Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:


All articles

П'ятниця 27 березень 2015

Звернення ЦК профспілки до ВРУ щодо пенсійного забезпечення науковців PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 березень 2015 15:27
ЦК Профспілки звернувся до Голів Комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Л.М.Гриневич та Л.Л.Денісової з приводу необхідності якнайшвидшого врегулювання питання пенсійного забезпечення працюючих пенсіонерів з числа наукових і науково-педагогічних працівників з дотриманням вимог законодавства та спрямувати подання до Конституційного Суду України про відповідність змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII, Конституції України.

Відповідно до змін, унесених пунктом 7 розділу I цього Закону до частини двадцять восьмої статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Також установлено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у період роботи особи на інших посадах, пенсії, призначені відповідно до цієї статті, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 березень 2015 15:31 )
Read More...Четвер 26 березень 2015

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про відновлення звільнення від сплати земельного податку закладів освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 26 березень 2015 10:47
18 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (р. № 1850-1 від 27.01.2015, внесений народними депутатами України Л.М.Гриневич, М.О.Фроловим) щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку.

Законопроектом пропонується відновити право на звільнення від земельного податку дослідних господарств науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ; дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності і джерел фінансування, закладів культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Останнє оновлення ( Четвер, 26 березень 2015 10:50 )
Read More...Вівторок 17 березень 2015

Страховий стаж та страхові виплати: зміни в законодавстві PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 березень 2015 15:37
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII викладено у новій редакції Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та визнано таким, що втратив чинність, Закон України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Закон № 1105-XIV у новій редакції має назву «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (набув чинності з 1 січня 2015 року) та визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я.
Останнє оновлення ( Четвер, 26 березень 2015 10:57 )
Read More...Понеділок 16 березень 2015

Матеріальна допомога членам профспілки: коли можна не сплачувати податок на доходи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 16 березень 2015 10:30
Подаємо для інформування та використання у роботі інформацію про те, як виплачувати своїм членам профспілки (не працівникам) матеріальну допомогу. І чи потрібно такі виплати обкладати податком на доходи, утримувати з них єдиний внесок та військовий збір?

Завантажити документ
Останнє оновлення ( Четвер, 26 березень 2015 10:37 )
П'ятниця 13 березень 2015

Інформація Міністерства фінансів України щодо виконання Держбюджету за 2014 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 березень 2015 15:35
Міністерство фінансів України оприлюднило інформацію про виконання Державного бюджету України за 2014 рік.

Так, зокрема, вказано, що на розвиток вітчизняної економіки у 2014 році мали суттєвий вплив як сформовані у попередніх роках зовнішні та внутрішні дисбаланси, так і несприятлива цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках, військовий конфлікт на сході України, анексія АР Крим і м. Севастополя та торговельні обмеження з боку Російської Федерації.

У цілому обсяги промислового виробництва в Україні за 2014 рік скоротилися на 10,1 відсотка порівняно з 2013 роком, найбільше в експортоорієнтованих галузях: машинобудуванні – на 20,6 відсотка, металургії – на 14,5 відсотка, виробництві хімічної продукції – на 14,2 відсотка.

За даними Державної служби статистики України, реальний ВВП у І кварталі 2014 року порівняно з відповідним кварталом 2013 року зменшився на 1,2 відсотка, у ІІ кварталі – на 4,6 відсотка, у ІII кварталі – на 5,3 відсотка, а у IV кварталі – на 15,2 (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та частини зони АТО).

Завантажити інформацію

За матеріалами Урядового кур’єра
Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 березень 2015 15:37 )Урядового рішення про скорочення на 3% освітян немає PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 березень 2015 15:31
На звернення ЦК Профспілки до Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості скорочення працівників навчальних закладів та установ освіти, як це передбачалося протоколом селекторної наради Прем’єр-міністра України від 13 січня 2015 року, відповідь надано Міністерством фінансів України.

У листі зазначається, що штатні розписи навчальних закладів затверджуються відповідно до типових штатних нормативів.

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні відповідних бюджетів ураховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.

На даний час рішення щодо скорочення на 3 % чисельності працівників бюджетних установ Урядом не прийнято.

Завантажити лист


Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 березень 2015 15:35 )
П'ятниця 27 лютий 2015

Наступ на права освітян продовжується через завдання Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 лютий 2015 11:50
Міністерством фінансів України підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік», що надійшов на погодження до Спільного представницького органу об’єднань профспілок, яким пропонується подальше звуження трудових прав та соціально-економічних інтересів освітян.

ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду намірам покласти в основу для складення проекту закону про Державний бюджет України на 2016 рік завдання внести зміни до законодавства щодо збільшення обсягу педагогічного навантаження в окремих типах навчальних закладів, зменшення кількості годин в навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів, підвищення наповнюваності класів у школах та групах дошкільних навчальних закладів, перегляду нормативів поділу класів при вивченні окремих предметів, оптимізації мережі закладів освіти, насамперед, малокомплектних навчальних закладів та чисельності кафедр у вищих навчальних закладах, перегляду нормативів оплати за проживання у гуртожитках навчальних закладів, скорочення видатків навчальних закладів та установ освіти, перегляду умов оплати праці сумісників та за тимчасово відсутніх працівників, передачі на місцеві бюджети фінансування вищих навчальних закладів І-II рівнів акредитації, скорочення державного замовлення на підготовку кадрів тощо.

Відповідні пропозиції щодо Основних завдань бюджетної політики на наступний рік ЦК Профспілки надіслав до ФПУ.

Завантажити лист

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 лютий 2015 11:52 )
Вівторок 24 лютий 2015

Вітаємо з перемогою PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 24 лютий 2015 09:08
Президія Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки щиро вітає із заслуженою перемогою – І місце в номінації «Правознавство» ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2015» - вчителя історії та правознавства, голову первинної профспілкової організації НВК «Вашківецька гімназія», члена президії Вижницького районного комітету профспілки працівників освіти Олексія Васильовича Поповича.

Бажаємо успіхів, зичимо здоров’я, висловлюємо впевненість і віримо у Вашу перемогу на заключному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2015».


Президія обкому профспілки

Останнє оновлення ( Вівторок, 24 лютий 2015 09:15 )
П'ятниця 20 лютий 2015

ХХ обласна звітно-виборна конференція PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 20 лютий 2015 12:40
19 лютого 2015 року відбулася ХХ звітно-виборна конференція Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки. В роботі конференції прийняли участь 161 делегат, 17 запрошених від органів управління освіти та профактиву.

З доповіддю на конференції виступив голова обласної організації Володимир Дудчак.
В обговоренні доповіді виступили 13 делегатів.

Гостями на конференції були та виступили Гарбаренко Любов Андріївна – заступник голови ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Шкварковський Володимир Антонович – голова Чернівецької обласної ради Профспілок та директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації – Палійчук Оксана Михайлівна.

Головою обласної організації обрано Володимира Васильовича Дудчака, заступником голови обкому – Богдана Романович Чортика.
Останнє оновлення ( Вівторок, 24 лютий 2015 09:16 )
Read More...Вівторок 17 лютий 2015

«Георій Труханов: освіта – це основа розвитку країни» – інтерв’ю в газеті «Освіта Україна» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 лютий 2015 10:31
Про державний бюджет, законодавчі зміни, помірковану економію й посилення ролі професійних спілок в усьому світі розповів голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов газеті «Освіта України».

Пропонуємо для ознайомлення інтерв’ю Голови.
Останнє оновлення ( Вівторок, 17 лютий 2015 14:49 )
Середа 11 лютий 2015

Визначено порядок надання матеріального забезпечення особам, які переміщуються з АТО PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 11 лютий 2015 15:33
Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.12.2014 № 37 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01. 2015 за № 68/26513), затверджено Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі – особи, які переміщуються).

Зазначеною постановою Фонду визначено механізм надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду особам, які переміщуються, за видами матеріального забезпечення:
Read More...Понеділок 26 січень 2015

Надання освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам: постанови Кабміну PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 січень 2015 15:06

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України подає для інформування та використання у роботі постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та № 7 «Деякі питання надання субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам», розроблених на виконання статей 97 і 103-2 Бюджетного кодексу України.

Завантажити документи:
postanova_kmu_6
postanova_kmu_7


Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Навчання з охорони праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 січень 2015 14:53
Протягом минулого тижня профспілкові лідери усіх організаційних ланок обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на базі державного обласного навчально-курсового комбінату пройшли чергове навчання з питань охорони праці та техніки безпеки.

За підсумками навчання усі слухачі отримали відповідні посвідчення встановленого зразка.

Останнє оновлення ( Понеділок, 26 січень 2015 15:17 )
Read More...Середа 21 січень 2015

Зміни до освітнього законодавства: порівняльний аналіз PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 21 січень 2015 08:52
Подаємо для інформування аналітичні матеріали щодо змін, що внесені Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII, Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII.

Завантажити аналіз

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 21 січень 2015 08:55 )
Четвер 15 січень 2015

Про підтримку МКП та ЄКП соціального діалогу в Україні PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 15 січень 2015 15:34
МІЖНАРОДНА КОНФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК
ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК

Президенту України
п. Петру Порошенко
Київ, Україна 
 
Брюссель, 12 січня 2015 року
Про підтримку МКП та ЄКП
соціального діалогу в Україні

 
Шановний пане Президент!
 
Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) та Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) приєднуються до вимог трудящих України, висунутих під час Всеукраїнської акції протесту профспілок 23 грудня 2014 року. Оголошені плани щодо стабілізації економіки загрожують перекладенням тягаря реформ виключно на плечі трудящих і простих громадян, які вже платять непропорційно високу ціну за попередні раунди коригування. Їх побоювання щодо поглиблення соціальної ізоляції і занурення у злидні очевидні, так само як виправдане їх обурення формуванням та реалізацією нинішньої політики.

Рік тому мільйони людей сказали «ні» корумпованому режиму, заснованому на несправедливості і зневазі до громадян і трудящих. Вони стали на захист своєї гідності, за можливість покращити своє життя, за процвітання своєї країни.

Наразі Україна стикається з величезними економічними і соціальними проблемами, загостреними військовим конфліктом у східних регіонах країни. Разом з тим, труднощі і необхідність реформ не повинні служити виправданням для одностороннього прийняття рішень, а вимагати більшої відкритості та діалогу з метою зміцнення цілісності суспільства та солідарності всіх його членів. Соціальний діалог, ключовий інструмент європейської традиції, не раз підтверджував свою ефективність у складні часи.

МКП та ЄКП повністю підтримують законні вимоги профспілок України і закликають її Уряд негайно розпочати консультації з роботодавцями та профспілками з метою розробки виваженого та послідовного підходу до змісту і процесу реалізації політики реформ відповідно до пропозицій, висловлених профспілками.
Останнє оновлення ( Четвер, 15 січень 2015 15:37 )
Read More...Понеділок 12 січень 2015

Посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 12 січень 2015 15:53
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (набрав чинності 1.01.2015) посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.

Зокрема, відповідно до статті 265 КЗпП, яку викладено в новій редакції, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 36540 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на даний час – 3654 грн);
Останнє оновлення ( Понеділок, 12 січень 2015 15:57 )
Read More...Вівторок 30 грудень 2014

Вітання з Новим 2015 роком! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 30 грудень 2014 14:37
Останнє оновлення ( Вівторок, 30 грудень 2014 14:39 )
Понеділок 29 грудень 2014

«Ми закликаємо Уряд до діалогу» – коментар Голови Профспілки Георгія Труханова PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 29 грудень 2014 15:22
Як реагувала Профспілка працівників освіти і науки України на антисоціальні пропозиції Міністерства фінансів України у складному 2014 році? Як просувається судовий процес Профспілки проти Уряду щодо скасування постанов про відміну надбавки педагогічним працівникам за престижність праці?

На ці питання відповів Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов в інтерв’ю Інформаційному віснику «Єдність».

Пропонуємо для ознайомлення коментар Голови.

ЗавантажитиРозмір прожиткового мінімуму у цінах листопада 2014 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 29 грудень 2014 13:20
Міністерство соціальної політики України відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада 2014 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 1455 гривень, для дітей віком до 6 років – 1395 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1771 гривень, для працездатних осіб – 1529 гривень, для осіб, які втратили працездатність, – 1160 гривень.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на жовтень 2014 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму в листопаді в середньому на одну особу – на 279 гривень або на 23,7 %, а для працездатної особи – на 311 гривень або на 25,5%.
Останнє оновлення ( Понеділок, 29 грудень 2014 13:26 )
Read More...П'ятниця 26 грудень 2014

ЦК Профспілки закликає парламентарів не підтримувати антисоціальний законопроект про зміни освітянських та інших законів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 грудень 2014 12:43
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України висловив протест проти законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 1577, що поданий Кабінетом Міністрів України на розгляд парламенту 22 грудня, як такого, що продовжує наступ на права працівників освіти і науки та осіб, які навчаються, проти чого виступили також учасники акції протесту 23 грудня 2014 року.

Профспілка обурена намірами скасувати державні гарантії на встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам розмірів посадових окладів і ставок заробітної плати, надбавок за вислугу років, надання допомоги на оздоровлення, виплати винагороди за сумлінну працю, підвищень за наукові ступені та вчені звання, скасування фіксованих розмірів доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками, а також ліквідувати методичні установи та обов’язкове харчування учнів початкових класів, пільговий проїзд осіб, які навчаються тощо.

Народних депутатів закликано не допустити прийняття зазначеного законопроекту, оскільки його норми звужують трудові права та соціально-економічні інтереси працівників, пенсіонерів та осіб, які навчаються, а також права територіальних громад.

Завантажити документи


Управління соціально-економічного захисту ЦКПозиція ЦК Профспілки щодо проекту Держбюджету на 2015 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 грудень 2014 12:40
ЦК Профспілки звернувся до народних депутатів України, голови і членів профільного комітету з закликом не допустити прийняття законопроекту «Про Державний бюджет України на 2015 рік», реєстраційний № 1000, поданого Кабінетом Міністрів України на розгляд парламенту 22.12.2014 року, в запропонованій редакції та при доопрацюванні забезпечити його прозорість і збільшення обсягів видатків на освіту, максимально наближених до законодавчо гарантованих, з тим, щоб були дотримані законодавчо гарантовані трудові права та соціально-економічні інтереси освітян, пенсіонерів, осіб, які навчаються, а також права територіальних громад.

Профспілка категорично виступила проти його антиконституційних норм, передбачених пунктом 7 Прикінцевих положень, щодо застосування у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, та виходячи з існуючих фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів, положень окремих статей Законів України, зокрема щодо організації харчування учнів навчальних закладів, безоплатності повної загальної середньої освіти, створення та функціонування шкіл та дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості, стипендіального забезпечення, державних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам і спеціалістам закладів освіти щодо оплати праці, гарантій фінансового забезпечення освітньої галузі, наповнюваності класів загальноосвітніх та груп дошкільних, позашкільних навчальних закладів і груп продовженого дня, пільгового проїзду учнів та студентів у транспорті, педагогічного навантаження учителів, керівників гуртків, вихователів дошкільних та інших навчальних закладів, доплат за обов’язкові види педагогічної роботи, пільгового пенсійного забезпечення педагогічних працівників, пенсійного забезпечення наукових і науково-педагогічних працівників, розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, відрахування коштів профспілковим організаціям на оздоровлення та охорону праці, гарантій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, індексації, реалізації щойно прийнятого закону «Про вищу освіту».

Такі звернення спрямовано також до членів парламентських комітетів з питань бюджету і соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Завантажити додатки
Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 грудень 2014 12:43 )
Середа 24 грудень 2014

Акція протесту профспілок. Уряд повинен почути свій народ! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 24 грудень 2014 14:38
23 грудня 2014 року відбулася багатотисячна акція протесту профспілок у зв’язку з антисоціальними ініціативами Уряду. Понад десять тисяч працівників бюджетної сфери – освітяни, медики, працівники соціальної сфери, державні службовці, молодь та студенти пікетували Верховну Раду України й Кабінет Міністрів України у зв'язку з наступом на конституційні права та гарантії працюючих при формуванні Держбюджету на наступний рік.

Учасниками Всеукраїнської акції протесту профспілок стали представники всеукраїнських профспілок різних галузей, регіональних та національних профоб’єднань, підвідомчих установ, громадських організацій.

Профспілка працівників освіти і науки України, на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим, була наймасовішим учасником солідарної акції протесту профспілок. Так, найчисельнішими серед багатотисячного мітингу були делегації від Київської міської організації, Полтавської, Харківської, Запорізької, Чернівецької, Чернігівської, Закарпатської, Житомирської, Кіровоградської та інших обласних організацій Профспілки.

Активне студентство столиці разом з колегами з різних ВНЗ України підтримали солідарні дії і вийшли відстоювати право на якісну освіту, стипендійне забезпечення, наукову діяльність молоді та престиж працюючої людини.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 грудень 2014 22:28 )
Read More...П'ятниця 19 грудень 2014

Відповідь Мінфіну на лист ЦК Профспілки щодо фінансування галузі освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 19 грудень 2014 14:59
Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 2.12.2014 № 44346/1/1-14 до листа Адміністрації Президента України від 1.12.2014 № 41-01/3346 розглянуло листа Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України щодо фінансування галузі освіти.

Міністерство фінансів у листі повідомляє, що проект Закону України «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» на даний час Урядом не схвалено.

Що стосується 2015 року, то за результатами наради у Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. від 6.11.2014 – затверджено Графік доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2015 рік.

Завантажити лист
Останнє оновлення ( П'ятниця, 19 грудень 2014 15:03 )
Середа 17 грудень 2014

Профспілка висловила протест проти наступу на права освітян та молоді PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 грудень 2014 11:54
У зв’язку з проведенням закритого засідання урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та європейської інтеграції та попередньої наради членів Уряду, на яких розглядалася низка антисоціальних пропозицій Міністерства фінансів України щодо внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента, рішень Уряду, а також до Конституції України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Президента України П.О. Порошенка, висловивши глибоке обурення намірам влади звузити трудові та соціально-економічні права та інтереси освітян, права громадян на безоплатну освіту, медичне, пенсійне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді.

У зверненні закликано Президента України, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян України, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

Відповідні звернення спрямовано до Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, народних депутатів України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М. Гриневич, Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, Міністра освіти і науки України С.М. Квіта, Голови Національної служби посередництва і примирення О.Я Окіса, Голови Федерації профспілок України Г.В. Осового.

Завантажити лист


Управління соціально-економічного захисту ЦК

Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 грудень 2014 12:51 )НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 грудень 2014 11:52
16 грудня 2014 року у Інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція «НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!».

Спікерами на прес-конференції виступили: Євген Драпятий – заступник Голови ФПУ, Сергій Романюк – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, Наталя Біла – заступник голови профкому Серійного заводу «Антонов», Сергій Кубанський – заступник голови Ради Київської міської Профспілки охорони здоров’я України.

Заступник Голови ФПУ, відкриваючи роботу прес-конференції, розповів, що Верховною Радою України 11 грудня прийнято Програму діяльності Кабінету Міністрів України, яка фактично є політичною декларацією напрямів реформ в Україні.

Наголошено також на тому, що КМУ має наміри посилити економію бюджетних коштів виключно за рахунок обмеження, а в окремих випадках й скасування, законних прав та гарантій найбільш незахищених громадян: пенсіонерів, студентства, молоді, ветеранів праці, чорнобильців.

Урядом пропонується урізання пенсійного забезпечення, ліквідація безоплатної освіти та медицини, повторне «замороження» прожиткового мінімуму й будь-яке зростання заробітних плат, відміна виплати стипендій, скасування пільг для ветеранів праці та інших соціально незахищених верств населення.

З огляду на це профспілки ставлять запитання владі – «Чому за довгоочікувані реформи новоствореного Уряду в чергове мають платити звичайні люди, які змушені рахувати чесно зароблені кошти від зарплати до зарплати, а олігархи знову отримають преференції та доходи за рахунок нестримно зростаючих цін і тарифів на життєво необхідні товари і послуги?!»

Профспілки вимагають від Уряду невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, детінізації понад 200 мільярдів заробітної плати, що може дати не менше 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.
Read More...


Профспілки готові до Всеукраїнської акції протесту! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 грудень 2014 11:51
Як відомо, центральними органами влади в процесі підготовки Програми дій Уряду на 2015-2017 роки та Держбюджету на 2015 рік внесено пропозиції до законопроектів, реалізація яких призведе до значного обмеження соціальних прав громадян, гарантованих Конституцією України, зокрема щодо оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров'я, освіти.

У зв'язку з цим, на Консультативній раді при Голові ФПУ обговорено ситуацію та ініціюється проведення з 15 до 20 грудня 2014 року протестних заходів і дій на територіальному рівні, в галузевих профспілках, та Всеукраїнської акції протесту 23 грудня 2014 року в м. Києві.

Одночасно в рамках цих заходів Консультативна рада рекомендує членським організаціям провести:

– провести широке обговорення та інформування членів профспілок і громадськості про загрози «законодавчих нововведень» Уряду, наступ на законні права людей праці та наміри в черговий раз вирішити кризові проблем за рахунок зниження рівня життя громадян;
Останнє оновлення ( Середа, 17 грудень 2014 11:52 )
Read More...П'ятниця 12 грудень 2014

Профспілки проти економії бюджетних коштів лише за рахунок ліквідації соціальних гарантій громадян України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 12 грудень 2014 11:01
Профспілки з обуренням сприйняли продовження урядової політики «затягування пасків», що вже трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців, серед яких понад три чверті – це незаможні, бідні і злиденні громадяни.

Від імені майже восьми мільйонів спілчан Федерація профспілок України оприлюднила Заяву, у якій висловлено протест намірам Уряду щодо посилення економії бюджетних коштів виключно за рахунок ліквідації соціальних гарантій населенню України.

Профспілки вимагають від Уряду згадати цивілізований, європейський шлях формування державних рішень – невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, детінізації понад 200 мільярдів заробітної плати, що може дати не менше 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.

У Заяві наголошено, що профспілки використають всі права і можливості для захисту людини праці!

Завантажити заяву

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки
Останнє оновлення ( Середа, 17 грудень 2014 12:10 )Комітет підтримав позицію Профспілки щодо недопущення скорочення фінансування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 12 грудень 2014 10:59
10 грудня 2014 року відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

На обговорення Комітету винесено, зокрема, пропозиції Міністерства фінансів України до законодавчих актів щодо оптимізації та скорочення фінансування освіти.

Позицію Профспілки працівників освіти і науки України, викладену у зверненні до Верховної Ради України та голови Комітету з питань науки і освіти, озвучив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Проти пропозицій Мінфіну щодо механічного й різкого скорочення бюджетних видатків на освіту і науку також виступило Міністерство освіти і науки України, яке представляв заступник міністра Павло Полянський.

У підсумку роботи Комітет підтримав позицію Профспілки та Міністерства освіти і науки України, і вирішив звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням під час підготовки проекту Державного бюджету України на 2015 рік – не допустити скорочення видатків на освіту, внесення змін до Законів України, які погіршують права освітян.

Завантажити документ
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки

Останнє оновлення ( П'ятниця, 12 грудень 2014 11:01 )Профспілка висловила протест проти наступу на права освітян та молоді PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 12 грудень 2014 10:53
У зв’язку з проведенням закритого засідання урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та європейської інтеграції та попередньої наради членів Уряду, на яких розглядалася низка антисоціальних пропозицій Міністерства фінансів України щодо внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента, рішень Уряду, а також до Конституції України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Президента України П.О. Порошенка, висловивши глибоке обурення намірам влади звузити трудові та соціально-економічні права та інтереси освітян, права громадян на безоплатну освіту, медичне, пенсійне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді.

У зверненні закликано Президента України, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян України, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

Відповідні звернення спрямовано до Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, народних депутатів України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М. Гриневич, Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, Міністра освіти і науки України С.М. Квіта, Голови Національної служби посередництва і примирення О.Я Окіса, Голови Федерації профспілок України Г.В. Осового.

Завантажити документ


Управління соціально-економічного захисту ЦК
Останнє оновлення ( П'ятниця, 12 грудень 2014 10:59 )
Понеділок 08 грудень 2014

Дотримання принципів педагогічної свободи вчителя сприятиме підвищенню якості освітнього процесу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 08 грудень 2014 12:26
Міністерство освіти і науки України своїм листом №1/9-630 від 5.12.2014 вимагає від органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівників методичних кабінетів та центрів, а також керівників навчальних закладів забезпечити неухильне дотримання принципів педагогічної свободи вчителя.

У Міністерстві освіти акцентують увагу на тому, що на перешкоді творчій діяльності педагогічного працівника, його зосередженості на виконанні головного функціонального обов'язку і покликання – надання якісних освітніх послуг стоїть переобтяження його введенням усілякої, у багатьох випадках не передбаченої жодним нормативно-правовим актом, письмової звітності, планування та іншої документації.
Останнє оновлення ( Понеділок, 08 грудень 2014 12:29 )
Read More...П'ятниця 05 грудень 2014

Шестиденне навчання та пов’язана з ним оплата праці педагогів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 грудень 2014 12:21
У зв'язку з напруженою ситуацією, що склалася, зокрема, в енергетичній галузі, Міністерство освіти і науки України в листі від 12.08.2014 р. № 1/9-409 рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам при розробленні структури 2014/2015 навчального року в повній мірі скористатися можливостями, які надає Закон України «Про загальну середню освіту».

У статті 16 цього Закону зазначено, що структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

При цьому тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.
Останнє оновлення ( Понеділок, 08 грудень 2014 12:25 )
Read More...Четвер 04 грудень 2014

Обговорення проекту Концепції розвитку освіти України на 2015-2025 роки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 04 грудень 2014 12:18
Міністерство освіти і науки України пропонує на громадське обговорення проект Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років.

Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років підготовлений експертною групою при Міністерстві освіти і науки, створеною у липні 2014 року.

Автори документу наголошують, що проект Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років – відкритий документ, призначений для вільної дискусії за участю всіх зацікавлених осіб та інституцій. Це не директива, а запрошення до обговорення.

Автори звертаються до учасників обговорення з пропозицією висловлювати максимально конкретні пропозиції, утримуючись від загальників і формулювати пропозиції за принципом «як і що треба зробити».
Останнє оновлення ( Понеділок, 08 грудень 2014 12:32 )
Read More...Середа 03 грудень 2014

Чергове засідання правління Фонду соціального страхування на випадок безробіття PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 грудень 2014 12:14
2 грудня 2014 року відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Серед питань, що виносилися для обговорення, були питання про мінімальний розмір допомоги на випадок безробіття, схвалення проекту бюджету Фонду на 2015 рік, розмір частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у 2015 році, здійснення та календарний план адаптації національного законодавства у сфері зайнятості населення та соціального захисту від безробіття до законодавства ЄС, виклики ринку праці, пов’язані з кризовими явищами та завдання й заходи Фонду із своєчасного реагування на них, створення безпечних умов для виконання функціональних обов’язків працівниками районних центрів зайнятості, що розташовані в зоні проведення АТО.
Останнє оновлення ( Понеділок, 08 грудень 2014 12:18 )
Read More...Неділя 16 листопад 2014

Вітання до Дня студента PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Неділя, 16 листопад 2014 14:31
ШАНОВНІ СТУДЕНТИ, ДОРОГІ СПІЛЧАНИ!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Міжнародного дня студента.
Бажаємо вам невтомним навчанням та молодечим запалом здолати вершини знань, підготуватися до серйозного та відповідального трудового життя.
Ви є і завжди будете справжніми патріотами України, людьми, які своїм навчанням та інтелектуальною довершеністю забезпечать її розвиток і процвітання в майбутньому.
Здоров‘я усім, досягнення поставленої мети, успіхів у навчанні та професійного визнання.ЗІ СВЯТОМ!
З повагою та за доручення президії
голова обласної організації профспілки
працівників освіти і науки 

В. В. ДудчакОстаннє оновлення ( Понеділок, 17 листопад 2014 23:52 )
П'ятниця 14 листопад 2014

VIII пленум ЦК Профспілки – про діяльність профспілки освітян у непростий для країни час PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 листопад 2014 11:58
13 листопада 2014 року у Львівському Будинку Вчених відбувся VIII пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Розпочинаючи захід, Голова Профспілки Георгій Труханов виступив з інформацією про хід виконання основних напрямів діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки.

Зокрема, очільник організації зазначив, що Центральний комітет та територіальні профспілкові органи у непростий для країни час за мірою можливості вживали належних заходів для захисту соціально-економічних прав та інтересів спілчан, сприяли роботі навчальних закладів і установ освіти.

Серед важливого було вказано, що станом на 1 січня 2014 року Профспілка нараховувала у своїх лавах понад 1 мільйон 940 тисяч членів. Проте через анексію Криму фактично втрачено зв'язок з Кримською республіканською та Севастопольською міською організаціями, в яких перебувало приблизно 75 тисяч спілчан.

Серед іншого, Георгій Труханов підкреслив, що постійна співпраця з органами влади сприяла щорічному збільшенню обсягів видатків на освіту. Разом з тим, попри вжиті заходи, не вдалося домогтися від владних структур дотримання в повній мірі процедури погодження проектів нормативно-правових актів, зокрема й подання на розгляд Верховної Ради України проекту закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік».
Read More...


Прийнято рішення про перенесення робочих днів у 2015 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 листопад 2014 11:57
Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2015 році. Відповідне розпорядження ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 12 листопада.

З метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня – Нового року та 7 січня – Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень, робочі дні з:

– п’ятниці 2 січня – на суботу 17 січня;

– четверга 8 січня – на суботу 31 січня;

– п’ятниці 9 січня – на суботу 14 лютого.

Водночас такий режим роботи не стосується органів Пенсійного фонду, «Укрпошти», Казначейства та банків. Спеціальний режим роботи банків у зазначені дні визначає Національний банк.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 листопад 2014 11:58 )
Середа 12 листопад 2014

Круглий стіл ЦК Профспілки з питань внутрішньоспілкової діяльності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 12 листопад 2014 11:56
11 листопада 2014 року у Львові відбувся круглий стіл з питань внутрішньоспілкової діяльності, Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Задля обговорення актуальних питань до Львова прибули керівники обласних організацій освітянської профспілки з усієї України.

Розпочав роботу круглого столу Голова Профспілки Георгій Труханов, який окреслив схему заходів наступних днів та поділився думками щодо політичної ситуації в Україні, її впливу на діяльність галузевої профспілки.

Впродовж засідання, зокрема, було обговорено проведення звітно-виборних конференцій і територіальних організаціях.

Підсумовуючи дискусію, Георгій Труханов наголосив на важливості доопрацювання відповідних документів внутрішньоспілкової діяльності та формування перспектив й векторів подальшої роботи Профспілки.

Завтра, 12 листопада 2014 року, відбудуться семінар «Глобальна програма із захисту домашніх працівників мігрантів: Коридор Україна – Польща» та засідання Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. На 13 листопада заплановано проведення VІІІ Пленуму ЦК Профспілки, на якому буде розглянуто хід виконання Основних напрямів діяльності Профспілки на 2011-2015 роки.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Вівторок 11 листопад 2014

Закон про запобігання корупції оновлено PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 листопад 2014 11:53
26 жовтня 2014 року набрав чинності Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VII, який вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності (з 26 квітня 2015 року).

У зв’язку з цим втратив чинність Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» 2011 року.

До приведення у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Згідно з цим Законом корупцією визнається використання особою наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, яка підпадає під дію цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 листопад 2014 11:55 )
Read More...П'ятниця 07 листопад 2014

Держава для дітей: право на матеріальну допомогу після 18 років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 листопад 2014 11:45
6 листопада 2014 року відбулося чергове засідання Президії Федерації профспілок України.

Насамперед члени президії відзначили, що сьогодні перед ФПУ та її членськими організаціями стоять відповідальні завдання, від реалізації яких багато у чому залежить рівень ефективності соціально-економічного захисту людини праці. А в умовах тотального наступу на конституційні, соціальні та трудові права працівників роль профспілок набуває особливого значення.

Відкрив засідання Голова ФПУ Григорій Осовий. У роботі заходу взяли участь заступники Голови Федерації профспілок України В. Саєнко, Є. Драп’ятий, C. Українець.

З доповіддю «Про стратегію управління профспілковим майном в інтересах людини праці» виступив заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.
Він зокрема зазначив, що запропонована Стратегія дозволить сформувати як довгостроковий план розвитку, так і середньо-короткострокове планування в ключі єдиних стратегічних цілей.
Read More...Четвер 06 листопад 2014

Держава для дітей: право на матеріальну допомогу після 18 років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 листопад 2014 11:42
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 року № 823, затверджено Порядок надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку.

Цей порядок прийнято на підставі статті 25 Закону України «Про охорону дитинства» нормами якої гарантовано дітям, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, право на особливий захист і допомогу з боку держави.

Цією постановою у 2013 році встановлено одноразову допомогу дітям – сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування 1810 гривень на одну дитину
Кошти для виплати одноразової допомоги передбачаються у державному бюджеті відповідно до обсягів міжбюджетних трансфертів районним бюджетам, бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та бюджетам мм. Києва і Севастополя на фінансування освіти.

Виплата одноразової допомоги здійснюється у готівковій (грошовій) формі районними (міськими) відділами (управліннями) освіти на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 листопад 2014 11:44 )
Read More...Вівторок 04 листопад 2014

Затверджено Положення про Державну інспекцію навчальних закладів України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 листопад 2014 11:39
Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Державну інспекцію навчальних закладів України.

Відповідно до документу Державна інспекція навчальних закладів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Урядом через Міністра освіти і науки та який реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які надають послуги у сфері освіти або провадять іншу діяльність.

До її основних завдань, зокрема, належать реалізація державної політики у сфері здійснення держнагляду за діяльністю навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які надають послуги у сфері освіти або провадять іншу діяльність, пов’язану з наданням таких послуг, на підставі ліцензій, виданих у визначеному законодавством порядку, та видають документи про освіту державного зразка, а також внесення на розгляд Міністра освіти і науки пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначеній сфері.

Завантажити додаток


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 листопад 2014 11:42 )
Четвер 30 жовтень 2014

Указ Президента про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соцгарантій окремим категоріям громадян PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 30 жовтень 2014 12:29
Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 835/2014 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях та членів їх сімей, а також інших громадян, які проживають на території Донецької і Луганської областей.

Указом, зокрема, встановлено Кабінету Міністрів України розробити та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти про соціальний захист осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції у складі добровольчих батальйонів, та членів їх сімей.

Також опрацювати питання щодо надання права на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів дітям, батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районах проведення антитерористичної операції, та за результатами такого опрацювання внести в установленому порядку відповідні пропозиції.

Ужити невідкладних заходів щодо вирішення питання переведення на навчання за кошти державного бюджету дітей учасників бойових дій із числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, за рахунок перерозподілу наявних обсягів державного замовлення.

Завантажити наказ

http://www.president.gov.ua/
Останнє оновлення ( Четвер, 30 жовтень 2014 12:31 )
П'ятниця 24 жовтень 2014

Апеляційний суд не зупинив дію постанов КМУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 жовтень 2014 12:28
23 жовтня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Профспілки працівників освіти і науки України на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення позову у справі про визнання протиправними та скасування постанов КМУ від 25.03.2014 № 88 та № 89 (про надбавки вчителям за престижність праці та бібліотекарям за особливі умови праці) та вирішив не зупиняти дію оскаржуваних урядових постанов.

Рішення апеляційного суду з цього питання буде оскаржуватися Профспілкою до Вищого адміністративного суду України.

Найближчим часом суд апеляційної інстанції розгляне апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.09.2014, якою відмовлено у задоволенні вимог Профспілки про визнання протиправними та скасування постанов КМУ від 25.03.2014 № 88 та № 89.

Юридичний відділ ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( Четвер, 30 жовтень 2014 12:29 )
Середа 22 жовтень 2014

Звернення ЦК Профспілки до Прем’єр-міністра України щодо скасування постанови КМУ № 88 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 жовтень 2014 20:39
Враховуючи позицію Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, висловлену під час зустрічей з освітянами, а також запевнення Міністра Кабінету Міністрів України О.П. Семерака у листі від 7.10.2014 №13675/0/2-14 про неприпустимість забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти, ЦК Профспілки спрямовано звернення на адресу Прем’єр-міністра України з пропозиціями скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373».

Цією постановою запроваджено встановлення надбавок педагогічним працівникам у граничному розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) замість фіксованих 20 відсотків.

Завантажити звернення

Управління соціально-економічного захисту
Останнє оновлення ( Середа, 22 жовтень 2014 20:41 )Підвищено посадові оклади бюджетникам за 1-6 тарифними розрядами PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 жовтень 2014 20:37
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 110 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з 1 жовтня 2014 року установлюються відповідно в таких розмірах:

• 1 тарифного розряду – 1218 гривень;
• 2 тарифного розряду – 1223 гривні;
• 3 тарифного розряду – 1233 гривні;
• 4 тарифного розряду – 1243 гривні;
• 5 тарифного розряду – 1253 гривні;
• 6 тарифного розряду – 1263 гривні.


При цьому варто зазначити, що посадові оклади (тарифні ставки) для працівників з оплатою за 7 - 25 тарифними розрядами з 1 січня 2014 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду – 852 гривні.


Управління соціально-економічного захисту
Останнє оновлення ( Середа, 22 жовтень 2014 20:39 )
П'ятниця 17 жовтень 2014

Мінфін: скорочення видатків для навчальних заклади та наукових установ – законом не передбачено PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 17 жовтень 2014 17:34
Міністерство фінансів України відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань бюджету від 1.10.2014 №04-14/10-1460 розглянуло листа Профспілки працівників освіти і науки України щодо реалізації пункту 6.6 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Зокрема, Мінфін повідомляє, що відповідно до пункту 6.6 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» керівникам центральних органах виконавчої влади, які здійснюють контроль та нагляд у відповідних галузях та сферах, та центральних органів виконавчої влади, виконання функцій яких можуть здійснювати відповідні міністерства, з метою забезпечення скорочення видатків доручено здійснити заходи щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат. підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах, переглянути укладені договори на придбання товарів, робіт, послуг.

Також відзначено, що дія вказаного пункту на навчальні заклади та наукові установи не поширюється.

Завантажити лист

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Середа, 22 жовтень 2014 20:37 )
Вівторок 14 жовтень 2014

Обчислення страхового стажу для оплати листків з тимчасової непрацездатності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 14 жовтень 2014 20:31
У статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» зазначено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а до впровадження такої системи – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Останнє оновлення ( Середа, 22 жовтень 2014 20:34 )
Read More...Понеділок 13 жовтень 2014

Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги молодим вчителям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 13 жовтень 2014 18:28
Підписано наказ «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2014 році», яким затверджений порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам, які у 2013-14 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю.

Відповідний наказ був погоджений з ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Грошову допомогу зможуть отримати ті випускники, які уклали трирічний договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх або професійно-технічних навчальних закладах.

Одноразова допомога виплачуватиметься у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам денної форми навчання, які навчались за державним замовленням у вишах I- V рівнів акредитації державної та комунальної форм власності.
Керівники вищих навчальних закладів мають до 15 жовтня подати відповідні списки випускників. Виплата допомоги має бути здійснена до кінця поточного року.

У разі відмови випускника приступити до роботи відповідно до укладеного договору або в разі його звільнення протягом трьох років від початку роботи він буде зобов’язаний повернути суму фактично отриманих коштів.

Завантажити наказ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Середа, 22 жовтень 2014 20:31 )
Четвер 09 жовтень 2014

Погоджено законопроект PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 жовтень 2014 12:49
Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок погоджено проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації тривалості щорічних відпусток».

Проект зазначеного закону було підготовлено з метою оптимізації тривалості щорічних відпусток та приведення норм законодавства про відпустки у відповідність до норм Європейського союзу. Зокрема, згідно статті 2 Європейської соціальної хартії (переглянутої) передбачається встановлення щорічної оплачуваної відпустки не менше чотирьох тижнів. Таким чином, запропоновано внести зміни до статті 6 Закону України «Про відпустки» щодо збільшення тривалості мінімальної щорічної відпустки до 28 календарних днів.

Останнє оновлення ( Четвер, 09 жовтень 2014 12:50 )Резолюція Всеукраїнського форуму профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 жовтень 2014 11:41
Учасники Всеукраїнського форуму профспілок «За гідну працю і добробут людини», що відбувся 7 жовтня 2014 року у Будинку вчителя, прийняли резолюцію з вимогами до Кабінету Міністрів України.

Профспілки закликали Уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати та безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни, для успішної конкуренції на світових ринках.

Також було вирішено на підтримку вимог форуму профспілок провести 15 жовтня в м. Києві солідарні публічні акції у формі маніфестацій та пікетування Кабінету Міністрів України.

Завантажити Резолюцію


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 09 жовтень 2014 11:43 )Проект Закону «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» – Урядом не схвалено! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 жовтень 2014 11:39
Міністерство фінансів України на виконання доручень Кабінету Міністрів України розглянуло листи обласних та районних організацій профспілки працівників освіти і науки України щодо проекту Закону України «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» у листі до Кабінету Міністрів України, СПО об’єднань профспілок, ЦК Профспілки доповідає, що на даний час Урядом зазначений законопроект не схвалено.


Завантажити лист Мінфіну


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 09 жовтень 2014 11:55 )Економити бюджетні кошти за рахунок зменшення розмірів надбавок освітянам – неприпустимо PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 жовтень 2014 11:32
У зв'язку з численними зверненнями до Кабінету Міністрів педагогічних колективів, профспілкових організацій працівників освіти і науки щодо поширення інформації про доручення Прем'єр-міністра України стосовно значного скорочення штатної чисельності педпрацівників, надання їм відпусток без збереження зарплати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу Уряд інформує, що вважає неприпустимим забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти.

Про це йдеться у листі Міністра Кабінету Міністрів України Остапа Семерака № 13675/0/2-14 від 7.10.2014 р.

Кабінет Міністрів України у листі запевнив освітян, що проект Закону України «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабільності в Україні», який спричинив негативний резонанс серед педагогічних працівників та науковців, Уряд не підтримав і цей документ офіційно не поданий на розгляд до Верховної Ради України.

Також поінформовано, що 27 вересня 2014 року Прем'єр-міністр України звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади щодо недопущення необґрунтованого зменшення стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлюються у граничному розмірі.

Завантажити листПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Четвер, 09 жовтень 2014 11:35 )
Понеділок 06 жовтень 2014

Профспілка оскаржила рішення суду про надбавки вчителям та бібліотекарям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 06 жовтень 2014 10:40
Профспілка освітян подала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2014 року у справі за позовом Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України, третя особа Міністерство освіти і науки України про визнання протиправними та скасування постанов від 25.03.2014 № 88 та від 25.03.2014 № 89 (справа про 20% надбавку педагогічним працівникам за престижність праці та 50% надбавку бібліотечним працівникам за особливі умови праці). Вказаним рішенням суду у задоволенні позову Профспілки відмовлено.

Оскаржуваними постановами Кабінет Міністрів України суттєво змінив умови виплати цих надбавок педагогічним та бібліотечним працівникам: замість фіксованого розміру надбавки встановлено граничний розмір цієї надбавки; визначено, що конкретний розмір надбавки в межах граничного розміру буде встановлюватися керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці.

Профспілка вимагає скасувати постанови Уряду, оскільки вони прийняті з порушенням норм чинного законодавства (матеріального та процесуального), зокрема, положень статей 22, 43 Конституції України, статті 57 Закону України «Про освіту», статей 8, 21, 22 Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 рр., Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки, які встановлюють:
Останнє оновлення ( Понеділок, 06 жовтень 2014 10:48 )
Read More...Четвер 02 жовтень 2014

Вітання до Дня вчителя PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 02 жовтень 2014 11:17
Останнє оновлення ( П'ятниця, 03 жовтень 2014 11:20 )
П'ятниця 19 вересень 2014

Реформування бюджетного законодавства: «ручне» регулювання й без погодження з профспілками PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 19 вересень 2014 09:53
Друга спроба Уряду по реформуванню бюджетного законодавства з метою децентралізації влади вилилась в проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин) (реєстр. № 5078 від 15.09.2014).

Варто зазначити, що цей законопроект фактично є дублюванням урядових ініціатив, які вже розглядалися Парламентом у вигляді проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації) (реєстр. № 4435а від 8.08.2014), і його за результатами голосування не було включено до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 12 вересня 2014 року.

Таким чином, Уряд знову пропонує:
Останнє оновлення ( Понеділок, 06 жовтень 2014 10:48 )
Read More...


Схвалено рішення колегії МОН про завдання на 2014-2015 навчальний рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 19 вересень 2014 09:50
За наслідками розгляду колегією Міністерства освіти і науки України питання «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік», засідання якої відбулося 22 серпня.

У схваленому рішенні враховано низку пропозицій ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

У першу чергу, це стосується доручень Департаментам освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, іншим місцевим органам управління освітою, керівникам навчальних закладів вжити дієвих заходів для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, не допускати примусового відправлення працівників у безоплатні відпустки, зменшення розміру надбавок за престижність праці педагогічним працівникам та за особливі умови роботи працівникам, зокрема й бібліотечним, інших виплат.

Наголошено на необхідності дотримання трудових прав педагогічних та інших працівників, не допускати виконання ними функцій, не передбачених законодавством та трудовими угодами.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 19 вересень 2014 09:53 )
Read More...Понеділок 15 вересень 2014

Доплати за класне керівництво керівним та педагогічним працівникам педучилища PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 15 вересень 2014 19:44
– Чи здійснюються доплати за класне керівництво, перевірку зошитів, керівництво цикловими комісіями, завідування кабінетами, лабораторіями завідувачам відділень, керівнику фізичного виховання, методисту, психологу педучилищ, які мають право вести викладацьку роботу не більше 360 або 480 годин на рік?

– Пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, завідуючим відділеннями, кабінетами, лабораторіями, методистам, практичним психологам та іншим педагогічним працівникам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації дозволено вести викладацьку роботу в цьому ж вищому навчальному закладі. Обсяг такої викладацької роботи залежно від посади не повинен перевищувати 360 або 480 годин на рік. Також установлено, що зазначеним працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків, а саме за тарифікацією.

Пунктом 36 Інструкції передбачено, що викладачам, старшим викладачам, іншим педагогічним працівникам (крім керівних) провадиться додаткова оплата за класне керівництво у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 19 вересень 2014 09:50 )
Read More...П'ятниця 12 вересень 2014

Профспілка – Президенту: дотримання трудових прав освітян під загрозою PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 12 вересень 2014 14:35
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямовано лист до Президента України Петра Порошенка з приводу інформації від організаційних ланок, де висловлюється їх стурбованість вказівками фінансових управлінь обласних та районних державних адміністрацій про необхідність вжиття органами управління освітою заходів з метою виконання п.13 доручення Прем’єр-міністра України від 15.08.2014 р. № 29526/7/1-14 до Закону України від 31.07.2014 № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Зокрема вимагається оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти їх відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін, встановлювати режим роботи на умовах неповного робочого часу, зменшувати або скасовувати стимулюючі виплати та підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки і доплати, які встановлені у граничних розмірах без попередження працівників.

Враховуючи стурбованість трудових колективів ЦК Профспілки просить гаранта Конституції України забезпечити дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти і науки та надати відповідні доручення щодо скасування зобов’язань обласним, Київській міській державним адміністраціям здійснювати заходи, які призведуть до порушення прав працюючих.

Завантажити лист

Управління соціально-економічного захисту ЦК

Останнє оновлення ( П'ятниця, 12 вересень 2014 14:37 )
Середа 10 вересень 2014

Cуд не підтримав сторону освітян: Профспілка оскаржуватиме рішення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 вересень 2014 11:33
10 вересня 2014 року Окружний адміністративний суд міста Києва оголосив вступну та резолютивну частину рішення (коротке рішення) у справі за позовом Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України, третя особа Міністерство освіти і науки України про визнання протиправними та скасування постанов від 25.03.2014 № 88 та від 25.03.2014 № 89 (справа про 20% надбавку педагогічним працівникам за престижність праці та 50% надбавку бібліотечним працівникам за особливі умови праці).

Рішенням суду у задоволенні позову Профспілки відмовлено.

Повний текст рішення з мотивувальною частиною буде виготовлений судом протягом п’яти днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Профспілка продовжуватиме відстоювати інтереси освітян в суді та оскаржуватиме рішення суду в апеляційному порядку. Апеляційну скаргу буде подано після отримання повного тексту рішення суду.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 10 вересень 2014 11:36 )
П'ятниця 05 вересень 2014

Профспілка проти прийняття антисоціального закону PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 вересень 2014 11:28
Міністерством фінансів України розроблено законопроект «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні», яким передбачається скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти та встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам рівня посадових окладів (ставок заробітної плати) і умов оплати праці спеціалістів закладів освіти, передбачених статтями 61 та 57 Закону України «Про освіту».

Документом пропонується збільшення норми навчального навантаження учителів та керівників гуртків з 18 до 20 – 22 годин на ставку впродовж 2015-2016 років, вихователів дошкільних навчальних закладів із 30 годин до 36 годин, впродовж 2015 – 2020 років.
Останнє оновлення ( Середа, 10 вересень 2014 11:31 )
Read More...Середа 03 вересень 2014

Внесено зміни до Законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 вересень 2014 09:22
Набув чинності Закон України від 3 липня 2014 року № 1575-VІІ «Про внесення змін до Законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників».

Закон передбачає, що студенти, курсанти, слухачі, стажисти, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти, крім раніше визначеного Законом України «Про освіту», на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період мають гарантоване державою право на збереження місця навчання, на відстрочку на складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах.

За студентами, аспірантами, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються додаткові види соціального і матеріального забезпечення, передбачені Законом України «Про освіту», а також за ними зберігається попередній середній заробіток.
Останнє оновлення ( Середа, 03 вересень 2014 09:24 )
Read More...


Збереження стипендій студентам із зони АТО PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 вересень 2014 09:19
Кабінет Міністрів України доручив навчальним закладам Луганської та Донецької областей зберегти розмір стипендії на наступний семестр студентам, які не мали можливості скласти минулу сесію.

Про це йдеться в розпорядженні Уряду від 27 серпня 2014 року № 785 «Деякі питання організації 2014/15 навчального року в навчальних закладах, що розташовані в Донецькій і Луганській областях».

«Особам, які навчаються за державним замовленням у навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях, та з незалежних від них обставин не пройшли останній семестровий контроль у 2013/14 навчальному році, виплачується стипендія в розмірі, встановленому зазначеним особам за результатами попереднього семестрового контролю в 2013/14 навчальному році, на період до визначення результатів наступного семестрового контролю», – йдеться в документі.

Про необхідність дотримання норм цього розпорядження щодо виплати стипендій студентам йдеться також у листі Міністерства освіти і науки України від 1 вересня 2014 року №1/9-436.

Завантажити додатки


Відділ студентської молоді

Останнє оновлення ( Середа, 03 вересень 2014 09:22 )Щодо збереження робочого місця за працівниками в районах АТО PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 вересень 2014 07:57
У зв’язку із численними зверненнями членів Профспілки з питань регулювання трудових відносин в установах та закладах освіти, що розташовані в зоні проведення антитерористичної операції (далі – АТО) роз’яснюємо наступне.

Працівники, які не виходять на роботу у зв’язку з переміщенням із районів проведення АТО, або ті, які залишаються в тих районах і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я, не можуть бути звільнені за п. 4 ст. 40 КЗпП (за «прогул»).

Зазначене обумовлено необхідністю збереження життя та здоров’я таких працівників і членів їх сімей і вважається як відсутність на робочому місці з поважних причин. У таких випадках за працівником має бути збережено робоче місце та посада.

У таких випадках профспілкові організації можуть ініціювати перед керівниками установ та закладів освіти питання про оголошення простою відповідно до статті 34 КЗпП. Згідно з цією статтею простоєм вважається призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Останнє оновлення ( Середа, 03 вересень 2014 08:11 )
Read More...


Народні депутати України на боці Профспілки щодо надбавок педпрацівникам та бібліотекарям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 03 вересень 2014 07:55
Профспілку працівників освіти і науки України підтримують народні депутати України щодо розміру надбавок педагогічним та бібліотечним працівникам.

Щойно Центральним Комітетом Профспілки погоджено проект постанови Верховної Ради України «Про забезпечення належних умов оплати праці та виплати надбавок педагогічним працівникам та працівникам бібліотек», внесений до Верховної Ради України народними депутатами О.П. Кайдою, А.М. Вітівом, М.Р. Лопачаком, О.Ю. Фурманом.

Проектом рекомендовано Кабінету Міністрів України скасувати цьогорічні березневі постанови № 88 та 89, якими запроваджено встановлення педагогічним працівникам надбавок за престижність праці у граничному розмірі до 20 відсотків, а бібліотечним працівникам надбавок за особливі умови роботи у граничному розмірі до 50 відсотків посадового окладу замість їх фіксованих розмірів.

Як відомо, галузева профспілка відстоює через судові органи скасування постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року № 373» та № 89 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1073», як таких, що звужують трудові права освітян.
Останнє оновлення ( Середа, 03 вересень 2014 08:11 )
Вівторок 02 вересень 2014

Основні соціальні аспекти Держбюджету на 2015 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 02 вересень 2014 17:53
Під час зустрічі в рамках постійнодіючої тристоронньої робочої групи з ведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу 29 серпня 2014 року, Мінфін фактично презентував основні соціальні аспекти проекту Держбюджету на 2015 рік.

Основна ідея закладена до цього документу відображається як: продовження політики скорочення видатків та легалізації «ручного» управління на невизначений термін.

Щодо соціальних стандарті, то Мінфін пропонує:

– встановити у 2015 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2015 року – 1257 гривень, з 1 грудня – 1284 гривні, а мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня – 1257 гривень, з 1 грудня – 1284 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня – 7,53 гривні, з 1 грудня – 7,69 гривні.

Таким чином зростання цих показників на кінець 2015 року становитиме 5,4%, при схваленому прогнозному рівні інфляції 109,8% .

– розмір базового тарифного розряду ЄТС з урахуванням збереження грошового розриву із мінімальною заробітною платою у сумі 366 грн;
Останнє оновлення ( Середа, 03 вересень 2014 08:12 )
Read More...Неділя 24 серпень 2014

З Днем Незалежності! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Неділя, 24 серпень 2014 10:47
Останнє оновлення ( Неділя, 24 серпень 2014 10:50 )
Четвер 21 серпень 2014

Зустріч соціальних партнерів задля подальшого розвитку освіти краю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 серпень 2014 14:15
20 серпня 2014 року на запрошення голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Дудчака В.В. відбулася зустріч голів районних, міських профспілкових організацій працівників освіти і науки, членів президії обласного комітету профспілки з директором Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксаною Михайлівною Палійчук.
Лейтмотивом зустрічі були питання соціального партнерства, взаєморозуміння, відкритості та спільності дій, повага сторін і їх зацікавленість у стабільному розвитку освіти краю, уваги до педагогів, як запоруки успіху.

Під час обміну думками розставлені акценти у забезпеченні основних напрямків та конкретних кроків по створенню умов праці для надання якісних освітніх послуг, зміцнення трудової дисципліни та поваги до педагога, проблем соціально-економічного захисту спілчан.

Певна увага зосереджувалась на збереженні безпечних умов праці, продовження спільного адміністративно-громадського контролю за дотриманням в закладах освіти норм охорони праці, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.
Останнє оновлення ( Середа, 27 серпень 2014 14:18 )
Read More...


Порядок введення 5-ти або 6-денного робочого тижня у ЗНЗ: консультують фахівці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 серпень 2014 08:56
Згідно із статтею 16 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Згідно з пунктом 9.3. Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), введення 5-ти або 6-денного робочого тижня для учнів усіх типів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється при додержанні відповідного гранично допустимого навантаження та за умови роботи закладу не більше ніж у дві зміни.
Останнє оновлення ( Четвер, 21 серпень 2014 09:01 )
Read More...Вівторок 19 серпень 2014

Порядок працевлаштування вчителів та вихователів із зони АТО: спільна позиція МОН та Мінсоцполітики PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 19 серпень 2014 10:01
Міністерство освіти і науки та Міністерство соціальної політики звертають увагу керівників органів державної служби зайнятості та місцевих органів управління освітою на необхідність здійснення напередодні нового навчального року невідкладних і скоординованих дій для забезпечення працевлаштування вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів, які звертаються в пошуках роботи і не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин (паспорт громадянина України, облікова картка платника податків, диплом про освіту, трудова книжка, медична книжка, атестаційний лист або наказ про присвоєння кваліфікаційної категорії або педагогічного звання).

Про це йдеться в спільному листі цих відомств № 1/12-5698, 9209/0/14-14/21 від 15.08.2014.
Останнє оновлення ( Вівторок, 19 серпень 2014 10:19 )
Read More...Середа 13 серпень 2014

Про зміни до Державного бюджету України на 2014 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 13 серпень 2014 14:18
2 серпня 2014 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України від 31.07.14 № 1622-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Закон був підготовлений Урядом за результатами домовленостей, досягнутих з МВФ, та відповідно до проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом для отримання наступного траншу від МВФ.

Законом № 1622-VII передбачається збільшення на 4 889 815,4 тис. гривень доходної та на 4 825 115,4 тис. гривень видаткової частини Державного бюджету України на 2014 рік, а також збільшення на 142 953 335,1 тисяч гривень граничного обсягу державного боргу.

Розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати не змінилися та залишаються на рівні грудня 2013 року: розмір мінімальної заробітної плати – 1218 грн; розмір прожиткового мінімуму: на одну особу 1 176 грн; дітей віком до 6 років – 1 032 грн дітей віком від 6 до 18 років – 1 286 грн; працездатних осіб – 1 218 грн; осіб, які втратили працездатність – 949 грн.
Останнє оновлення ( Середа, 13 серпень 2014 14:21 )
Read More...Вівторок 05 серпень 2014

Профспілка звернулася до Президента України з приводу щойно прийнятого Парламентом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 05 серпень 2014 10:29
ЦК Профспілки звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням застосування права вето для Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», реєстраційний № 4308а, прикінцевими положеннями якого значно звужені трудові права працівників галузі та інших працівників бюджетної сфери.

Аналогічні листи з вимогами Профспілки було направлено уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Лутковській В.В., Голові Федерації Профспілок України Осовому Г.В.

Завантажити звернення

Управління соціально-економічного захисту ЦК
Останнє оновлення ( Вівторок, 05 серпень 2014 10:31 )Внесено зміни до Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 05 серпень 2014 10:21
Постановою Кабінету Міністрів України від 9.07. 2014 № 245 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5.04.1999 № 541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України».

Запропонованими змінами передбачено проводити перевірку щодо актуальності статусу студента вищого навчального закладу або учня професійно-технічного навчального закладу в Єдиній державній електронній базі з питань освіти для оформленні їхнього проїзду лише у міжміському залізничному транспорті.

Управління соціально-економічного захисту ЦКЯк оформити декретну відпустку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 05 серпень 2014 10:18
Оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами надається жінкам у відповідності до положень статті 179 Кодексу законів про працю України та статей 17, 20 Закону України «Про відпустки».

Така відпустка надається на підставі листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами за місцем спостереження за вагітною з 30 тижнів вагітності воднораз на 126 календарних днів (70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 - після).

Порядок оформлення листка непрацездатності визначено пунктом 6 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13 листопада 2001 № 455.

Листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами є також підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 № 2240-III матеріальна допомога надається у формі матеріального забезпечення, що компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Останнє оновлення ( Вівторок, 05 серпень 2014 10:21 )
Read More...Четвер 31 липень 2014

Оплата праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 липень 2014 08:13
Як здійснюється оплата праці вчителю, який викладає декілька навчальних предметів?
Чи поширюється підвищення посадового окладу за звання «учитель-методист» на все його педагогічне навантаження ?

Пунктом 3.25. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, передбачено, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Зазначеним пунктом умови щодо обов’язковості підвищення кваліфікації з предметів варіативної складової не передбачено.

Отже, при атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти.
Останнє оновлення ( Четвер, 31 липень 2014 08:14 )
Read More...


Профспілка звернулася до Голови Парламенту щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 липень 2014 08:12
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Голови Верховної Ради України О.В. Турчинова з приводу розробленого Кабінетом Міністрів України та поданого на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», прикінцевими положеннями якого значно звужуються трудові права педагогічних, науково-педагогічних, інших працівників навчальних закладів та установ освіти, а також працівників галузі охорони здоров’я, культури, соціальної сфери.

У листі, зокрема, наголошується, що зазначений законопроект в частині обмеження прав і гарантій працівників бюджетної сфери, в тому числі освітян, є антисоціальним, зорієнтованим на суттєве зниження життєвого рівня всіх працівників бюджетної сфери.
Останнє оновлення ( Четвер, 31 липень 2014 10:01 )
Read More...Понеділок 23 червень 2014

Посилена відповідальність за корупційні правопорушення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 23 червень 2014 11:37
Із 4 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 13.05.2014 № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».

Цим законом встановлена відповідальність посадовців за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» у вигляді штрафу від 2550 до 5100 грн.

Під дію Закону підпадають посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, Президент України, Голова Верховної Ради, Прем'єр-міністр, міністри, народні депутати, депутати місцевих рад, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування тощо, а також посадові особи юридичних осіб публічного права.
Останнє оновлення ( Понеділок, 23 червень 2014 11:43 )
Read More...Понеділок 16 червень 2014

Щодо введення посади завідувача бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 16 червень 2014 15:28
На запитання спілчан дає відповідь Юридичний відділ ЦК Профспілки.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010р. № 1205 (зареєстровано в Міністерстві юстиції від 22 грудня 2010 р. за № 1308/18603) затверджено Типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів.

Цим наказом керівникам загальноосвітніх навчальних закладів надано право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період.

Заміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персонал.
Типовими штатними нормативами передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться в школах, що мають 11 і більше класів, посада бібліотекаря: 0,5 ставки – при кількості 5-10 або 25-29 класів; 1 ставка - при кількості 30 і більше класів.

Керівникам закладів доручено привести штатні розписи загальноосвітніх навчальних закладів у відповідність до цього наказу. При цьому, з метою економного і раціонального використання коштів та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2008 N 943 «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів» заборонено збільшувати чисельність працівників у закладах, що склалась на 1.09.2012.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 20 червень 2014 11:31 )
Read More...П'ятниця 13 червень 2014

Подальші дії Профспілки щодо змін до постанови № 65 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 червень 2014 16:26
На численні звернення обласних комітетів та рад щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1.03.2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» ЦК Профспілки працівників освіти і науки повідомляє наступне.

ЦК Профспілки вже звертався у березні поточного року до Кабінету Міністрів України, Міністра освіти і науки України з проханням забезпечити внесення змін до Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 1.03.2014 р. № 65, зокрема стосовно скасування заборони на проведення вищими навчальними закладами всіх операцій, що здійснюються за рахунок видатків спеціального фонду відповідно до їх кошторисів.

Однак зазначені пропозиції при внесенні змін постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 р. № 128 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1.03. 2014 р. № 65» були враховані не повністю.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 20 червень 2014 11:32 )
Read More...Четвер 12 червень 2014

Звернення президії ЦК Профспілки до Президента України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 12 червень 2014 17:23
Профспілка працівників освіти і науки України за дорученням президії ЦК Профспілки звернулася до Президента України – Петра Олексійовича Порошенка, як гаранта Конституції України, з проханням зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» з мотивів невідповідності її Конституції України та такої, що спрямована на зниження рівня оплати праці педагогічних працівників, а також прийнятої з порушенням законодавства.

Завантажити звернення


Управління соціально-економічного захисту ЦК

Останнє оновлення ( П'ятниця, 20 червень 2014 11:26 )
П'ятниця 06 червень 2014

Семінар профспілкових лідерів області на базі Новоселицького району PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 06 червень 2014 18:13
5 червня на базі Новоселицького району відбувся семінар голів міських, районних комітетів профспілки працівників освіти і науки Чернівецької області  за темою «Колективно – договірне регулювання трудових та соціально – економічних прав та інтересів працівників».

У роботі семінару прийняли участь голова районної державної адміністрації В.В.Балта, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту О. І. Обершт.

Розпочав семінар голова обласної організації профспілки Володимир Васильович Дудчак, який у своєму виступі підкреслив важливість та актуальність обговорюваної теми, оскільки саме колективний договір є найважливішим локальним нормативно – правовим актом кожної освітньої установи, який регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини та узгоджує інтереси між працівниками і роботодавцями.

Віталій Володимирович Балта гостинно привітав учасників семінару на теренах Новоселиччини, підкреслив значимість і пріоритет освітньої галузі, звернув увагу на проблемні питання, які гостро стоять на порядку денному та наголосив на ролі соціального партнерства у забезпеченні стабільного функціонування та розвитку системи освіти району.
Останнє оновлення ( Субота, 14 червень 2014 18:42 )
Read More...


Пропозиції та зауваження ЦК Профспілки до рекомендацій парламентських слухань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 06 червень 2014 14:13
Як уже повідомлялося, Профспілка працівників освіти і науки України направила свої пропозиції до рекомендацій парламентських слухань «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення», які відбулися 4 червня 2014 року у Верховній Раді України.

Подаємо для ознайомлення та інформування спілчан зауваження ЦК Профспілки до рекомендацій.


Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( П'ятниця, 06 червень 2014 14:17 )
Понеділок 26 травень 2014

Недопустимість зменшення педнавантаження, пов’язаного з реалізацією урядової постанови № 65 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 травень 2014 14:56
Чи можна зменшувати педагогічне навантаження вчителю впродовж навчального року за рахунок годин варіативної частини навчального плану, пов’язаного з реалізацією постанови Кабінету Міністрів України № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету»?


Лист-відповідь ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув Вашого листа щодо зменшення педагогічного навантаження за рахунок годин варіативної частини, пов’язаного з реалізацією постанови Кабінету Міністрів України № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», і повідомляє наступне.

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України затверджено заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, а також утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, використовують кошти державного бюджету.
Останнє оновлення ( Понеділок, 26 травень 2014 14:57 )
Read More...


Оплата праці при тимчасовому виконанні вчителем обов’язків заступника директора з навчально-виховної роботи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 травень 2014 14:54
Робота вчителя, на якого покладено виконання обов’язків тимчасово відсутнього заступника директора з навчально-виховної роботи загальноосвітнього навчального закладу, вважається тимчасовим заступництвом.

Про тимчасове заступництво роз’яснюється в листі Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 30/39 «Про порядок оплати тимчасового заступництва», затвердженому постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 820/39 "Про порядок оплати тимчасового заступництва".
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. № 1545 «Про порядок тимчасової дії на території України деяких актів законодавства Союзу РСР» цей Порядок на сьогодні є діючим.

Відповідно до цього Порядку тимчасовим заступництвом є виконання службових обов'язків за посадою тимчасово відсутнього працівника (у т. ч. відсутність у зв'язку з хворобою, на період щорічної відпустки, відпустки у зв'язку з навчанням тощо), коли це викликано виробничою необхідністю. Тимчасове виконання обов'язків за посадою тимчасово відсутнього працівника покладається на іншого працівника відповідним наказом (розпорядженням).
Останнє оновлення ( Понеділок, 26 травень 2014 14:56 )
Read More...Четвер 22 травень 2014

Чергове засідання президії обкому профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 травень 2014 12:02
22 травня поточного року відбулося засідання президії Чернівецького обкому профспілки працівників освіти, на якому розглянуто питання про стан забезпечення звітно-виборної кампанії в первинних профспілкових організації Кіцманської районної організації.


Підведено підсумки обласного фестивалю «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», присвяченого 200-річчю від Дня народження генія України – Тараса Григоровича Шевченка.

Фестиваль сприяв виявленню талановитих спілчан, був спрямований на подальший розвиток літературного, театрального, образотворчого та прикладного мистецтва, створення нових і зміцнення існуючих літературно-мистецьких студій, творчих літературних об’єднань, залучення до них нових учасників.

У фестивалі прийняли участь представники всіх районних, міських організацій профспілки, які продемонстрували зацікавленість освітян до творчого надбання генія українського народу – Тараса Шевченка, високі почуття обов’язку, національної гордості та усвідомлення особистої відповідальності за увіковічення його імені.

Розглянуто також інші поточні питання.
Останнє оновлення ( Четвер, 22 травень 2014 12:11 )
Read More...


Про творчі здобутки прозвітували спілчани професійно-технічних навчальних закладів краю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 травень 2014 12:02
День 21 травня 2014 року відзначився особливою подією – відбувся звіт-фестиваль творчих здобутків професійно-технічних навчальних закладів області.

У зворушливому слові-зверненні директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук високо оцінила досягнення всіх учасників навчально-виховного процесу у наданні якісних освітніх послуг, підготовці молодої робітничої зміни для народного господарства краю.

У структурі обласної організації профспілки – спілчан професійно-технічних навчальних закладів займають одне із найвідповідальніших місць, адже крім забезпечення загальної освіти, виховують справжніх громадян України, надають своїм вихованцям ґрунтовні знання з відповідних професій, розвивають відповідальність та відданість обраному ремеслу.
Останнє оновлення ( Четвер, 22 травень 2014 13:10 )
Read More...Вівторок 20 травень 2014

Завершився XXVII туристичний зліт освітян Буковини PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 травень 2014 12:01
Наприкінці минулого тижня з 16 по 19 травня 2014 року на теренах Глибоцького району відбувся черговий туристичний зліт кращих команд освітян краю, в якому взяли участь представники десяти районів області та м. Чернівці.

В нелегкій боротьбі І місце здобула команда Глибоцької районної організації профспілки, ІІ місце – команда спілчан Новоселиччини, а ІІІ сходинку п’єдесталу заслужено зайняла команда представників м. Чернівці.

У програмі зльоту проходили змагання з велосипедного, водного, пішохідного туризму та конкурсної програми.

Цікавими були дистанції «Спринт», «Рятувальна робота», «Крос-похід», «Смуга перешкод», а також залікові форми: «Туристська самодіяльність», «Презентація команда», «Туристське фото» та інші. Змістовним був конкурс відеофільмів «Буковинське намисто».

На відкритті зльоту з словами вітання до учасників звернулися голови Глибоцького райкому профспілки Світлана Лазурко, Сокирянського – Анатолій Полонка, начальник управління освіти Глибоцької райдержадміністрації Василь Швець та голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.

На підведенні підсумків лауреатам по номінаціях та переможцям за призові місця були вручені кубки та Почесні грамоти обкому профспілки та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Останнє оновлення ( Понеділок, 26 травень 2014 10:06 )
Read More...Понеділок 12 травень 2014

Надання допомоги у випадку тимчасової втрати працездатності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 12 травень 2014 10:11
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (Закон № 2240).

Зазначений вид соціального страхування передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Останнє оновлення ( Понеділок, 26 травень 2014 15:15 )
Read More...Четвер 08 травень 2014

Вітання до Дня Перемоги PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 08 травень 2014 09:59
Останнє оновлення ( Четвер, 08 травень 2014 10:04 )
Середа 07 травень 2014

Внесено зміни до постанови Уряду «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 1.03. 2014 р. № 65 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 07 травень 2014 13:50
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 128 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65, якими дещо пом’якшено заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, зокрема передбачених для утримання підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, що утворені органами державної влади.

Так, скасовано заборону на проведення ремонту приміщень, що перебувають в аварійному стані, приміщень навчальних, оздоровчих, санаторно-курортних закладів, ремонт яких здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду.

Дозволено використання автотранспортних засобів, що згідно з навчальними планами застосовуються у навчальному процесі.
Останнє оновлення ( Понеділок, 12 травень 2014 10:16 )
Read More...Понеділок 05 травень 2014

Зібрання профспілкових лідерів освітніх закладів району PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 05 травень 2014 11:03
29 квітня, у приміщенні актової зали Новоселицької гімназії, за участі голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимира Васильовича Дудчака,  відбувся Пленум райкому профспілки та семінар – навчання голів профспілкових комітетів навчальних закладів району.

Ключовою темою  порядку денного було питання «Про проведення звітів і виборів у первинних профспілкових організаціях та підготовку до ХХІІІ районної звітно – виборної конференції».

Голова райкому профспілки Лілія Єремейко презентувала присутнім «Дорожню карту» і продемонструвала покрокову послідовність виконання  підготовчої роботи та проведення  звітно – виборчих зборів, зразки оформлення необхідної документації та алгоритм діяльності кожного члена профкому.

Неоцінимим порадником та помічником для кожного у процесі здійснення цієї нелегкої кропіткої роботи стане «ЗБІРНИК матеріалів з питань підготовки та проведення звітно – виборних зборів у первинних профспілкових організаціях», який розробив обласний комітет профспілки.
Останнє оновлення ( Понеділок, 05 травень 2014 11:20 )
Read More...


Право працівника на соціальну відпустку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 05 травень 2014 10:24
Статтею 45 Конституції України закріплено право працівників на відпочинок шляхом надання їм відпустки.

Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються також Законом України «Про відпустки», Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП).

Законом України «Про відпустки» встановлено державні гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.
Право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Останнє оновлення ( Середа, 07 травень 2014 13:56 )
Read More...Понеділок 28 квітень 2014

Затверджено показник середньої зарплати для обчислення пенсій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 квітень 2014 14:16
Пенсійним фондом України затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу, який застосовуватиметься при визначенні коефіцієнта заробітної плати при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за лютий 2014 року в сумі 2937 грн. 98 грн.

Нагадаємо, що Пенсійним фондом України кожного місяця такі показники визначаються відповідно до Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для обчислення пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 N 4-4.
Останнє оновлення ( Понеділок, 28 квітень 2014 14:18 )
Read More...


Всесвітній день охорони праці – 2014 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 квітень 2014 13:50
Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.
Останнє оновлення ( Понеділок, 28 квітень 2014 13:54 )
Read More...Четвер 24 квітень 2014

Скасовано заборону на заповнення вакансій науково-педагогічних працівників ВНЗ III- IV рівня акредитації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 квітень 2014 09:39
Кабінет Міністрів України скасував заборону на заповнення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III і IV рівня акредитації, яку було введено постановою КМ України від 1.03.2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» (пункт 15 додатку до постанови).

Відповідні зміни внесено постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 № 99, яка набрала чинності з 17.04.2014.

Прийняттю зазначеного рішення Урядом сприяли численні звернення Профспілки та її членських організацій про необхідність скасування заборони на заповнення вакансій у навчальних закладах, оскільки така заборона призводила до порушення їх нормального функціонування, не сприяла забезпеченню начального-виховного процесу у навчальних закладах відповідно до законодавчих норм та, як наслідок, призводила до порушення конституційних прав громадян на якісну та доступу освіту та погіршення умов праці освітян.
Останнє оновлення ( Четвер, 24 квітень 2014 09:41 )
Read More...


Профспілка звернулася до суду для захисту прав освітян на гідну заробітну плату PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 квітень 2014 09:34
17 квітня 2014 року Профспілка працівників освіти і науки України звернулася до суду з адміністративним позовом про скасування постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» та № 89 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1073».

Оскаржуваними постановами Уряд змінив розмір надбавок педагогічним працівникам установ та закладів освіти за престижність праці, а також працівникам бібліотек за особливі умови праці з фіксованого – 20 та 50 відсотків відповідно, на так званий «гнучкий» - від 0 до 20% чи до 50%, чим суттєво погіршив умови оплати праці освітян.
Останнє оновлення ( Четвер, 24 квітень 2014 09:39 )
Read More...


Мінфін про фінансування освіти у поточному році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 квітень 2014 09:20
Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України розглянуло питання, порушені Центральним комітетом профспілки працівників освіти і науки України щодо фінансування галузі та матеріального забезпечення працівників освіти.

Лист-відповідь Мінфіну

Преc-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 24 квітень 2014 09:26 )
П'ятниця 18 квітень 2014

Великоднє вітання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 18 квітень 2014 08:55
Останнє оновлення ( П'ятниця, 18 квітень 2014 08:58 )
Середа 16 квітень 2014

Соціальний захист працівників, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 16 квітень 2014 09:13
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 65 Конституції України та статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає, зокрема, прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу у зв'язку з мобілізацією проводиться в порядку, визначеному Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Останнє оновлення ( Середа, 16 квітень 2014 09:18 )
Read More...П'ятниця 04 квітень 2014

Запровадження гнучкого стимулювання праці педпрацівників – протиправно PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 04 квітень 2014 14:16
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка з приводу питання виплати надбавки педагогічним працівникам.

Так, у листі сказано, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1130 з метою підвищення престижності педагогічної праці починаючи з 1 січня 2010 року було запроваджено виплату надбавки окремим категоріям педагогічних працівників, яка є досить вагомим матеріальним стимулом для педагогів.

Проте, Міністром фінансів України було прийнято рішення про запровадження гнучкого стимулювання праці педагогічних працівників встановленням надбавок в розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 04 квітень 2014 14:19 )
Read More...Четвер 03 квітень 2014

Набув чинності антикризовий закон PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 квітень 2014 17:21
1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року № 1166-VII.

Прийнятий закон направлений на скорочення видатків бюджету та збільшення дохідної частини бюджету. Закон, зокрема, фіксує ставки податку на додану вартість (ПДВ) і податку на прибуток на рівні 20% і 18% відповідно, скасовуючи плани щодо їх зменшення, вводить прогресивну шкалу оподаткування для пасивних доходів розміром понад 20 тис. грн на рік (з 1 липня), підвищує акцизні збори і платежі за використання природних ресурсів.

Вводиться збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Запроваджується оподаткування в 15% (17%) пенсійних виплат, якщо їх розмір перевищує 10 тисяч гривень з суми перевищення.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 04 квітень 2014 14:22 )
Read More...


Всесвітній день охорони праці – 2014 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 квітень 2014 11:23
Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 04 квітень 2014 14:27 )
Read More...Середа 02 квітень 2014

Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек – зберігаються PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 02 квітень 2014 14:13
Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек, які були встановлені до цього часу у розмірі до 20% та 50% відповідно, не скасовуються.

Зазначені виплати у 2014 році при внесенні змін до бюджету скорочені не були, – зазначається у роз’ясненні Міністерства фінансів України.

Так, педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування буде виплачуватися надбавка у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 04 квітень 2014 14:20 )
Read More...Вівторок 25 березень 2014

Президія ЦК Профспілки: актуальним питанням сьогодення – виважені рішення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 25 березень 2014 17:00
25 березня 2014 року на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулося засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Для обговорення було винесено ряд актуальних питань діяльності профспілки освітян сьогодні.

Розпочав роботу засідання Голова Профспілки Георгій Труханов з окреслення планів на подальшу співпрацю з соціальними партнерами – профільними міністерством та комітетом у Парламенті – в умовах всебічної модернізації держави. Зокрема, щодо недопущення звуження трудових прав педагогів, науковців, студентів у період секвестру бюджету – пропорційного скорочення видатків з усіх статей бюджету (крім захищених) протягом часу, що залишається до закінчення поточного року.
Останнє оновлення ( Четвер, 27 березень 2014 11:52 )
Read More...Понеділок 17 березень 2014

Робоча зустріч з в.о. начальника управління освіти Чернівецької міської ради Григорієм Олійником PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 17 березень 2014 15:40
17 березня 2014 року відбулася робоча зустріч голови Чернівецького обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Володимира Дудчака, заступника голови – Богдана Чортика, уповноваженого ЦК Профспілки працівників освіти з питань громадського контролю за дотриманням законодавства про працю у закладах освіти, юрисконсульта Василя Безручака з в.о. начальника управління освіти Чернівецької міської ради Григорієм Олійником.
Останнє оновлення ( Понеділок, 17 березень 2014 16:04 )
Read More...Четвер 13 березень 2014

Основні напрями бюджетної політики на 2015 рік: напрацювання профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 13 березень 2014 10:58
Пропозиції ФПУ до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік, напрацьовані профспілковою робочою групою з питань бюджету спільно з всеукраїнськими профспілками, розглянуто та взято за основу Президією ФПУ.

Подаємо для інформування профспілкові пропозиції, узагальнені департаментом бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ на основі пропозиції, поданих окремими членськими організаціями ФПУ у тому числі й Профспілки працівників освіти і науки України.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( П'ятниця, 04 квітень 2014 14:20 )Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням у ВНЗ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 13 березень 2014 10:54
Право на відпустки мають усі громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої приналежності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Гарантії права на оплачувані навчальні відпустки, умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для всебічного розвитку особи визначені Конвенцією Міжнародної організації праці № 140 «Про оплачувані навчальні відпустки» 1974 року (ратифікована 26.09.2002 ), Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП) та Законом України «Про відпустки».
Останнє оновлення ( Четвер, 13 березень 2014 10:57 )
Read More...Вівторок 11 березень 2014

Профспілка закликає новий Уряд не допустити зменшення обсягів видатків на освіту PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 березень 2014 10:24
ЦК Профспілки спрямував лист до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка з проханням вжити заходів для забезпечення трудових прав освітян.

Це насамперед, стосується оплати їхньої праці з дотриманням вимог статті 6 Закону України «Про оплату праці» та статті 96 Кодексу законів про працю України щодо встановлення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні, що перевищує мінімальну заробітну плату.
Останнє оновлення ( Четвер, 13 березень 2014 10:57 )
Read More...


Окремі аспекти оподаткування у 2014 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 березень 2014 10:21
Із прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» в Україні починаючи з 1 січня 2014 року встановлено нові розміри соціальних стандартів та гарантій, зокрема прожитковий мінімум для працездатної особи та мінімальна заробітна плата у розмірі 1218 грн, які застосовуються при обчисленні окремих видів виплат, пільг та ставок податків.

Подаємо для інформування інформацію про окремі аспекти оподаткування та податкову соціальну пільгу у 2014 році.

Завантажити документ
Останнє оновлення ( Вівторок, 11 березень 2014 10:24 )Компослуги сільським педагогам-пенсіонерам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 березень 2014 10:19
Чи забезпечується безоплатними комунальними послугами сільський педагог, якщо вже 3 роки перебуває на пенсії за вислугу років?

Частиною 4 статті 57 Закону України «Про освіту» в редакції від 23 березня 1996 року № 100/96-ВР з наступними змінами встановлено, що педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.
Останнє оновлення ( Вівторок, 11 березень 2014 10:24 )
Read More...П'ятниця 07 березень 2014

Дорогі жінки, шановні спілчанки! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 березень 2014 15:06
Прийміть найтепліші вітання зі святом весни – Міжнародним днем 8-го Березня!

Сердечно і щиро бажаю Вам, Берегині роду людського, радості й тепла, міцного здоров’я і щасливого довголіття, нев’янучої краси та здійснення всіх мрій і сподівань.

Хай у кожному Вашому колективі, сім’ї та родині  прибудуть злагода і достаток, хай повсюдно панують добро та любов!

Зичу сил, наснаги і терпіння, визнання Вашого таланту навчати та виховувати, розуміти й підтримувати, творити красу та дарувати віру.

Низько вклоняюся Вам, дорогі колеги-освітянки за щоденну працю і за найвищу у світі відповідальність, за громадську діяльність, за розуміння і душевну щедрість.
Зі святом!

Щиро з повагою
Голова Чернівецької обласної
організації профспілки
працівників освіти і науки

В.В.Дудчак
Останнє оновлення ( Субота, 08 березень 2014 21:40 )
Вівторок 04 березень 2014

Звернення Профспілки працівників освіти і науки України з приводу іноземної агресії PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 березень 2014 13:52
Профспілка працівників освіти і науки України категорично засуджує військову агресію з боку Російської Федерації в Автономній Республіці Крим.

Профспілка освітян підкреслює, що спроба відділення цієї частини суверенної території України – це не тільки порушення норм міжнародного права та гарантій безпеки нашої держави, це спроба знищення демократії та свободи, яку виборов український народ.

Профспілка наголошує, що освіта завжди була об’єднавчою силою усіх національностей. І саме знання та освіта мають стати тією потужною зброєю, яку можна сьогодні використати, щоби зберегти мир і спокій у нашій країні, – йдеться у зверненні.

Профспілка працівників освіти і науки України звертається до Інтернаціоналу Освіти, Європейського комітету профспілок освіти, зарубіжних профспілкових освітянських організацій із закликом підтримати прагнення народу України жити у демократичній та вільній країні.

Сьогодні як ніколи необхідне єднання освітян усіх країн задля допомоги українській нації пройти через цей неймовірно важкий період, коли країна опинилася на загрозливій межі між миром і братовбивчою війною.

Завантажити повний текст звернення
Останнє оновлення ( Вівторок, 11 березень 2014 10:24 )
П'ятниця 28 лютий 2014

Бюджетна політика профспілок на 2015 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 28 лютий 2014 14:18
Пропозиції ФПУ до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік, напрацьовані профспілковою робочою групою з питань бюджету спільно з всеукраїнськими профспілками, розглянуто та взято за основу Президією ФПУ, що відбулася 26 лютого 2014 року.

У першу чергу пропозиції направлені на забезпечення гідного рівня оплати праці та якісно нового рівня соціального захисту населення.

Позиція профспілок – прожитковий мінімум має розраховуватися на новій основі з урахуванням сучасних змін у потребах населення.

Мінімальна заробітна плата повинна бути не нижче фактичного прожиткового мінімуму, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб та сімейного навантаження.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 28 лютий 2014 14:20 )
Read More...


Позиція Профспілки щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2015 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 28 лютий 2014 11:15
Позиція Профспілки працівників освіти і науки України полягає в тому, що в Україні має встановлюватися реальний прожитковий мінімум.

На його основі має затверджуватися розмір мінімальної заробітної плати, а І тарифний розряд Єдиної тарифної сітки встановлюватися на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Питання розміру мінімальної заробітної плати неодноразово розглядалися на засіданнях пленумів та президії ЦК Профспілки. У рішеннях колегіальних органів Профспілки відзначалося, що розмір мінімальної заробітної плати є значно заниженим, оскільки в його величині не враховано витрат на утримання дітей, не включено розмір податку на доходи з фізичних осіб, не відображено його реальну інвестиційну складову, бо працюючи протягом усього життя придбати мінімальну житлову площу неможливо. На сам кінець, працівник з тридцятирічним стажем роботи, отримуючи заробіток нарівні мінімалки, не в змозі заробити собі навіть мінімальну пенсію.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 28 лютий 2014 14:18 )
Read More...Четвер 06 лютий 2014

Звернення ЦК Профспілки до Глави держави PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 лютий 2014 13:41
Подаємо для інформування звернення президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Президента України з приводу необхідності забезпечення з 1 січня 2014 року встановлення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки не нижче мінімальної заробітної плати, як це передбачено статтею 6 Закону України «Про оплату праці» та статтею 96 Кодексу законів про правцю України.

Завантажити звернення


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Четвер, 06 лютий 2014 13:43 )
Понеділок 03 лютий 2014

Питання оплати праці в бюджеті 2014 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 03 лютий 2014 12:44
До Міністерства фінансів згідно з дорученнями Кабінету Міністрів України надходять листи профспілкових організацій працівників освіти і науки, охорони здоров’я, культури щодо розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у 2014 році.

Міністерство фінансів надає відповідь щодо піднятих питань з оплати праці.

Так, у листі вказується, що встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, передбаченої в бюджеті 2014 року, потребуватиме додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери у сумі понад 51 млрд. гривень, порівняно з обсягами, передбаченими в бюджеті 2014 року.

Неінфляційні джерела покриття таких видатків відсутні.

Завантажити документ


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Понеділок, 03 лютий 2014 12:49 )Відповідь парламентського комітету на спільне звернення освітян і медиків PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 03 лютий 2014 12:13
У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянуто спільне звернення Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України та Профспілки працівників охорони здоров’я України щодо забезпечення трудових прав та гарантій працівників цих галузей при затвердженні Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», зокрема, необхідності підвищення з 1 січня 2014 року розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.
Останнє оновлення ( Понеділок, 03 лютий 2014 12:15 )
Read More...


Матеріальне забезпечення освітян у 2014 році та пов’язані з цим дії Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 03 лютий 2014 12:04
Подаємо для інформування та використання у роботі постанову президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України від 22 січня у 2014 році.

Документом визначено поточний стан у питанні соціально-економічного захисту спілчан, матеріальне забезпечення працівників галузі у 2014 році та пов’язані з цим дії Профспілки.

Завантажити документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Понеділок, 03 лютий 2014 12:13 )
Середа 22 січень 2014

Рік 2013: підсумки роботи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 січень 2014 12:41
Початок нового року – традиційний час для підбиття підсумків та аналізу подій року, що минув.

2013 рік був неоднозначним, досить суперечливим, багатим на різні заходи – суспільні, культурні, політичні, міжнародні. Проте, не зважаючи на фінансово-економічну нестабільність й політичні рухи в державі, Профспілка працівників освіти і науки України не відступила від основної мети своєї діяльності – захист соціально-економічних, трудових прав та духовних інтересів освітян.

За ці 12 місяців профспілка освітян збагатилася на позитивні зрушення, хоч може й не такі глобальні, як розраховували спілчани. Але, аналізуючи те, чого вдалося домогтися, стає зрозумілим, що Профспілка обрала правильний шлях – конструктивно й поступово вирішувати основні актуальні питання. І весь 2013 працювала у форматі відкритого спілкування зі спілчанами, широкого поінформування щодо спільних дій у питаннях створення необхідних умов роботи педагогів, гідної оплати праці й поліпшення якості освіти в цілому.
Останнє оновлення ( Понеділок, 03 лютий 2014 13:01 )
Read More...П'ятниця 10 січень 2014

Постатейні пропозиції до проекту Держбюджету-2014 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 10 січень 2014 00:00
Освітянська складова бюджету з повною аргументацією була вміщена до постатейних профспілкових пропозицій та зауважень Федерації профспілок України до проекту Державного бюджету України на 2014 рік.

Фахівці Федерації у результаті опрацювання вказаного проекту за розробкою та наполяганням ЦК Профспілки працівників освіти і науки України додали до документу питання посилення його соціальної складової, зокрема, й щодо розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

Розгляд проекту закону з пропозиціями Комітету з питань бюджету та прийняття його в цілому передбачається 16 січня 2014 року.

Завантажити пропозиції ФПУПрес-служба ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( П'ятниця, 10 січень 2014 10:45 )Профспілка наполягає на дотриманні трудових прав освітян у проекті бюджету на 2014 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 10 січень 2014 00:00
Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до народних депутатів України з приводу забезпечення трудових прав та гарантій працівникам галузі при затвердженні Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Так, у листі сказано, що проектом Держбюджету на 2014 рік, розробленим Кабінетом Міністрів України, не передбачається підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС з 1 січня 2014 року та пропонується його розмір на рівні 852 гривні. Підвищення базового посадового окладу ЄТС передбачається лише з 1 липня 2014 року до розміру 890 гривень, а з 1 жовтня 2014 року – 1 011 гривень.
Останнє оновлення ( Понеділок, 03 лютий 2014 12:12 )
Read More...Четвер 26 грудень 2013

Вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового 2014 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 26 грудень 2013 12:15
Останнє оновлення ( Четвер, 26 грудень 2013 12:43 )
П'ятниця 20 грудень 2013

Cемінар з актуальних питань оподаткування профспілкових виплат, змін у порядку звітності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 20 грудень 2013 09:58
17 грудня 2013 року з ініціативи Чернівецької обласної ради профспілок та Чернівецького обкому профспілки працівників освіти і науки відбувся семінар за участю представників Державної податкової інспекції в м. Чернівці та керівників і головних бухгалтерів усіх членських організацій, що входять до складу обласного профспілкового об’єднання з актуальних питань оподаткування профспілкових виплат, змін у порядку звітності.

В роботі семінару брали участь Дудчак В. В. – голова Чернівецького обкому профспілки працівників освіти і науки, Безручак В. В. – юрисконсульт обкому профспілки працівників освіти і науки.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 20 грудень 2013 10:01 )
Четвер 19 грудень 2013

Звернення ЦК Профспілки до Верховної Ради та Президента України щодо проекту Держбюджету на 2014 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 19 грудень 2013 16:04
ЦК Профспілки спрямовано звернення до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України та Президента України з вимогами не допустити при затвердженні закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік" встановлення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки нижче мінімальної заробітної плати.

Завантажити додатки
Останнє оновлення ( Четвер, 19 грудень 2013 16:08 )Запрошуємо освітян до громадського обговорення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 19 грудень 2013 15:58
До ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надійшли проекти наказів «Про затвердження Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів першого та другого рівня акредитації» та «Про затвердження Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації».

Свої пропозиції щодо проектів документів просимо надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Проявіть громадянську активність та долучіться до загальних процесів творення якісної освіти.

Завантажити документи
Останнє оновлення ( Четвер, 19 грудень 2013 16:03 )
Понеділок 16 грудень 2013

Рішення президії ЦК Профспілки про дії з відстоювання трудових прав спілчан PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 16 грудень 2013 11:17
На засіданні президії, що відбулася 27 листопада 2013 року, ухвалено постанову «Про дії Профспілки у зв’язку з неприйняттям рішення Кабінетом Міністрів України про підвищення з 1 грудня 2013 року посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС».

Завантажити документ


Управління соціально-економічного захисту ЦКОстаннє оновлення ( Понеділок, 16 грудень 2013 11:21 )Припинення трудового договору в порядку переведення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 16 грудень 2013 11:10
У листі Міністерства соціальної політики України від 25.09.2013 р. № 175/06/186-13 надано роз’яснення щодо припинення трудового договору в порядку переведення.

Зокрема, у листі наголошується, що однією з підстав припинення трудового договору є переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію.

Для припинення трудового договору в порядку переведення та захисту прав працівника власник або уповноважений ним орган підприємства, куди переводиться працівник, повинен подати відповідний лист-запит власнику або уповноваженому ним органу підприємства, на якому працює працівник, з проханням звільнити його з роботи на підставі переведення згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП.

Завантажити лист

Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК Профспілки працівників освіти і науки
Останнє оновлення ( Понеділок, 16 грудень 2013 11:16 )
Вівторок 10 грудень 2013

10 грудня – Міжнародний день прав людини PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 10 грудень 2013 11:23
10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла розроблену Комісією ООН з прав людини загальну декларацію прав людини. Саме цей день щорічно відзначається у всьому світі як Міжнародний день захисту прав людини.

Загальна декларація прав людини проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність усіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканість, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країни.
Останнє оновлення ( Вівторок, 10 грудень 2013 11:42 )
Read More...Вівторок 03 грудень 2013

Заява ФПУ: дотримуватися принципів європейської демократії та поваги до прав громадян PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 03 грудень 2013 11:54
Федерація профспілок України заявляє рішучий протест проти силового розгону мирного зібрання громадян України вночі 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності в місті Києві.

Право на мирні збори, мітинги, походи і демонстрації гарантується Основним Законом – Конституцією України – і повинно безумовно забезпечуватися всіма державними структурами.

На свободі об’єднання, на праві безперешкодних мирних зборів ґрунтується діяльність громадянського суспільства у кожній країні. У демократичному світі саме так захищаються трудові, соціальні, економічні права.

Ці фундаментальні права всебічно підтримуються Міжнародною конфедерацією профспілок, Всеєвропейською радою профспілок, членською організацією яких є Федерація профспілок України.
Останнє оновлення ( Вівторок, 03 грудень 2013 11:57 )
Read More...П'ятниця 29 листопад 2013

Засідання президії ЦК та VII пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України. PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 листопад 2013 13:50
27-28 листопада цього року голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак взяв участь в засіданні президії ЦК та VII пленуму Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Серед основних питань президія ЦК розглянула стан роботи Запоріжського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки та профкомів вищих навчальних закладів щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині соціально-економічних прав та інтересів осіб, які навчаються.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 листопад 2013 15:55 )
Read More...Вівторок 26 листопад 2013

Обласний семінар на Путильщині PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 26 листопад 2013 10:29
Наприкінці минулого тижня на теренах Путильського району відбувся обласний семінар начальників відділів та управлінь освіти, голів районних та міських комітетів профспілки, завідуючих райміськметодкабінетами «Етнодуховність, як осердя реалізації молодіжної освітньої політики краю». Основну доповідь перед учасниками зробив директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації М. Й. Бауер.

У роботі заходу також взяли участь голова Путильської райдержадміністрації В. Т. Софроняк та голова Путильської райради Д. М. Ославський.

«У злагоді і радощах шукати добрі справи» - під таким гаслом було презентовано роботу Усть-Путильського дошкільного навчального закладу та розкрито співпрацю адміністрації профспілкового комітету, сільської ради, громадськості щодо створення належних умов праці.
Останнє оновлення ( Вівторок, 03 грудень 2013 11:54 )
Read More...Понеділок 25 листопад 2013

Щодо поділу відпусток на частини PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 листопад 2013 11:23
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Лист
«Щодо поділу відпусток на частини»
від 05.07.2013 N 290/13/116-13

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково повинна бути першою її частиною.

Згідно зі ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці №  132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованої Україною Законом від 29.05.2001 р. №  2481-III, розбивка щорічної оплачуваної відпустки на частини може бути дозволена компетентним органом або іншим відповідним органом у кожній країні. Якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується роботодавця і зацікавленої особи, що працює за наймом, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на це, одна із таких частин відпустки складається принаймні з двох безперервних робочих тижнів.
Останнє оновлення ( Понеділок, 25 листопад 2013 11:30 )
Read More...


Компенсація за невикористану частину відпустки працюючому педагогу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 листопад 2013 11:21
Частиною шостою статті 6 Закону України «Про відпустки» визначено, що керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України.

Такий Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. № 346 (із змінами).
Останнє оновлення ( Понеділок, 25 листопад 2013 11:45 )
Read More...П'ятниця 22 листопад 2013

Про працю інвалідів. Лист Міністерства соціальної політики України № 376/13/133-11 від 28.12.2011 р. PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 22 листопад 2013 12:17
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.12.2011 р. N 376/13/133-11
Про працю інвалідів

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону праці" підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов'язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці (стаття 172 Кодексу законів про працю України).
Останнє оновлення ( П'ятниця, 22 листопад 2013 12:48 )
Read More...Середа 20 листопад 2013

До 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 20 листопад 2013 12:28
Президією обласного комітету профспілки працівників освіти і науки на черговому засіданні прийнято постанову та затверджено Положення про обласний конкурс серед працівників освіти краю до 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка «Ми чуємо тебе Кобзарю, крізь століття».

Метою конкурсу є концентрація творчого потенціалу працівників галузі на опанування духовної, культурної спадщини Кобзаря, її популяризація через аматорське мистецтво, зміцнення міжнаціональних зв’язків у сфері культурно-масової роботи, пропаганди талантів спілчан та формування у них гордості за Україну, любові до рідного краю.

Положенням передбачені наступні номінації: «Театральне мистецтво», «Література і творчість», «Образотворче та прикладне мистецтво».

Підсумки даного заходу планується підвести на обласному святі до 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка «Володар дум і сподівань народу».

Закликаємо спілчан прийняти активну участь в зазначених заходах.

Організація роботи на локальному рівні покладена на районні та міські комітети профспілки.

Останнє оновлення ( Середа, 20 листопад 2013 14:11 )
П'ятниця 15 листопад 2013

Інвентаризація матеріальних цінностей первинних профспілкових організацій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 15 листопад 2013 11:29
14 листопада 2013 року голова районної організації профспілки працівників освіти і науки -  Борсук Ярослав Семенович, казначей районного комітету профспілки – Семенюк Антоніна Дмитрівна,  спеціаліст інформаційно-комунікаційних технологій та з питань організаційно-масової роботи -  Борсук Олексій Ярославович  відвідали: Чорногузівський ДНЗ, Чорногузівську ЗОШ І-ІІІ ст., Іспаську ЗОШ І-ІІІ ст., Іспаський ДНЗ, Іспаську ЗОШ І-ІІ ст., Мілієвську ЗОШ І-ІІІ ст., Кибацьку ЗОШ І-ІІ ст., Бережницький НВК, Бережонський НВК, в яких провели інвентаризацію матеріальних цінностей первинних профспілкових організацій.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 15 листопад 2013 11:44 )
Read More...Четвер 14 листопад 2013

Проведення розширеної президії райкому профспілки працівників освіти в районі PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 14 листопад 2013 09:36
13 листопада 2023 року на базі Лашківського ЗНЗ І-ІІІ ст. відбулася розширена президія районної організації профспілки працівників освіти.

Голова Віра Вікторівна Гладчук наголосила всім присутнім, що в районі продовжується робота з питання: “Інформаційно-комунікаційні технології – на службі профспілок”.

В Лашківському ЗНЗ І-ІІІ ст. створена кімната голови профкому, тому за рішенням членів президії вони нагороджені ноутбуком.

Також Віра Гладчук ознайомила присутніх із положенням та умовами проведення обласного фестивалю “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття” і обрали організаційний комітет по підготовці до фестивалю.
Останнє оновлення ( Четвер, 14 листопад 2013 09:47 )
Read More...Середа 13 листопад 2013

Збільшення базового тарифного розряду ЄТС з грудня 2013 року – наполягання профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 13 листопад 2013 14:02
Голова ФПУ Ю.М. Кулик спільно з головами всеукраїнських профспілок працівників бюджетної сфери звернувся до Міністра соціальної політики України Н.Ю. Королевської та Міністра фінансів України Ю.В. Колобова з проханням провести зустріч за їх особистою участю, на якій обговорити питання підвищення оплати праці працівників галузей бюджетної сфери з 1 грудня 2013 року.

Як уже повідомлялося, на початку вересня цього року Спільний представницький орган об’єднань профспілок погодив проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», розроблений Міністерством соціальної політики України, згідно з яким з 1 грудня 2013 року передбачено встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 923 гривні. Проте цей проект на засіданні Уряду не розглядався.
Останнє оновлення ( Середа, 13 листопад 2013 14:13 )
Read More...Вівторок 12 листопад 2013

Наявні путівки на лікування PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 12 листопад 2013 11:29
Чернівецький обласний комітет профспілки працівників освіти і науки повідомляє, що в обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є в наявності путівки на лікування листопад-грудень місяць у санаторії Одеси, Трускавця, АР Крим та інші.

Просимо зацікавлених осіб звертатися за інформацією в обкому профспілки за телефонами: 55-04-88, 52-49-58
Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 11:33 )Мінфін: резерви на виплату заробітної плати варто шукати у додаткових надходженнях до місцевих бюджетів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 12 листопад 2013 11:01
9 листопада у Міністерстві фінансів України відбулася чергова селекторна нарада з в.о. Міністра фінансів АР Крим, директорами Департаментів фінансів місцевих державних адміністрацій під головуванням першого заступника Міністра фінансів Анатолія Мярковського за участю керівників та фахівців Департаменту місцевих бюджетів та взаємодії з ЦОВВ Міністерства фінансів.

Основним питанням, яке обговорювалося під час наради, стало збалансування видатків місцевих бюджетів для своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Під час вступного слова перший заступник Міністра фінансів Анатолій Мярковський зазначив, що Міністерство фінансів вивчило надані регіонами пропозиції щодо покриття дисбалансу місцевих видатків та озвучив деякі зауваження до них.
Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 11:02 )
Read More...


Страхові соціальні виплати – під увагою Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 12 листопад 2013 10:59
Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Кабінету Міністрів України з приводу затримок у наданні працівникам освіти страхових соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з проханням врегулювати питання.

Відповідні листи були також надіслані Міністерству соціальної політики України, Міністерству освіти і науки України, Федерації профспілок України, Виконавчій дирекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Завантажити звернення

Прес-служба ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 11:01 )
П'ятниця 08 листопад 2013

Затверджено новий порядок перерахунку пенсій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 листопад 2013 13:49
Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 30 жовтня 2013 р. № 795 «Деякі питання реалізації частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Документ прийнято відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Постановою затверджено новий порядок перерахунку пенсій, за яким при щорічному березневому перерахунку не буде враховуватися підвищення пенсій у попередньому році, як це було раніше.

Завантажити документ


Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК

Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 10:59 )
Четвер 07 листопад 2013

Моніторинг якості середньої освіти – 2013 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 07 листопад 2013 13:51
Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України з 12 листопада до 12 грудня 2013 року проводять моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі серед усіх учнів 5-х та 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності.

Основою моніторингового дослідження є точні масові педагогічні вимірювання, що повинні забезпечити об’єктивне оцінювання досягнутого учнями рівня навченості та встановлення його відповідності запланованим результатам і нормам навчання, визначення рівня викладання, якості, актуальності та повноти змістового наповнення навчальних предметів тощо.
Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 11:27 )
Read More...


Підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 07 листопад 2013 10:20
Підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у нійПісля набрання чинності Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (з 1 січня 2004 року) наявність стажу пов’язана зі сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, тобто до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, протягом яких сплачувалися страхові внески.

Це є принциповою відмінністю між поняттями «трудовий стаж» та «страховий стаж».
Останнє оновлення ( Четвер, 07 листопад 2013 14:21 )
Read More...Середа 06 листопад 2013

Засідання президії обкому Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 листопад 2013 15:54
6 листопада 2013 року відбулося чергове засідання президії Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки. На розгляд внесено ряд важливих питань, зокрема: «Про спільну роботу профкому та адміністрації державного вищого закладу «Чернівецький політехнічний коледж» по створенню належних умов праці, навчання, забезпеченню соціально-економічного захисту, здійсненню внутріспілкової та виробничої дисципліни».
У виступах голови первинної профспілкової організації Доцюк А. В., голови обкому профспілки Дудчака В. В., заступника голови обкому профспілки Чортика Б. Р., членів президії відмічалось, що профспілковим комітетом спільно з адміністрацією навчального закладу проводиться відповідна робота по створенню належних умов праці, навчання, зміцненню внутріспілкової та виробничої дисципліни, забезпеченню соціально-економічного захисту.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 08 листопад 2013 13:49 )
Read More...


Відкриття додаткової групи у Недобоївському НВК PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 листопад 2013 11:06
05 листопада 2013 року у Недобоївському НВК відбулося урочисте відкриття додаткової групи для дітей раннього віку, якою охоплено двохрічних малят села Недобоївці Хотинського району.

У цьому заході взяли участь почесні гості: голова Хотинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Василенко, сільський голова Анатолій Мігалатюк, депутат Хотинської районної ради В’ячеслав Тодосійчук, методист з дошкільної освіти Оксана Гріщенко, головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Мирослав Микитюк.Присутніх першою привітала голова Хотинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Василенко, яка наголосила: «Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується сьогодні !». Вона закликала діток наполегливо оволодівати знаннями, творчо мислити, розвивати свої здібності, щоб стати гідними громадянами України. – А, ми дорослі віримо, що ви знайдете своє покликання у житті, той єдиний вірний шлях, і Батьківщина, батьки, які дали вам життя, будуть пишатися вами. – сказала Галина Макарівна.
Останнє оновлення ( Вівторок, 12 листопад 2013 11:18 )
Read More...Понеділок 04 листопад 2013

Щодо фінансового забезпечення галузі освіти в 2013 році: дії Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 04 листопад 2013 13:53
Президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на засіданні, що відбулося 30 жовтня, наголосила на недопущенні збільшення розриву між мінімальною заробітною платою та розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС з 295 гривень до 366 гривень у зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2013 року розміру мінімальної заробітної плати до 1218 гривень, що у свою чергу призведе до порушення домовленостей сторін за пунктами 2.22 та 2.23 Генеральної угоди щодо поступового наближення розмірів посадових окладів до законодавчо гарантованого рівня та системного підвищення середньої заробітної плати в бюджетній сфері. У зв'язку з цим прийнято відповідну постанову.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 08 листопад 2013 14:09 )
Read More...П'ятниця 01 листопад 2013

Школа кадрового резерву PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 01 листопад 2013 16:13

29 жовтня на базі навчально-виховного комплексу «Берегометська гімназія» було проведено  засідання Школи кадрового резерву керівників навчальних закладів Вижницького району.

Засідання відкрила Тирон Т.І., заступник голови-начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, звернула увагу на якісне формування кадрового резерву, основні вимоги до сучасного керівника та розкрила пріоритетні напрямки  розвитку освіти району.

Борсук Я.С., голова райкому профспілки працівників освіти і науки - зауважив, що якісно підготовлений кадровий резерв надає впевненість в тому, що в майбутньому в районі не буде дефіциту в професійно підготовлених керівних кадрах галузі освіти.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 16:16 )
Read More...Четвер 31 жовтень 2013

Поїздка до міста Лева PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 жовтень 2013 10:09
29 жовтня делегація освітян Новоселиччини, на чолі із заступником начальника управління освіти, молоді та спорту О.Обершт, головою райкому профспілки працівників освіти і науки Л.Єремейко, головним спеціалістом управління В.Єфтемій гостювала у Львівській українській гуманітарній гімназії ім. О.Степанів.

Львівська українська гуманітарна гімназія – середній загальноосвітній заклад для обдарованих та здібних дітей, метою діяльності якого є становлення і розвиток соціально активної, національно свідомої, всебічно розвинутої, глибоко моральної особистості з творчим мисленням, вихованої на християнських цінностях.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 10:48 )
Read More...


На засіданні президії ЦК Профспілки – спектр актуальних питань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 жовтень 2013 10:02
30 жовтня 2013 року відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки. На початку роботи Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що до розгляду винесено ряд важливих питань діяльності обласних організацій Профспілки у сфері захисту соціально-економічних прав освітян, оздоровлення дітей спілчан та задоволення духовних потреб працівників галузі.

Так, було розглянуто досвід роботи Рівненської обласної організації Профспілки щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів. Співдоповідачі – голова обкому Юрій Кравець і заступник голови Профспілки Сергій Романюк.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 10:09 )
Read More...Понеділок 28 жовтень 2013

Своєчасність оплати праці – під пильною увагою профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 жовтень 2013 16:15
Враховуючи минулорічний досвід заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та передумови повторення цієї ситуації в ІV кварталі поточного року, профспілки бюджетної сфери тримають на постійному контролі проблемні питання невиплати заробітної плати працівникам.

Федерація профспілок України разом із профспілками бюджетної сфери – працівників освіти, культури, медицини, соціальної сфери та держслужбовців – надіслала спільний лист до Кабінету Міністрів України щодо недофінансування та додаткової потреби у коштах для виплати заробітних плат.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 10:55 )
Read More...Четвер 24 жовтень 2013

Доступність та якість освіти у школі: консолідована думка Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 24 жовтень 2013 19:57
Подаємо повний виступ заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка у сесійній залі Верховної Ради України на парламентських слуханнях «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення», що відбулися 23 жовтня 2013 року.

Завантажити виступ: vistup-na-sluxannyax_23_10_13.doc

Прес-служба ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 10:52 )
Середа 23 жовтень 2013

Українська середня школа – питання обговорення парламентських слухань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 23 жовтень 2013 16:52
«Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення» – за такою темою 23 жовтня 2013 року у сесійній залі Верховної Ради України відбулися парламентські слухання.

Учасники засідання – представники міністерств та відомств, директори шкіл, ректори педагогічних вишів, працівники загальноосвітніх навчальних закладів, профільних наукових установ, громадських організацій, науковці, експерти – розглянули питання сучасного стану та перспектив розвитку середньої освіти України, подальшого поліпшення її доступності та якості.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 09:54 )
Read More...Вівторок 15 жовтень 2013

Затверджено план заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 15 жовтень 2013 18:49
Уряд затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, схвалену Указом Президента України № 344/2013 від 25 червня 2013 року.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручено забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням.

Завантажити документ zaxodi-relizaciyi-strategiyi.doc

Прес-служба Профспілки ЦК працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 листопад 2013 10:50 )
Понеділок 14 жовтень 2013

Призначення дострокової пенсії за віком PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 14 жовтень 2013 10:19
Згідно із статтею 49 Закону України «Про зайнятість населення» працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи роботодавця у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням закладів, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день вивільнення залишилося не більше 1,5 року до пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (за умови реєстрації в службі зайнятості, та відсутності підходящої роботи) гарантується право на достроковий вихід на пенсію.
Останнє оновлення ( Понеділок, 14 жовтень 2013 10:29 )
Read More...Четвер 03 жовтень 2013

З Днем працівників освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 03 жовтень 2013 09:49
ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ, ДОРОГІ СПІЛЧАНИ!

Разом із золотом осені на Буковину приходить професійне свято – День працівників освіти.

У цей день, кожен із нас по особливому оцінює свій життєвий вибір, звіряє його з щоденною працею, адже Учитель є і залишиться основною фігурою формування громадянського суспільства, виховання справжнього патріота. Мабуть природно і те, що загальносуспільні виклики та проблеми, перемоги і сподівання ми поділяємо з усіма.
Праця педагога – це вічний неспокій та пошук істини, муки творчості і радість перемог, емоційні підйоми та гіркі розчарування.

Та попри все, Вчитель – це не просто професія, це покликання душі, це спосіб життя, адже він працює не тільки для себе і своїх вихованців, а і для майбутнього країни.
Від кожного з вас залежить яким буде наш світ завтра.

Бажаю, щоби ваші студенти, учні чи дошкільнята ніколи не розчаровували вас, а головне, щоб держава гідно цінувала вашу звитяжну працю, щоби посіяні вами зерна знань, умінь, непідкупної мудрості проростали дружніми сходами і давали багаті плоди.
Нехай щирі слова подяки звучать для вас не тільки в свята, а й щоденно. Нехай ніколи не згасне світло вашої душі, тепло вашого серця, а Всевишній рясно благословляє кожен день вашого життя.

Зі святом вас!

З повагою,
Голова Чернівецької обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки                        В. В. Дудчак

Останнє оновлення ( Четвер, 03 жовтень 2013 09:56 )
П'ятниця 27 вересень 2013

Всеукраїнський День дошкілля - 2013 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 вересень 2013 10:30
26 вересня відбулися урочистості до Всеукраїнського Дня дошкілля.

Теплими і щирими словами вдячності привітали учасників зустрічі перший заступник голови обласної держаної адміністрації Георгій Костянтинович Галич, який у своєму виступі розкрив увесь спектр діяльності виконавчої влади краю по розвитку дошкілля та освіти в цілому, будівництво нових закладів, зміцнення матеріально-технічної бази, голова обласної ради Гайничеру Михайло Іванович, Тарангул Любов Миколаївна – заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації та голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 27 вересень 2013 10:38 )
Read More...Понеділок 23 вересень 2013

IХ обласна спартакіада працівників освіти Буковини PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 23 вересень 2013 11:10
«У дружбі з працею та спортом». За таким гаслом під орудою Чернівецького обласного комітету працівників освіти і науки та обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України 21 вересня 2013 року відбулася традиційна ІХ обласна спартакіада працівників освіти Буковини, якій передували зональні та районні спортивні змагання.
Привітно, з осіннім багрянцем осені, зустріли учасників спартакіади, голів районних та міської організацій Профспілки сучасний фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія» та загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 Чернівецької міської ради.
Останнє оновлення ( Вівторок, 24 вересень 2013 13:44 )
Read More...


Вітання до Дня дошкілля PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 23 вересень 2013 10:42
Шановні спілчани - працівники дошкілля!

Президія Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки щиро вітає працівників дошкільних навчальних закладів краю з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля!

Бажаємо кожному з вас міцного здоров’я, натхнення та успіхів у найпочеснішій  місії – виховувати і навчати, формувати з найменших громадян справжніх патріотів, майбутнє нашої України.

Щоденною працею, любов’ю та материнським теплом, мудрістю і терпінням, глибоким усвідомленням високої відповідальності ви оберігаєте і всебічно зміцнюєте найцінніший скарб людства – Дитину.

За все це найвища вам вдячність, побажання злагоди і достатку, радості та непідкупної любові вихованців, прихильності батьків, поцінування суспільства і світлої долі.


Втіхи вам від кожного дня! Зі святом!


З повагою -
Голова Чернівецької обласної
організації Профспілки працівників
освіти і науки                                                 В.В.Дудчак


Останнє оновлення ( Понеділок, 23 вересень 2013 14:36 )
Четвер 05 вересень 2013

Діловодство у школах: затверджено нову інструкцію PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 05 вересень 2013 12:41
Міністерством освіти і науки України затверджено нову типову інструкцію з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності. Про це йдеться у відповідному наказі профільного відомства № 1239 від 28 серпня 2013 року.

Інструкція встановлює загальні вимоги щодо документування управлінської інформації, організації роботи з документами та перелік типових документів, що обов’язково створюються під час діяльності загальноосвітніх навчальних закладів із зазначенням строків зберігання.
Останнє оновлення ( Четвер, 05 вересень 2013 12:44 )
Read More...


Відповідальність роботодавців за ухилення від колективних переговорів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 05 вересень 2013 12:38
Статтею 17 Закону України «Про колективні договори і угоди» та статтею 41-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи, за ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору, угоди, умисне порушення встановленого законодавством строку початку таких переговорів або незабезпечення роботи комісій з представників сторін чи примирних комісій у визначений сторонами переговорів строк у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Останнє оновлення ( Четвер, 05 вересень 2013 12:41 )
Read More...Середа 28 серпень 2013

Вітання до Дня Знань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 28 серпень 2013 13:37
Із безлічі професій на Землі,
Які вже є, яких ще будуть вчити, -
Є головна, як віщий, сущий хліб,
І назва тій професії – Учитель!


Дорогі спілчани, шановні колеги!

Президія обласного комітету профспілки щиросердно вітає  усіх учителів і вихователів, викладачів та науковців, студентів і учнів, чиє життя та доля нерозривно пов’язана з освітою зі світлим святом Першого вересня, з Днем знань!

Зичимо міцного здоров’я, здійснення заповітних мрій і сподівань, довголіття, радості та достатку.

Нехай кожен наступний день дарує Вам вдячність учнів та студентів, прихильність друзів та колег, високу духовність і незаперечний авторитет, життєдайні сили і любов, турботу держави та захист Всевишнього!

Зі святом!

З повагою
Голова Чернівецького обласної
організації Профспілки
працівників освіти і науки                            Володимир Дудчак


Останнє оновлення ( Середа, 28 серпень 2013 13:58 )Виступ Голови Профспілки на підсумковій колегії МОН PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 28 серпень 2013 09:09
Подаємо повний виступ Голови Профспілки працівників освіти і науки України Георгія Труханова на засіданні підсумкової Колегії Міністерства освіти і науки України, що відбувся 27 серпня 2013 року у залі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити виступ (49 Кб)

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Середа, 28 серпень 2013 09:12 )Звільнення за власним бажанням у період хвороби PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 28 серпень 2013 09:08
Право працівника за власним бажанням розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні, передбачено статтею 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП України).

Обмеження щодо звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності, передбачене статтею 40 КЗпП, стосується тільки випадків звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті).

Тобто чинним законодавством не передбачено заборони на звільнення працівника за власним бажанням в період його тимчасової непрацездатності.
Останнє оновлення ( Середа, 28 серпень 2013 09:09 )
Read More...Четвер 22 серпень 2013

Вітання до Дня Незалежності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 серпень 2013 13:52
Дорогі спілчани! Шановні колеги!

Прийміть найтепліші вітання з нагоди знаменного державного свята – Дня Незалежності України!

Нехай цей День, який виборювався віками, принесе у кожну освітянську родину мир та злагоду, щастя і радість, а разом з серпневим духмяним запахом хліба – достаток, надію та віру!

Щиро бажаю, щоб кожен наступний день вінчався успіхами й новими досягненнями, творчими здобутками та всенародним визнанням Вашої нелегкої і сумлінної праці. Нехай завжди Вас супроводжує прагнення удосконалювати освіту, навчати і виховувати, готувати нове покоління для зміцнення України, її незалежності, авторитету та процвітання.

Добра вам, здоров’я, благодаті та достатку, успіхів і терпіння!
Зі святом!

За дорученням президії –
З повагою
Голова Чернівецької обласної
організації профспілки
працівників освіти і науки    В.В.Дудчак


Останнє оновлення ( Четвер, 22 серпень 2013 13:59 )Перенесення щорічної відпустки у разі непрацездатності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 серпень 2013 09:38
Законом України «Про відпустки» (п. 1 ч. 2 ст. 11) та Кодексом законів про працю України (п. 1 ч. 2 ст. 80) передбачено, що щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я від 13.11.2001р. № 455.

Інструкція визначає порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Інструкція погоджена з Федерацією професійних спілок України, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством фінансів України.
Останнє оновлення ( Четвер, 22 серпень 2013 09:41 )
Read More...Вівторок 20 серпень 2013

Порядок надання профспілкою згоди на розірвання трудового договору з працівником за ініціативи роботодавця PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 серпень 2013 10:35
Статтею 2 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі – Закон) визначено, що професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Таким проявом захисної функції профспілок у випадку припинення трудових відносин є надання згоди виборним органом первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.
Останнє оновлення ( Вівторок, 20 серпень 2013 10:37 )
Read More...П'ятниця 16 серпень 2013

Уряд підтримав включення до страхового стажу відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 16 серпень 2013 14:40
Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Мінсоцполітики та профспілок щодо включення до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Уряд враховував численні звернення з цього питання застрахованих осіб та профспілкових організацій і схвалив законопроект, яким передбачено внести зміни до чинного законодавства.

Прийняття законопроекту дозволяє зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, який на сьогодні до стажу не зараховується. Це дасть можливість збільшити для молодих матерів розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Read More...Вівторок 13 серпень 2013

Обов’язкові медичні огляди: основні аспекти їх проходження працівниками навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 13 серпень 2013 14:05
Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб», зокрема, встановлено, що з метою охорони здоров’я населення організуються профілактичні медичні огляди ряду категорій громадян, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, а також працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, військовослужбовців. Серед них – працівники дошкільних і навчально-виховних закладів.
Read More...П'ятниця 09 серпень 2013

Громадський контроль профспілок за додержанням законодавства про працю в установах освіти: результати І півріччя 2013 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 09 серпень 2013 09:06
Правові підстави здійснення профспілками громадського контролю за додержанням законодавства про працю визначені статтями 247, 248, 259 Кодексу законів про працю України, статтями 21, 30, 38, 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Громадський контроль в територіальних організаціях Профспілки працівників освіти і науки України здійснювався штатними фахівцями Правової служби Профспілки (правовими інспекторами праці, юрисконсультами), членами виборних органів профспілкових організацій та їх уповноваженими представниками.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 09 серпень 2013 09:17 )
Read More...Середа 07 серпень 2013

Структура нового 2013-2014 навчального року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 07 серпень 2013 00:00
Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2013/2014 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр – з 2 вересня до 27 (28 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр – з 13 січня до 30 (31) травня.

Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах (2-5 червня), навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах (2 червня – 13 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової (13-22 травня), основної (2-16 червня) і старшої (23-29 травня) школи.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 09 серпень 2013 09:28 )
Read More...П'ятниця 02 серпень 2013

Відкликання заяви про звільнення: право працівника PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 02 серпень 2013 00:00
Працівник має право відкликати раніше подану заяву про звільнення, але за умови, якщо причина звільнення – за власним бажанням.

Право працівника за своєю ініціативою розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні, передбачено статтею 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП України).

Зазначений двотижневий термін може бути скорочено, якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема у випадку:
Останнє оновлення ( П'ятниця, 09 серпень 2013 09:27 )
Read More...П'ятниця 26 липень 2013

Затверджено порядок надання одноразової адресної допомоги молодим фахівцям в селах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 липень 2013 12:03
Урядом затверджено Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та перелік професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими буде надаватися така допомога. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 липня 2013 року (інформація розміщена на урядовому порталі - http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246520488 ).
Останнє оновлення ( Субота, 27 липень 2013 12:05 )
Read More...Вівторок 23 липень 2013

Гарантії для голови профспілки при звільненні за скороченням штату PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 липень 2013 10:35
Відповідно до пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Скорочення полягає у зменшенні чисельності (штату) працівників і є різновидом змін в організації виробництва і праці. Такі зміни відповідно до статті 40 КЗпП України є підставою для розірвання трудового договору, яке відбувається з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.
Read More...П'ятниця 19 липень 2013

Надання відпусток бібліотекарям навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 19 липень 2013 10:03
Відповідно до пункту 5.2.6. Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 14.05.99р. № 139 ( в редакції наказу Міносвіти України від 04.08.99р. № 277) бібліотечні працівники цих навчальних закладів мають право на щорічну відпустку тривалістю 24 календарних дні за відпрацьований рік та додаткову відпустку до 7 календарних днів за колективним договором.

Деякі особливості надання відпусток передбачені для бібліотечних працівників загальноосвітніх шкіл-інтернатів та дитячих будинків для дітей, хворих на туберкульоз. Їм додатково може надаватися відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів.
Останнє оновлення ( П'ятниця, 19 липень 2013 10:05 )
Read More...Четвер 18 липень 2013

Оформлення трудових відносин та оплати праці сумісників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 18 липень 2013 13:44
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

При оформленні трудових відносин з працівником, який працює за сумісництвом, слід керуватися Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93р. № 43 (пункт 9) та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93р. № 58 (пункт 2.14). Зазначені нормативні документи передбачають, що запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника за місцем основної роботи окремим рядком.
Останнє оновлення ( Четвер, 18 липень 2013 13:47 )
Read More...Середа 17 липень 2013

Хто контролює використання профспілкових коштів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 17 липень 2013 13:45
Чи має право ад­міністрація під­приємства переві­ряти фінансову ді­яльність первинної профспілкової органі­зації?

Первинна профспілкова організація, профспілко­вий комітет самостійно організовують роботу щодо представництва й захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан, визначаючи напрями сво­єї діяльності відповідно до повноважень, передба­чених законодавством України, статутних за­вдань профспілки, рішень вищих профспілкових органів.

Профспілка має повну фі­нансову самостійність, є власником коштів і май­на, необхідних для здій­снення статутної діяль­ності.
Основним джерелом фор­мування профспілкового бюджету (кошторису) первинної профспілкової організації є профвнески, які утримуються із заро­бітної плати за письмо­вою заявою члена проф­спілки та відповідно до колективного договору або укладеною з робото­давцем угодою і перера­ховуються профкому. Розмір щомісячних член­ських внесків встанов­лює статут профспілки. Зазвичай це 1% розміру щомісячної заробітної плати.
Коштами та майном роз­поряджаються від імені спілчан профспілкові ор­гани – профспілкові збо­ри (конференція), профком, профорганізатор, профспілковий представник.
Останнє оновлення ( Середа, 17 липень 2013 13:48 )
Read More...Вівторок 07 травень 2013

Зі святом Перемоги! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 07 травень 2013 15:05
«Ніхто не забутий, ніщо не забуте!»

Дорогі ветерани!
Шановні освітяни, студенти, учні!


Сердечно вітаємо вас з всенародним святом – Днем Перемоги!

Доземний уклін вам, дорогі сивочолі ветерани! Ви мужньо і чесно у важких боях захистили рідну землю, а у післявоєнні роки, не шкодуючи ні сил, ні здоров’я, піднімали з руїн міста і села заради світлого майбутнього.

Усі покоління освітянських родин, студентів та учнів, складають вам шану та у вічній скорботі і боргу перед тими, хто не повернувся з вогненних доріг Великої Вітчизняної війни.

Ваш приклад справжнього патріотизму, самовідданості, незламності духу і великої любові до Батьківщини завжди був та буде взірцем для всіх поколінь. Міцного здоров’я Вам і довголіття!

Шановні спілчани! Будьмо гідні тих, хто здобув для нас спокій та мир, радість буття та можливість творити, виховувати і навчати. Нехай процвітають ваші таланти, не в’яне натхнення для плідної праці в ім’я освіти і науки, в ім’я рідної України. Хай здоров’я та спокій, радість й достаток супроводжується гарним та бадьорим настроєм.

Хай велична хода перемог нашого українського народу на шляху до побудови демократичного суспільства буде осяяна мирним небом, світлими ранками, щасливими посмішками дітей, друзів та колег!

Зі святом Великої Перемоги!

З повагою

Голова Чернівецької обласної
організації профспілки
працівників освіти і науки
В. В. Дудчак


Останнє оновлення ( Четвер, 09 травень 2013 09:36 )
Вівторок 30 квітень 2013

З Великоднем!