку науки і техніки є визначальним чинником прогресу суспільства, підвищення добробуту громадян, їх духовного та інтелектуального зростання.

Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід’ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для задоволення соціальних, економічних, культурних та інших потреб.

За матеріалами офіційного веб-порталу Верховної Ради України


Останнє оновлення ( Понеділок, 30 листопад 2015 10:00 )
П'ятниця 27 листопад 2015

Правове забезпечення реформи освіти в Україні – парламентські слухання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 листопад 2015 09:56
Народні депутати вирішили провести 9 грудня 2015 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему: «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».

Згідно з Постановою, Кабінет Міністрів України має підготувати і подати до Верховної Ради України необхідні інформаційно-аналітичні та довідкові матеріали щодо тематики парламентських слухань та конкретні пропозиції до проекту їх рекомендацій, а також визначити доповідачів із зазначеного питання.

Комітет з питань науки і освіти із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, навчальних закладів, наукових установ і громадських організацій має здійснити відповідні заходи щодо організаційного та методичного забезпечення проведення парламентських слухань.
Останнє оновлення ( Понеділок, 30 листопад 2015 09:58 )
Read More...


Уряд затвердив Порядок переведення здобувачів вищої освіти, які навчаються за рахунок коштів держбюджету, до інших ВНЗ для завершення навчання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 листопад 2015 09:05
Відповідно до частини шостої статті 46 Закону України «Про вищу освіту» Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 № 927 затвердив Порядок переведення здобувачів вищої освіти, які навчаються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, до інших вищих навчальних закладів для завершення навчання за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету.

Цим порядком визначено механізм переведення здобувачів вищої освіти, які навчаються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету у вищому навчальному закладі, в якого закінчився строк дії сертифіката про акредитацію певної освітньої програми і який не отримав нового сертифіката про акредитацію такої програми, до іншого вищого навчального закладу, в якому відповідна освітня програма акредитована.

Завантажити документ

За матеріалами Урядового порталу

Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 листопад 2015 09:07 )
Четвер 26 листопад 2015

Законопроект «Про освіту» рекомендовано повернути на доопрацювання Кабінету Міністрів України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 26 листопад 2015 13:19
25 листопада 2015 року відбулося розширене засідання Комітету з питань науки і освіти щодо обговорення проекту Закону України «Про освіту», розробленого Урядом та презентованого міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

До фахової дискусії долучилися народні депутати України – Олексій Скрипник, Олександр Співаковський, Володимир Литвин, Тарас Кремінь, представники громадських організацій, освітніх установ, навчальних закладів, роботодавців та батьківських комітетів.

Профспілку освітян на засіданні представили Георгій Труханов – Голова Профспілки працівників освіти і науки України, Сергій Романюк – заступник Голови, Анатолій Цикалюк – голова Київської обласної організації Профспілки, Олександр Яцунь – голова Київської міської організації.

«Незважаючи на кризову ситуацію в країні, нам необхідно прийняти такий закон, який визначить перспективи розвитку української освіти на десятиліття», – сказала Голова Комітету відкриваючи роботу заходу. За її словами до Комітету надійшло більше п’ятиста звернень із зауваженнями до законопроекту від педагогічних колективів, профспілок, обласних державних адміністрацій та громадських організацій.
Останнє оновлення ( Четвер, 26 листопад 2015 13:27 )
Read More...Середа 25 листопад 2015

Втручання у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій – неприпустимо! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 25 листопад 2015 09:07
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що норми законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)», зареєстрованого у Верховній Раді України під № 3474 від 13.11.2015, спрямовані на звуження обсягу існуючих прав осіб, які навчаються. Зокрема, на участь у професійних спілках, обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, суперечать нормам Конституції України, Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціацій та захист прав на організацію», Законам України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про громадські організації», «Про захист персональних даних» та фактично є втручанням у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій.

ЦК Профспілки направлено листи на Голову Верховної Ради України, народних депутатів, Голів комітетів Верховної Ради України з проханням врахувати позицію ЦК Профспілки та не допустити прийняття зазначеного законопроекту.

Завантажити документ
Відділ студентської молоді ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 листопад 2015 09:09 )
Вівторок 24 листопад 2015

Понад 640 тисяч освітян не підтримують новий проект закону «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 24 листопад 2015 15:46
На розгляді у Верховній Раді України знаходиться законопроект «Про освіту», зареєстрований 19 листопада 2015 року за № 3491, поданий Кабінетом Міністрів України.

Профспілка працівників освіти і науки України відзначає, що законопроект подано на розгляд парламентарів із порушенням Регламенту Кабінету Міністрів України, без погодження з всеукраїнськими профспілками та їх об'єднаннями. Він не був наданий на розгляд ні Профспілці працівників освіти і науки України, яка представляє понад 1,7 мільйона освітян, студентів й ветеранів педагогічної праці, ні Спільному представницькому органу об’єднань профспілок. А пропозиції та застереження, які подавалися до парламентського Комітету з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки України Профспілкою та її територіальними організаціями, не були враховані у жодному із доопрацьованих варіантів.

Профспілка наголошує, що норми нового закону «Про освіту» повинні базуватися на гарантіях, визначених статтею 53 Конституції України, не можуть погіршувати зміст і обсяг прав освітян, що заборонено статтею 22 найвищого Закону, та враховувати Рекомендації ЮНЕСКО «Про становище вчителів».

Делегати VIII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України, що нещодавно відбувся у Києві, дали негативну оцінку проекту закону, особливо в частині фінансування освітньої галузі, гарантій в оплаті праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, їхніх трудових відносин, сертифікації, робочого часу.
Останнє оновлення ( Вівторок, 24 листопад 2015 15:59 )
Read More...


Засідання бюро президії ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 24 листопад 2015 13:27
Сьогодні, 24 листопада 2015 року, відбулося перше засідання бюро президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у новому складі.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови Любов Гарбаренко та Сергій Романюк, заступники Голови Профспілки на громадських засадах – Володимир Цвих (голова профкому КНУ імені Тараса Шевченка), Сергій Пугачов (голова Вінницького обкому Профспілки) та Ольга Чабанюк (голова профкому КНЕУ імені Вадима Гетьмана), відповідальна за студентський напрям роботи, а також Олександр Яцунь (голова Київської міської організації Профспілки) та Анатолій Цикалюк (голова Київської обласної ради Профспілки).

На порядок денний засідання було винесено питання реформування освітньої галузі, зокрема, щодо законопроекту «Про освіту» та дій Профспілки у зв’язку з цим.

Георгій Труханов повідомив, що наразі у підтримку позиції галузевої профспілки щодо недопущення у проекті означеного закону погіршення прав та гарантій освітян та зменшення фінансування освіти зібрано понад 640 тисяч підписів вчителів, викладачів ВНЗ й ПТНЗ, вихователів, працівників загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів, органів і установ освіти.
Read More...Понеділок 23 листопад 2015

Заяви VIII з’їзду Профспілки від імені 1,7 мільйона спілчан PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 23 листопад 2015 09:09
VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України від імені 1,7 мільйона спілчан cхвалив тексти заяв щодо неприпустимості звуження трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян при прийнятті законодавчих документів.

У заявах, зокрема, делегати закликають органи державної влади забезпечити реалізацію вимог законодавства щодо фінансування галузі, реалізації трудових прав освітян, гарантованих статтями 61 та 57 Закону України «Про освіту», а також дотримання статті 6 Закону України «Про оплату праці», статті 96 Кодексу законів про працю України щодо рівня посадового окладу працівника І тарифного розряду з переглядом прожиткового мінімуму до розміру, необхідного для забезпечення достатнього рівня життя працівників та їхніх сімей при затвердженні Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Трудового кодексу України, необхідності підвищення мінімальних соціальних стандартів, їх фінансового забезпечення, відновлення за рахунок коштів фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування; продовження терміну збору підписів під освітянськими петиціями у зв’язку з тимчасовим переведенням технічних робіт на сайті Президента України.

Відповідні заяви спрямовано до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України

Завантажити документи

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 листопад 2015 09:11 )
Середа 18 листопад 2015

VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України: підсумки й перспективи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 18 листопад 2015 10:11
17 листопада 2015 року у Києві відбувся VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який підбив підсумки роботи організації за п’ять років.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Любов Гарбаренко, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, народний депутат України Тарас Кремінь, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні Сергій Савчук, делегати з’їзду від обласних організацій, закордонні гості – Європейський директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер, Голова Профспілки болгарських вчителів Янка Такева, запрошені, ЗМІ.
Останнє оновлення ( Середа, 18 листопад 2015 10:12 )
Read More...Вівторок 17 листопад 2015

Позиція профспілок щодо укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 листопад 2015 10:14
Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні спрямував лист до Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка з приводу вирішення питання укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки.

Півторарічні переговори та консультації на рівні тристоронньої робочої комісії фактично завершилися, однак, неузгодженими залишилося два принципово важливі питання усунення дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери та визначення політики формування мінімальної заробітної плати, – без яких укладення Угоди і врегулювання колективного трудового спору (конфлікту) між СПО об'єднань профспілок і Кабінетом Міністрів України є неможливим.

СПО об’єднань профспілок наполягає на прийнятті вольового політичного рішення, яке дозволить підвищити рівень довіри до Уряду та стабілізувати соціально- трудові відносини.
Останнє оновлення ( Середа, 18 листопад 2015 10:19 )
Read More...Понеділок 09 листопад 2015

Україна відзначає день рідної мови і писемності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 09 листопад 2015 11:42
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

9 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства було видано Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».

В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.
Останнє оновлення ( Понеділок, 09 листопад 2015 11:42 )
Read More...Середа 04 листопад 2015

На розширеному засіданні профільного Комітету обговорили законопроект «Про професійну освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 04 листопад 2015 16:40
4 листопада 2015 року у Києві відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти щодо обговорення проекту Закону України «Про професійну освіту» (реєстр. № 3231 від 06.10.2015 року).

Законопроект розроблений на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», прикінцевих положень Закону України «Про вищу освіту», а також з урахуванням положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт презентуючи проект закону, вказав, що документ уже на часі, адже ця сфера потребує реформування і докорінних змін.
Метою запропонованого законопроекту є удосконалення діючих механізмів реалізації державної політики та правових відносин у сфері управління професійно-технічною освітою.
Останнє оновлення ( Понеділок, 09 листопад 2015 11:41 )
Read More...Вівторок 03 листопад 2015

Закон про оздоровлення студентів у санаторіях-профілакторіях прийнято Парламентом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 03 листопад 2015 16:38
Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів», реєстраційний №1865.

Законодавчим актом передбачено відновити часткове фінансування санаторно-курортного лікування у санаторіях-профілакторіях підприємств, установ, навчальних закладів та організацій за рахунок Фонду соціального страхування України, а також врегулювати питання часткового фінансування за рахунок коштів зазначеного вище Фонду лише санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів.

У Комітеті з питань науки і освіти всіляко закликали підтримати законопроект, оскільки студенти – це найбільш незахищений прошарок суспільства. Виступаючи на підтримку проекту документу, очільник парламентського комітету Лілія Гриневич наголосила, що відповідні кошти будуть спрямовані насамперед на фонд оплати праці медичного персоналу санаторіїв-профілакторіїв.

Профспілка працівників освіти і науки України висловлює подяку Комітету за активну позицію та результативну роботу щодо відстоювання прав студентської молоді та можливість підтримувати їм своє здоров’я та активне життя.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Понеділок, 09 листопад 2015 11:39 )
Четвер 29 жовтень 2015

X пленум ЦК Профспілки: підготовка до VІII З’їзду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 29 жовтень 2015 19:35
29 жовтня 2015 року у Києві відбувся X пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Засідання вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим.

Метою засідання стали обговорення проектів основних документів VІII з’їзду Профспілки, стану його підготовки та зміни у складі керівних виборних органів Профспілки. Із доповідями з окреслених питань виступили заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко та голова мандатної комісії, голова Київської обласної ради Анатолій Цикалюк.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 30 жовтень 2015 09:40 )
Read More...Середа 28 жовтень 2015

Проблеми в освіті – проблеми й в державі: президія ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 28 жовтень 2015 19:40
«Сьогодні потрібно активно формувати громадську думку щодо проблем в галузі освіти. Це стосується і 3% скорочення бюджетників, і переведення на контракт учителів-пенсіонерів, і фінансування галузі, індексації зарплат... Адже освіта – це державна справа, це те, що стосується кожного. Тут важлива чітка позиція суспільства й виважена освітня політика, а не лише перекидання вирішення усіх питань на місця». Такою думкою Голова Профспілки Георгій Труханов розпочав роботу засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбулася 28 жовтня у столиці України.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 30 жовтень 2015 09:41 )
Read More...Понеділок 26 жовтень 2015

Прожитковий мінімум у цінах вересня 2015 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 жовтень 2015 15:57
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах вересня 2015 року у розрахунку на місяць на одну особу становив2518 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2686 грн), для дітей віком до 6 років – 2421 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2925 грн, для працездатних осіб – 2624 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2913 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2100 гривень.
Останнє оновлення ( Понеділок, 26 жовтень 2015 15:58 )
Read More...Понеділок 12 жовтень 2015

Заява Профспілки: дискримінація працюючих учителів-пенсіонерів – неприпустима! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 12 жовтень 2015 09:05
Профспілка працівників освіти і науки України у своїй заяві висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з антиконституційними заявами посадових осіб держави щодо намірів звільнення з роботи учителів – пенсіонерів.

Тож зважаючи, що у денних загальноосвітніх навчальних закладах працює близько 418 тисяч учителів, серед яких 16% пенсійного віку, може бути звільнено понад 66 тисяч таких працівників, а однорічні контракти будуть укладені лише з деякими з них.
Останнє оновлення ( Понеділок, 12 жовтень 2015 09:14 )
Read More...


Підвищено розмір стипендії учням та студентам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 12 жовтень 2015 09:01
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 8 жовтня 2015 р. №797 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 р. № 165», якою з 1 вересня 2015 р. встановлюється розмір мінімальної ординарної академічної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів у розмірі 311 гривень на місяць; для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», – 622 гривні на місяць; для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», – 825 гривень на місяць.
Останнє оновлення ( Понеділок, 12 жовтень 2015 09:30 )
Read More...Четвер 08 жовтень 2015

Президент України: «Чому ми довіряємо найкраще тим, кому платимо найменше?» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 08 жовтень 2015 09:56
Президент Петро Порошенко відкрив обговорення питання про реформи у освіті на черговому, 12-му засіданні Національної ради реформ. «Якісна освіта має бути доступною для всіх українців, де б вони не проживали, гірському селі чи великому місті. Початкова ж школа має бути всюди, навіть у самих малих населених пунктах», – зазначив у своєму виступі Глава держави.

Президент зазначив, що у країні приблизно 10 мільйонів громадян навчають та навчаються. Крім цього, більшість сімей дотичні до навчально-виховного процесу через дітей та онуків. «Тому на освіту не можна дивитися як на галузеву проблему. Крім забезпечення обороноздатності держави, освіта є першим нашим пріоритетом», – наголосив Петро Порошенко.
Останнє оновлення ( Четвер, 08 жовтень 2015 09:57 )
Read More...


День дій за гідну працю: ні жадібності великого бізнесу! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 08 жовтень 2015 09:56
У той час, як робітники в кожному куточку світу продовжують відчувати на собі наслідки глобальної економічної кризи, профспілки в усьому світі знову організовують заходи з нагоди 7 жовтня – Дня дій за гідну працю –, вимагаючи гідних робочих місць і поваги до прав працюючих людей.

Починаючи з 2008 року Міжнародна конфедерація профспілок, її членські організації та партнери щороку в цей день відзначають Всесвітній день дій за гідну працю. Це день мобілізації профспілок в усьому світі, день, коли усі вони єднаються навколо вимоги гідної праці.
Останнє оновлення ( Четвер, 08 жовтень 2015 09:56 )
Read More...Вівторок 06 жовтень 2015

Мінсоцполітики розглянуло пропозиції профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 06 жовтень 2015 09:53
Міністерство соціальної політики України розглянуло лист ФПУ щодо проекту Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (реєстр. № 2983 від 2.06.2015), прийнятого Верховною Радою України у першому читанні.

У листі, зокрема, повідомляється про те, що Міністерство звернулося до Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва з пропозицією утворити робочу групу із представників Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства закордонних справ, Державної фіскальної служби, Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та залучити до її роботи Національного координатора МОП в Україні з метою підготовки зазначеного законопроекту до другого читання з урахуванням міжнародних норм, зокрема Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціації і захист права на організацію».

Завантажити документ

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( Четвер, 08 жовтень 2015 09:54 )
П'ятниця 02 жовтень 2015

Надання матеріальної допомоги працівникам на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 02 жовтень 2015 09:50
Статтею 10 Закону України «Про відпустки» встановлено право працівника на щорічні основну та додаткову відпустку повної тривалості у перший рік роботи після закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Якщо працівникові надаються щорічні основна та додаткова відпустка до закінчення шести місяців безперервної роботи, їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу за винятком випадків, передбачених ч. 7 ст. 10 Закону(жінкам – перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї; жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда; інвалідам; особам віком до вісімнадцяти років; сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи; працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування тощо).
Останнє оновлення ( Четвер, 08 жовтень 2015 09:53 )
Read More...Середа 30 вересень 2015

З Днем працівників освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 30 вересень 2015 10:30
Останнє оновлення ( Середа, 30 вересень 2015 10:41 )Петиція щодо відновлення санаторно-курортного лікування працівників та оздоровлення дітей PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 30 вересень 2015 10:20
Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» з 2015 року за наполяганням Кабінету Міністрів України зупинено закупівлю путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, часткове фінансування за рахунок коштів соціального страхування дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв-профілакторіїв виробничих підприємств та вищих навчальних закладів.

Позбавлення застрахованих осіб вкрай необхідних соціальних послуг викликало масові звернення профспілкових організацій, трудових колективів, членів профспілок з вимогами відновити порушені страхові права. Звернення профспілок до народних депутатів, депутатських фракцій у Верховній Раді України дали певний позитивний результат.
Останнє оновлення ( Середа, 30 вересень 2015 10:23 )
Read More...


Петицію «Про надбавку за престижність педагогічної праці» оприлюднено на сайті Президента України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 30 вересень 2015 10:17
На веб-сайті офіційного Інтернет-представництва Президента України оприлюднено електронну петицію «ПРО НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ», ініціатором якої є Тернопільська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Як відомо, Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року №373» погіршила умови оплати праці педагогів, оскільки гнучкий розмір до 20 % в умовах неоднакового фінансового забезпечення місцевих бюджетів призвів до того, що обмеження «до» дає можливість місцевим керівникам припиняти виплату надбавки або ж виплачувати її у мізерному розмірі. Це призводить до значного зниження і так невисокого рівня життя освітян, створення вкрай напруженої ситуації та неспокою в колективах, особливо на тлі зростання цін на життєво необхідні товари та тарифи на оплату за комунальні послуги, що шкодить нормальному перебігу навчально-виховного процесу та є небажаним у такий складний для країни час, а також сприяє різним маніпуляціям (політичним, корупційним тощо). Адже престижність праці педагога не може мати територіальних меж чи залежати від волі місцевих чиновників.
Останнє оновлення ( Середа, 30 вересень 2015 10:18 )
Read More...Понеділок 28 вересень 2015

Рішення президії ЦК Профспілки про дії профспілки в сучасних умовах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 вересень 2015 10:08
На виконання рішення президії ЦК Профспілки від 23 вересня «Про дії Профспілки у сучасних соціально-економічних умовах» від її імені спрямовано звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації професійних спілок України щодо неприпустимості заходів для скорочення чисельності педагогічних та інших працівників навчальних закладів і установ, закриття навчальних закладів, зокрема післядипломної педагогічної освіти; необхідності збільшення в 2015 році обсягів освітньої субвенції, в тому числі для підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, посадового окладу працівника першого тарифного розряду, індексації заробітної плати, встановлення надбавок педагогічним працівникам у повному обсязі; необхідності прискорення прийняття рішення про необхідність підвищення з 1 вересня розмірів стипендії студентів вищих та учнів професійно- технічних навчальних закладів.

Завантажити документи

Управління соціально-економічного захисту

Останнє оновлення ( Середа, 30 вересень 2015 10:12 )
П'ятниця 25 вересень 2015

Заява профспілкової Сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 25 вересень 2015 10:06
Враховуючи складну суспільно-політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, а також прагнучи досягти забезпечення соціальної стабільності та справедливості в сфері праці, профспілки неодноразово намагалися налагодити конструктивний соціальний діалог з Урядом шляхом консультацій, переговорів у дво- або тристоронньому форматі за участю об’єднань організацій роботодавців України.

Це вкрай важливо в умовах започаткованих масштабних реформ, які зачіпають права та інтереси всіх верств населення.

Однак пропозиції профспілок здебільшого ігноруються, стає усталеною практика авторитарного прийняття рішень, які погіршують матеріальне становище людей. Звичайною реакцією державних органів на виступи профспілок щодо захисту працівників є тиск на профорганізації.
Останнє оновлення ( Середа, 30 вересень 2015 10:08 )
Read More...Четвер 24 вересень 2015

Урядом прийнято постанову про підвищення з 1 вересня заробітної плати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 вересень 2015 10:03
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.09.2015 № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», якою з 1 вересня поточного року підвищено розмір мінімальної заробітної плати до рівня 1378 гривень та розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду до рівня 1012 гривень, а також затверджено розміри посадових окладів та ставок заробітної плати за всіма 25 тарифними розрядами ЄТС у грошовому вимірі.

Керівників державних органів влади зобов’язано вжити заходів для запровадження з 1 вересня 2015 р. посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) та здійснення виплати надбавок, доплат, премій у межах передбачених на відповідні цілі коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів, забезпечивши при цьому зростання заробітної плати залежно від категорії в середньому: педагогічним, медичним працівникам — не менше як на 300-600 гривень, середньому медичному персоналу, працівникам соціального захисту, культури – не менше як на 300-400 гривень та іншим категоріям працівників ок