Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:


All articles

Субота 13 травень 2017

З Днем матері! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 13 травень 2017 14:36
Дорогі освітянки! Шановні спілчанки-матері!

Прийміть найщиріші і теплі вітання з нагоди Дня матері.

Бажаємо Вам любові, миру і радості, Господнього захисту та родинного затишку.
Із мамою ми пізнаємо світ, і він постає у сяйві її душі, любові до усього сущого. Від мами – й наша мова, на її колискових піснях ми отримуємо духовні та моральні орієнтири.

Материнська любов, ніби буденне почуття, над яким ми не замислюємося, а воно, як святиня, олтар, сяйво.

Так склалося, що освітянська нива всіяна різнобарвними квітами суспільства, уособлена представницями найкращої частини суспільства – жінками.

Кожен день Ви віддаєте свої сили і знання, талант і глибоку материнську любов власним дітям, своїм вихованцям, учням та студентам, наповнюючи їх душі і серця вірою у правду, добром і мріями, вчите мудрості і усім чеснотам бути Людиною.

З Днем матері Вас!

З повагою і любов’ю,
Голова обласної організації Профспілки
працівників освіти і науки                        
Володимир Дудчак

14 травня 2017 року

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 14:39 )Затверджено порядки здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 13 травень 2017 09:31
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок нагляду).

Відповідно до затвердженого Порядку контролю право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів і виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

У пункті 5 Порядку контролю визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 09:33 )
Read More...Четвер 11 травень 2017

Відбувся черговий пленум PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 11 травень 2017 14:42
Сьогодні, 11 травня,  відбувся черговий пленум Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, на якому було проаналізовано та визначено завдання організаційних ланок обласної організації Профспілки з подальшого покращення фінансового забезпечення трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

З доповіддю на пленумі виступив голова організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак. У роботі конференції взяли участь та виступили директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук та голова обласної ради Профспілок Володимир Шкварковський.

Пленум прийняв постанову спрямовану на покращення соціально-економічного захисту спілчан, підвищення ролі первинних профспілкових організацій, районних, міських комітетів в реалізації статутних завдань, активізації процесів соціально-економічного захисту та визначив орієнтири співпраці з органами управління освітою всіх рівнів по реалізації Концепції «Нової української школи».

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 14:45 )
Середа 10 травень 2017

Роль профспілки в забезпеченні соціально-економічного захисту в сучасних умовах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 травень 2017 14:52
05 травня на базі закладів освіти Кіцманського району за спільними планами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та обласної організації Профспілки працівників освіти і науки відбувся семінар-практикум за участю керівників районних, міських, об’єднаних територіальних громад управлінь освітою та голів організаційних ланок обласної організації Профспілки:  «Організація виховного простору, системи освіти регіону в умовах Концепції нової української школи» та «Роль профспілки в забезпеченні соціально-економічного захисту в сучасних умовах».
Останнє оновлення ( Середа, 10 травень 2017 14:56 )
Read More...


Підвищення пенсій у травні 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 травень 2017 08:59
З 1 травня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 підвищено прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 гривень.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму здійснено перерахунок пенсій.

Так, збільшено наступні види виплат:

– мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж;

– мінімальні пенсійні виплати;

– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

– підвищення ветеранам війни та членам їх сімей;

– підвищення жертвам нацистських переслідувань;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною;

– надбавка донорам.

Read More...Вівторок 09 травень 2017

Пам'ятаємо. Перемагаємо PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 травень 2017 08:30
Останнє оновлення ( Середа, 10 травень 2017 08:45 )
П'ятниця 05 травень 2017

Основні напрями бюджетної політики на 2018-2020 роки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 травень 2017 10:27
У Міністерстві фінансів України в рамках підготовки проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки відбулися узгоджувальні наради з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України за участі представників профспілок.

Зазначені наради проходять на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана від 10.04.2017 № 14121/1-17 з кожним міністерством та Асоціацією міст України.

Так, на останньому засіданні було обговорено планові бюджетні видатки по програмах міністерств та фінансування пріоритетних напрямів реформ медицини та освіти на наступні три роки.

Узгоджувальні наради з міністерствами наразі тривають, а після їх завершення планується проведення консультацій з представниками профспілок з обговорення профспілкових пропозицій до проекту.

Переглянути документ

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( П'ятниця, 05 травень 2017 10:30 )
П'ятниця 28 квітень 2017

Вітання голови ЦК Профспілки Г. Ф. Труханова PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 28 квітень 2017 11:05
Останнє оновлення ( П'ятниця, 28 квітень 2017 11:06 )
Четвер 27 квітень 2017

Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням? PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:37
Роз’яснює Держпраці України

Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відмова роботодавця звільнити працівника з роботи за власним бажанням суперечить законодавству. З метою притягнення керівника підприємства, установи, організації до відповідальності працівник має право звернутися до Головного управління (Управління) Держпраці за місцем знаходження роботодавця або до Держпраці із зверненням, оформленим відповідно до Закону України „Про звернення громадян“.
Про обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:32
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на звернення спілчан щодо обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору за наявності профспілкової організації роз’яснює наступне.

Як вбачається з наданої спілчанами інформації, зборами трудового колективу загальноосвітнього навчального закладу обрано представника трудового колективу для підписання колективного договору, який його і підписав. При цьому, в закладі створено та діють дві первинні профспілкові організації.

Звертаємо увагу, що згідно з вимогами чинного законодавства обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору можливе лише у разі відсутності на підприємстві (установі, організації, закладі) профспілкової організації.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу законів про працю України колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з однієї сторони, і первинними профспілковими організаціями, які діють відповідно до своїх статутів, а у разі їх відсутності – представниками, вільно обраними на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів, з другої сторони.

Останнє оновлення ( Четвер, 27 квітень 2017 09:34 )
Read More...


Засідання Центральної оглядової комісії огляду-конкурсу стану умов і охорони праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:13
26 квітня 2017 року відбулося засідання Центральної оглядової комісії Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за результатами 2016 року.

Комісія розглянула та проаналізувала матеріали, які спільно подавалися управліннями (департаментами) обласних державних адміністрацій та обласними організаціями Профспілки працівників освіти і науки України.

Усього на фінальний етап Конкурсу було надіслано матеріали 32 навчальних закладів різного типу із 21 регіону України.

Комісія запропонувала поширити кращий досвід роботи навчальних закладів, які досягли значних успіхів у створенні безпечних умов навчання та праці за напрямами роботи. Зокрема, представляти матеріали на власних сайтах, подавати інформацію у тематичні видання.

Після обговорення члени комісії визначили заклади освіти, які домоглися кращих показників відповідно до Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс, і рекомендували Колегії галузевого міністерства та президії ЦК Профспілки нагородити їх дипломами, грамотами та грошовими преміями.

 

Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Четвер, 27 квітень 2017 09:36 )
Середа 26 квітень 2017

Прожитковий мінімум у цінах березня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 14:01
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:
  • 2825 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3237 грн);
  • 2723 гривень для дітей віком до 6 років;
  • 2621 гривень для дітей віком від 6 до 18 років; 
  • 2915 грн для працездатних осіб (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2621 грн);
  • 2398 гривень для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на березень 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1281 грн або на 82,97 %, а для працездатної особи на 2021 грн або 126,31 %.

Переглянути документ


Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 14:03 )Мінсоцполітики про строки виплати зарплати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 11:08
Чи можна нараховувати зарплату за першу половину мiсяця (до 15 числа включно) за фактично вiдпрацьований працiвником час у першiй половинi мiсяця та виплатити нараховану таким чином частину зарплати в строк не пiзнiше нiж 22 числа поточного мiсяця?

Економiчнi, правовi та органiзацiйнi засади оплати працi працiвникiв, якi перебувають у трудових вiдносинах на пiдставi трудового договору з пiдприємствами, установами, органiзацiями усiх форм власностi та господарювання, а також з окремими громадянами, регулює Закон України «Про оплату працi».

Вiдповiдно до цього Закону термiни виплати заробiтної плати встановлюються пiдприємствами самостiйно в колективному договорi або нормативному актi роботодавця.
При цьому заробiтна плата має виплачуватися не рiдше нiж два рази на мiсяць через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв, та не пiзнiше вiд семи днiв пiсля закiнчення перiоду, за який проведено виплату.
Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 11:12 )
Read More...


Всесвітній день охорони праці – 2017 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 09:03
Міжнародною організацією праці 28 квітня оголошено Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми та з метою зменшення травматизму на виробництві.

У 2017 році День  проводиться під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Організаційний комітет з підготовки та проведення прийняв звернення та розробив план заходів щодо проведення Дня і запрошує долучитися до проведення заходів на місцевому рівні.


Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 11:15 )
П'ятниця 21 квітень 2017

Компенсація за затримку виплати зарплати нараховується понад мінімальну зарплату PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 21 квітень 2017 10:47
Компенсація за затримку виплати зарплати не враховується до розмірів оплати праці на рівні не нижче мінімальної зарплати.
Відповідний висновок робить Мінсоцполітики України в листі від 17.02.2017 р. № 394-0-101-17-282.

 Пояснюється це тим, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати, у т.ч. зарплати, провадиться в разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у т.ч. зарплати).
Виплата громадянам суми компенсації провадиться в тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Тобто, наприклад, 1 лютого 2017 року працівнику мають виплатити зарплату за січень 2017 року в розмірі не менше мінімальної зарплати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану зарплату, скажімо, за червень 2016 року й компенсацію за затримку її виплати.

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності, яка передбачена ст. 265 КЗпП України, за не проведення розрахунку при звільненні працівника з дотриманням ст.116 КЗпП України?
Останнє оновлення ( П'ятниця, 21 квітень 2017 10:50 )
Read More...


Г.Труханов: сьогодні ми повинні говорити про якісну українську школу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 21 квітень 2017 09:11
«Нова українська школа: місія здійсненна» – з таким заголовком вийшла стаття у газеті «Профспілкові вісті» від 13 квітня 2017 року.Подаючи позицію Профспілки працівників освіти і науки України, її очільник, Георгій Труханов підкреслив, що під час реформування галузі, мінімізація фінансових інвестицій у освіту – не є шляхом розвитку та поступу.

За його словами якісна школа – це, насамперед,  якісні педагогічні кадри, мотивовані належним відношення держави до професії учителя. Це – якісні інструменти – сучасні підручники, посібники, обладнання і, звичайно ж, якісні умови перебування у навчальних закладах як для учнів, так і для педагогів. На це все потрібне належне й достатнє фінансування, без якого неможливо реалізувати жодну програму.

Георгій Труханов зазначив, що лише безумовне виконання та дотримання законів, системність їх впровадження, з відповідною фінансовою основою – є прогресом і реальною підтримкою освіти в країні.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 21 квітень 2017 09:15 )
Read More...Четвер 20 квітень 2017

Всесвітній день охорони праці – 2017 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 20 квітень 2017 08:55
Міжнародною організацією праці 28 квітня оголошено Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми та з метою зменшення травматизму на виробництві.

У 2017 році День  проводиться під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Організаційний комітет з підготовки та проведення прийняв звернення та розробив план заходів щодо проведення Дня і запрошує долучитися до проведення заходів на місцевому рівні.

Завантажити документ


Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 20 квітень 2017 08:58 )Про доплату до мінімальної зарплати педагогічним працівникам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 20 квітень 2017 08:52
Профспілка працівників освіти і науки України своїм листом від 13.04.2017 р. № 02-8/200 з цього питання роз’яснила наступне..
Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за мінімальну зарплату. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної норми праці мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми.

Однак окремим категоріям працівників, зокрема, учителям, лікарям й іншим, статтею 51 КЗпП передбачено встановлення скороченої тривалості робочого часу. Така норма робочого часу на тиждень, що становить ставку заробітної плати, передбачена для вчителів, вихователів, вихователів-методистів, музичних керівників, керівників гуртків і деяких інших педагогічних працівників обсягом 18, 24, 25, 30, 36 годин.

Тому доплата до рівня мінімальної зарплати 3200 грн. установлюється працівникам, зокрема й педагогічним, за виконану норму робочого часу за відповідною посадою, якщо нарахована їм зарплата з урахуванням доплат, надбавок, винагород, премій (за винятком тих доплат і премій, що зазначені в ст. 31 Закону України «Про оплату праці»), менша від цього розміру.
Read More...Середа 19 квітень 2017

Про оформлення лікарняного не за місцем проживання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 19 квітень 2017 08:39
Під час вибору особою лікуючого лікаря та лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання та роботи (під час відрядження, відпустки тощо), при стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання, у т.ч. і з інших адміністративних районів міста, листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря закладу, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на число днів, необхідних для лікування.

Тож, зважаючи на те що представники адміністрації підприємства володіють даними щодо реєстрації місця проживання своїх працівників, під час призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності комісія (уповноважений) із соціального страхування бере до уваги зазначену інформацію та має враховувати всі обставини кожного випадку тимчасової непрацездатності.

На це звертає увагу ФСС з ВТП
Закон про продовження прийому на молодшого спеціаліста до 2019 року – підписано Президентом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 19 квітень 2017 08:36
Президентом України П.О. Порошенком 13 квітня 2017 року підписано Закон України «Про внесення до Закону України «Про вищу освіту» щодо продовження прийому до вищих навчальних закладів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста до 2019 року.

ЦК Профспілки неодноразово наполягав на необхідності його прийняття у своїх зверненнях безпосередньо до Голови Верховної Ради України, Комітету з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.

Про підписання Президентом зазначеного Закону, що був прийнятий 229 народними депутатами України 21 березня 2017 року, наголошувалося також представниками Профспілки під час останнього засідання профільного Комітету ВРУ 12 квітня 2017 року.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 19 квітень 2017 08:39 )
П'ятниця 14 квітень 2017

З Великоднем! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 квітень 2017 09:27
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 квітень 2017 09:32 )Щодо встановлення доплати до розміру мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 квітень 2017 09:06
На запити з місць щодо встановлення доплати до розміру мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам за заміну ними тимчасово відсутніх інших педпрацівників, за виконання викладацької роботи, зокрема з погодинною оплатою праці ЦК Профспілки надає наступне роз’яснення.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 квітень 2017 09:08 )
Середа 12 квітень 2017

Донор-день приєднано до відпустки: оплата, облікування в табелі і накази PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 12 квітень 2017 10:38
За статтею 9 Закону «Про донорство кровi та її компонентiв» у день давання кровi та (або) її компонентiв, а також у день медичного обстеження працiвник, який є або виявив бажання стати донором, звiльняється вiд роботи на пiдприємствi, в установi, органiзацiї незалежно вiд форми власностi iз збереженням за ним середнього заробiтку.

Пiсля кожного дня давання кровi та (або) її компонентiв, у тому числi в разi давання їх у вихiднi, святковi та неробочi днь доноровi надається додатковий день вiдпочинку iз збереженням за ним середнього заробiтку. На бажання працiвника цей день може бути приєднано до щорiчної вiдпустки або використано в iнший час упродовж пiсля дня давання кровi чи її компонентiв.
Read More...Вівторок 11 квітень 2017

Щодо збільшення освітньої субвенції та додаткової дотації місцевим бюджетам – звернення ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 квітень 2017 10:32
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся від імені учасників III пленуму до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України з приводу необхідності збільшення у 2017 році обсягів освітньої субвенції та додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання загальноосвітніх та інших навчальних закладів відповідно до їх потреби, забезпечення належними обсягами видатків на освіту, включаючи стипендіальне забезпечення, при прийнятті Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( Середа, 12 квітень 2017 10:33 )
Понеділок 10 квітень 2017

Профспілки домоглися перемоги: рішення НКРЕКП про абонплату на газ – скасовано! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 10 квітень 2017 17:30
10 квітня 2017 року профспілки провели пікетування офісу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Учасники акції вимагали скасування рішення НКРЕКП від 28.03.2017 «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу», згідно з яким підвищується плата за газ для населення та промислових підприємств.

Під тиском громадськості, політичних сил Комісія на своєму засіданні скасувала прийняте нею рішення, згідно з яким запроваджувалася абонентська плата за розподіл газу.

Профспілки виступили за накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без попереднього громадського обговорення подібних рішень та погодження їх із соціальними партнерами.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Середа, 12 квітень 2017 10:31 )
П'ятниця 07 квітень 2017

Який штраф доведеться сплатити роботодавцю за допуск працівника без оформлення трудового договору PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:42
У зв’язку з установленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VIII значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП України. Стосовно роботодавців запроваджено санкції за недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні в розмірі 9600 грн.

Штраф у розмірі 320 тис. грн передбачено за недопущення до перевірки з питань:
•    допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору ;
•  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
•    виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ і податків.
Останнє оновлення ( Середа, 19 квітень 2017 08:43 )
Read More...


Посилено захист прав працівників передпенсійного віку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:41
6 квітня 2017 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку" .

Законом доповнено статтю 42 КЗпП України новою нормою, відповідно до якої, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації пропонується надавати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

ДО УВАГИ: Закон буде оприлюднений після підписання Головою Верховної Ради України та Президентом України.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 07 квітень 2017 12:42 )Коригування заробітної плати освітян у зв’язку з підвищенням посадових окладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:38
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць з урахуванням консультацій з фахівцями Мінсоцполітики подає інформацію щодо коригування заробітної плати працівників у випадках збереження середньої заробітної плати.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 07 квітень 2017 12:40 )
Четвер 06 квітень 2017

Якісна професійна освіта сприятиме соціально-економічному та регіональному розвитку України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 09:21
4 квітня 2017 року у Києві відбулася конференція «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України».

Мета конференції – підвищити рівень поінформованості щодо необхідності здійснити в Україні комплексну реформу децентралізованого сектору професійної освіти, яка сприятиме підвищенню її статусу та поліпшить можливості підтримувати соціально-економічний та регіональний розвиток України.

Участь у роботі форуму взяли Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен, народні депутати, представники міністерства економічного розвитку, фінансів, соціальної політики, посадовці з департаментів освіти та науки та регіональних рад професійної освіти, європейські та міжнародні політики, експерти у сфері професійної освіти і навчання, представники профспілок, громадських організацій, роботодавців, експерти ЄФО.

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 09:23 )
Read More...


Нацрада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 08:46
Чергове засідання Національної Ради Реформ було присвячене темі освіти, безпеки та благополуччя дітей.

Відкриваючи засідання, Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що питання освіти – перший пріоритет для реформування держави. Україна успадкувала від радянського періоду розгалужену мережу загальноосвітніх закладів, яка потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поінформувала про основні засади концепції Нової української школи, Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзивної освіти, а Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба доповів про необхідність реформи системи інституційного догляду і виховання дітей.

Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти. Окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання усім, незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 09:21 )
Read More...


Учасники АТО зможуть виходити на пенсію з 50 років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 08:43
Право на призначення пенсії за віком після досягнення жінками - 50 років, а чоловіками 55 років, отримують військовослужбовці, службовці органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь у АТО в районах її проведення, за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Таке ж право отримують учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в складі добровольчих формувань, які були включені до складу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані), які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

Дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батькам вищезазначених категорій громадян, які загинули або пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО або забезпечення її проведення, також надається право на призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників антитерористичної операції» вступив в силу 6 лютого 2017 року.

За матеріалами Юрліга

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 08:45 )
Вівторок 04 квітень 2017

Зміни до законів у сфері запобігання корупції набрали чинності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 квітень 2017 08:51

Змінами передбачено, що Е-декларацію, передбачену Законом України «Про запобігання корупції», зобов’язані подавати додатково:

– особи, котрі входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, яка має на меті отримання прибутку;

– особи, котрі входять до складу Громадської ради доброчесності, громадських рад, рад громадського контролю, які створені при державних органах і беруть участь у підготовці рішень із кадрових питань, підготовки, моніторингу, оцінки виконання антикорупційних програм;

кандидати в народні депутати України, кандидати на пост Президента, кандидати в депутати Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на посади сільських, селищних, міських голів і старост;

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 08:51 )
Read More...


Обов’язкова мова обслуговування споживача – українська PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 квітень 2017 08:43
Заклади харчування, магазини та інші суб’єкти господарювання зобов’язані обслуговувати споживача державною мовою.

Про це йдеться у роз’ясненні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 16.12.2016 р. № 603-.154-7-26317.

Якщо споживач не надавав згоди працівникам суб’єкта господарювання спілкуватись з ним російською мовою, то обслуговування недержавною мовою є неправомірним. Джерелами доказів можуть бути записи споживачів у Книзі відгуків і пропозицій та відповіді суб’єктів господарювання на такі записи.

Якщо місцева рада прийняла рішення про те, що російська чи інша мова є регіональною або мовою національної меншини у регіоні, то суб’єкти господарювання мають забезпечити спілкування зі споживачем такою мовою, однак лише за його проханням (вимогою).
Останнє оновлення ( Вівторок, 04 квітень 2017 08:44 )
Read More...Понеділок 03 квітень 2017

Профспілки вимагають мораторію на підвищення ціни на газ і тарифів на ЖКП PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 03 квітень 2017 10:31
Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».

Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, регулятором без обговорення з соціальними партнерами за декілька днів до вступу в силу вчергове ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.

Встановлення фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним ресурсом держави, ще здорожчить вартість енергоносіїв, зведуть нанівець усі зусилля з енергозбереження та диверсифікації енергоносіїв, стануть черговим бар’єром соціально-економічного оздоровлення України.

Останнє оновлення ( Понеділок, 03 квітень 2017 10:32 )
Read More...П'ятниця 31 березень 2017

Компенсація за невикористану відпустку може бути виплачена одночасно з відпускними PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 31 березень 2017 10:45
Мінсоцполітики роз'яснило нюанси виплати компенсації.
 
За бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік йому може бути виплачена грошова компенсація.
 
Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 календарний день (24 к. д. - щорічна основна відпустка і 7 к. д. - щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день), то при використанні працівником за відповідний робочий рік 24 календарних днів за 7 днів він може отримати компенсацію.
 
Як роз'яснило Мінсоцполітики в листі від 07.12.2016 № 731/13/116-16, на підставі відповідної заяви працівника в наказі про надання 24 календарних днів щорічної відпустки може бути також передбачена виплата грошової компенсації за дні відпустки, одночасно з оплатою наданих днів або відразу після їх використання.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 31 березень 2017 10:52 )
Четвер 30 березень 2017

Звільнення керівника за вчинення одноразового грубого порушення: консультує юрист PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 30 березень 2017 14:01
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України, крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадку одноразового грубого порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації, його заступниками, а також службовими особами органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службовими особами центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами.

При вирішенні питання про те, чи є порушення трудових обов’язків грубим, суд повинен виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, та істотності наслідків порушення трудових обов’язків. Відповідне роз’яснення міститься в п. 27 постанови пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів».

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 14:03 )
Read More...


Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 30 березень 2017 09:08
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України (реєстр. №1658) та рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.
Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:10 )
Read More...Середа 29 березень 2017

Соціальний діалог в Україні – бачення міжнародних профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 19:12
Як уже повідомлялося, від учора в Україні розпочалася робота Місії міжнародних профспілок, що представляють багатомільйонну профспілкову спільноту в понад 160 країнах світу.

29 березня 2017 року в УНІАН відбулася прес-конференція на тему – «Гідність для українських працівників – фундаментальні права та гідна праця». З журналістами спілкувалися Яап Вінен від Міжнародної конфедерації профспілок, Вадим Борисов від Глобального союзу IndustriALL, Григорій Осовий від Федерації профспілок України.

На прес-конференції спікери насамперед звернули увагу на проблеми соціального діалогу в Україні, посилення соціального захисту працівників, гідної оплати праці, охорони праці та промислової безпеки в країні.

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:16 )
Read More...


Розпочалася робота Місії міжнародних профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 09:44
Робота Місії міжнародних профспілок в Україні розпочалася із зустрічі з представниками профспілкової спільноти, що відбулася 28 березня 2017 року у Федерації профспілок України.

Міжнародні профоб’єднання на цій зустрічі представляли заступник генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Яап Вінен, представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов.

З української сторони у зустрічі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники Всеукраїнських профспілок промислової та бюджетної сфер, представники репрезентативних профспілкових об’єднань, що входять до складу профспілкового СПО. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі взяв Голова Профспілки Георгій Труханов.

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:13 )
Read More...


Мінсоцполітики врахує пропозиції Профспілки щодо виплати соціальних стипендій студентам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 09:42

Мінсоцполітики повідомляє, що запропоновані зміни враховані під час розробки проекту Урядового рішення про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 20І6 року № 1045.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:24 )
Вівторок 28 березень 2017

І дихають серцем слова PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 березень 2017 16:52
Поезія – це завжди крок вперед

Від суєти, буденної турботи

У стан душі, окриленої в лет,

До неба слів, до вільної свободи.

Уже стало гарною традицією на Заставнівщині з року в рік 21 березня – у Всесвітній день поезії запрошувати щирих, не байдужих, закоханих у поезію хороших людей на гостину до центральної районної бібліотеки міста. От і цього разу на гостину до нас завітали поети, публіцисти, які прославляють наш рідний край, оспівують честь, гідність, доброту і справедливість.

Літературно-поетична зустріч відбувалась в бібліотеці за круглим столом під назвою «І дихають серцем слова», бо на прикладі видатних митців слова, сильних особистостей - вчимося, твори яких пробуджують національну самосвідомість і доводять, що наша нація і наша мова не є просто похідним продуктом від існування так званих старших братів. Ми давніші, ми одні з перших і ми беззаперечно маємо право на щасливе існування.

Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:17 )
Read More...


Дії звіряємо з Законом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 березень 2017 10:59
27 березня 2017 року на Вижниччині у відділі освіти районної держвної адміністрації та районному комітеті Профспілки працівників освіти і науки перебував юрисконсульт Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти, заступник голови обласної ради Профспілок Безручак Василь Васильович.

В ході зустрічі проведено консультації з правових питань з директорами новостворених закладів освіти району. Зокрема, опорного навчального закладу Мигівський НВК , Волоцького ДНЗ-ЗНЗ І ступеня. Також надавалася правова допомога з питань реформування закладу дирекції та профспілковому комітету Вижницької ЗОШ-інтернату імені Назарія Яремчука.

Проведено консультації з працівниками відділу освіти  та головою районної державної адміністрації з питань передачі відділом освіти певних управлінських та фінансових функцій  органам ОТГ.

Вижницька районна організація
Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:04 )
Понеділок 27 березень 2017

Реагувати на виклики й працювати на перспективу – виступ на пленумі ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 27 березень 2017 10:59
Подаємо повний виступ заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка на засіданні пленуму ЦК Профспілки, який відбувся 23 березня 2017 року у Києві.

Він, зокрема, наголосив, що у зв’язку зі змінами державної політики щодо реформування системи освіти в умовах децентралізації повноважень органів державної влади виборним профспілковим органам усіх рівнів слід своєчасно реагувати на відповідні рішення, впливати на їх прийняття з використанням всіх можливих форм і методів профспілкової роботи задля забезпечення дотримання трудових і соціально-економічних прав та інтересів спілчан, недопущення їх звуження.

Переглянути документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Понеділок, 27 березень 2017 11:00 )
П'ятниця 24 березень 2017

Працювати в умовах змін – пленум ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 березень 2017 09:44
23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки – Георгій Труханов, заступники Голови, члени ЦК Профспілки.

На порядок денний було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:49 )
Read More...


Прожитковий мінімуму в цінах лютого 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 березень 2017 09:43
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах лютого 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2768 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3173 грн).

Розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років складає 2671 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 3237 гривень, для працездатних осіб – 2857 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3549 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2352 гривень.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на лютий 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1224 гривень або на 79,27%, а для працездатної особи на 1949 гривень або 121,81 %.


За матеріалами ФПУ
Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:44 )
Четвер 23 березень 2017

Діяльність Профспілки в умовах реформування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 23 березень 2017 09:42
Соціально-економічний стан в галузі освіти, «Нова українська школа» та концептуальні засади реформування загальної середньої освіти, проблемні питання діяльності організаційних ланок Профспілки в умовах функціонування об’єднаних територіальних громад і опорні школи – основні питання, що були взяті до обговорення під час круглого столу «Актуальні питання діяльності Профспілки в сучасних умовах». Круглий стіл відбувся 22 березня 2017 року у Києві за участі голів організаційних ланок з усієї України.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, відкриваючи роботу заходу, наголосив, що під час реформування галузі, мінімізація фінансових інвестицій у освіту – не є шляхом розвитку та поступу. «…І ми повинні використовувати ефективні та дієві інструменти конструктивної співпраці із владою задля захисту прав та інтересів освітян та студентства, а соціальний діалог має повноцінно відбуватися на усіх рівнях», – підкреслив керівник організації.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:50 )
Read More...Середа 22 березень 2017

Парламент продовжив прийом до технікумів і коледжів до 2019 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 березень 2017 09:40

Законопроект розроблено з метою збереження підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та забезпечення прийому осіб у вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації у поточному та наступних роках.

Законопроектом пропонується внести зміни до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про вищу освіту», якими передбачається надати можливість вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, здійснювати прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». Пропонується проводити останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста у 2019 році.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:44 )
Read More...Понеділок 20 березень 2017

Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 20 березень 2017 12:12
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України (реєстр. №1658) та рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.

Read More...Середа 15 березень 2017

Вища освіта в умовах реформи: зміни громадської думки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 15 березень 2017 15:23
13 березня 2017 року відбулася прес-конференція «Вища освіта в умовах реформи: зміни громадської думки». Під час заходу було презентовано результати опитування громадської думки «Освіта в Україні». У роботі прес-конференції взяли участь Володимир Ковтунець – перший заступник Міністра освіти і науки України; Ірина Бекешкіна – директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»; Вадим Карандій – директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Презентуючи результати дослідження директор Фонду Ірина Бекешкіна відзначила, що майже 70% населення підтримують ЗНО. «Важливо, що люди бачать наслідки саме від ЗНО. Більшість опитаних висловлюють згоду з тим, що зовнішнє незалежне оцінювання ставить усіх в рівні умови, – це дуже важливо в нашому суспільстві! – і стимулює учнів не сподіватися на чиюсь допомогу, а вчитися», – підкреслила вона.

Read More...Четвер 09 березень 2017

Основні показники рівня життя населення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 березень 2017 10:11
Міністерство соціальної політики України на виконання Генеральної угоди інформує СПО об’єднань профспілок щодо рівня життя населення у січні-грудні 2016 року.

Наданий матеріал містить наступну інформацію про основні показники рівня життя населення; доходи та витрати населення; заробітну плату; пенсійне забезпечення; індекси споживчих цін; показники бідності.

Зокрема Мінсоцполітики зазначає, що питома вага заробітної плати в структурі доходів населення за III квартал 2016 року становила 40,8%, а соціальні допомоги та інші трансферти – 32,4% (за 2015 рік доля заробітної плати становила – 39%, соціальні допомоги та інші одержані поточні трансферти – 37,8%).

Останнє оновлення ( Четвер, 09 березень 2017 10:13 )
Read More...Вівторок 07 березень 2017

Зі святом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 07 березень 2017 14:12
Останнє оновлення ( Вівторок, 07 березень 2017 14:13 )
Понеділок 06 березень 2017

Умови розірвання контракту з науково-педагогічними працівниками встановлюються угодою сторін PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 06 березень 2017 09:52
Відповідно до ч. 3 ст. 54 Закону України «Про освіту» педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Прийняття на роботу науково-педагогічних працівників здійснюється на основі конкурсного відбору.

Частиною 1 статті 53 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що науково-педагогічні працівники – це особи, які за основним місцем роботи у вищих навчальних закладах провадять навчальну, методичну, наукову (науково-технічну, мистецьку) та організаційну діяльність.

Під час заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників – завідувачів (начальників) кафедр, професорів, доцентів, старших викладачів, викладачів укладенню трудового договору (контракту) передує конкурсний відбір, порядок проведення якого затверджується вченою радою вищого навчального закладу (ч. 11 ст. 55 Закону «Про вищу освіту»).

Останнє оновлення ( Понеділок, 06 березень 2017 09:52 )
Read More...П'ятниця 03 березень 2017

Підвищення окладів керівним працівникам НВК PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 03 березень 2017 14:33
Керівникам навчально-виховних комплексів «школа-дитячий садок» та їх заступникам з навчальної та навчально-виховної роботи посадові оклади підвищуються з 1 січня 2017 року.

Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спільним листом повідомляють, що підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Зважаючи, що керівник навчально-виховного комплексу та його заступник з навчальної та/або навчально-виховної роботи забезпечують організацію здобуття учнями відповідної загальної середньої освіти на тому ж рівні, що й працівники загальноосвітніх навчальних закладів на аналогічних посадах, оплата праці таких працівників має здійснюватися за рахунок коштів освітньої субвенції, а отже, їх посадові оклади необхідно підвищити на 2 тарифні розряди з 1 січня 2017 року.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Затверджено паспорт бюджетної програми на 2017 рік для ВНЗ ІІІ і ІV рівнів акредитації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 03 березень 2017 13:59
Спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів 1 березня 2017 року затверджено паспорт бюджетної програми КПКВК 2201160 «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики».

Затвердження цього документу забезпечить в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам та стипендії студентам вищих навчальних закладів.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 03 березень 2017 14:13 )
Read More...Вівторок 28 лютий 2017

Мінфін розблокував виплату академічних стипендій студентам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 лютий 2017 09:27
Спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів затверджено паспорт бюджетної програми на виплату академічних стипендій.

Наказ за номером 304/282 від 24 лютого 2017 року, яким затвердили паспорт бюджетної програми на 2017 рік Міністерства освіти і науки України за КПКВК 2201190 «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», було направлено до вишів.

Загальна сума коштів, передбачених на виплату академічних стипендій, відповідно до цього документу, складає 3.985.722,5 тисяч гривень. Тепер університети зможуть виплатити студентам стипендію за лютий, хоч і з невеликою затримкою.

Останнє оновлення ( Вівторок, 28 лютий 2017 09:32 )
Read More...Понеділок 27 лютий 2017

Прожитковий мінімум у цінах січня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 27 лютий 2017 12:05
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2729 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3127 грн).

Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років – 2636 грн, для дітей віком від 6 до 18 років –  3197 грн, для працездатних осіб – 2815 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3497 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2318 гривень.

Read More...П'ятниця 24 лютий 2017

ЦК Профспілки: потребують врегулювання питання виплати соціальних стипендій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 лютий 2017 14:14
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Міністерства освіти і науки України та Міністерства соціальної політики України з приводу необхідності врегулювання питань, які виникають у зв’язку з запровадженням Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.

Серед іншого, зокрема, вказується, що потребує доопрацювання питання втрати картки студентського квитка. Адже студенти, які втратили студентський квиток, та потребують соціальної стипендії, позбавлені можливості впродовж тривалого часу реалізувати право на її отримання.

Read More...


Щодо звітності профспілкових організацій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 лютий 2017 14:11
У відповідь на звернення Федерації профспілок України Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо подання профспілками податкової звітності і повідомила про наступне:

– професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок подають звіт про використання доходів (прибутків) лише у разі порушень вимог п.133.4 ст.133 Кодексу, тобто у разі використання доходів (прибутків) на фінансування видатків не передбачених їх установчими документами;

Read More...Четвер 23 лютий 2017

Нове у стипендіальному забезпеченні PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 23 лютий 2017 14:32
На численні звернення щодо порядку призначення стипендій та їх розмірів у зв’язку зі зміною законодавства про стипендіальне забезпечення Профспілка працівників освіти і науки України надає роз’яснення.

Згідно з пунктом 4 статті 62 Закону України «Про вищу освіту» соціальні стипендії призначаються студентам вищого навчального закладу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок призначення і виплати стипендій (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 № 882 (далі Порядок).

Останнє оновлення ( Четвер, 23 лютий 2017 14:37 )
Read More...


Фінансування науки і освіти у 2017році: засідання профільного Комітету PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 23 лютий 2017 10:01
22 лютого 2017 року відбулося розширене засідання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, участь у якому взяли народні депутати – члени Комітету, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступники міністра, керівництво Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, профспілок, освітяни, науковці. Загалом на засіданні були присутні майже 300 осіб.

Першим із порядку денного розглядалося питання фінансового забезпечення науки і освіти у 2017 році. Насамперед було заслухано доповіді Міністра освіти і науки, Національної академії наук України, національних галузевих академії наук України.

У ході обговорення учасники засідання мали змогу задати питання профільному міністру, заступникам, а також надати свої пропозиції щодо поліпшення стану фінансування освітньої та наукової галузей та їх включення до проекту рішення Комітету.

Останнє оновлення ( Четвер, 23 лютий 2017 10:03 )
Read More...Середа 22 лютий 2017

Удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 лютий 2017 10:14
Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєїпостанови № 1045, якою, як відомо, було затверджено Порядок використаннякоштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендійстудентам (курсантам) вищих навчальних закладів. 

Мінсоцполітики розробило відповідний проект акта зарезультатами практичної реалізації зазначеного Порядку протягом січня поточногороку та з метою соціального захисту осіб з інвалідністю та дітей ізмалозабезпечених сімей.

Зокрема, перелік осіб, які мають право на соціальністипендії, доповнено такими категоріями:

– діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;

– студенти із сімей, які отримують допомогувідповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченимсім’ям»;

– особи, яким призначені соціальні стипендіїВерховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числадітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою ВерховноїРади України.

Read More...Вівторок 21 лютий 2017

Без мови рідної ніяк не можна! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 21 лютий 2017 14:17
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Без знання рідної мови обійтися ніяк не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого святкується Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

Останнє оновлення ( Вівторок, 21 лютий 2017 14:17 )
Read More...


Реформа оплати праці: перші результати та подальші дії PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 21 лютий 2017 10:25
Сьогодні, 20 лютого 2017 року, у Києві за ініціативи Федерації профспілок України відбувається круглий стіл на тему: «Реформа оплати праці. Перші результати та подальші дії». Захід проводиться у рамках відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості.

Участь у роботі заходу беруть керівники ФПУ, всеукраїнських профспілок та профоб’єднань, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, наукових установ, громадських організацій, ЗМІ.

Read More...П'ятниця 17 лютий 2017

Звільнення працівників підрозділів РДА із реорганізацією є незаконним: правова позиція суду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 17 лютий 2017 10:16
Пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України передбачена можливість розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у випадку змін в організації виробництва і праці. Під змінами в організації виробництва і праці в п. 1 ст. 40 КЗпП, зокрема, мається на увазі ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Ліквідація та реорганізація – це форми припинення юридичної особи, при яких всі її права та обов’язки або припиняються (ліквідація), або переходять до нової (іншої) юридичної особи (реорганізація).

Останнє оновлення ( П'ятниця, 17 лютий 2017 10:17 )
Read More...Четвер 16 лютий 2017

Студентська нарада: молодь обговорює пріоритети подальшої роботи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 16 лютий 2017 12:56
15 лютого 2017 року у Києві, на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця», розпочав свою роботу семінар голів первинних профспілкових організацій осіб, які навчаються, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Обговорити актуальні студентські питання та зміни у освітньому законодавстві приїхали понад 70 активних представників студентства із багатьох куточків країни.

Офіційну частину заходу розпочали Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Останнє оновлення ( Четвер, 16 лютий 2017 12:58 )
Read More...Вівторок 14 лютий 2017

Роз’яснення Державної фіскальної служби щодо подання податкової звітності профспілкам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 14 лютий 2017 12:09
Подаємо для інформування роз’яснення Державної фіскальної служби щодо змін у оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2017 році.

Так, у листі-відповіді на запит Федерації профспілок України, зокрема, вказано, що для професійних спілок, їх об’єднань, та організацій профспілок передбачення подання звіту про використання доходів неприбуткової організації лише у разі порушень вимог п.133.4 Кодексу (п.46.2 ст. 46 Кодексу).

Зазначена форма вперше застосовується за результатами звітування за 2016 рік.

Завантажити документ

Фінансове управління ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Вівторок, 14 лютий 2017 12:14 )
Понеділок 13 лютий 2017

Виключення доплат із мінімальної заробітної плати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 13 лютий 2017 09:44
Відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці»  розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Частиною другою цієї статті встановлено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У галузі освіти Перелік робіт з несприятливими умовами праці, на яких встановлюються доплати робітникам, спеціалістам і службовцям з важкими і шкідливими, особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці, передбачено в додатку 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року № 102, погодженим з Міністерством праці України, Міністерством фінансів України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56.

Останнє оновлення ( Понеділок, 13 лютий 2017 09:45 )
Read More...Субота 11 лютий 2017

Відбувся розширений Пленум Путильської районної профспілкової організації працівників освіти і науки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 11 лютий 2017 09:40

09 лютого 2017 року в залі районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту відбувся розширений Пленум Путильської районної профспілкової організації працівників освіти і науки. На порядку денному розглядалися питання виконання Угоди між відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Путильською районною організацій профспілки працівників освіти і науки за 2011-2016 роки. На Пленумі обговорили та уклали Колективний договір між відділом освіти, молоді та спорту Путильської районної державної адміністрації на 2017-2020 роки.

Останнє оновлення ( Понеділок, 13 лютий 2017 09:43 )
Read More...П'ятниця 10 лютий 2017

Підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 10 лютий 2017 14:41
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України подає для інформування і для використання у роботі наказ Міністерства освіти і науки України від 20.01.2017  № 81 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557», що пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України 30 січня 2017 року за № 128/29996.

У наказі, зокрема, вказано, що пунктом 2 наказу керівників навчальних закладів і установ освіти зобов’язано забезпечити встановлення з 1 січня 2017 року в штатних розписах нових розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати, визначених виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2017 року затверджено на рівні 1600 гривень.

Read More...


Доплати до мінімальної заробітної плати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 10 лютий 2017 10:19
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України подає інформацію щодо доплат до мінімальної заробітної плати.

Лист подається на запити спілчан щодо включення доплати за роботу з дезінфікуючими засобами, заробітної плати за роботу за сумісництвом та інших виплат.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( П'ятниця, 10 лютий 2017 10:20 )
Четвер 09 лютий 2017

Діяльність навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації: питання відкрите PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 лютий 2017 15:11
8 лютого 2017 року відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

У роботу засіданні взяли участь народні депутати України – члени комітету,  представники Міністерства освіти і науки України, члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, представники центральних органів виконавчої влади, навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації, представники дендрологічних парків та ботанічних садів, фахівці з питань інтелектуальної власності, представники наукової, освітянської спільноти та експертного середовища. Позицію Профспілки представляли заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Ольга Чабанюк.

Останнє оновлення ( Четвер, 09 лютий 2017 15:12 )
Read More...Вівторок 07 лютий 2017

Учасникам АТО надано право дострокового виходу на пенсію PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 07 лютий 2017 12:50

Відповідно до Закону право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок матимуть, зокрема:

– військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення;

Останнє оновлення ( Вівторок, 07 лютий 2017 12:51 )
Read More...


Питання оплати праці українців обговорюються на рівні МОП PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 07 лютий 2017 12:49
Днями у Федерації профспілок України відбулася робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового зі старшим спеціалістом Міжнародної організації праці з умов праці та гендерної рівності Маріко Учі.

У розмові взяли участь заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, керівники та представники всеукраїнських профспілок бюджетного та виробничого секторів економіки, фахівці профільних департаментів апарату ФПУ. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у дискусії взяв заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Під час зустрічі відбувся обмін думками з найбільш актуальних для України соціально-економічних питань та пошуку шляхів їх вирішення за участю профспілок у співпраці з МОП.

Read More...Понеділок 06 лютий 2017

Строк звернення до суду в разі невиплати належних сум звільненому працівникові: судова практика PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 06 лютий 2017 12:21
Статтею 233 КЗпП України передбачено, що працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Непроведення розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, наступного дня після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП України.

Відповідно до статей 116, 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних працівникові сум в день звільнення або не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (якщо працівник в день звільнення не працював) працівникові повинні виплатити середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Останнє оновлення ( Понеділок, 06 лютий 2017 12:22 )
Read More...


Пропозиції Профспілки до майбутнього бюджету PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 06 лютий 2017 12:19
ЦК Профспілки спрямовано на адресу Спільного представницького органу об’єднань профспілок пропозиції до проекту «Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік», які, відповідно до статті 33 Бюджетного Кодексу України, використовуються для складання проекту закону про Державний бюджет України.

До основних завдань бюджетної політики мають бути віднесені, зокрема наступні завдання:

підвищення рівня прожиткового мінімуму до його фактичного розміру, який має становити більше ніж 3 105 гривень;

встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати, для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними  розрядами ЄТС;

Останнє оновлення ( Понеділок, 06 лютий 2017 12:21 )
Read More...Четвер 02 лютий 2017

Заробітну плату освітян необхідно диференціювати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 02 лютий 2017 11:39
26 січня 2017 року відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, що проводив Віце-прем’єр-міністр П.В. Розенко.

За результатами обговорення членами робочої групи питання про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, зокрема прийнято рішення щодо необхідності вжиття обласними та Київською міською державними адміністраціями разом з органами місцевого самоврядування заходів для забезпечення диференціації заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці з залученням коштів місцевих бюджетів.

Останнє оновлення ( Четвер, 02 лютий 2017 11:51 )
Read More...


Дії профспілок в умовах децентралізації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 02 лютий 2017 09:38
Проблемні питання діяльності профспілок в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад обговорено днями у Федерації профспілок України за участю керівників всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

Відкрив нараду заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, який наголосив, на системності роботи Федерації у цьому напряму.

 Перед учасниками наради виступила представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лідія Євтушенко, яка розповіла про особливості запровадження на місцях законодавства щодо децентралізації влади і утворення територіальних громад, а також наголосила на тому, що усі зазначені зміни мають робитися заради інтересів людей.

Останнє оновлення ( Четвер, 02 лютий 2017 09:42 )
Read More...Середа 01 лютий 2017

Держконтроль за дотриманням законодавства про працю пропонують здійснювати за новим порядком PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 01 лютий 2017 09:20
У 2017 році інспекторам праці пропонується надати повноваження здійснювати інспекційні відвідування та невиїзне інспектування юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю, а також суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном, наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.

Метою перевірок є державний контроль за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення.

Відповідні положення містить оприлюднений проект постанови Кабміну «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розроблений у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6.12.2016 № 1774-VIII.

Read More...Вівторок 31 січень 2017

Звернення ЦК Профспілки у підтримку ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 31 січень 2017 09:59
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував листи до Голови Верховної Ради України, Комітету з питань науки і освіти Парламенту, Міністру освіти і науки України та Федерації профспілок України з приводу необхідності вирішення проблеми підготовки ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» в подальшому.

Із прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» сплив у 2016 році.

Останнє оновлення ( Вівторок, 31 січень 2017 10:01 )
Read More...Понеділок 30 січень 2017

Чи можна перервати декретну відпустку? – консультує юридичний відділ ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 30 січень 2017 10:21
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України консультує щодо можливості переривання соціальної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відпустки» та ст. 179 КЗпП України на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана соціальна відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 (140) календарних днів: до пологів – 70 календарних днів; після пологів – 56 календарних днів (70 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

До відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за заявою жінки приєднується щорічна відпустка незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Останнє оновлення ( Понеділок, 30 січень 2017 10:22 )
Read More...П'ятниця 27 січень 2017

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 січень 2017 13:03
Застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу, але не може бути меншим ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Read More...


Збільшилися штрафні санкції за порушення трудового законодавства PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 27 січень 2017 09:48
Законом України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII (набрав чинності з 1 січня 2017 року) внесено зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими суттєво збільшились фінансові та штрафні санкції за порушення трудового законодавства. 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 3200 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

1) фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (96000 грн);

Read More...Середа 25 січень 2017

Президія ЦК Профспілки: перспективи роботи на 2017 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 25 січень 2017 09:37
24 січня 2017 року у Києві відбулося перше засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України у цьому році.

На порядок денний було винесено ряд актуальних питань, які стосуються соціально-економічного захисту спілчан у час змін освітнього законодавства, виклики та перспективи діяльності організації на рік.  

Розпочинаючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов коротко проаналізував рік, що минув, і вказав основні  напрацювання.

«Маючи в своєму арсеналі певні здобутки, Профспілка й надалі вважає, що переговорний процес – це перспективний і конструктивний вид соціального партнерства. Знаковою подією в цьому напрямі стало підписання нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки», – наголосив очільник Профспілки. А підтвердження репрезентативності, на думку Георгія Труханова, стало іще одним важелем до вирішення проблем освітян шляхом ефективного соціального діалогу на найвищому рівні.

Останнє оновлення ( Середа, 25 січень 2017 09:38 )
Read More...


Соціально-економічне становище України у 2016 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 25 січень 2017 09:35
Державна служба статистики України підготувала експрес-випуск «Соціально-економічне становище України за січень-листопад 2016 року».У інформації, зокрема, вкзано, що чисельність населення в Україні, за оцінкою, на 1 листопада 2016 року становила 42620,0 тис. осіб.  

У січні-жовтні 2016 р. розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 5034 грн і порівняно з відповідним періодом 2015 р. збільшився на 23,9%.

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні-листопаді 2016 р. становив 111,4% (у відповідному періоді попереднього року – 142,3%).

Переглянути інформацію


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Вівторок 24 січень 2017

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 24 січень 2017 09:34
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1015 змінено розподіл єдиного соціального внеску, зокрема, зменшено відрахування до фондів соціального страхування і збільшено до Пенсійного фонду.

Тепер сума єдиного внеску від 22%, що сплачується роботодавцем, розподіляється:

 на випадок безробіття – 6,3596 %;

 у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – 11,1204 %;

 пенсійне страхування – 82,52 %.

Останнє оновлення ( Середа, 25 січень 2017 09:35 )
Read More...П'ятниця 20 січень 2017

4 години на добу – оптимальний час за комп’ютером для підлітків PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 20 січень 2017 10:58
Науковці Оксфордського університету знову потурбувалися про батьків, котрі надто стурбовані шкодою, якої завдають комп’ютери їхнім дітям, і провели ретельне дослідження.

Вони вирахували, що підлітки можуть проводити за екранами по 257 хвилин на добу (4 години 20 хвилин). Цього часу вистачає для розвитку соціальних зв’язків і навичок та виконання різних завдань.

Крім того, учені з’ясували, що ці години сидіння перед екраном позитивно вливають на розвиток мозку, а перевищення цього часу вже може негативно впливати на здоров’я підлітків.

Read More...Середа 18 січень 2017

Прожитковий мінімум на 2017 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 18 січень 2017 12:33

Із 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складає 1544 гривні, з 1 травня – 1624 гривні, а з 1 грудня – 1700 гривень. Про це йдеться в Законі України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».  

Прожитковий мінімум втановлюється Закoнoм «Про Державний бюджет на 2017 рік» за поданням Мініфіну України.


Read More...


Пенсійне забезпечення у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 18 січень 2017 09:23
Наприкінці минулого року Верховною Радою України було схвалено закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801-VIII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII.

З урахуванням норм цих законів здійснюватиметься пенсійне забезпечення в 2017 році.

1. Мінімальний розмір пенсії

Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

Останнє оновлення ( Середа, 18 січень 2017 09:27 )
Read More...Понеділок 16 січень 2017

Затверджено порядок виплати академічних стипендій у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 16 січень 2017 15:32
Кабінет Міністрів України з подальшим доопрацюванням прийняв Постанови, якими визначається порядок виплати академічних стипендій у 2017 році. Документи були проголосовані 28 грудня 2016 року на засіданні Уряду.

Міністерству освіти і науки України дано доручення за участі Мінсоцполітики та Мінфіну доопрацювати пропозиції студентства щодо механізму виплати академічних стипендій, які були озвучені на зустрічі Прем`єр-міністра із студентським активом у НТУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Останнє оновлення ( Понеділок, 16 січень 2017 15:40 )
Read More...П'ятниця 13 січень 2017

Набрав чинності закон, яким скасовується обов’язкове відпрацювання випускниками ВНЗ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 січень 2017 11:37
1 січня 2017 року набрав чинності Закон України № 1662-VІІІ «Про внесення змін до закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», прийнятий Верховною Радою України 6 жовтня 2016 року. 

Законодавчі зміни спрямовані на приведення окремих нормативно-правових актів у відповідність з нормами Конституції України в частині забезпечення конституційних прав громадянина на працю, що вільно ним обирається або на яку він вільно погоджується (стаття 43 Конституції України), на безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах (стаття 53 Конституції України), а також норм щодо заборони примусової праці, визначених Конвенціями Міжнародної організації праці № 29 «Про примусову чи обов’язкову працю» 1930 року та № 105 «Про скасування примусової праці» 1957 року.

Read More...


Черговість надання щорічної відпустки визначається графіком, який погоджується з профспілковою організацією PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 січень 2017 11:36
Статтею 45 Конституції України встановлено, що кожен, хто працює, має право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.

Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 січень 2017 11:37 )
Read More...


Директори шкіл звільнені від зобов’язання заповнювати електронні декларації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 січень 2017 11:35
5 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 № 1798-VIII «Про вищу раду правосуддя», яким внесено зміни до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції». 

Згідно внесених змін норма про обов’язкове заповнення електронних декларацій не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, охорони здоров’я (крім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня), освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників), науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук відповідно, керівників науково-дослідних інститутів та інших наукових установ), культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.

Таким чином, скасована необхідність заповнювати електронні декларації для керівників установ та закладів освіти (крім керівників вузів та їхніх заступників).

Юридичний відділ ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 січень 2017 11:36 )
Вівторок 10 січень 2017

Затверджено порядок виплати академічних стипендій у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 10 січень 2017 10:25
Кабінет Міністрів України з подальшим доопрацюванням прийняв Постанови, якими визначається порядок виплати академічних стипендій у 2017 році. Документи були проголосовані 28 грудня 2016 року на засіданні Уряду.

Міністерству освіти і науки України дано доручення за участі Мінсоцполітики та Мінфіну доопрацювати пропозиції студентства щодо механізму виплати академічних стипендій, які були озвучені на зустрічі Прем`єр-міністра із студентським активом у НТУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Так, згідно з Постановами, розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії:

для учнів професійно-технічних навчальних закладів415 гривень на місяць;

Останнє оновлення ( Вівторок, 10 січень 2017 10:28 )
Read More...П'ятниця 30 грудень 2016

Міністерство юстиції України зареєструвало зміни до Статуту Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 30 грудень 2016 11:24
Міністерство юстиції України листом від 29.12.2016 № 39092-0-33-16-19 повідомило про державну реєстрацію змін до відомостей про Профспілку працівників освіти і науки України, що містяться в Єдиному державну реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (в частині змін до статуту Профспілки, внесених постановою Пленуму Центрального комітету Профспілки від 23 листопада 2016 року № Пл-ІІ).

Рішення Мінюсту від 29.12.2016
Статут Профспілки
Четвер 29 грудень 2016

З Новим роком та Різдвом Христовим! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 29 грудень 2016 15:10Робота у вихідний день оплачується в подвійному розмірі: позиція Верховного Суду України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 29 грудень 2016 15:03
За загальним правилом, встановленим статтею 71 КЗпП України, робота у вихідні дні забороняється.

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначені, зокрема, в ч. 2 ст. 71 КЗпП України:

  • для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій,  епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  • для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  • для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
  • для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Останнє оновлення ( Четвер, 29 грудень 2016 15:14 )
Read More...


Недопущення переведення освітян на скорочену тривалість робочого часу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 29 грудень 2016 14:57
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України інформує, що Міністерство освіти і науки України листом № 1/9-665 від 23 грудня 2016 року «Щодо недопущення переведення працівників бюджетних установ на скорочену тривалість робочого часу» привертає увагу керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрації, голів рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів на недопущення переведення працівників бюджетних установ на скорочену тривалість робочого часу у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати, що передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

ЦК Профспілки водночас зазначає, що статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 3200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Четвер, 29 грудень 2016 14:59 )
Понеділок 26 грудень 2016

Розширено перелік посад педпрацівників, які мають право на пенсію за вислугу років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 грудень 2016 20:08
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 954 внесено зміни до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909.

Зазначеною постановою Уряду надано право на пенсію за вислугу років асистентам вихователів, які працюють в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів. Крім того, перелік посад працівників дошкільних навчальних закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, доповнено посадою директора.

При цьому варто зазначити, що Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346, а також Додатком 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» в дошкільних навчальних закладах передбачено назву посади «завідувач».

Останнє оновлення ( Понеділок, 26 грудень 2016 20:09 )
Read More...


Підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педпрацівникам на 2 тарифні розряди PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 26 грудень 2016 20:07
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома постанову Кабінету Міністрів України від14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», якою передбачено підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти.

Привертаємо увагу, що постановою передбачено різні терміни підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам залежно від типів навчальних закладів та джерел їх фінансування.

Read More...Четвер 22 грудень 2016

Майкрософт Україна за кошти USAID впровадить електронний документообіг для Міносвіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 грудень 2016 15:15

МОН та Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS підписали Меморандум щодо впровадження в Міністерстві світи і науки України модернізованої системи електронного документообігу.

Згідно з документом МОН отримає допомогу у вигляді послуг, необхідних для модернізації, адаптації та постачання відповідного апаратного й програмного забезпечення, а також потрібне обладнання, - передає прес-служба Міносвіти.

Впровадження електронного документообігу проходитиме за фінансової підтримки Агентства США в рамках проекту Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні (Альянс UТЕMA) з Міжнародного Розвитку USAID. Технічним партнером виступає Майкрософт Україна.

Останнє оновлення ( Четвер, 22 грудень 2016 15:17 )
Read More...


Підписано нову Угоду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 грудень 2016 13:06
21 грудня в залі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся черговий пленум Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на порядку денному якого, розглядалися питання виконання Угоди між Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та обласним комітетом Профспілки на 2011-2016 роки та обговорення і укладення Угоди між Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецькою обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки.
Останнє оновлення ( Четвер, 22 грудень 2016 14:19 )
Read More...


Доплата за перевірку письмових робіт із мови та літератури в коледжі PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 грудень 2016 11:26
До ЦК Профспілки надходять запити від викладачів з приводу правомірності встановлення доплати за перевірку письмових робіт із мови і літератури.

ЦК Профспілки роз’яснює, що оплата праці викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівні акредитації провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Абзацом 3 пункту 37 зазначеної Інструкції встановлено, що старшим викладачам та викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, у тому числі заочних відділень, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20% ставки заробітної плати.

Останнє оновлення ( Четвер, 22 грудень 2016 11:27 )
Read More...


Прийнято Закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 грудень 2016 11:25
Верховна Рада України на вечірньому засіданні 20 грудня 2016 року прийняла Закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету. Проект Закону зареєстровано за №5000.

Законодавчим актом встановлено такі загальні показники державного бюджету на 2017 рік:

– доходи у сумі 721,4 млрд. гривень;

– видатки у сумі 790,4 млрд. гривень.

Граничний рівень дефіциту – 77,5 млрд. гривень.

Останнє оновлення ( Четвер, 22 грудень 2016 11:26 )
Read More...


Апеляційний суд підтвердив обов’язковість проведення консультацій з профспілками щодо звільнення працівників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 грудень 2016 11:24
Київський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 7 грудня 2016 року залишив без змін постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2016 року у справі № 823/310/16 за позовом Катеринопільської районної організації профспілки працівників освіти і науки України до Катеринопільської РДА Черкаської області про визнання протиправними дій та скасування розпорядження.

8 вересня 2016 року Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив позов профспілкової організації повністю та скасував розпорядження райдержадміністрації про ліквідацію відділу освіти.

Останнє оновлення ( Четвер, 22 грудень 2016 11:25 )
Read More...Вівторок 20 грудень 2016

ЦК Профспілки проти законопроекту №5130! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 грудень 2016 10:44
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямовано листи на ім’я Міністра соціальної політики України Андрія Реви та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич із приводу проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130.

ЦК Профспілки  наголошує, що законопроект, прийнятий 6 грудня цього року 227 голосами народних депутатів України, скасовує гарантії на стипендіальне забезпечення студентів, передбачені статтею 62 закону «Про вищу освіту», звужуються трудові права працівників в частині поняття мінімальної заробітної плати, розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду, порівняно з  передбаченими статтями 95 та 96 Кодексу законів про працю України, статями 3 та 6 закону «Про оплату праці», порушуються права пенсіонерів.

Read More...П'ятниця 16 грудень 2016

Вітання до Дня Святого Миколая PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 16 грудень 2016 13:13
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Святого Миколая. Бажаю добра, віри в чудеса, здійснення найзаповітніших мрій, щирих друзів та якомога більше добрих людей.

Нехай це свято наповнить ваші серця любов’ю і теплом близьких, а оселі – добром, миром, радістю та Господньою ласкою.

З повагою
Голова обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки                                                                                                 
В. В. Дудчак


Останнє оновлення ( П'ятниця, 16 грудень 2016 13:17 )Порушення умов колдоговору повинні бути усунуті роботодавцем на вимогу профспілки: правова позиція суду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 16 грудень 2016 13:12
Відповідно до статті 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» профспілки, їх об’єднання здійснюють представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в державних органах та органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, а також з іншими об’єднаннями громадян.

У питаннях колективних інтересів працівників профспілки, їх об’єднання здійснюють представництво та захист інтересів працівників незалежно від їх членства у профспілках.

У питаннях індивідуальних прав та інтересів своїх членів профспілки здійснюють представництво та захист у порядку, передбаченому законодавством та їх статутами.

Представництво інтересів членів профспілки у взаємовідносинах з роботодавцями, державними органами та органами місцевого самоврядування здійснюється на основі системи колективних договорів та угод, а також відповідно до законодавства.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 16 грудень 2016 13:13 )
Read More...Четвер 15 грудень 2016

Доплата за завідування бібліотекою в загальноосвітніх навчальних закладах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 15 грудень 2016 11:23
Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, зокрема передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться у школах, що мають 11 і більше класів.

При кількості класів 5 – 10 або 25 – 29 вводиться 0,5 посади бібліотекаря, а при 30 і більше класів – 1 посада бібліотекаря.

Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників «Культура та мистецтво», затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 № 168, передбачено, що до посадових обов’язків завідувача бібліотеки та бібліотекаря віднесено зокрема роботу з формування, обліку, оброблення, організації та зберігання бібліотечних фондів.

Останнє оновлення ( Четвер, 15 грудень 2016 11:24 )
Read More...


Святкові дні у січні 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 15 грудень 2016 11:21
Статтею 67 Кодексу законів про працю України встановлено, що у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

У січні 2017 року у зв’язу із збігом державних свят із вихідними днями:

– вихідний 1 січня, неділя – переноситься нa понеділок 2 січня;

– вихідний 7 січня, неділя – переноситься нa понеділок 9 січня.


Юридичний відділ ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( Четвер, 15 грудень 2016 11:23 )Визначено переможців Всеукраїнських змагань з шахів серед освітян PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 15 грудень 2016 11:19
10 грудня 2016 року у таборі ЦК Профспілки «Пуща-Водиця» завершилися Всеукраїнські змагання з шахів серед педагогічних працівників – членів Профспілки працівників освіти  і науки України.

У заході взяли участь команди, делеговані організаційними ланками Профспілки, загалом – понад 70 осіб. Серед них – 15 вчителів, 18 викладачів та працівників ВНЗ, 20 тренерів, викладачів та керівників гуртків ДЮСШ і позашкільних закладів. Серед гравців: 3 майстри спорту міжнародного класу, 5 майстрів спорту, 17 кандидатів у майстри спорту, 20 першорозрядників тощо.

Урочисту церемонію закриття проводили Любов Гарбаренко – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, голова Оргкомітету з підготовки та проведення змагань, Юрій Пепа – головний суддя змагань і члени Головної суддівської команди та Юрій Гнип – представник Федерації шахів України.

Останнє оновлення ( Четвер, 15 грудень 2016 11:21 )
Read More...Вівторок 06 грудень 2016

ФПУ оголошує про Всеукраїнську акцію профспілок: брифінг в Інтерфаксі