Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:


All articles

Четвер 17 серпень 2017

Державні санітарні правила і норми для загальноосвітніх навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 17 серпень 2017 12:13
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01) поширюються на загальноосвітні навчальні заклади I, I-II, I-III ступенів, спеціалізовані школи I, II, III ступенів, гімназії, ліцеї, колегіуми, що проектуються, будуються, реконструюються та ті, що існують, незалежно від тилу, форми власності і підпорядкування.

Державні санітарні правила і норми підготовлені відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про загальну середню освіту» з урахуванням сучасних наукових розробок і досліджень з регламентації гігієнічних умов і режимів навчання при чинних формах організації навчально-виховного процесу

Ці санітарні правила і норми призначені для керівників, учителів, вихователів і медичного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, працівників органів управління освітою і санітарно-епідеміологічної служби.

Посадові особи і громадяни України, які допустили порушення Державних санітарних правил та норм, можуть бути притягнені до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

Останнє оновлення ( Четвер, 17 серпень 2017 12:16 )
Середа 02 серпень 2017

МОН підтримує позицію Профспілки щодо назв посад педпрацівників у Класифікаторі професій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 02 серпень 2017 16:16
На адресу ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надійшов лист за підписом першого заступника Міністра В.В. Ковтунця, у якому вказано, що Міністерство освіти і України підтримує позицію Профспілки щодо приведення назв посад педагогічних працівників, зазначених у Класифікаторі професій (ДК 003:2010), у відповідність із нормами законодавства.

У той же час, у документі Міністерство зазначає, що проект наказу Міністерства соціальної політики «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик» на погодження до МОН не надходив.

Нагадаємо, у березні цього року ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертався до Міністерства освіти і України, Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України  з приводу необхідності приведення назв посад працівників, передбачених у Класифікаторі професій, затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 «Про затвердження, внесення зміни та скасування нормативних документів», у відповідність з назвами посад та типами навчальних закладів, передбаченими Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».
Команда освітян України на XIII Міжнародній спартакіаді вчителів у Болгарії PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 02 серпень 2017 16:00

Організатори спартакіади – Профспілка болгарських вчителів та Болгарська федерація робітників «Спорт і здоров'я» за підтримки Мінстерства молоді та спорту Республіки Болгарія.

Спартакіада проводилася під патронатом Пламена Дімітрова – голови Конфедерації незалежних профспілок Болгарії, Янки Такевої – голови Болгарської Профспілки вчителів та Сьюзан Флокен – директора Європейського комітету профспілок освіти.

Делегацію від нашої країни очолив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк.

У спартакіаді взяли участь майже 500 осіб – команди з Польщі, Румунії, Таджикістану, Білорусі та України та з усіх округів Болгарії.

Україну представила  делегація із 16 осіб, у складі якої спортсмени-вчителі з восьми областей України: Волинської, Житомирської, Львівської, Одеської, Сумської, Чернівецької, Чернігівської областей.

Традиційно спартакіада включала змагання з 10 дисциплін: міні-футбол, пляжний волейбол, вуличний баскетбол (стрітбол), настільний теніс, плавання,  шахи, бридж, дартс, петанк, перетягування канату.

Команда освітян з України вчетверте взяла участь у цих змаганнях, де посіла вперше загальнокомандне п’яте місце серед двадцяти шести команд-учасниць.

Наші спортсмени були заявлені у 3-х видах змагань: шахи, настільний теніс,  плавання.

Результативно виступили спортсмени в усіх видах, особливо вдало – у змаганнях з шахів та плавання.

Так, І місце у змаганнях з шахів  вибороли наші спортсмени-шахістки Тетяна Дяченко (Житомирська область) та Лідія Тушинська (Чернівецька область). І місце у змаганнях з плавання вибороли наші чоловіки Андрій Марченко та Геннадій Кулак (Сумська область).

ІІ місце у змаганнях з шахів (чоловіки) здобули Афлатун Мамедов, Роман Тисевич (Одеська область) та Ярослав Думанський (Житомитська область).

ІІІ місце у змаганнях з плавання (змішана естафета) посіли Людмила Гога, Олена Кисельова, Геннадій Кулак, Андрій Марченко (Сумська область).

Дуже напруженою видалися змагання з настільного тенісу, у якій команда чоловіків у складі Олександра Буберенко (Одеська область), Ігоря Вацина (Волинська область) та Ігоря Бардака (Львівська область) посіла ІІ місце.

В особистому заліку наступні результати:

І місце у змаганнях з шахів (жінки) – Тетяна Дяченко (Житомирська область);

ІІ місце у змаганнях з шахів (чоловіки) – Афлатун Мамедов (Одеська область);

ІІІ місце у змаганнях х настільного тенісу (чоловіки) – Олександр Буберенко (Одеська область);

ІІІ місце у змаганнях з настільного тенісу (жінки) – Інна Білащенко, (Чернігівська область);

ІІІ місце у змаганнях з плавання (чоловіки) – Андрій Марченко (Сумська область).

За загальнокомандними результатами у збірної України – 5 місце серед 26 команд.

Щиро вітаємо наших переможців та призерів з новими перемогами! Ми вами пишаємося і бажаємо усім доброго здоров’я, спортивних досягнень, натхнення до тренувань та успіхів у подальших справах!

Останнє оновлення ( Середа, 02 серпень 2017 16:05 )
Середа 12 липень 2017

Фатичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 12 липень 2017 08:55
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2 930 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3 359 грн).

Цей показник для дітей віком до 6 років становить 2 809 грн, для дітей віком від 6 до 18 років  – 3 410  грн, для працездатних осіб – 3027 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3 761 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2 493 гривні.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на травень 2017 року статтею 7 Закону України«Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1306 грн або на 80,42%, а для працездатної особи на 2077 грн або 123,34%.

За матеріалами сайту Мінсоцполітики
Останнє оновлення ( Вівторок, 01 серпень 2017 14:54 )
Вівторок 11 липень 2017

Відповідальність роботодавця за ненадання щорічної відпустки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 липень 2017 09:48
Порядок і умови надання щорічних відпусток регулюються статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону України «Про відпустки».

Згідно з нормами цих законодавчих актів надання відпустки є обов’язком роботодавця, а також забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2-х років поспіль.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, та немає заборони надавати щорічні відпустки в разі їх невикористання.

Якщо працівник через певні причини не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право їх використати.

Ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена фінансова відповідальність згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України – у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн). 

Штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (Держпраці), та виконуються органами державної виконавчої служби.

Юридичний відділ ЦК Профспілки
Понеділок 10 липень 2017

Президент підписав закон про дитяче оздоровлення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 10 липень 2017 10:02
Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів». Закон був прийнятий Верховною Радою 6 червня 2017 року.
Документ удосконалює правове регулювання забезпечення реалізації прав дітей, передусім соціально-вразливих категорій, на оздоровлення та відпочинок.

Законом розширюються перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел. Також документом уточнюються повноваження державних органів у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, порядок утворення, реорганізації та ліквідації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, встановлюється відповідальність за неподання або подання не в повному обсязі відомостей для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Реалізація положень Закону посилить контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Понеділок, 10 липень 2017 10:03 )Як оплачується лікарняний, якщо працівник знову захворів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 10 липень 2017 09:06
Листок непрацездатності може бути продовжений у зв’язку з лікуванням в одному чи декількох закладах охорони здоров’я до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності — «стати до роботи».

У разі якщо особа стала непрацездатною по причині того самого захворювання, травми до виходу на роботу чи відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривається. У разі виникнення іншого захворювання, травми, відпустки у зв’язку з вагітністю випадок тимчасової непрацездатності вважається новим.

У разі якщо в застрахованої особи страхові випадки розпочинаються з дня видачі листка непрацездатності (установлення тимчасової непрацездатності), тобто перший день непрацездатності по іншому захворюванню, який збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, то це є початком нового страхового випадку.
Зважаючи на вказане вище та на те, що допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати заробітної плати й подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, то допомога по тимчасовій непрацездатності повинна надаватися з першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком, у разі хвороби працівника, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а із шостого — за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

На це звертає увагу ФСС з ТВП у листі від 07.06.2016 р. № 5.2-32-924.


Вівторок 27 червень 2017

Вітання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 27 червень 2017 13:08


Шановні спілчани!

Вітаємо вас з величним державним святом – Днем Конституції України!

Конституція – Основний Закон України – документ, який визначає особливу цінність кожної людини.

Це головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України.

Від кожного з нас залежить збереження досягнутих свобод, дотримання та поваги до законів, справжнього усвідомлення того, що «Єдиним джерелом влади в Україні є народ».

Бажаємо здоров’я, миру і добра.

З повагою та за дорученням президії
голова обласної організації Профспілки
працівників освіти і науки                       

Володимир Дудчак
Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 13:35 )Прийом молодшого спеціаліста здійснюється на основі свідоцтва про народження PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 27 червень 2017 13:06
Міністерство освіти і науки України дозволило у 2017 році приймати випускників 9-х класів на навчання за рівнем молодшого спеціаліста на основі свідоцтва про народження – якщо вони ще не отримали паспорт.

Відповідний лист  було підготовлено та розіслало керівникам місцевих департаментів і управлінь освіти та навчальних закладів.

Це рішення пов’язане з тим, що підрозділи Державної міграційної служби зараз значно завантажені. Тому чимало 9-класників, які бажають вступити до навчальних закладів, не встигають отримати паспорт до початку вступної кампанії.

Водночас, відповідно до умов прийому, кожен вступник має додати до паперової заяви копію документа, що посвідчує особу. За законом, свідоцтво про народження не належить до таких документів, тож у навчальних закладах, які готують молодших спеціалістів, виникла певна колізія. Рішення МОН дозволить розв’язати цю проблему.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2016 року кожен громадянин України має отримати паспорт після досягнення 14-річного віку. Він виготовляється у формі ID-картки.


Завантажити лист 342.pdf 
Переглянути документ онлайн

За матеріалами Урядового порталу 

 Черговість надання щорічної відпустки визначається графіком, що погоджується з профспілкою PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 27 червень 2017 13:05
Статтею 45 Конституції України встановлено, що кожен, хто працює, має право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.

Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.

Згідно з ст. 74 КЗпП України громадянам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 13:06 )
Read More...


Президія ЦК Профспілки: не допустити погіршення прав освітян у новому законодавстві PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 27 червень 2017 13:01
22 червня 2017 року у Закарпатській області відбулося виїзне засідання президії ЦК Профспілки.

На початку роботи Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що до розгляду винесено ряд актуальних питань діяльності Профспілки, серед яких основним є соціально-економічний стан галузі та його законодавче забезпечення. Зокрема, це стосується й проекту нового закону «Про освіту» та недопущення звуження прав та гарантій освітян у ньому.

Президія ЦК Профспілки наголосила на неприпустимості встановлення з законопроектах норм, які призведуть до погіршення змісту та звуження обсягу прав працівників галузі.

Георгій Труханов підводячи риску під обговоренням резюмував, що, Профспілка буде відстоювати трудові та соціально-економічні права та інтереси освітян застосовуючи всі дозволені законодавством засоби впливу на владу.

Наступним питання обговорення стали підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за 2016 рік, які озвучила заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

На завершення роботи було розглянуто ряд внутрішньоспілкових питань та прийнято відповідні постанови.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 13:04 )Трансформація системи професійного розвитку: аналіз ФПУ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 27 червень 2017 13:01
У середині червня 2017 року в приміщенні Мінсоцполітики відбулася нарада, присвячена питанням нормативного забезпечення системи професійного розвитку в Україні. Участь у заході взяли представники профільних міністерств, організацій профспілок, роботодавців та науковці.

Дискусія розгорнулася навколо двох основних питань: розробка Примірного положення про наставництво на виробництві та Методики розроблення професійних стандартів.

Актуальність зазначених питань на сьогодні не підлягає сумніву, адже система підготовки кадрів в Україні все ще знаходиться в кризовому стані, а в економіці відчувається дефіцит кваліфікованих працівників. Це є однією з перешкод на шляху забезпечення гідного життя в нашій країні.

За підрахунками ЮНЕСКО, достатнього рівня національного благополуччя, який відповідав би світовим стандартам, можуть досягти лише ті країни, в яких 40-60% працездатного населення становитимуть особи з вищою освітою. Водночас визнано, аби будь-які соціально-економічні, політичні реформи набули незворотного характеру і були реалізовані якнайпозитивніше, необхідно принципово по-новому (за змістом, характером) перенавчити не менш як 25% дорослого, працездатного населення.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 13:01 )
Read More...Четвер 22 червень 2017

Прогнозний рівень середньої заробітної плати у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 22 червень 2017 12:59
Уряд на своєму черговому засіданні затвердив новий прогнозний рівень середньої заробітної плати у 2017 році на рівні 7100 гривень замість запланованого 5988 гривень.

Станом на кінець травня розмір середньої зарплати становить 6600 гривень, за розрахунками сягне позначки 7100 гривень до кінця року. Фонд оплати праці збільшиться з 666 млрд грн до 796 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що інформація про підвищення рівня середньої зарплатні до рівня 7,5 тисяч грн була озвучена ще восени 2016 року Державної фіскальної служби України.


Середа 21 червень 2017

Вимоги безпеки для учнів під час канікул у навчальному закладі PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 21 червень 2017 12:58
У навчальних закладах України розпочинається період шкільних канікул. Питання безпеки усіх учасників навчального процесу – пріоритетне для освітян та батьків.

До початку канікул у навчальних закладах проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями. Під час проведення первинного інструктажу учнів ознайомлюють із правилами поведінки, ймовірними ризиками та небезпекою, ураховуючи: вікові особливості сезонність місцеві умови (кліматичні, територіальні, соціальні, суспільно-політичні тощо). Первинний інструктаж проводить класний керівник під час виховної години.

Також перед канікулами у навчальних закладах зазвичай проводять профілактичні бесіди про: алкоголь, тютюнопаління наркоманію, токсикоманію, ігроманію імовірні наслідки тривалого перебування за комп’ютером.

Факт проведення первинного інструктажу класний керівник засвідчує у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.


Відділ організаційної роботи

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:59 )Українсько-словацький міжнародний семінар PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 21 червень 2017 12:55
19 – 21 червня 2017 року в місті Ужгород відбувся міжнародний українсько-словацький семінар «Досягнення та виклики профспілок освіти».

Профспілку працівників освіти і науки України представляли члени президії ЦК Профспілки на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим. Зі сторони Словацької Республіки участь у роботі заходу взяли Голова Профспілки працівників освіти і науки Словаччини Павел Ондек, його заступники з питань початкової, вищої школи та голови організації у регіонах та ВНЗ.

У перший день свого візиту на Закарпаття лідери українських та словацьких профспілок відвідали Ужгородський Національний університет.

Зокрема, у залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч із проректором із науково-педагогічної роботи Мирославою Лендьел, яка рада була привітати гостей в найбільшому університеті регіону. Адже УЖнУ входить до переліку великих ВНЗ і в національному масштабі – має у своїй структурі 20 факультетів, де навчається понад 14 тисяч студентів різних національностей.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:58 )
Read More...Вівторок 20 червень 2017

Навчання у ПТНЗ в Україні обирають лише 20 % випускників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 червень 2017 12:54
Сьогодні лише 20% випускників українських шкіл обирають навчання у профтехучилищах, притому що в Європі в середньому цей показник становить 40%, а в деяких країнах ЄС сягає 70%.

Відновлення престижності робітничих професій є одним з головних викликів у процесі модернізації професійної освіти. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час міжнародної конференції «Навички для світу, що змінюється», присвяченій Туринському процесу.

Захід проходив у італійському місті Турин, де розміщується штаб-квартира організатора конференції European Training Foundation (ETF).

Було наголошено, що модернізація професійної освіти – один із чотирьох основних пріоритетів роботи профільного міністерства. Звіти, що розроблялися у межах Туринського процесу, свідчать: професійна освіта в Україні перебуває на етапі кардинальних перетворень. А новації, які впроваджуються, пов’язані з інтеграцією в європейський простір та децентралізацією влади в Україні.

Read More...


Ухвалено закон, який допоможе зберегти мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 червень 2017 12:53
На початку червня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та збереження мережі дитячих оздоровчих закладів», яким внесено зміни до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Законом надається можливість охопити послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які на сьогодні потребують особливої соціальної уваги та підтримки. До таких дітей належать, зокрема, діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Закон дозволить місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування виділяти кошти з місцевих бюджетів сім’ям, які мають дітей, в першу чергу тих, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для часткової оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Read More...


Затверджено форму посвідчення інспектора праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 20 червень 2017 12:52
Наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 866 (набрав чинності 16.06.2017, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.05.2017 за № 681/30549) затверджено Форму та опис службового посвідчення інспектора праці.

Виготовлення, видачу, зберігання, облік і знищення бланків службових посвідчень інспектора праці доручено забезпечити Державній службі України з питань праці.

Посвідчення має вигляд книжки розміром 60 на 90 мм у твердій обкладинці темно-червоного кольору. Його ліва та права внутрішні сторінки виготовлені із захищеного паперу з фоновою сіткою червоного кольору. На лицьовому боці розміщено виконані тисненням фольгою золотого кольору зображення та написи:

- у верхній частині посередині - зображення малого Державного Герба України;

- нижче під зображенням малого Державного Герба України посередині - одним рядком слова «ІНСПЕКТОР ПРАЦІ».

Фотографія інспектора має бути скріплена гербовою печаткою Держпраці.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:53 )
Read More...Понеділок 19 червень 2017

Законодавчі зміни до порядку стягнення аліментів на дитину PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 19 червень 2017 12:50
Законом України від 17.05.2017 № 2037-VIII (опублікований 8.06.2017, набирає чинності з 8.07.2017) внесено зміни до Сімейного кодексу України, які стосуються порядку стягнення аліментів на дитину.

Законодавчі зміни передбачають, зокрема, наступне:

– уточнено, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини;

– той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини;

– неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання, а також самостійно одержувати аліменти та розпоряджатися ними;

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:51 )
Read More...П'ятниця 16 червень 2017

Захист людини праці через колективний договір: досвід, проблеми, перспективи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 16 червень 2017 12:48
Напрями дієвого соціально-економічного захисту прав спілчан вимагає від профспілкових структур усіх рівнів солідарності і єдності, результативності захисних функцій, вдосконалення організаційної побудови й фінансового зміцнення, здійснення конкретних кроків для свого оновлення. Саме такі питання стали предметом обговорення на круглому столі «Шляхи вдосконалення роботи первинної профспілкової організації. Практичний досвід захисту працівників через колективний договір», що відбувся 15 червня 2017 року у Києві.

У виступах Голови Федерації профспілок України Григорія Осового, його заступників, представників профспілок різних рівнів, галузей та регіонів зазначалось: самим профспілкам належить здійснити справжню реформу з провадження ідеології сучасного профспілкового руху, основою якого є самоорганізація людей праці для захисту своїх прав та усвідомленого членства в профспілці. Працівникам важливіше показати навіть не те, що вони додатково отримають, будучи членами профспілки, а те, що вони втрачають, залишаючись неорганізованими.

Учасники круглого столу наголошували, що первинні профспілкові організації перебувають на передньому краї захисту прав найманих працівників та активно шукають нові форми й методи своєї роботи в умовах жорсткого наступу на права працівників, зниження їх життєвого рівня через зростання цін і тарифів на комунальні послуги, порушення роботодавцем трудових прав працівників та утиск прав профспілок.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:49 )
Read More...Вівторок 13 червень 2017

Визначено структуру 2017-2018 навчального року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 13 червень 2017 12:46
Міністерством освіти і науки визначено структуру 2017-2018 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік.

Відповідним листом, зокрема, визначено строки проведення канікул та варіанти припинення навчального процесу, методологію розробки робочих навчальних планів та інші особливості проведення наступного навчального року в українських школах.

У документі зазначається, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатися у День знань – 1 вересня і закінчитися не пізніше 1 липня 2018 року.

Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин – карантин, температурний режим тощо.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:47 )
Read More...


Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника: правові аспекти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 13 червень 2017 12:44
Статтею 105 Кодексу про працю України передбачено, що працівники можуть виконувати на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

У таких випадках проводиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розмір якої встановлюється на умовах, передбачених у колективному договорі (ч. 2 ст. 105 КЗпП).

Міністерство праці та соціальної політики у листах від 2.12.2005 № 9942/0/14-05/018-17, від 26.05.2003 № 18-349 роз’яснює, що оскільки відсутнє законодавче визначення понять «суміщення професій», «розширення зони обслуговування» та «виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника», то з цих питань необхідно керуватись положеннями постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 № 1145 та Інструкцією Держкомпраці, Мінфіну СРСР і ВЦРПС щодо застосування постанови Ради Міністрів СРСР від 4 грудня 1981 року № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 14.05.1982 № 53-ВЛ.

Read More...Понеділок 12 червень 2017

Держпраці повідомляє про проведення пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 12 червень 2017 12:41
У рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу» розпочато пілотну кампанію з виявлення незадекларованої праці. Про це інформує на своєму сайті Державна служба України з питань праці.

Перший етап кампанії стосується Львівської, Одеської, Херсонської та Черкаської областей.

Серед основних завдань кампанії:

– визначення заходів і способів інформаційно-роз’яснювальної роботи;

– пошук оптимальних інструментів виявлення на підприємствах неоформлених працівників;

– організація збору й аналізу отриманої інформації;

– налагодження належної взаємодії із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами (роботодавцями та профспілками).

За матеріалами сайту Державної служби України з питань праці

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:42 )
П'ятниця 09 червень 2017

Усвідом себе європейцем в Україні – друга частина медійної платформи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 09 червень 2017 12:39
7-8 червня 2017 року Києві відбулася друга частина Медійної платформи – «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти».

Захід вдруге проводять Профспілка працівників освіти і науки України спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні (Німеччина). Метою його є систематизація та поглиблення знань учасників про євроінтеграційні процеси в Україні та виклики, які стоять перед освітянами, в умовах реформування галузі освіти.

Цьогоріч учасниками медійної платформи стали 25 представників з усієї України – вчителі, викладачі, профспілкові активісти.

У вітальній частині взяли участь та виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступник Голови – Сергій Романюк, керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, експерт Інтернаціоналу Освіти Тімо Лінсенмайер (Бельгія).

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:40 )
Read More...Вівторок 06 червень 2017

Уряд врегулював питання отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи студентами PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 06 червень 2017 12:31

Мінсоцполітики розробило проект акта з метою врегулювання питання отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи студентами, які здобувають певний освітньо-кваліфікаційний рівень та перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Прийняте Урядом рішення сприятиме забезпеченню прав і свобод, передбачених чинним законодавством для внутрішньо переміщених осіб вищезазначеної категорії, що сприятиме їх соціальному захисту.


За інформацією Міністерства соціальної політики України
Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:31 )
П'ятниця 02 червень 2017

Укладення контракту з керівниками комунальних навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 02 червень 2017 12:26
Законами України «Про загальну середню освіту» (стаття 26), «Про дошкільну освіту» (стаття 31), «Про позашкільну освіту» визначено, що трудові відносини в системі загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про освіту», цими Законами та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю контракт є особливою формою трудового договору і сфера його застосування визначається законами України. Це суттєво звужує сферу застосування контракту. Укладення контракту у випадках, не передбачених законами України, не допускається, оскільки це знижує рівень соціальної захищеності працівників і суперечить вимогам Конвенції Міжнародної організації праці № 158 (1982 року), ратифікованої Україною 4 лютого 1994 року.

Сферу застосування контрактної форми трудового договору в галузі освіти визначає Закон України «Про освіту». Згідно із статтею 20 зазначеного Закону керівники навчальних закладів, що є у загальнодержавній власності і підпорядковані Міністерству освіти України, обираються за конкурсом і призначаються на посаду Міністерством освіти України шляхом укладання з ними контракту відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:30 )
Read More...Четвер 01 червень 2017

Семінар для фахівців з інформаційної роботи: просто про складне PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 01 червень 2017 12:24
У сучасному суспільстві інформація – найважливіша цінність, а отримання, обробка і поширення інформації – провідна сфера, куди вкладаються значні капітали в усьому світі.

Хто володіє інформацією – той володіє світом: фраза, яка сьогодні дещо змістила акцент. Адже сьогодні той володіє світом – хто розподіляє інформаційні потоки і оперативно доводить їх до своєї цільової аудиторії.

Саме з таким налаштуваннями на роботу 30-31 травня 2017 року у Києві відбувся семінар з елементами тренінгу для фахівців з інформаційної роботи виконавчих апаратів територіальних організацій Профспілки.

Організатор навчання – ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Участь у роботі заходу взяли 20 учасників, які ведуть інформаційні напрями у обласних чи міських організаціях.

Read More...


Звернення щодо питання організації та проведення фахового тестування серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області у форматі ЗНО PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 01 червень 2017 10:50
Членам Профспілки Чернівецької обласної
організації Профспілки працівників освіти і науки

Звернення
щодо питання організації та проведення фахового тестування серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області у форматі ЗНО

У зв’язку з набуттям негативного розголосу серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області на появу публікацій і повідомлень у засобах масової інформації так званих анонімних результатів про проходження тестування за технологією ЗНО вчителями краю, президія Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки, як виконавчий орган обласної організації наголошує, що профспілкова сторона й надалі послідовно відстоюватиме позицію щодо неправомірності запровадження серед педагогів краю тестування у форматі ЗНО, як такого, що не відповідає вимогам чинного законодавства про освіту та будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визнавали законність та регламентували порядок його проведення.

Про це, як соціальному партнеру, в особі Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, було заявлено при підготовці наказів №11 від 12.01.2017 р. «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчальних закладів Чернівецької області при інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у 2017 році» та №32 від 30.01.2017 р. «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 12.01.2017 р. №11».

З метою подальшого впорядкування правовідносин педагогічних працівників у сфері запровадження Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації фахового тестування у формі ЗНО на наш запит Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки був підготовлений «Правовий висновок щодо відповідності законодавства України дій Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО», який констатував відсутність будь-яких правових підстав застосування ЗНО для педагогічних працівників.
Згодом, в газеті «Урядовий кур’єр» від 06 травня 2017 р. №84 (59-53) видрукувана аналітична стаття «Чи писатимуть вчителі ЗНО», де крім загальних оціночних суджень, був розміщений і професійний коментар Вадима Карандія – директора Українського центру оцінювання якості освіти, в якому було наголошено, що «… некоректно без правових підстав змушувати всіх вчителів виконувати тест невідомого походження. Понад те, визнавати його результати валідними й такими, що визначають, володіє своїм предметом учитель чи ні. Отже, такий інструментарій, як його позиціонують ще й додають абревіатуру «ЗНО», неправильний з погляду етики і професійності проведення відповідних випробовувань». 
Останнє оновлення ( Середа, 05 липень 2017 10:54 )
Read More...Вівторок 30 травень 2017

Відповідь Мінфіну на звернення учасників III пленуму ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 30 травень 2017 12:22
На звернення учасників III пленуму ЦК Профспілки до Кабінету Міністрів України з приводу фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки за дорученням Кабміну його розглянуто та надано відповідь Міністерством фінансів України.

Як зазначається у листі, змінами до Бюджетного кодексу України забезпечено повну бюджетну самостійність місцевих бюджетів.

Обсяги освітньої субвенції затверджено у сумі 52,6 млрд. гривень, що на 8,3 млрд. гривень (або на 15,8%) більше порівняно з минулим роком. Виділено додаткову дотацію на фінансування переданих видатків у обсязі 14,9 млрд. гривень. Місцевим бюджетам передбачено також базову та стабілізаційну дотацію в сумі 5,9 млрд. гривень та 2,0 млрд. гривень відповідно.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:24 )
Read More...


Профспілка проти звуження гарантій освітянам у новому законі «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 30 травень 2017 12:21
ЦК Профспілки спрямовано звернення до депутатських фракцій і груп у ВРУ, Комітетів з питань бюджету, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також особисто до народних депутатів України, членів Комітету з питань науки і освіти, щодо неприпустимості передбачення у новому законі «Про освіту» норми про визначення розмірів посадових окладів педагогічних працівників залежно від прожиткового мінімуму та його трикратності замість прийнятих в першому читанні положень про встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат.

Особливу стурбованість викликають пропозиції щодо визначення найнижчого посадового окладу науково-педагогічного працівника у розмірі, що перевищуватиме оклад педагогічного працівника за найнижчою посадою лише на 25%. Таким чином оклад викладача-стажиста, що нині відповідає 15 тарифному розряду, буде на 1000 гривень меншим від окладу педпрацівника, що оплачуватиметься також за 15 тарифним розрядом.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:22 )
Read More...Понеділок 29 травень 2017

Перспективи розвитку системи освіти для економіки країни PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 29 травень 2017 12:18
Сьогодні, 29 травня 2017 року, у Клубі Кабінету міністрів України відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

На порядок денний було винесено наступні питання:

– стан та перспективи розвитку системи освіти, підготовки робітничих кадрів для галузей економіки з урахуванням потреб ринку праці;

– реформа системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичним персоналом.  

Співдоповідачем з першого питання від профспілкової сторони виступив Георгій Труханов – Голова Профспілки працівників освіти  і науки України.

Очільник Профспілки підкреслив, що освіта в країні дійсно потребує реформ, але таких, що сприятимуть позитивному стабільному розвитку суспільства. Але реформування без відповідних капіталовкладень, не вирішить освітніх проблем і не поліпшить ситуацію в галузі.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:21 )
Read More...П'ятниця 26 травень 2017

Звільнення за скороченням штату допускається лише за згодою профспілкового органу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 26 травень 2017 12:16
Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Звільнення з цієї підстави допускається якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:18 )
Read More...Четвер 25 травень 2017

Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 25 травень 2017 12:15
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2862 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3280 грн).

А для дітей віком до 6 років – 2753 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 3343 грн, для працездатних осіб – 2956 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3672 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2431 гривень.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на квітень 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1318 грн або на 85,36 %, а для працездатної особи на 2072 грн або 129,5 %.

За матеріалами ФПУ
Вівторок 23 травень 2017

Набуття студентами, учнями досвіду з виконання професійних завдань та обов’язків: правові аспекти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 23 травень 2017 12:13
Законом України «Про зайнятість населення» передбачені правові підстави щодо розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді.

Так, відповідно до статті 29 цього Закону студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

Метою стажування є набуття досвіду з виконання професійних завдань та обов’язків, удосконалення професійних знань, умінь та навичок, вивчення та засвоєння нових технологій, техніки, набуття додаткових компетенцій.

Порядок укладення договору про стажування та типова форма договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:15 )
Read More...Понеділок 22 травень 2017

Звернення ЦК Профспілки до профільного комітету щодо законопроекту «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 22 травень 2017 12:11
ЦК Профспілки спрямовано звернення до профільного комітету ВРУ  з вимогами не допустити звуження гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам освіти щодо рівня оплата праці, фінансування галузі,  запровадження 36 годинного робочого тижня для вчителів тощо.

Профспілка категорично виступає проти запровадження норми про встановлення мінімального посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи замість проголосованої у першому читанні норми про мінімальний оклад педагога на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

Особливу стурбованість викликає звуження державних гарантій в рівні оплати праці науково-педагогічних працівників, зокрема посадовий оклад викладача-стажиста передбачається у розмірі на 25% вище окладу педагогічного працівника за найнижчою посадою і буде меншим на 1000 гривень від розміру посадового окладу педагогічного працівника, що оплачуватиметься за 15 тарифним розрядом.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:12 )
Read More...


Профспілки країн G20 вимагають змінити правила світової економіки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 22 травень 2017 12:08
17 травня у Берліні відбувся саміт керівників профспілок країн великої двадцятки (G20), на якому було обговорено пріоритети головування Німеччини у великій двадцятці. Учасники саміту прийняли заяву профспілок країн G20, яку профспілкові лідери передали канцлеру Німеччини Ангелі Меркель.

У заяві міжнародний профспілковий рух наполягає, щоб на липневому саміті країн G20 було досягнуто остаточної домовленості щодо умов справедливої глобалізації.

Голова Об'єднання профспілок Німеччини Райнер Хоффман зазначив: «На саміті великої сімки в 2015 році Ангела Меркель заявила, що гідна праця є основою економічного успіху, і що жахливі умови праці є неприйнятними. Ці слова нарешті мають трансформуватися в дії. Експлуатація та нелюдські умови праці процвітають у багатьох країнах, а єдиною метою є збільшення прибутку і низькі ціни для споживачів. Компанії повинні поважати права людини і профспілок в усіх куточках світу, й усунути порушення в усіх сферах діяльності, незалежно від того, де вони мали місце. Зокрема, міжнародні трудові норми мають бути частиною торгових відносинах і торгових угод».

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:11 )
Read More...Четвер 18 травень 2017

Відповідальність роботодавця за ненадання щорічної відпустки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 18 травень 2017 12:04
Порядок і умови надання щорічних відпусток регулюються статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону України «Про відпустки».

Згідно з нормами цих законодавчих актів надання відпустки є обов’язком роботодавця, а також забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2-х років поспіль.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, та немає заборони надавати щорічні відпустки в разі їх невикористання.

Якщо працівник через певні причини не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право їх використати.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:07 )
Read More...Вівторок 16 травень 2017

Нова процедура проведення перевірок: зміни в законодавстві PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 16 травень 2017 11:59
16 травня 2017 року набрали чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295.

Державний контроль за дотриманням законодавства про працю здійснюватиметься у формі проведення інспекційних візитів і невиїзних інспектувань інспекторами з праці. Контроль стосуватиметься юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю.

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:02 )
Read More...


Засідання Ради освіти ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 16 травень 2017 11:57
10-12 травня 2017 року на базі санаторію «Аванград» (м. Немирів, Вінницька область) відбулося виїзне засідання Ради освіти ЦК Профспілки з порядком денним «Спортивно-масова та оздоровча робота серед спілчан – важливий мотиваційний чинник профспілкового членства».

У роботі Ради взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступник Голова Профспілки Любов Гарбаренко, Голова Ради освіти Сергій Пугачов, члени Ради.

Сергій Пугачов поінформував присутніх про досвід Вінницької обласної організації Профспілки щодо системного підходу в питаннях організації спортмасової, оздоровчої роботи та реалізації обласної програми «Оздоровлення і відпочинок».

Останнє оновлення ( Вівторок, 27 червень 2017 12:02 )
Read More...Субота 13 травень 2017

З Днем матері! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 13 травень 2017 14:36
Дорогі освітянки! Шановні спілчанки-матері!

Прийміть найщиріші і теплі вітання з нагоди Дня матері.

Бажаємо Вам любові, миру і радості, Господнього захисту та родинного затишку.
Із мамою ми пізнаємо світ, і він постає у сяйві її душі, любові до усього сущого. Від мами – й наша мова, на її колискових піснях ми отримуємо духовні та моральні орієнтири.

Материнська любов, ніби буденне почуття, над яким ми не замислюємося, а воно, як святиня, олтар, сяйво.

Так склалося, що освітянська нива всіяна різнобарвними квітами суспільства, уособлена представницями найкращої частини суспільства – жінками.

Кожен день Ви віддаєте свої сили і знання, талант і глибоку материнську любов власним дітям, своїм вихованцям, учням та студентам, наповнюючи їх душі і серця вірою у правду, добром і мріями, вчите мудрості і усім чеснотам бути Людиною.

З Днем матері Вас!

З повагою і любов’ю,
Голова обласної організації Профспілки
працівників освіти і науки                        
Володимир Дудчак

14 травня 2017 року

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 14:39 )Затверджено порядки здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Субота, 13 травень 2017 09:31
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок нагляду).

Відповідно до затвердженого Порядку контролю право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів і виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

У пункті 5 Порядку контролю визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 09:33 )
Read More...Четвер 11 травень 2017

Відбувся черговий пленум PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 11 травень 2017 14:42
Сьогодні, 11 травня,  відбувся черговий пленум Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, на якому було проаналізовано та визначено завдання організаційних ланок обласної організації Профспілки з подальшого покращення фінансового забезпечення трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

З доповіддю на пленумі виступив голова організації Профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак. У роботі конференції взяли участь та виступили директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук та голова обласної ради Профспілок Володимир Шкварковський.

Пленум прийняв постанову спрямовану на покращення соціально-економічного захисту спілчан, підвищення ролі первинних профспілкових організацій, районних, міських комітетів в реалізації статутних завдань, активізації процесів соціально-економічного захисту та визначив орієнтири співпраці з органами управління освітою всіх рівнів по реалізації Концепції «Нової української школи».

Останнє оновлення ( Субота, 13 травень 2017 14:45 )
Середа 10 травень 2017

Роль профспілки в забезпеченні соціально-економічного захисту в сучасних умовах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 травень 2017 14:52
05 травня на базі закладів освіти Кіцманського району за спільними планами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та обласної організації Профспілки працівників освіти і науки відбувся семінар-практикум за участю керівників районних, міських, об’єднаних територіальних громад управлінь освітою та голів організаційних ланок обласної організації Профспілки:  «Організація виховного простору, системи освіти регіону в умовах Концепції нової української школи» та «Роль профспілки в забезпеченні соціально-економічного захисту в сучасних умовах».
Останнє оновлення ( Середа, 10 травень 2017 14:56 )
Read More...


Підвищення пенсій у травні 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 10 травень 2017 08:59
З 1 травня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 підвищено прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 гривень.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму здійснено перерахунок пенсій.

Так, збільшено наступні види виплат:

– мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж;

– мінімальні пенсійні виплати;

– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

– підвищення ветеранам війни та членам їх сімей;

– підвищення жертвам нацистських переслідувань;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною;

– надбавка донорам.

Read More...Вівторок 09 травень 2017

Пам'ятаємо. Перемагаємо PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 09 травень 2017 08:30
Останнє оновлення ( Середа, 10 травень 2017 08:45 )
П'ятниця 05 травень 2017

Основні напрями бюджетної політики на 2018-2020 роки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 05 травень 2017 10:27
У Міністерстві фінансів України в рамках підготовки проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки відбулися узгоджувальні наради з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України за участі представників профспілок.

Зазначені наради проходять на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана від 10.04.2017 № 14121/1-17 з кожним міністерством та Асоціацією міст України.

Так, на останньому засіданні було обговорено планові бюджетні видатки по програмах міністерств та фінансування пріоритетних напрямів реформ медицини та освіти на наступні три роки.

Узгоджувальні наради з міністерствами наразі тривають, а після їх завершення планується проведення консультацій з представниками профспілок з обговорення профспілкових пропозицій до проекту.

Переглянути документ

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( П'ятниця, 05 травень 2017 10:30 )
П'ятниця 28 квітень 2017

Вітання голови ЦК Профспілки Г. Ф. Труханова PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 28 квітень 2017 11:05
Останнє оновлення ( П'ятниця, 28 квітень 2017 11:06 )
Четвер 27 квітень 2017

Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням? PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:37
Роз’яснює Держпраці України

Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відмова роботодавця звільнити працівника з роботи за власним бажанням суперечить законодавству. З метою притягнення керівника підприємства, установи, організації до відповідальності працівник має право звернутися до Головного управління (Управління) Держпраці за місцем знаходження роботодавця або до Держпраці із зверненням, оформленим відповідно до Закону України „Про звернення громадян“.
Про обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:32
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на звернення спілчан щодо обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору за наявності профспілкової організації роз’яснює наступне.

Як вбачається з наданої спілчанами інформації, зборами трудового колективу загальноосвітнього навчального закладу обрано представника трудового колективу для підписання колективного договору, який його і підписав. При цьому, в закладі створено та діють дві первинні профспілкові організації.

Звертаємо увагу, що згідно з вимогами чинного законодавства обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору можливе лише у разі відсутності на підприємстві (установі, організації, закладі) профспілкової організації.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу законів про працю України колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з однієї сторони, і первинними профспілковими організаціями, які діють відповідно до своїх статутів, а у разі їх відсутності – представниками, вільно обраними на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів, з другої сторони.

Останнє оновлення ( Четвер, 27 квітень 2017 09:34 )
Read More...


Засідання Центральної оглядової комісії огляду-конкурсу стану умов і охорони праці PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 27 квітень 2017 09:13
26 квітня 2017 року відбулося засідання Центральної оглядової комісії Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за результатами 2016 року.

Комісія розглянула та проаналізувала матеріали, які спільно подавалися управліннями (департаментами) обласних державних адміністрацій та обласними організаціями Профспілки працівників освіти і науки України.

Усього на фінальний етап Конкурсу було надіслано матеріали 32 навчальних закладів різного типу із 21 регіону України.

Комісія запропонувала поширити кращий досвід роботи навчальних закладів, які досягли значних успіхів у створенні безпечних умов навчання та праці за напрямами роботи. Зокрема, представляти матеріали на власних сайтах, подавати інформацію у тематичні видання.

Після обговорення члени комісії визначили заклади освіти, які домоглися кращих показників відповідно до Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс, і рекомендували Колегії галузевого міністерства та президії ЦК Профспілки нагородити їх дипломами, грамотами та грошовими преміями.

 

Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Четвер, 27 квітень 2017 09:36 )
Середа 26 квітень 2017

Прожитковий мінімум у цінах березня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 14:01
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:
  • 2825 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3237 грн);
  • 2723 гривень для дітей віком до 6 років;
  • 2621 гривень для дітей віком від 6 до 18 років; 
  • 2915 грн для працездатних осіб (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2621 грн);
  • 2398 гривень для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на березень 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1281 грн або на 82,97 %, а для працездатної особи на 2021 грн або 126,31 %.

Переглянути документ


Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 14:03 )Мінсоцполітики про строки виплати зарплати PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 11:08
Чи можна нараховувати зарплату за першу половину мiсяця (до 15 числа включно) за фактично вiдпрацьований працiвником час у першiй половинi мiсяця та виплатити нараховану таким чином частину зарплати в строк не пiзнiше нiж 22 числа поточного мiсяця?

Економiчнi, правовi та органiзацiйнi засади оплати працi працiвникiв, якi перебувають у трудових вiдносинах на пiдставi трудового договору з пiдприємствами, установами, органiзацiями усiх форм власностi та господарювання, а також з окремими громадянами, регулює Закон України «Про оплату працi».

Вiдповiдно до цього Закону термiни виплати заробiтної плати встановлюються пiдприємствами самостiйно в колективному договорi або нормативному актi роботодавця.
При цьому заробiтна плата має виплачуватися не рiдше нiж два рази на мiсяць через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв, та не пiзнiше вiд семи днiв пiсля закiнчення перiоду, за який проведено виплату.
Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 11:12 )
Read More...


Всесвітній день охорони праці – 2017 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 26 квітень 2017 09:03
Міжнародною організацією праці 28 квітня оголошено Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми та з метою зменшення травматизму на виробництві.

У 2017 році День  проводиться під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Організаційний комітет з підготовки та проведення прийняв звернення та розробив план заходів щодо проведення Дня і запрошує долучитися до проведення заходів на місцевому рівні.


Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Середа, 26 квітень 2017 11:15 )
П'ятниця 21 квітень 2017

Компенсація за затримку виплати зарплати нараховується понад мінімальну зарплату PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 21 квітень 2017 10:47
Компенсація за затримку виплати зарплати не враховується до розмірів оплати праці на рівні не нижче мінімальної зарплати.
Відповідний висновок робить Мінсоцполітики України в листі від 17.02.2017 р. № 394-0-101-17-282.

 Пояснюється це тим, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати, у т.ч. зарплати, провадиться в разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у т.ч. зарплати).
Виплата громадянам суми компенсації провадиться в тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Тобто, наприклад, 1 лютого 2017 року працівнику мають виплатити зарплату за січень 2017 року в розмірі не менше мінімальної зарплати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану зарплату, скажімо, за червень 2016 року й компенсацію за затримку її виплати.

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності, яка передбачена ст. 265 КЗпП України, за не проведення розрахунку при звільненні працівника з дотриманням ст.116 КЗпП України?
Останнє оновлення ( П'ятниця, 21 квітень 2017 10:50 )
Read More...


Г.Труханов: сьогодні ми повинні говорити про якісну українську школу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 21 квітень 2017 09:11
«Нова українська школа: місія здійсненна» – з таким заголовком вийшла стаття у газеті «Профспілкові вісті» від 13 квітня 2017 року.Подаючи позицію Профспілки працівників освіти і науки України, її очільник, Георгій Труханов підкреслив, що під час реформування галузі, мінімізація фінансових інвестицій у освіту – не є шляхом розвитку та поступу.

За його словами якісна школа – це, насамперед,  якісні педагогічні кадри, мотивовані належним відношення держави до професії учителя. Це – якісні інструменти – сучасні підручники, посібники, обладнання і, звичайно ж, якісні умови перебування у навчальних закладах як для учнів, так і для педагогів. На це все потрібне належне й достатнє фінансування, без якого неможливо реалізувати жодну програму.

Георгій Труханов зазначив, що лише безумовне виконання та дотримання законів, системність їх впровадження, з відповідною фінансовою основою – є прогресом і реальною підтримкою освіти в країні.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 21 квітень 2017 09:15 )
Read More...Четвер 20 квітень 2017

Всесвітній день охорони праці – 2017 PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 20 квітень 2017 08:55
Міжнародною організацією праці 28 квітня оголошено Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми та з метою зменшення травматизму на виробництві.

У 2017 році День  проводиться під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Організаційний комітет з підготовки та проведення прийняв звернення та розробив план заходів щодо проведення Дня і запрошує долучитися до проведення заходів на місцевому рівні.

Завантажити документ


Відділ організаційної роботи ЦК Профспілки 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Останнє оновлення ( Четвер, 20 квітень 2017 08:58 )Про доплату до мінімальної зарплати педагогічним працівникам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 20 квітень 2017 08:52
Профспілка працівників освіти і науки України своїм листом від 13.04.2017 р. № 02-8/200 з цього питання роз’яснила наступне..
Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за мінімальну зарплату. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної норми праці мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми.

Однак окремим категоріям працівників, зокрема, учителям, лікарям й іншим, статтею 51 КЗпП передбачено встановлення скороченої тривалості робочого часу. Така норма робочого часу на тиждень, що становить ставку заробітної плати, передбачена для вчителів, вихователів, вихователів-методистів, музичних керівників, керівників гуртків і деяких інших педагогічних працівників обсягом 18, 24, 25, 30, 36 годин.

Тому доплата до рівня мінімальної зарплати 3200 грн. установлюється працівникам, зокрема й педагогічним, за виконану норму робочого часу за відповідною посадою, якщо нарахована їм зарплата з урахуванням доплат, надбавок, винагород, премій (за винятком тих доплат і премій, що зазначені в ст. 31 Закону України «Про оплату праці»), менша від цього розміру.
Read More...Середа 19 квітень 2017

Про оформлення лікарняного не за місцем проживання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 19 квітень 2017 08:39
Під час вибору особою лікуючого лікаря та лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання та роботи (під час відрядження, відпустки тощо), при стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання, у т.ч. і з інших адміністративних районів міста, листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря закладу, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на число днів, необхідних для лікування.

Тож, зважаючи на те що представники адміністрації підприємства володіють даними щодо реєстрації місця проживання своїх працівників, під час призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності комісія (уповноважений) із соціального страхування бере до уваги зазначену інформацію та має враховувати всі обставини кожного випадку тимчасової непрацездатності.

На це звертає увагу ФСС з ВТП
Закон про продовження прийому на молодшого спеціаліста до 2019 року – підписано Президентом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 19 квітень 2017 08:36
Президентом України П.О. Порошенком 13 квітня 2017 року підписано Закон України «Про внесення до Закону України «Про вищу освіту» щодо продовження прийому до вищих навчальних закладів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста до 2019 року.

ЦК Профспілки неодноразово наполягав на необхідності його прийняття у своїх зверненнях безпосередньо до Голови Верховної Ради України, Комітету з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.

Про підписання Президентом зазначеного Закону, що був прийнятий 229 народними депутатами України 21 березня 2017 року, наголошувалося також представниками Профспілки під час останнього засідання профільного Комітету ВРУ 12 квітня 2017 року.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 19 квітень 2017 08:39 )
П'ятниця 14 квітень 2017

З Великоднем! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 квітень 2017 09:27
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 квітень 2017 09:32 )Щодо встановлення доплати до розміру мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 14 квітень 2017 09:06
На запити з місць щодо встановлення доплати до розміру мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам за заміну ними тимчасово відсутніх інших педпрацівників, за виконання викладацької роботи, зокрема з погодинною оплатою праці ЦК Профспілки надає наступне роз’яснення.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 14 квітень 2017 09:08 )
Середа 12 квітень 2017

Донор-день приєднано до відпустки: оплата, облікування в табелі і накази PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 12 квітень 2017 10:38
За статтею 9 Закону «Про донорство кровi та її компонентiв» у день давання кровi та (або) її компонентiв, а також у день медичного обстеження працiвник, який є або виявив бажання стати донором, звiльняється вiд роботи на пiдприємствi, в установi, органiзацiї незалежно вiд форми власностi iз збереженням за ним середнього заробiтку.

Пiсля кожного дня давання кровi та (або) її компонентiв, у тому числi в разi давання їх у вихiднi, святковi та неробочi днь доноровi надається додатковий день вiдпочинку iз збереженням за ним середнього заробiтку. На бажання працiвника цей день може бути приєднано до щорiчної вiдпустки або використано в iнший час упродовж пiсля дня давання кровi чи її компонентiв.
Read More...Вівторок 11 квітень 2017

Щодо збільшення освітньої субвенції та додаткової дотації місцевим бюджетам – звернення ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 11 квітень 2017 10:32
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся від імені учасників III пленуму до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України з приводу необхідності збільшення у 2017 році обсягів освітньої субвенції та додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання загальноосвітніх та інших навчальних закладів відповідно до їх потреби, забезпечення належними обсягами видатків на освіту, включаючи стипендіальне забезпечення, при прийнятті Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( Середа, 12 квітень 2017 10:33 )
Понеділок 10 квітень 2017

Профспілки домоглися перемоги: рішення НКРЕКП про абонплату на газ – скасовано! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 10 квітень 2017 17:30
10 квітня 2017 року профспілки провели пікетування офісу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Учасники акції вимагали скасування рішення НКРЕКП від 28.03.2017 «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу», згідно з яким підвищується плата за газ для населення та промислових підприємств.

Під тиском громадськості, політичних сил Комісія на своєму засіданні скасувала прийняте нею рішення, згідно з яким запроваджувалася абонентська плата за розподіл газу.

Профспілки виступили за накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без попереднього громадського обговорення подібних рішень та погодження їх із соціальними партнерами.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Середа, 12 квітень 2017 10:31 )
П'ятниця 07 квітень 2017

Який штраф доведеться сплатити роботодавцю за допуск працівника без оформлення трудового договору PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:42
У зв’язку з установленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VIII значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП України. Стосовно роботодавців запроваджено санкції за недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні в розмірі 9600 грн.

Штраф у розмірі 320 тис. грн передбачено за недопущення до перевірки з питань:
•    допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору ;
•  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
•    виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ і податків.
Останнє оновлення ( Середа, 19 квітень 2017 08:43 )
Read More...


Посилено захист прав працівників передпенсійного віку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:41
6 квітня 2017 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку" .

Законом доповнено статтю 42 КЗпП України новою нормою, відповідно до якої, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації пропонується надавати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

ДО УВАГИ: Закон буде оприлюднений після підписання Головою Верховної Ради України та Президентом України.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 07 квітень 2017 12:42 )Коригування заробітної плати освітян у зв’язку з підвищенням посадових окладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 07 квітень 2017 12:38
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць з урахуванням консультацій з фахівцями Мінсоцполітики подає інформацію щодо коригування заробітної плати працівників у випадках збереження середньої заробітної плати.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Останнє оновлення ( П'ятниця, 07 квітень 2017 12:40 )
Четвер 06 квітень 2017

Якісна професійна освіта сприятиме соціально-економічному та регіональному розвитку України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 09:21
4 квітня 2017 року у Києві відбулася конференція «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України».

Мета конференції – підвищити рівень поінформованості щодо необхідності здійснити в Україні комплексну реформу децентралізованого сектору професійної освіти, яка сприятиме підвищенню її статусу та поліпшить можливості підтримувати соціально-економічний та регіональний розвиток України.

Участь у роботі форуму взяли Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен, народні депутати, представники міністерства економічного розвитку, фінансів, соціальної політики, посадовці з департаментів освіти та науки та регіональних рад професійної освіти, європейські та міжнародні політики, експерти у сфері професійної освіти і навчання, представники профспілок, громадських організацій, роботодавців, експерти ЄФО.

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 09:23 )
Read More...


Нацрада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 08:46
Чергове засідання Національної Ради Реформ було присвячене темі освіти, безпеки та благополуччя дітей.

Відкриваючи засідання, Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що питання освіти – перший пріоритет для реформування держави. Україна успадкувала від радянського періоду розгалужену мережу загальноосвітніх закладів, яка потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поінформувала про основні засади концепції Нової української школи, Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзивної освіти, а Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба доповів про необхідність реформи системи інституційного догляду і виховання дітей.

Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти. Окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання усім, незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 09:21 )
Read More...


Учасники АТО зможуть виходити на пенсію з 50 років PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 06 квітень 2017 08:43
Право на призначення пенсії за віком після досягнення жінками - 50 років, а чоловіками 55 років, отримують військовослужбовці, службовці органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь у АТО в районах її проведення, за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Таке ж право отримують учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в складі добровольчих формувань, які були включені до складу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані), які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

Дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батькам вищезазначених категорій громадян, які загинули або пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО або забезпечення її проведення, також надається право на призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників антитерористичної операції» вступив в силу 6 лютого 2017 року.

За матеріалами Юрліга

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 08:45 )
Вівторок 04 квітень 2017

Зміни до законів у сфері запобігання корупції набрали чинності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 квітень 2017 08:51

Змінами передбачено, що Е-декларацію, передбачену Законом України «Про запобігання корупції», зобов’язані подавати додатково:

– особи, котрі входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, яка має на меті отримання прибутку;

– особи, котрі входять до складу Громадської ради доброчесності, громадських рад, рад громадського контролю, які створені при державних органах і беруть участь у підготовці рішень із кадрових питань, підготовки, моніторингу, оцінки виконання антикорупційних програм;

кандидати в народні депутати України, кандидати на пост Президента, кандидати в депутати Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на посади сільських, селищних, міських голів і старост;

Останнє оновлення ( Четвер, 06 квітень 2017 08:51 )
Read More...


Обов’язкова мова обслуговування споживача – українська PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 04 квітень 2017 08:43
Заклади харчування, магазини та інші суб’єкти господарювання зобов’язані обслуговувати споживача державною мовою.

Про це йдеться у роз’ясненні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 16.12.2016 р. № 603-.154-7-26317.

Якщо споживач не надавав згоди працівникам суб’єкта господарювання спілкуватись з ним російською мовою, то обслуговування недержавною мовою є неправомірним. Джерелами доказів можуть бути записи споживачів у Книзі відгуків і пропозицій та відповіді суб’єктів господарювання на такі записи.

Якщо місцева рада прийняла рішення про те, що російська чи інша мова є регіональною або мовою національної меншини у регіоні, то суб’єкти господарювання мають забезпечити спілкування зі споживачем такою мовою, однак лише за його проханням (вимогою).
Останнє оновлення ( Вівторок, 04 квітень 2017 08:44 )
Read More...Понеділок 03 квітень 2017

Профспілки вимагають мораторію на підвищення ціни на газ і тарифів на ЖКП PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 03 квітень 2017 10:31
Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».

Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, регулятором без обговорення з соціальними партнерами за декілька днів до вступу в силу вчергове ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.

Встановлення фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним ресурсом держави, ще здорожчить вартість енергоносіїв, зведуть нанівець усі зусилля з енергозбереження та диверсифікації енергоносіїв, стануть черговим бар’єром соціально-економічного оздоровлення України.

Останнє оновлення ( Понеділок, 03 квітень 2017 10:32 )
Read More...П'ятниця 31 березень 2017

Компенсація за невикористану відпустку може бути виплачена одночасно з відпускними PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 31 березень 2017 10:45
Мінсоцполітики роз'яснило нюанси виплати компенсації.
 
За бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік йому може бути виплачена грошова компенсація.
 
Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 календарний день (24 к. д. - щорічна основна відпустка і 7 к. д. - щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день), то при використанні працівником за відповідний робочий рік 24 календарних днів за 7 днів він може отримати компенсацію.
 
Як роз'яснило Мінсоцполітики в листі від 07.12.2016 № 731/13/116-16, на підставі відповідної заяви працівника в наказі про надання 24 календарних днів щорічної відпустки може бути також передбачена виплата грошової компенсації за дні відпустки, одночасно з оплатою наданих днів або відразу після їх використання.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 31 березень 2017 10:52 )
Четвер 30 березень 2017

Звільнення керівника за вчинення одноразового грубого порушення: консультує юрист PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 30 березень 2017 14:01
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України, крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадку одноразового грубого порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації, його заступниками, а також службовими особами органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службовими особами центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами.

При вирішенні питання про те, чи є порушення трудових обов’язків грубим, суд повинен виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, та істотності наслідків порушення трудових обов’язків. Відповідне роз’яснення міститься в п. 27 постанови пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів».

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 14:03 )
Read More...


Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 30 березень 2017 09:08
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України (реєстр. №1658) та рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.
Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:10 )
Read More...Середа 29 березень 2017

Соціальний діалог в Україні – бачення міжнародних профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 19:12
Як уже повідомлялося, від учора в Україні розпочалася робота Місії міжнародних профспілок, що представляють багатомільйонну профспілкову спільноту в понад 160 країнах світу.

29 березня 2017 року в УНІАН відбулася прес-конференція на тему – «Гідність для українських працівників – фундаментальні права та гідна праця». З журналістами спілкувалися Яап Вінен від Міжнародної конфедерації профспілок, Вадим Борисов від Глобального союзу IndustriALL, Григорій Осовий від Федерації профспілок України.

На прес-конференції спікери насамперед звернули увагу на проблеми соціального діалогу в Україні, посилення соціального захисту працівників, гідної оплати праці, охорони праці та промислової безпеки в країні.

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:16 )
Read More...


Розпочалася робота Місії міжнародних профспілок PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 09:44
Робота Місії міжнародних профспілок в Україні розпочалася із зустрічі з представниками профспілкової спільноти, що відбулася 28 березня 2017 року у Федерації профспілок України.

Міжнародні профоб’єднання на цій зустрічі представляли заступник генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Яап Вінен, представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов.

З української сторони у зустрічі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники Всеукраїнських профспілок промислової та бюджетної сфер, представники репрезентативних профспілкових об’єднань, що входять до складу профспілкового СПО. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі взяв Голова Профспілки Георгій Труханов.

Останнє оновлення ( Четвер, 30 березень 2017 09:13 )
Read More...


Мінсоцполітики врахує пропозиції Профспілки щодо виплати соціальних стипендій студентам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 29 березень 2017 09:42

Мінсоцполітики повідомляє, що запропоновані зміни враховані під час розробки проекту Урядового рішення про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 20І6 року № 1045.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:24 )
Вівторок 28 березень 2017

І дихають серцем слова PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 березень 2017 16:52
Поезія – це завжди крок вперед

Від суєти, буденної турботи

У стан душі, окриленої в лет,

До неба слів, до вільної свободи.

Уже стало гарною традицією на Заставнівщині з року в рік 21 березня – у Всесвітній день поезії запрошувати щирих, не байдужих, закоханих у поезію хороших людей на гостину до центральної районної бібліотеки міста. От і цього разу на гостину до нас завітали поети, публіцисти, які прославляють наш рідний край, оспівують честь, гідність, доброту і справедливість.

Літературно-поетична зустріч відбувалась в бібліотеці за круглим столом під назвою «І дихають серцем слова», бо на прикладі видатних митців слова, сильних особистостей - вчимося, твори яких пробуджують національну самосвідомість і доводять, що наша нація і наша мова не є просто похідним продуктом від існування так званих старших братів. Ми давніші, ми одні з перших і ми беззаперечно маємо право на щасливе існування.

Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:17 )
Read More...


Дії звіряємо з Законом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 березень 2017 10:59
27 березня 2017 року на Вижниччині у відділі освіти районної держвної адміністрації та районному комітеті Профспілки працівників освіти і науки перебував юрисконсульт Чернівецького обласного комітету Профспілки працівників освіти, заступник голови обласної ради Профспілок Безручак Василь Васильович.

В ході зустрічі проведено консультації з правових питань з директорами новостворених закладів освіти району. Зокрема, опорного навчального закладу Мигівський НВК , Волоцького ДНЗ-ЗНЗ І ступеня. Також надавалася правова допомога з питань реформування закладу дирекції та профспілковому комітету Вижницької ЗОШ-інтернату імені Назарія Яремчука.

Проведено консультації з працівниками відділу освіти  та головою районної державної адміністрації з питань передачі відділом освіти певних управлінських та фінансових функцій  органам ОТГ.

Вижницька районна організація
Останнє оновлення ( Середа, 29 березень 2017 11:04 )
Понеділок 27 березень 2017

Реагувати на виклики й працювати на перспективу – виступ на пленумі ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 27 березень 2017 10:59
Подаємо повний виступ заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка на засіданні пленуму ЦК Профспілки, який відбувся 23 березня 2017 року у Києві.

Він, зокрема, наголосив, що у зв’язку зі змінами державної політики щодо реформування системи освіти в умовах децентралізації повноважень органів державної влади виборним профспілковим органам усіх рівнів слід своєчасно реагувати на відповідні рішення, впливати на їх прийняття з використанням всіх можливих форм і методів профспілкової роботи задля забезпечення дотримання трудових і соціально-економічних прав та інтересів спілчан, недопущення їх звуження.

Переглянути документ

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Останнє оновлення ( Понеділок, 27 березень 2017 11:00 )
П'ятниця 24 березень 2017

Працювати в умовах змін – пленум ЦК Профспілки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 березень 2017 09:44
23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки – Георгій Труханов, заступники Голови, члени ЦК Профспілки.

На порядок денний було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:49 )
Read More...


Прожитковий мінімуму в цінах лютого 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 березень 2017 09:43
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах лютого 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2768 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3173 грн).

Розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років складає 2671 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 3237 гривень, для працездатних осіб – 2857 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3549 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2352 гривень.

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на лютий 2017 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1224 гривень або на 79,27%, а для працездатної особи на 1949 гривень або 121,81 %.


За матеріалами ФПУ
Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:44 )
Четвер 23 березень 2017

Діяльність Профспілки в умовах реформування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 23 березень 2017 09:42
Соціально-економічний стан в галузі освіти, «Нова українська школа» та концептуальні засади реформування загальної середньої освіти, проблемні питання діяльності організаційних ланок Профспілки в умовах функціонування об’єднаних територіальних громад і опорні школи – основні питання, що були взяті до обговорення під час круглого столу «Актуальні питання діяльності Профспілки в сучасних умовах». Круглий стіл відбувся 22 березня 2017 року у Києві за участі голів організаційних ланок з усієї України.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, відкриваючи роботу заходу, наголосив, що під час реформування галузі, мінімізація фінансових інвестицій у освіту – не є шляхом розвитку та поступу. «…І ми повинні використовувати ефективні та дієві інструменти конструктивної співпраці із владою задля захисту прав та інтересів освітян та студентства, а соціальний діалог має повноцінно відбуватися на усіх рівнях», – підкреслив керівник організації.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:50 )
Read More...Середа 22 березень 2017

Парламент продовжив прийом до технікумів і коледжів до 2019 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 22 березень 2017 09:40

Законопроект розроблено з метою збереження підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та забезпечення прийому осіб у вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації у поточному та наступних роках.

Законопроектом пропонується внести зміни до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про вищу освіту», якими передбачається надати можливість вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, здійснювати прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». Пропонується проводити останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста у 2019 році.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 24 березень 2017 09:44 )
Read More...Понеділок 20 березень 2017

Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 20 березень 2017 12:12
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України (реєстр. №1658) та рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.

Read More...Середа 15 березень 2017

Вища освіта в умовах реформи: зміни громадської думки PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 15 березень 2017 15:23
13 березня 2017 року відбулася прес-конференція «Вища освіта в умовах реформи: зміни громадської думки». Під час заходу було презентовано результати опитування громадської думки «Освіта в Україні». У роботі прес-конференції взяли участь Володимир Ковтунець – перший заступник Міністра освіти і науки України; Ірина Бекешкіна – директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»; Вадим Карандій – директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Презентуючи результати дослідження директор Фонду Ірина Бекешкіна відзначила, що майже 70% населення підтримують ЗНО. «Важливо, що люди бачать наслідки саме від ЗНО. Більшість опитаних висловлюють згоду з тим, що зовнішнє незалежне оцінювання ставить усіх в рівні умови, – це дуже важливо в нашому суспільстві! – і стимулює учнів не сподіватися на чиюсь допомогу, а вчитися», – підкреслила вона.

Read More...Четвер 09 березень 2017

Основні показники рівня життя населення PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 09 березень 2017 10:11
Міністерство соціальної політики України на виконання Генеральної угоди інформує СПО об’єднань профспілок щодо рівня життя населення у січні-грудні 2016 року.

Наданий матеріал містить наступну інформацію про основні показники рівня життя населення; доходи та витрати населення; заробітну плату; пенсійне забезпечення; індекси споживчих цін; показники бідності.

Зокрема Мінсоцполітики зазначає, що питома вага заробітної плати в структурі доходів населення за III квартал 2016 року становила 40,8%, а соціальні допомоги та інші трансферти – 32,4% (за 2015 рік доля заробітної плати становила – 39%, соціальні допомоги та інші одержані поточні трансферти – 37,8%).

Останнє оновлення ( Четвер, 09 березень 2017 10:13 )
Read More...Вівторок 07 березень 2017

Зі святом PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 07 березень 2017 14:12
Останнє оновлення ( Вівторок, 07 березень 2017 14:13 )
Понеділок 06 березень 2017

Умови розірвання контракту з науково-педагогічними працівниками встановлюються угодою сторін PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 06 березень 2017 09:52
Відповідно до ч. 3 ст. 54 Закону України «Про освіту» педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Прийняття на роботу науково-педагогічних працівників здійснюється на основі конкурсного відбору.

Частиною 1 статті 53 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що науково-педагогічні працівники – це особи, які за основним місцем роботи у вищих навчальних закладах провадять навчальну, методичну, наукову (науково-технічну, мистецьку) та організаційну діяльність.

Під час заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників – завідувачів (начальників) кафедр, професорів, доцентів, старших викладачів, викладачів укладенню трудового договору (контракту) передує конкурсний відбір, порядок проведення якого затверджується вченою радою вищого навчального закладу (ч. 11 ст. 55 Закону «Про вищу освіту»).

Останнє оновлення ( Понеділок, 06 березень 2017 09:52 )
Read More...П'ятниця 03 березень 2017

Підвищення окладів керівним працівникам НВК PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 03 березень 2017 14:33
Керівникам навчально-виховних комплексів «школа-дитячий садок» та їх заступникам з навчальної та навчально-виховної роботи посадові оклади підвищуються з 1 січня 2017 року.

Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спільним листом повідомляють, що підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Зважаючи, що керівник навчально-виховного комплексу та його заступник з навчальної та/або навчально-виховної роботи забезпечують організацію здобуття учнями відповідної загальної середньої освіти на тому ж рівні, що й працівники загальноосвітніх навчальних закладів на аналогічних посадах, оплата праці таких працівників має здійснюватися за рахунок коштів освітньої субвенції, а отже, їх посадові оклади необхідно підвищити на 2 тарифні розряди з 1 січня 2017 року.

Переглянути документ

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки
Затверджено паспорт бюджетної програми на 2017 рік для ВНЗ ІІІ і ІV рівнів акредитації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 03 березень 2017 13:59
Спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів 1 березня 2017 року затверджено паспорт бюджетної програми КПКВК 2201160 «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики».

Затвердження цього документу забезпечить в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам та стипендії студентам вищих навчальних закладів.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 03 березень 2017 14:13 )
Read More...Вівторок 28 лютий 2017

Мінфін розблокував виплату академічних стипендій студентам PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 28 лютий 2017 09:27
Спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів затверджено паспорт бюджетної програми на виплату академічних стипендій.

Наказ за номером 304/282 від 24 лютого 2017 року, яким затвердили паспорт бюджетної програми на 2017 рік Міністерства освіти і науки України за КПКВК 2201190 «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», було направлено до вишів.

Загальна сума коштів, передбачених на виплату академічних стипендій, відповідно до цього документу, складає 3.985.722,5 тисяч гривень. Тепер університети зможуть виплатити студентам стипендію за лютий, хоч і з невеликою затримкою.

Останнє оновлення ( Вівторок, 28 лютий 2017 09:32 )
Read More...Понеділок 27 лютий 2017

Прожитковий мінімум у цінах січня 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 27 лютий 2017 12:05
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2729 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3127 грн).

Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років – 2636 грн, для дітей віком від 6 до 18 років –  3197 грн, для працездатних осіб – 2815 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3497 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2318 гривень.

Read More...П'ятниця 24 лютий 2017

ЦК Профспілки: потребують врегулювання питання виплати соціальних стипендій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 24 лютий 2017 14:14
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Міністе