Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:


All articles

Четвер 19 жовтень 2017

Реалізація соціально-економічної політики у вишах: роль профспілкових організацій PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 19 жовтень 2017 08:52

18 жовтня 2017 року на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця» розпочав роботу семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Тема навчально-практичного заходу – «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства».

До участі у семінарі запрошено представників від Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки.

Провідні вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляють 45 учасників – голови профкомів, їх заступники.

Розпочалася робота семінару з обговорення питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення.

Спікерами цієї частини семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, заступник Голови Сергій Романюк.

Так, Георгій Труханов акцентував увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі й новому бюджетному процесі, децентралізації та ролі профспілкових організацій у зв’язку  з цим. Також очільник Профспілки підкреслив, що профспілки в Європі  зараз переживають ренесанс і нам, для посилення своєї ролі в суспільстві задля вирішення проблем освітян, потрібно брати кращі приклади і використовувати їх для своєї роботи.

Робота семінару швидко набирала обертів, аудиторія налаштувалася на активне обговорення аспектів імплементації Закону України «Про вищу освіту» на сучасному етапі, перспектив діяльності вишів та їх фінансове забезпечення. Модератором жвавої дискусії був Сергій Романюк.

Загалом робота семінару розрахована на три дні і триватиме до 20 жовтня. Планується проведення круглого столу з питань перспектив профспілкового руху, обговорення нового бюджету на 2018 рік, викликів реформування вищої освіти, впровадження нового закону «Про освіту», особливостей пенсійного забезпечення освітян та науковців тощо.

Вівторок 17 жовтень 2017

Представники профспілок з питань охорони праці проходять навчання і перевірку знань PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 жовтень 2017 13:44

17 жовтня 2017 рокуна базі Академії праці, соціальних відносин і туризму Федерації професійнихспілок України розпочалося двотижневе навчання і перевірка знань технічнихінспекторів праці та представників профспілок з питань охорони праці галузевихпрофспілок, територіальних об’єднань організацій профспілок.

Від Профспілки працівниківосвіти і науки України у навчанні беруть участь В.Ю. Миронов – завідувачорганізаційного відділу апарату ЦК Профспілки; С.С. Каракулов – юрисконсультДонецького обласного комітету Профспілки; О.В. Пуляк – представник з питаньхорони праці Кіровоградського обласного комітету Профспілки; М.В. Остапчук –голова Зборівської районної організації Профспілки Тернопільської області; І.Ф.Берестовий – завідувач відділу правового захисту та охорони праці Черкаського обласногокомітету Профспілки.

Під час проведеннянавчання планується розглянути основні завдання профспілок щодо вдосконаленнягромадського контролю про додержання законодавства про охорону праці; форми іметоди роботи представників профспілок з питань охорони праці; порядокпроведення атестації робочих місць за умовами праці; практику здійсненнягромадського контролю за дотриманням законодавства з охорони праці тощо. 

Навчатимуть таподіляться досвідом роботи досвідчені лектори Академії праці, соціальнихвідносин і туризм ФПУ, інспектори Державної служби України з питань праці,департаменту охороні праці ФПУ. 

27 жовтня 2017 рокунавчання завершиться іспитами та врученням відповідних посвідчень.
Затверджено умови прийому абітурієнтів до ВНЗ у 2018 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 жовтень 2017 09:24

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Л. Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 2 липня та закінчиться 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. 

Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання – до 26 липня.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити – з 21 до 26 липня; співбесіди – з 21 до 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 1 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 6 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників.

Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.


Завантажити документ umovi-prijomu-na-navchannya-do-zaklad.rar [3,1 Mb] (Скачувань: 0)
 Особливості застосування законодавства про звернення громадян в профспілках: судова практика PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 17 жовтень 2017 09:04

Відповідно до статті 1 Закону України «Про звернення громадян» від 2.10.1996 № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Під зверненнями громадян варто розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги ( ст. 3 Закону № 393/96-ВР). 

При цьому, пропозицією (зауваженням) є – звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) – звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Клопотання – письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга – звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, посадових осіб.

Виходячи зі змісту статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Відповідно до статті 15 Закону органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов’язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов’язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов’язки.

Аналіз судової практики свідчить про те, що позовні вимоги громадян-фізичних осіб до  профспілкових організацій  з вимогами надати роз’яснення (інформацію), провести перевірку з питань діяльності профспілкової організації органу (обрання профкому первинної профспілкової організації або іншого виборного органу, їх повноважень, законності надання згоди на звільнення працівників тощо) є безпідставними та не підлягають задоволенню.

Суди, приймаючи такі рішення, обґрунтовують їх наступним:

 • звернення громадян, які не є членами профспілки, з питаннями щодо законодавчої основи діяльності профспілкової організації, відповідності рішень виборних профспілкових органів положенням статуту тощо не є зверненнями та не повинні розглядатися згідно вимог Закону України  «Про звернення громадян»;

 • до звернень громадян, якщо вони діють в інтересах членів профспілки, мають надаватися відповідні довіреності;

 • питання, які порушуються у зверненнях громадян до профспілкових організацій, мають стосуватися реалізації соціально-економічних, політичних та особистих прав, свобод і законних інтересів таких заявників;

 • звернення (листи, заяви) громадян мають відповідати вимогам статті 3 Закону України «Про звернення громадян» та містити відомості, які підтверджують порушення профспілковою організацією законних прав та інтересів особисто  таких осіб;

 • факт належності чи неналежності громадян до профспілки має досліджуватися в  суді та доводитися позивачем.

Останнє оновлення ( Вівторок, 17 жовтень 2017 09:06 )
П'ятниця 13 жовтень 2017

Типове положення про комісію з охорони праці первинної профспілкової організації PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 жовтень 2017 10:15

Комісія з охорони праці виборного органу первинної профспілкової організації створюється цим органом на строк його повноважень на підприємстві, в установі, організації будь-якої форми власності та виду діяльності з кількістю працюючих, як правило, 50 і більше осіб.

Залежно від конкретних обставин виборний профспілковий орган підприємства може створити комісію й за меншої кількості працівників.

У структурних підрозділах великих підприємств, де в установленому порядку окремо обирається профспілковий орган, створюється Комісія з охорони праці цього органу.

Кількісний і персональний склад Комісії визначається і затверджується виборним профспілковим органом підприємства (структурного підрозділу) залежно від кількості працівників і специфіки виробництва.


Завантажити документ pro-komsyu-z-ohoroni-prac-vibornogo-organu-ppo.doc [89 Kb] (Скачувань: 54)
Переглянути документ онлайн
З Днем захисника України PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 13 жовтень 2017 09:31
                                                               
                alt            

                                                       Шановні колеги!

 

  Прийміть найтепліші вітання з нагоди  Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці і, звичайно, зі світлим святом українського козацтва.

    Нині, як ніколи, ці свята несуть у собі надзвичайну силу патріотизму ,високої моралі та самовідданості, мужності й любові до рідної Вітчизни!

    Сердечно бажаємо усім миру, добра і щастя,здоров'я та впевненості у завтрашній день, повсюдного єднання в ім'я України.

                                                          Слава Україні!

    З повагою,

    за дорученням президії-

    голова Чернівецької обласної організації

    Профспілки працівників освіти і науки           Володимир Дудчак                                                   

Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 жовтень 2017 10:11 )
Середа 11 жовтень 2017

Зайнятість та безробіття населення в ІІ кварталі 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 11 жовтень 2017 14:44

Державна служба статистики України підготувала експрес-випуск «Зайнятість та безробіття населення в ІІ кварталі 2017 року».

Інформація щодо кількості зайнятого та безробітного населення отримана за результатами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності.

Методологія визначення цих показників відповідає визначенням та рекомендаціям Міжнародної організації праці (МОП).

Подаємо для ознайомлення та використання у роботі.


Завантажити документ bezrobttya-zaynyatst.pdf [278,75 Kb] (Скачувань: 7)
Переглянути документ онлайн 


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Робота студентів за трудовим договором – оплачується на загальних підставах PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 11 жовтень 2017 08:33
Право працівника реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, тобто, працювати за сумісництвом, встановлено Кодексом законів про працю України (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (із змінами) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 № 43, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 30.06.93 за № 76.

Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом (виконують крім основної у вільний від неї час і іншу роботу на умовах трудового договору в того самого чи іншого роботодавця), одержують заробітну плату за фактично виконану роботу без обмеження її певним розміром.

Сумісники мають право на оплату фактично виконаної роботи й тоді, коли було порушено встановлені для певної категорії працівників обмеження для роботи за сумісництвом. Такі порушення за певних умов можуть бути підставою для припинення трудового договору за сумісництвом.

Постановою КМ України від 03.04.1993 № 245 встановлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Статтею 62 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» особам, які навчаються у вищих навчальних закладах, надано право на трудову діяльність у позанавчальний час.

Юридичний департамент Міністерства соціальної політики України в листі від 25.05.2015 № 198/06/186-15 роз’яснив, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Також Мінсоцполітики зазначило, що законодавство про працю не містить норм, які зобов’язують роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи

Завантажити документ sumisnyky.doc [45 Kb] (Скачувань: 92)
Переглянути документ онлайн
Понеділок 09 жовтень 2017

Удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів (документ) PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 09 жовтень 2017 10:37

alt

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою, зокрема, передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій, а саме можливість подання:


довідки вищого навчального закладу про навчання студента – у разі відсутності в нього студентського квитка;


– довідки з Пенсійного фонду України про стаж роботи – у разі неможливості подання відповідної довідки з гірничого підприємства;


копії довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у разі неможливості подання студентом посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Також для спрощення процесу звіряння внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відомостей про студентів зі списками студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, пропонується вищим навчальним закладам з 1.01.2018 при поданні зазначених списків до органів соціального захисту населення застосовувати електронний цифровий підпис.

Останнє оновлення ( Понеділок, 09 жовтень 2017 10:42 )Гідна праця – високооплачувана праця: заява ФПУ до Дня дій за гідну працю PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 09 жовтень 2017 10:26

Починаючи з 2008 року сотні мільйонів людей в усьому світі взяли участь у заходах профспілок, що відбуваються  7 жовтня з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю.

І в цьому році профспілки світу виступають на підтримку гідної праці, яка має бути пріоритетом для урядів на шляху до відновлення економічного зростання та побудови сучасної економіки.

Ювілейний десятий Всесвітній день дій за гідну працю профспілкова спільнота України відзначатиме під гаслом «Гідна праця – продуктивна праця! Гідна праця – високооплачувана праця! Гідна праця – безпечна праця!».

Профспілки України наполягають на дотриманні прав та гарантій працівників на повну та продуктивну зайнятість відповідно до норм чинного національного та міжнародного законодавства, що була ще раз підтверджено Заявою на президії ФПУ, що відбулася напередодні Дня дій за гідну працю.

Останнє оновлення ( Понеділок, 09 жовтень 2017 10:28 )
П'ятниця 06 жовтень 2017

Профспілки проти наступу на трудові права громадян PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 06 жовтень 2017 12:53

Головним питанням порядку денного засідання Президії ФПУ, що відбулося 5 жовтня 2017 року, у Києві стало визначення концепції подальших дій профспілок на захист законних соціально-економічних прав працюючих в умовах реформ.

Члени Президії констатували тотальний наступ на права громадян під час проведення змін у соціально-економічній сфері, зокрема, через запровадження пенсійної та медичної реформ, розробку соціально недосконалого проекту Держбюджету на 2018 рік, подальше падіння обсягів виробництва та скорочення робочих місць тощо.

Таким чином, було зазначено: Генеральна угода Урядом, як соціальним партнером, не виконується. Під час прийняття суспільно-важливих рішень порушуються принципи соціального діалогу, що спонукає на активізацію дій ФПУ, її членських організацій для запобігання подальшому зниженню рівня життя більшості населення країни, скатування до рівня бідності навіть тих громадян, які мають роботу і працюють.

Із цього питання виступили члени Президії – Георгій Труханов, Віктор Турманов, Василь Мойсюк, Вікторія Коваль, Сергій Комишев, Михайло Петров, Андрій Присяжний, Валерій Черниш, Микола Колесник, Роман Дацько, Харьковський, Петро Шевченко, Олексій Романюк, Людмила Перелигіна, Ярема Жугаєвич, Юрій Піжук, Сергій Українець, Микола Бутенко та ін.

Після тривалої дискусії було ухвалено наступні рішення:

– доручити Голові ФПУ ініціювати проведення зустрічі Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з членами Президії ФПУ, під час якої запропонувати профспілкове бачення виходу із ситуації;

– запропоновано ініціювати подібні робочі зустрічі з керівництвом Верховної Ради України та керівниками депутатських фракцій Парламенту;

– для розробки вимог профспілок до владних структур створено Робочу групу, якій доручено до 17 жовтня ц.р. напрацювати загальнонаціональні вимоги профспілок;

– оголосити підготовку до проведення всеукраїнської акції у м. Києві та у регіонах з єдиними вимогами ФПУ до Уряду, до Парламенту з питань проведення реформ, бюджету, відновлення роботи промисловості, прийняття Трудового Кодексу тощо. Визначено дату проведення дій у Києві – 14 листопада 2017 р. у стін Верховної Ради під час пленарного засідання.

Президією також розглянуто низку актуальних питань профспілкового життя, а саме: щодо скликання четвертого засідання Ради Федерації профспілок України, на якому розглянути вкрай важливі і актуальні питання, зокрема, про виконання рішень VІІ з’їзду ФПУ щодо організаційно-фінансового зміцнення та ефективного використання потенціалу профспілок із захисту законних прав працівників, про основні позиційні підходи ФПУ щодо Генеральної угоди на новий строк та ін.

Президія затвердила заходи з нагоди 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, а також ухвалила відповідну заяву з нагоди цих подій.

За матеріалами ФПУ

Останнє оновлення ( П'ятниця, 06 жовтень 2017 12:56 )
Четвер 05 жовтень 2017

Гідна праця – продуктивна зайнятість достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 05 жовтень 2017 16:06

За такою темою 4 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл у Києві з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Участь у заході взяли представники всеукраїнських профспілок, Міжнародної організації праці в Україні, Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, народні депутати України, міжнародні експерти, науковці. Організатором виступила – Федерація профспілок України.

Під час дискусії обговорювалися наступні питання:

– політика щодо заробітної плати

– кваліфіковані кадри, сучасні робочі місця – умова конкурентоздатності економіки

– трудові права працівників та права профспілок у проекті Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658)

– актуальність удосконалення політики управління охороною праці в Україні

– негативний вплив політики і практики дерегуляції на безпеку праці і державний нагляд у цій сфері та ін.

Кожного року Міжнародною Конфедерацією Профспілок визначається головний напрям боротьби за створення гідних умов праці, цього року головна увага у світі спрямована на підвищення мінімальної зарплати та зарплати для усіх працівників.

Також учасникам круглого столу було повідомлено, що за підтримки Міжнародної організації праці розроблено та за участі соціальних партнерів реалізується програма «Гідна праця для України», у рамках якої визначені пріоритетні завдання, над якими вестиметься робота аж до 2019 року.

У 2017 році Всесвітній день гідної праці (WDDW) відзначається вдесяте і ФПУ свого часу виступила ініціатором проведення щорічно цього дня в Україні заходів на захист працівників.

5 жовтня на засіданні Президії ФПУ планується обговорення та ухвалення Заяви з нагоди відзначення 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю.
Президія ЦК Профспілки: пріоритетом залишається відстоювання належного фінансування освіти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 05 жовтень 2017 09:22

Засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, що відбулося сьогодні, 4 жовтня 2017 року, мало на меті розглянути ряд нагальних питань діяльності організації.

Відкриваючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов зазначив, що засідання відбувається напередодні Міжнародного дня вчителя, яке відзначається в усьому світі 5 жовтня і покликане привернути увагу усього суспільства до вчительської праці та її неоціненного внеску у розвиток держав. Адже саме освітяни є основою стабільності та успіху суспільства вцілому. Голова Профспілки поінформував, що цьогоріч свято проходить під гаслом «Навчати вільно: розширення прав і можливостей вчителів», що повністю відповідає основному вектору діяльності Профспілки працівників освіти і науки України.

Далі Георгій Труханов наголосив, що за останній час відбулися зміни в законодавстві, прийнято новий закон «Про освіту», йде обговорення держбюджету на 2018 рік, тому на порядок денний винесені найбільш актуальні питання, які матимуть безпосередній вплив на систему освіти країни. Так, серед них:

– здійснення громадського контролю виборними органами Профспілки за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти в умовах децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад;

– спортивно-масова робота виборних профспілкових органів та підсумки проведення Всеукраїнської спартакіади серед членів Профспілки;

– проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»;

– новий Закон України «Про освіту».

Розкриваючи перше питання заступник Голови Профспілки Сергій Романюк підкреслив, що реформа децентралізації, яка розпочалася в державі у 2015 році, навіть на сьогодні не має достатнього правового унормування, що ускладнює правовідносини між владою та профспілковими організаціями на місцях. Він поінформував, що на 2017 рік в Україні утворено 413 об’єднаних територіальних громад, з них 366 – отримали окреме бюджетне фінансування в цьому році та планується 388 ОТГ у 2018, в перспективі – 692 громади.

Також було сказано, що є як позитивні практики створення ОТГ, де вдалося зберегти трудовий потенціал і заклади освіти, так і негативні – де відбувається ліквідація шкіл або зменшення їх фінансування, скорочення кількості працівників, здійснення тиску на них з метою виходу із профспілкових організацій тощо.

Співдоповідачем із цього питання виступила голова Тернопільської організації Профспілки Людмила Мокей. Очільниця організації наголосила, що Тернопілля – один із лідерів з утворення об’єднаних територіальних громад, різних як за розмірами, чисельністю населення, так і потенційною спроможністю. Так, у 2015 році утворилося 26 громад, у 2016 – 10, на жовтень 2017 року призначено вибори ще у 4 ОТГ.

Далі вона зупинилася на тих аспектах роботи, де обласна організації докладає найбільших зусиль, це зокрема, захист прав працівників освіти, представництво їх інтересів у співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування та здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства.

Людмила Мокей розповіла і про соціальний діалог на місцях та поінформувала, що 29 вересня цього року укладено Угоду про співпрацю між управлінням Держпраці та обласною організацією Профспілки. Також відбулася колегія управління Держпраці, у ході якої розглянуто питання щодо стану охорони праці у навчальних закладах області та їх готовності до безпечного функціонування в осінньо-зимовий період.

Розкриваючи питання спортмасової роботи заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко наголосила, що цей напрям діяльності, дозволяє мотивувати перебування в Профспілці, оскільки дає можливість працівникам освітніх закладів, студентській молоді, зреалізувати свої спортивні таланти та підтримувати здоровий спосіб життя.

Організаційні ланки всіх рівнів приділяють спортивно-масовій роботі достатню увагу і кошти, які витрачаються на цей напрям – теж суттєві. Він реалізується різних формах – спартакіади, спортивні змагання з окремих видів спорту, туристичні зльоти, чемпіонати, марафони, дні здоров’я, студентські лабіринти тощо.

Для можливості продемонструвати спортивні досягнення на всеукраїнському рівні ЦК Профспілки було започатковано проведення Всеукраїнської спартакіади з трьох видів спорту: настільного тенісу, шахів, міні-футболу. Участь в них взяли 236 гравців із 20 регіонів України.

Насамкінець Любов Гарбаренко також відзначила, що вже чотири роки поспіль наші спілчани беруть участь у Міжнародній спартакіаді вчителів у Болгарії, де показують достойні результати і посідають призові місця. Так, за ці роки команди України здобули у міжнародних змаганнях вчителів 28 медалей (10 золотих, 9 срібних, 9 бронзових).

Урочистим моментом стало нагородження переможців за результатами Всеукраїнської спартакіади працівників освіти і науки України 2016-2017 років та вручення золотих кубків. Так, переможцями стали: 

 • Київська міська організація Профспілки – I місце;

 • Одеська обласна організація Профспілки – II місце;

 • Львівська обласна організація Профспілки – III місце;

 • Сумська обласна організація Профспілки – IV місце;

 • Закарпатська обласна організація Профспілки – V місце.

Щодо проекту головного кошторису країни та діяльності Профспілки у цьому ключі, учасники засідання одноголосно відзначили, що пріоритетом організації залишається відстоювання фінансового забезпечення галузі необхідними видатками для оплати праці освітянам та збільшення обсягів видатків для виплати академічних та соціальних стипендій студентам. Наразі йде обговорення проекту бюджету 2018 і Профспілка спрямує свої пропозиції до центральних органів влади.

Розглядаючи питання щодо нового закону «Про освіту», прийнятого 5 вересня цього року, президія ЦК Профспілки відзначила постійну цілеспрямовану роботу організації та усіх її ланок щодо недопущення звуження прав та гарантій працівників галузі та передбачення у ньому трудових гарантій і пільг освітянам, ветеранам праці та студентству.

Позиція Профспілки ґрунтувалася на прийнятих ЮНЕСКО /МОП Рекомендаціях, в яких наголошувалося на необхідності забезпеченні урядами країн гідної зарплати і пенсії вчителям, безпечних умов праці тощо. Прийнятий закон взято до відома та застосування у роботі.

Останнє оновлення ( Четвер, 05 жовтень 2017 09:27 )Удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 05 жовтень 2017 08:54

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою, зокрема, передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій, а саме можливість подання:


– довідки вищого навчального закладу про навчання студента – у разі відсутності в нього студентського квитка;


– довідки з Пенсійного фонду України про стаж роботи – у разі неможливості подання відповідної довідки з гірничого підприємства;


– копії довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у разі неможливості подання студентом посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Також для спрощення процесу звіряння внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відомостей про студентів зі списками студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, пропонується вищим навчальним закладам з 1.01.2018 при поданні зазначених списків до органів соціального захисту населення застосовувати електронний цифровий підпис.


 


За матеріалами Урядового порталу

Вівторок 03 жовтень 2017

Зустріч з людиною-легендою,символом довголіття та життєрадісності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 03 жовтень 2017 15:32
alt

   У переддень Дня працівників освіти з візитом глибокої шани і поваги голова обласної організації Профспілки Володимир Дудчак та голова Новодністровської міської організації Профспілки Алла Уманець  за традицією та почуттям обов'язку відвідали найстаршу освітянку буковинського краю,ветерана педагогічної праці та другої світової війни,відмінника освіти України,підполковника запасу,улюблену вчительку-Любов Марківну Моргуленко,яка зовсім недавно відсвяткувала особистий славний ювілей-95-ти річчя від Дня народження.

   Профспілкові лідери приєдналися до численних слів привітань,від усіх спілчан побажати Любові Марківні здоров'я та щасливого подальшого життя,мирного і чистого неба,відчутної турботи від сотень вихованців,родинного затишку і по-осінньому багатого достатку.

   З різнобарвним букетом осінньої пори гості вручили Любов Марківні Подяку обласного комітету Профспілки і грошову винагороду та вкотре побажати ювілярці Многая літа і Божого захисту!

alt

alt

alt

altОстаннє оновлення ( Середа, 11 жовтень 2017 10:29 )
Понеділок 02 жовтень 2017

Застосування контрактної форми трудового договору для вчителів опорних закладів: профспілка роз’яснює PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 02 жовтень 2017 11:24

 

alt

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити членів Профспілки надає роз’яснення щодо правомірності застосування контрактної форми трудового договору для педагогічних працівників опорного закладу освіти.

Законом України «Про загальну середню освіту» визначено, що трудові відносини в системі загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про освіту», цими Законами та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю контракт є особливою формою трудового договору і сфера його застосування визначається законами України. Це суттєво звужує сферу застосування контракту. Укладення контракту у випадках, не передбачених законами України, не допускається, оскільки це знижує рівень соціальної захищеності працівників і суперечить вимогам Конвенції Міжнародної організації праці № 158 (1982 року), ратифікованої Україною 4 лютого 1994 року.

Сферу застосування контрактної форми трудового договору в галузі освіти до 28.09.2017 визначав Закон України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-ХІІ, який втратив чинність у зв’язку з прийняттям Верховною  Радою України  нового закону «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

Згідно із статтею 20 Закону № 1060-ХІІ керівники навчальних закладів, що є загальнодержавною власністю і підпорядковані Міністерству освіти і науки України або іншим міністерствам і відомствам, обираються за конкурсом і призначаються на посаду шляхом укладання з ними контракту.

Відповідно до статті 54 Закону № 1060-ХІІ педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Новий Закон №  2145-VIII передбачає можливість укладання контракту тільки з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти.

Законом України «Про загальну середню освіту» не передбачено обов’язкового запровадження для педагогічних працівників контрактної форми трудового договору.

Із зазначеного випливає, що законодавством про освіту (станом до 28.09.2017) була визначена сфера обов’язкового застосування контракту лише для керівників навчальних закладів, що є  загальнодержавною власністю. Новий Закон «Про освіту» №  2145-VIII та Закон «Про загальну середню освіту» (із змінами, внесеними Законом № 2145 –VIII) містять положення, які передбачають, що керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше).

Укладення контракту з педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів (станом до 28.09.2017) можливе було лише за їх згодою відповідно до ст. 21 КЗпП України та ст. 54 Закону № 1060-ХІІ. Новий Закон «Про освіту» не містить положення щодо укладення контракту з педагогічними працівниками.

При цьому, слід враховувати, що контракт покликаний забезпечити умови для виявлення ініціативності і самостійності працівника, враховувати його індивідуальні особливості та професійні навички, підвищувати його правову та соціальну захищеність. Саме на цьому наголошено у рішенні Конституційного Суду України від 9 липня 1998 року № 12-рп/98 у справі за конституційним зверненням Київської міської ради професійних спілок щодо офіційного тлумачення частини третьої статті 21 Кодексу законів про працю України (справа про тлумачення терміну «законодавство»). Умови контракту, які погіршують стан працівника (порівняно з чинним законодавством і колективним договором), вважаються недійсними.

Згідно з абз. 5 п. 5 рішення Конституційного Суду України № 12-рп/98 контрактна форма трудового договору не може впроваджуватись нормативними актами центральних і місцевих органів виконавчої влади, актами органів місцевого самоврядування, а також колективними договорами і угодами та іншими локальними нормативними актами.

Такі пропозиції суперечать як положенням національного законодавства, так і нормам міжнародного права (Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця, Конвенції МОП № 117 про основні цілі та норми соціальної політики, Рекомендації МОП № 166 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця, Директиві Ради 1999/70/ЄС від 28 червня 1999 року, Директиві Ради 1991/383/ЄЕС від 25 червня 1991 року).

Педагогічні працівники в установах та закладах освіти здійснюють свої професійні обов’язки на постійній основні, умови їх роботи носять довготривалий характер, оскільки пов’язані із здійсненням безперервного навчально-виховного процесу в школах, дошкільних навчальних закладах, і не містять передумов вважати такий процес обмеженим у часі для переведення їх на контракт або строковий трудовий договір.

Крім того, при вирішенні питання щодо обрання форми трудового договору з педагогічним працівником необхідно враховувати положення Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, пунктом 5.3.8. якої передбачена норма щодо: спрямування контрактної форми трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність; обов’язковості надання додаткових порівняно з чинним законодавством пільг, гарантій та компенсацій для працівників, з якими укладено контракт; трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, вважати такими, що укладені на невизначений строк.


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Останнє оновлення ( Понеділок, 02 жовтень 2017 11:36 )
П'ятниця 29 вересень 2017

День добра й пошани людей старшого покоління PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 вересень 2017 10:49

1 жовтня в усьому світі щорічно відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі – ще й День ветерана.

Цей день – свідчення глибокої поваги і цивілізованого ставлення українського суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну й духовну базу незалежної держави.

Мета Дня – популяризувати необхідність створення належних умов життя, а також розвивати систему соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, людей літнього та похилого віку, для яких позаду залишився період продуктивної праці.

В основі ціннісних ідей цього дня, з одного боку, нагадати всім людям про необхідність поваги і турботи до осіб старшого віку, подякувати їм за їхній внесок у розвиток і родин, і спільнот, і людського капіталу, і економіки; з іншого боку, утверджувати технології соціального розвитку людей похилого віку, їхньої соціалізації з навколишнім світом, який постійно змінюється та потребує щодо вирішення соціальних питань постійної компетентної або пріоритетної уваги урядів та місцевих громад.

До старшого покоління сьогодні належить кожний п’ятий (за класифікацією ВОЗ: 60-74 – люди похилого віку; 75-89 – старі; 90 років і більше – довгожителі).

За міжнародною статистикою, нині вік кожного десятого жителя Землі становить 60 і більше років. В Україні тих, кому за 60, – 22 %.


Вшановуючи цей День, ми щиро бажаємо вам, дорогі ветерани, миру, добра, міцного здоров’я, уваги від рідних і віри в краще життя!
Ваша праця, ставлення до людей та духовних цінностей – це приклад для наслідування сучасному поколінню. Нехай ваші вчинки й поради надихають всіх нас на нові звершення на шляху розбудови нової держави і допомагають у створенні умов для гідного життя усіх громадян.Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 вересень 2017 10:58 )День добра й пошани людей старшого покоління PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 вересень 2017 10:26
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 вересень 2017 10:45 )Удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги дітям PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 29 вересень 2017 09:57

Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено приведення у відповідність Порядку призначення та виплати державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» в частині визначення розміру допомоги, у разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі.

Крім того, цією постановою передбачено, що у разі подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення призначатимуть таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви.

Виплата коштів одноразової частини допомоги при народженні дитини буде проводитися не пізніше наступного операційного дня.


За матеріалами Мінсоцполітики

 

 

 

Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 вересень 2017 11:18 )
Четвер 28 вересень 2017

З Днем працівників освіти! PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 28 вересень 2017 15:00
alt
Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 вересень 2017 11:20 )XI обласна спартакіада серед працівників загальноосвітніх навчальних закладів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 28 вересень 2017 13:32

alt


23 вересня 2017 року в місті Чернівці відбулася XI обласна спартакіада серед працівників загальноосвітніх навчальних закладів з чотирьох видів спорту: міні-футболу, легкої атлетики ,настільного тенісу та шахів.

Метою даної спартакіади була організація фізкультурно-оздоровчої та спортивно масової роботи серед  педагогів загальноосвітніх навчальних закладів ,популяризація фізичної культури, пропаганда здорового способу життя.

Оргкомітет та суддівська колегія провели спартакіаду на належному рівні. Переможці та призери спартакіади нагороджені  Почесними грамотами та кубками обласного комітету профспілки працівників освіти і науки.

За підсумковими результатами  загальнокомандне  I  місце зайняли педагоги Кіцманського району, II місце – Глибоцького району ,III місце – освітяни міста Чернівці.


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 вересень 2017 10:36 )Новий закон «Про освіту» набрав чинності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 28 вересень 2017 10:16

Новий закон «Про освіту», що був ухвалений парламентом і 25 вересня підписаний президентом, сьогодні, 28 вересня 2017 року, набрав чинності. Текст документа опублікований на сайті Верховної Ради України та в парламентському виданні – «Голос України».

Згідно з документом він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім статей 38 та абзацу третього частини другої ст.59, абзаців першого і третього частини другої ст. 61, які набирають чинності з 1 січня 2018 року; частини п'ятої ст.61 та частини десятої ст. 78 цього закону, а також частини третьої ст.43 закону «Про загальну середню освіту» (у редакції цього закону), які набирають чинності 1 січня 2019 року; абзацу другого підпункту 5 пункту 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення», який набуває чинності з 1 січня 2030 року.

Законом, зокрема, встановлено, що навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти починається:

 для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року;

– для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року;

– для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Закон передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат.

Передбачена атестація педагогічних працівників – чергова атестація проходить не рідше ніж один раз на п’ять років. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи. Також передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років і не більше ніж два строки підряд.

У закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Закон повністю ліквідує атестацію шкіл. Також ліквідуються інспекції в районних управліннях освіти. Передбачається, що консультаційні послуги, для тих хто їх потребуватиме, надаватимуть методичні кабінети.

Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти. При цьому автори нового закону зазначають, що головною метою діяльності служби якості будуть не санкції, а рекомендації.

Законом передбачене створення реальної автономії школи, іншої системи управління та фінансова прозорість. Згідно з документом, директори обиратимуться за конкурсом. Закон передбачає, що директори зможуть самі призначати своїх заступників і педагогічний склад.

Середа 27 вересень 2017

Сьогодні православні українці святкують Воздвиження PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 27 вересень 2017 10:07

Сьогодні, 27 вересня, православні українці відзначають Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього. У народі його називають Здвиженням або Воздвиженням.

Легенда про Животворний Хрест Господній

Церковні легенди пов’язують це свято з римським імператором Констянтином І Великим. У 311 році перед вирішальною битвою за престол він побачив на небі хрест з написом: Цим перемагай! А вночі Костянтину уві сні явився Ісус Христос і наказав зробити військовий прапор з таким хрестом. Він так і вчинив. Перемігши у битві свого ворога Максенція, він наказав вкласти прапор, який приніс перемогу, в руки своєї статуї на площі Риму.

Після того, як у 323 році Костянтин став одноосібним правителем Римської імперії, він вирішив знайти головну святиню християн. З цією метою він направив до Єрусалиму свою матір – царицю Олену. Вона знайшла три хрести, і щоб зрозуміти, який з них є животворним, патріарх Єрусалимський Макарій наказав по черзі прикладати хрести до мерця. Лише після прикладання до третього хреста мертвий чоловік ожив.

Імператор Костянтин звелів спорудити в Єрусалимі величний храм на честь Воскресіння Христового, що будувався 10 років і був освячений 26 вересня 335 року. А наступного дня – 27 вересня – було встановлено святкування на честь Воздвиження Хреста Господнього.

Традиції та заборони на Здвиження

У народі говорили, що на Воздвиження осінь літо відсуває. За три дні до свята прибирали всі овочі з корінням, щоб ранкові заморозки не знищили урожай.

Також 27 вересня починали садити яблуні та смородину – це можна робити приблизно до середини жовтня.

Селяни займалися заготовками капусти на зиму і часто робили це разом, організовуючи так звані капустяні вечірки. Вважалося, якщо дівчина, збираючись на посиденьки, прочитає спеціальну змову, то зустріне хлопця, якого полюбить.

Старалися на планувати важливих справ на Воздвиження, оскільки вони могли закінчитися невдало.

У цей день птахи починають відлітати у теплі краї, а усі гади земні (змії, вужі, ящірки) ховаються у нори. Тому заборонялося до лісу ходити, щоб гадюки не затягнули до своєї ями. Якщо ж змія вкусить людину, то їй закриті двері до вирію, і вона замерзне узимку.

Наші пращури вірили, що та людина, яка побачить останній відліт птахів цього дня, може загадати бажання, й воно обов’язково збудеться.

Слідкували сьогодні і за погодою. Якщо на Воздвиження гуси високо летять – навесні буде велика повінь, і навпаки, а як дме холодний вітер – літо буде теплим.
Найпопулярніші ВНЗ серед вступників у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 27 вересень 2017 10:06

Під час вступної кампанії 2017 найпопулярнішими серед вступників стали Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Так, у КНУ подали 58 тисяч 851 заяву від 27 тисяч 112 вступників, у КПІ – 50 тисяч 226 заяв від 20 тисяч 952 вступників, у ЛНУ – 48 тисяч 937 заяв від 22 тисяч 790 вступників.

За словами керівників МОН, такий рейтинг свідчить, що, попри поширену думку, багато вступників обирають не лише столичні виші, а й регіональні – у Львові, Чернівцях, Харкові. Причому, ця тенденція спостерігається не перший рік. Приміром, торік у рейтингу Топ-10 був Кам’янець-Подільський національний університет, непогані позиції також завжди має ДНУ імені Олеся Гончара».

На четвертій сходинці ТОП-10 опинилася Львівська політехніка – туди надійшло майже 43,5 тисяч заяв. Бажання вчитися в цьому виші виявили понад 20,5 тисяч вступників.

Майже однакову кількість заяв подали в Київський національний торговельно-економічний університет (34тис 520) та Національний авіаційний університет (34тис 336). Ці виші обрали відповідно 17тис 206 та 18тис 698 вступників.

Далі у рейтингу Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова (28 тисяч 522 заяв від 15 тисяч 933 вступників), Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича (27 тисяч 633 заяв від 13 тисяч 257 вступників) та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (26 тисяч 697 заяв від 14 тисяч 440 вступників).

Закриває ТОП-10 Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана. Він отримав трохи більше 24 тисяч заяв від 13 тисяч 531 вступника.

За інформацією МОН

Вівторок 26 вересень 2017

Президент підписав Закон України «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 26 вересень 2017 09:12

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

У той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.


За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України

Понеділок 25 вересень 2017

Реєстрація на ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 25 вересень 2017 15:48

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 6 лютого і триватиме 19 березня 2018 року.

Відповідні дати визначені календарним планом підготовки і проведення ЗНО в 2018 році, що затверджений Міністерством освіти і науки України.

Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня проведенням тесту з математики.

24 травня відбудеться тестування з обов'язкового для всіх випускників шкіл тесту з української мови і літератури.

Зовнішнє оцінювання з іспанської, німецької і французької мов буде проведено в один тестовий день - 29 травня. ЗНО з англійської відбудеться 1 червня.

Тест з біології абітурієнти складатимуть 4 червня, з історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня.

Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 13 червня.

Встановлення порогу «склав / не склав» та визначення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів відбудеться не пізніше 20 червня.

21 червня учасники тестування дізнаються про офіційні результати, отримані за складання тестів, на своїх офіційних сторінках.

Цього ж дня навчальним закладам будуть надіслані відомості з результатами державної підсумкової атестації їх випускників.

Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 2 до 11 липня за окремим графіком.

У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти.

До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ – початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які мають бажання зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.


Завантажити документ nakaz_mon_1287_kalend_zno.pdf [3,92 Mb] (Скачувань: 2)
Переглянути документ онлайн 
Четвер 21 вересень 2017

Різдво Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:08

Сьогодні, 21 вересня 2017 року, православні християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке у народі називають другою Пречистою. Перша була 28 серпня, буде ще третя – 4 грудня.

Що означає Різдво Богородиці

У цей великий день, на рубежі Старого і Нового Завіту, у Назареті в сім’ї праведних Якима і Анни з’явилася на світ Діва Марія, якій судилося стати матір’ю Ісуса Христа.

Богослужіння цього дня повні радісних тонів, як на Різдво Христове або його світле Воскресіння. Головні мотиви цієї радості – кінець бездітності праведних Якима та Анни, це початок нашого спасіння, це особлива роль і значення Богородиці в ділі спасіння людства.

Вважається, що в цей день потрібно просити про найпотаємніше – і Богородиця обов’язково допоможе. Для тих сімейних пар, у яких немає дітей, особливо актуально в цей день молитися про народження дитини.

Традиції та прикмети на другу Пречисту

Багато заборон у православ’ї пов’язані з постами. Але на Різдво Богородиці посту немає, тобто віруючим можна їсти будь-яку їжу.

На Русі у цей день хлібороби дякували Богородиці за зібраний урожай та просили допомоги на рік майбутній.

До Різдва Богородиці намагалися зібрати весь урожай, а пасічники починали готувати бджіл до зимівлі – прибирати вулики. Недарма у народі ходили такі приказки: Прийде Пречиста – буде чисто-чисто.

У цей день раніше ходили один до одного в гості. Вважалося, чим більше страв стоїть на столі, тим багатшим буде наступний урожай.

З давніх часів на Різдво Богородиці жінки рано-вранці намагалися піти до водойм. Вважалося, якщо жінка умиється до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. Також для міцного здоров’я дітей обливали на порозі водою.

Існувала також особлива прикмета на заміжжя – якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково посватають у цьому році.

У цей час на берегах водойм хлопці та дівчата водили хороводи, влаштовувалися веселі ігри з вибором пари. Саме у цей період можна було цілуватися без косих поглядів батьків і сусідів.

Щоб бути здоровим, у цей день спалювали старий одяг і взуття.

Хорошою прикметою у цей день вважалося забруднити руки чимось чорним. Це означало, що незабаром можна отримати вигідну пропозицію, пов’язану з грошима і прибутком. Щоб прикмета гарантовано збулася, неодмінно варто наступити на віник і постояти на ньому хоча б пару хвилин.

Слідкували цього дня і за погодою. Яка погода на другу Пречисту – такою буде і вся осінь.

Якщо на Різдво Богородиці сонячно, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо ж небо похмуре – осінні холоди прийдуть з дощами.
Сьогодні – Міжнародний день миру PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:07

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже  нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

Саме тому  існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace). 

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.

До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.

Тема цього дня 2017 року – «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх».

Цього року увага Дня миру зосереджена на залученні та мобілізації людей у всьому світу, щоби продемонструвати підтримку тим, кому вона потрібна в першу чергу – біженцям, мігрантам, особам потерпілим від військових дій.

ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади усієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності щодо його досягнення.

Заходи ООН традиційно починаються з церемонії біля Дзвону миру. Церемонія починається із звернення Генерального секретаря ООН, після якого він ударяє в дзвін. Потім, після хвилини мовчання, із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

В Україні День миру встановлений Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно також 21 вересня – в Міжнародний день миру.


Бажаємо усім нам мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, 

не зводячи їх до боротьби за виживання! 

Бажаємо нових відкриттів, які зупинять біди, хвороби і катаклізми! Бажаємо творити добро у кожній сфері діяльності, адже це наша країна, наша земля – нам з вами тут жити! 
Рівень життя населення у січні-червні 2017 року PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:07

Міністерство соціальної політики України на виконання Генеральної угоди поінформувало Спільний представницький орган об’єднань профспілок щодо рівня життя населення у січні-червні 2017 року.

Так, за інформацією Держстату України, за І квартал 2017 року номінальні доходи населення склали 501,1 млрд. грн. (що на 22,9% більше порівняно з І кварталом 2016 року), з яких:

– заробітна плата складає 232,6 млрд. грн (46,5%);

– соціальні допомоги та інші одержані поточні трансферти – 192,4 млрд. грн (38,4%);

– інші види доходів 76 млрд. грн (15,1%).

Таким чином, спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення частки заробітної плати у загальних доходах населення.

Наявний дохід, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 16,6%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, – 2,4%.

Наявний дохід у розрахунку на одну особу у І кварталі 2017 року становив 8366,3 грн, що на 17,6 % більше, ніж у І кварталі 2016 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-червень 2017 року становила 6638 грн., що на 37,2% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. 

Найнижчим рівень середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за цей період був у працівників, зайнятих поштовою та кур’єрською діяльністю, – 3514 грн (52,9% до середнього рівня по економіці), а найвищим – у працівників авіаційного транспорту – 27 992 грн (421,7 %).

За даними Пенсійного фонду України середній розмір пенсії разом з цільовою грошовою допомогою станом на 1 липня 2017 року становив 1886,78, що на 3,2% перевищує розмір середньої пенсії станом на 1.01.2017.

Ціни на споживчому ринку за даними Держстату України у липні 2017 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,2% а порівняно з груднем 2016 року – на 8,2 %.

З початку року зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої (на 12,2%), алкогольні напої та тютюнові вироби (на 13,1%), житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива (на 8,1%), предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла (на 1,3%), охорону здоров’я (на 4,1%), транспорт (на 7,3%), зв'язок (на 6,2%), відпочинок і культуру (на 3,1%),освіту (2,3%) ресторани та готелі (на 8,8%), різні товари і послуги (0,1%). Проте дещо знизилися ціни на одяг і взуття на 4,3%.


Завантажити повну інформаційну довідку rven_zhittya_fpu._fru.doc [277,5 Kb] (Скачувань: 5)
Переглянути документ онлайн Сербія: страйк-попередження PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:02

На початку вересня 2017 року Профспілка викладачів Сербії TUS організувала страйк-попередження у більше ніж 650 початкових і середніх школах Сербії. Цією акцією профспілка закликала:

– підвищити заробітну плату в освітньому секторі, підтягнувши її до рівня вище офіційного середнього заробітку в країні;

– скасувати Закон про держслужбовців, а також Закон про основи освіти з огляду на те, що багато положень цих документів порушують права працівників сфери освіти.

Профспілка TUS зазначила, що заробітна плата в сфері освіти на 16% нижча середнього заробітку працівників у Сербії, складаючи, за оцінками на липень 2017 року, всього 357 Євро.

Пропонований Закон про держслужбовців і Закон про основи освіти істотно погіршують становище освітнього персоналу і передбачають можливість звільнення без належних пільг і захисту звільнених.

Профспілка TUS заявила, що «якщо переговори з урядом не матимуть конкретних результатів, профспілка викладачів Сербії оголосить законний страйк на підставі Закону про страйки від 6 жовтня 2017 року».

Згодом TUS повідомила, що якщо до 15 вересня 2017 року не буде розпочато жодних переговорів, то в жовтні 2017 року буде організовано черговий страйк. Під загрозою страйку прохання профспілки освіти були прийняті на засіданні Республіканського Комітету 31 серпня 2017 р.

Профспілка вчителів Сербії та представники Міністерства освіти Республіки Сербія розпочали переговори. На першому засіданні 14 вересня на чолі делегації від імені TUS виступив президент освітньої профспілки пані Валентина Іліч. Міністерство представляв пан Младен Сарчевіч, міністр освіти.

Обидві сторони домовились про те, що збільшення заробітної плати працівників освіти залишається найважливішою проблемою, що поставлена на карту. За словами TUS, міністр пообіцяв зібрати всю необхідну інформацію про конкретні рішення від різних міністерств. Також було погоджено, що будь-яка освітня реформа повинна супроводжуватися адекватними стандартами для працівників освіти.

Очікується, що розпорядження, які спричиняють багато питань щодо короткострокових контрактів у сфері освіти, мають бути відмінені з початку наступного року.

Крім того, було вирішено підписати вже узгоджену Колективну угоду у сфері вищої освіти, а також розпочати переговори щодо нової колективної угоди для початкових та середніх шкіл та студентських гуртожитків. Також було розглянуто можливості централізованого фінансування дошкільної освіти.

Попереджувальний страйк підтримали також члени профспілки зі сфери дошкільної освіти, гуртожитків та вищої освіти.

На підтримку цієї акції Європейський директор Сьюзан Флокен висловилася так: «Ми висловлюємо впевненість, що сербський уряд прийме вимоги працівників освіти з належною серйозністю і бажаємо профспілці TUS успіху в його боротьбі».

Раніше в цьому році Європейський комітет профспілок освіти відгукнувся на заклик Європейського профспілкового руху підвищити мінімальну заробітну плату європейських працівників, включаючи викладачів і працівників сфери освіти.

У своїй «Кампанії за підвищення оплати праці» Європейська конфедерація профспілок закликає до загального підвищення заробітної плати і, особливо, в країнах Східної Європи з метою подолання тривожно високої розбіжності в порівнянні з зарплатами Західної Європи.
Збереження педагогічного звання та категорії при переході вчителя на посаду методиста PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:01

Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6.10.2010 № 930, установлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста.

Приміткою 3 до пункту Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102, з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства освіти України від 31.05.1994 р. № 167 «Про внесення змін до наказу Міносвіти України від 25.02.93 № 45 та до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», передбачено, що за методистами навчально-методичних, методичних кабінетів (центрів), зберігається право до наступної атестації на отримання підвищених посадових окладів, якщо в період роботи на посадах учителя, викладача, вихователя за результатами атестації їм було присвоєно відповідне звання.

Згідно з пунктом 3 Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1109 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» педагогічні звання «старший учитель» та «учитель-методист» присвоюються учителям усіх спеціальностей. Зазначеною постановою не передбачено педагогічних звань, які б могли присвоюватися методистам.

Тому право на підвищення посадового окладу методистові методичного кабінету, який перейшов на цю посаду з посади вчителя, за педагогічні звання, що були присвоєні під час роботи на посаді вчителя, має зберігатися лише до наступної атестації за посадою методиста.

У подальшому наявність педагогічного звання «старший учитель» чи «учитель-методист», присвоєного за посадою вчителя загальноосвітнього навчального закладу, не впливає на розмір оплати праці методиста методичного кабінету.

Пунктом 3.23 Типового положення встановлено, що педагогічні працівники, які працюють у навчальних закладах за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

 Тож якщо педагогічний працівник, обіймаючи посаду методиста методичного кабінету (центру),  працює ще вчителем у загальноосвітньому навчальному закладі, то він має атестуватися за цими обома посадами на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії, та, крім того, за посадою вчителя – атестуватися на підтвердження педагогічного звання.Закон «Про освіту» передано на підпис Президенту PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 09:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон «Про освіту». Це він зробив на брифінгу у Парламенті під час перерви.

«Цей закон не лише для вчителів, викладачів, студентів та учнів, цей закон стосується кожного громадянина. Ми будуємо нову українську освіту, будуємо державу», – сказав спікер, підписуючи документ.

За словами Голови Парламенту відповідні служби Верховної Ради передадуть його на підпис Президенту.

Закон вступить у силу після підписання очільником держави та публікації в офіційному виданні.
Відбулася попереджувальна акція протесту медичних працівників PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 08:59

Сьогодні, 19 вересня 2017 року, у Києві відбулася попереджувальна Всеукраїнська акція протесту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

Разом із медиками та солідарною підтримкою їхніх вимог на акцію протесту вийшли представники профспілок освітян, будівельників, виробничників та підприємців, а також делегації від територіальних профоб'єднань.

Хода розпочала свій рух від Майдану Незалежності і далі до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Пікетувальники у білих халатах тримали у руках плакати з надписами «Лікар без зарплати – ганьба влади», «Недостатнє фінансування охорони здоров’я – основна хвороба української медицини», «Наша професія гідна поваги», «Медикам гідну зарплату, країні – здорових людей», «Не зли 103» тощо.

Учасники акції зауважують, що профільна профспілка вже вичерпала всі можливості щодо врегулювання галузевих проблем у рамках соціального діалогу, і не погоджується з безсистемною реформою системи охорони здоров’я, яка не відповідає Конституції України та законодавству України та не передбачає необхідного фінансування для забезпечення конституційного права громадян на безоплатну, якісну та доступну медичну допомогу.

Виступаючі на акції висловили своє обурення несправедливими, дискримінаційними підходами в оплаті праці та порушенням трудових прав медичних працівників, встановлених законодавством України, а саме:

– низьким рівнем оплати праці та несвоєчасною її виплатою, невиплатою допомоги на оздоровлення, скасуванням та обмеженням виплат доплат і надбавок;

– переведенням на роботу на умовах неповного робочого часу, направленням працівників у відпустки без збереження заробітної плати, скороченням персоналу, збільшенням навантаження, переведенням на строкові трудові договори (контракти);

– звуженням обсягу професійних пільг та гарантій (скасування пенсій за вислугу років, безоплатного користування житлом з освітленням та опаленням у сільській місцевості тощо).

Медики висувають наступні Вимоги до влади:

 • збільшення фінансування галузі;
 • підвищення заробітної плати медичних працівників та престижу медичної професії;
 • погашення заборгованості із заробітної плати;
 • здійснення реформи системи охорони здоров’я з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти;
 • не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я;
 • забезпечити право громадян на доступну і якісну медичну допомогу;
 • призначити Міністра охорони здоров’я України тощо.

Підсумком попереджувальної акції протесту стала зустріч представників від пікетувальників із владою. За її результатами, як повідомляє ФПУ, вдалося досягти домовленості щодо погашення до кінця року заборгованості перед працівниками медичної сфери, яка за станом на середину вересня становить 81,7 мільйонів гривень. 

Згодом Голова Профспілки Вікторія Коваль поінформувала про зустріч профспілкової делегації з Віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком в Кабінеті міністрів, у ході якої представнику Уряду було передано вимоги Профспілки, які підтримали своїми підписами понад 100000 спілчан. 
У свою чергу Уряд взяв на себе зобов’язання погасити до 1 жовтня всю заборгованість по зарплаті та протягом місяця спрямувати кошти на покриття дефіциту на медичну субвенцію.
«Якщо у місячний термін Уряд не виконає своїх обіцянок, ми знову вийдемо на акцію протесту. І вона буде ще більш чисельною та рішучою»,– підкреслила Вікторія Коваль.Затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку – документ PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 21 вересень 2017 08:58

Урядом удосконалено нормативно-правове регулювання та механізм ведення обліку дітей шкільного віку та учнів з метою забезпечення здобуття ними загальної середньої освіти. Затверджено відповідний Порядок ведення зазначеного обліку.

Документом, зокрема, передбачено, що ведення обліку дітей шкільного віку здійснюють районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Національної поліції та служб у справах дітей.

Їм заборонено залучати працівників навчальних закладів до організації та ведення цього обліку. 

Таким чином вчителям більше не потрібно буде робити перепис дітей на території обслуговування, натомість навчальні заклади вестимуть облік учнів та здійснюватимуть контроль за відвідуванням ними навчальних занять.


Завантажити постанову post_kmu_ditu.pdf [229,43 Kb] (Скачувань: 170)
Переглянути документ онлайн 

Понеділок 18 вересень 2017

Заробітна плата вчителя, який має диплом бакалавра PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 18 вересень 2017 15:54

На рівні якого тарифного розряду встановлюється ставка заробітної плати вчителеві, який має диплом бакалавра?

– Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників усіх закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, підвищено на два тарифні розряди.

Згідно з пунктом 2 постанови підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відбулося з 1 січня 2017 року.

Відповідно до абзацу другого цього пункту підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Згідно з Додатком 6 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557  з 1 січня 2017 року вчителям без кваліфікаційної категорії ставки заробітної плати встановлюються на рівні 10-11 тарифних розрядів.

У виносці до Додатку 6 з позначкою ** передбачено, що фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту), установлюється 9 тарифний розряд, а тим, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - середньої спеціальної освіти), установлюється 8 тарифний розряд.

Тому з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України № 974 підвищена на два тарифні розряди ставка заробітної плати, а саме на рівні 11 тарифного розряду, обов’язково встановлюється вчителям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту).

Вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста ставка заробітної плати може бути встановлена як на рівні 10, так і 11 тарифних розрядів. Кваліфікаційна категорія має бути присвоєна лише після отримання повної вищої освіти, тобто магістерського рівня.

Невідповідність наказу Міністерства освіти і науки України 20.01.2017 № 81 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» нормам постанови Кабінету Міністрів України № 974 не може позбавити права педагогічних працівників на підвищення у 2017 році на два тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати.

В листі Міністерства освіти і науки України від 03.04.2017 року № 1/11-3239 стосовно ситуації з оплатою праці асистента вчителя зазначено, що при внесенні змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 не були внесені зміни до виносок до додатків. В найкоротший строк Міністерство виправить ситуацію і внесе зазначені зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, але до цього часу встановлюються тарифні розряди, як це зазначено у постанові Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974.

Антоніна Клименко,
Cхвалено проект Держбюджету на 2018 рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 18 вересень 2017 08:54

На останньому засіданні Уряд підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018 рік та направив документ на розгляд Парламенту.

Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції.

Як зазначають у міністерстві, бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу. У бюджет 2018 закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 рік видатки на сферу охорони здоров’я на 11%.

Також буде продовжено реалізацію пілотного проекту зі зміни фінансування провідних клінік Національної академії медичних наук, який передбачає перехід від їх кошторисного утримання – на оплату послуг з надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується розширити перелік послуг, які будуть оплачуватися з державного бюджету (приблизно 9 тис. послуг).

Крім того, починаючи з 2018 року Мінфін запропонував перейти від утримання наукових установ до замовлення державою пріоритетних для суспільства наукових досліджень. На це буде спрямовано 500 млн гривень.

В рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 році збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 млрд грн. 

Зокрема, на підтримку проекту «Нова українська школа» враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти. 

Також у 2018 році планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково майже 6,7 млрд гривень.

У держбюджеті на 2018 рік також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року у сумі 141,3 млрд гривень.

Крім того, у бюджет 2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Це кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних план працівникам і т.д.

Ключові факти про держбюджет на 2018 рік:

– ВВП +3%

– Інфляція +7%

– Дефіцит бюджету 2,4% ВВП (77,9 млрд грн)

– Доходи зведеного бюджету зростуть на 15% і вперше перевищать 1 трлн грн.

– Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.

За матеріалами Урядового порталу 
ТОП-10 найбільш та найменш популярних спеціальностей у 2017 році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 18 вересень 2017 08:46

Під час вступної кампанії 2017 року найбільш популярними серед вступників на бакалаврат (магістратуру медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) були спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». На них було подано відповідно 85 тис. 526, 74 тис. 055 та 59 тис. 393 заяв.

Також серед лідерів «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Туризм», «Середня освіта», «Психологія» і «Економіка» (від 46 тис. до 40 тис. заяв).

Замикає Топ-10 «Інженерія програмного забезпечення» – 33 тис. 001 заява. Такі дані було оприлюднено директором департаменту вищої освіти МОН Олегом Шаровим.

Також було зазначено, що традиційно такі спеціальності як «Право», «Менеджмент», «Туризм» та «Економіка» залишаються одними із найбільш популярних у абітурієнтів навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі у рейтингу займають й потрібні економіці спеціальності, такі як «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення.

Найменш затребуваними цього року виявилися «Богослов’я» (185 заяв без урахування духовних ВНЗ) та «Гідроенергетика» (193).

Серед найменш популярних спеціальностей залишаються й ті, які зараз потрібні на ринку праці, наприклад, спеціальність «Атомна енергетика», – зауважили у Департаменті.

За матеріалами Урядового порталу


Четвер 14 вересень 2017

Вчителі більше не ведуть перепис учнів – прийнято постанову Уряду PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 14 вересень 2017 14:09

Вчителям більше не потрібно буде робити перепис та вести облік дітей, охоплених освітою. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства освіти, з посиланням на відповідне урядове рішення, що ухвалено 13 вересня 2017 року.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що була затверджена ще 2000 року.

У новому документі зазначено, що ведення обліку дітей шкільного віку здійснюватимуть районні держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей. Їм буде заборонено залучати працівників навчальних закладів до організації та ведення цього обліку.


За матеріалами Урядового портал

Останнє оновлення ( Четвер, 14 вересень 2017 14:11 )Оплата праці в бюджетній сфері ЄС – працівники продовжують платити за кризу PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 14 вересень 2017 14:08

У відповідь на фінансову кризу 2008 року уряди Європи спрямували державні кошти на стабілізацію системи та порятунок банків від краху. Державні видатки також допомогли підтримати європейську економіку, в часи, коли діяльність приватного сектору та інвестиції різко впали.

Однак чимало національних урядів під тиском європейських інституцій почали впроваджувати заходи жорсткої економії з метою скорочення державних витрат та зменшення державного боргу.

Багато працівників бюджетної сфери у всій Європі безпосередньо відчули ці заходи. Урізання або заморожування зарплат були запроваджені урядами і роботодавцями бюджетної сфери в 19 країнах Європейського Союзу, вплинувши на понад 20 мільйонів працівників. У деяких країнах працівники бюджетної сфери також були змушені працювати більше годин за ту ж саму зарплату.

У той же час уряди тимчасово призупинили набір нових працівників та скоротили робочі місця, що призвело до збільшення навантаження на працівників бюджетної сфери, оскільки попередній рівень послуг потрібно було забезпечувати меншій кількості працівників. Крім того, розповсюдження  короткострокових трудових контрактів у бюджетній сфері призвело до росту незахищеної зайнятості, особливо в сфері дошкільної освіти, вищої освіти та науки.

Ці заходи мають довгостроковий вплив на працівників бюджетної сфери. У деяких країнах, де відбулися суттєві скорочення та мало місце тривале заморожування оплати праці, купівельна спроможність робітників ще не повернулася на докризовий рівень.

Нижче наведено огляд подій в 7 країнах та сьогоднішньої ситуації в бюджетній сфері. 

Європейська конфедерація профспілок на початку 2017 року розпочала кампанію за підвищення заробітної плати. Дані, які наводяться тут, свідчать, що працівники бюджетної сфери потребують підвищення зарплат, і для багатьох з них це стане лише кроком до відновлення того рівня оплати праці, що був 10 років тому.

Тривала практика скорочення і заморожування заробітної плати та інші заходи жорсткої економії в державному секторі

У двох звітах «Хибні цілі», які були опубліковані в 2010 та 2012 роках, Європейська федерація профспілок громадського обслуговування визначила 10 країн, де працівники бюджетної сфери постраждали від скорочення заробітної плати та інших змін, що погіршували умови праці. У деяких із цих країн зарплата працівників бюджетної сфери поступово повертається до докризового рівня, але в інших профспілки все ще борються за відновлення втраченої купівельної спроможності та інших переваг. Крім того, працівники бюджетної сфери в таких країнах, як Франція, Італія та Великобританія, в яких не було скорочення зарплат, відчули значне зниження купівельної спроможності внаслідок тривалого заморожування зарплат або їх підвищення на рівень, менший за інфляцію.

Європейський комітет профспілок працівників освіти також відстежував наслідки політики жорсткої економії для зарплат вчителів, які протягом цього періоду в деяких європейських країнах були або заморожені, або скорочувалися. Найбільше реальна заробітна плата знизилася в Португалії та в Англії (понад 10%) та в Греції, де в період з 2005 по 2014 роки вона впала більш ніж на 30%.

Нижче наведена інформація щодо ситуації в семи країнах.

ГРЕЦІЯ

Оплата праці

Перші кроки щодо скорочення заробітної плати були зроблені ще в листопаді 2009 року та протягом 2010 року. Основні методи - сукупне 20-відсоткове скорочення низки надбавок, а також значні скорочення або повна відміна 14-ї і 13-ї зарплат у бюджетному секторі. За оцінками уряду скорочення у 2010 році були еквівалентними 14% зниженню номінальної оплати праці. Також було запроваджено нову систему оплати праці, яка, як очікував уряд, скоротить оплату праці  в середньому ще на 17% протягом трьох років. За оцінками ОЕСР щорічна номінальна заробітна плата вчителів впала з 25 тисяч доларів США у 2010 році до 17 592 доларів у 2014 року. Враховуючи заморожування заплат з того часу, працівники бюджетної сфери загалом зіштовхнулися зі зниженням купівельної спроможності зарплат в середньому на 40%.

Робочі місця

Загальна кількість робочих місць у сфері державного управління знизилася з 377,8 тис. у 2008 році до 334,1 тис. у 2016 році, скорочення склало 47,8 тис. або 12,6%. Кількість робочих місць в сфері охорони здоров'я було скорочено на 6,8% (13 600) за цей же період. Це найбільше скорочення робочих місць серед країн ЄС, як у абсолютному, так і у відсотковому відношенні, тоді як у більшості країн ЄС рівень зайнятості у цьому секторі зростав. За даними Інституту ЮНЕСКО з питань статистики, загальна чисельність вчителів також різко скоротилася з 193 635 в 2007 році до 175 868 в 2014 році.

ІРЛАНДІЯ

Оплата праці

Спочатку працівники бюджетного сектору постраждали від впровадження пенсійного збору в лютому 2009 року, що фактично означало зниження середньої заробітної плати усіх працівників бюджетного сектору на 7,5%. Згодом було проведено скорочення зарплат в січні 2010 року. У березні 2010 року з профспілками було укладено угоду, згідно з якою до кінця дії угоди в 2014 році не буде ані урізань зарплат, ані примусових звільнень. Однак в 2013 році відбулося подальше скорочення зарплат високооплачуваних працівників, які отримували понад 65 тис. євро в рік. Втручання Міжнародного валютного фонду наприкінці 2010 року призвело до скорочення зарплати на 10% для нових працівників, при цьому оплата праці існуючих працівників не змінилася.

Робочий час

У 2013 році без відповідної компенсації заробітної плати було подовжено тривалість робочого тижня до 37 годин для тих, хто до цього працював 35 годин на тиждень, та до 39 годин для тих, хто раніше працював понад 35 годин на тиждень.

Робочі місця

Ірландські вчителі та викладачі зіткнулися зі зростанням кількості випадків незахищеної занятості, коли вчителі не можуть отримати штатні та постійні робочі місця, а працюють на погодинних контрактах.

ПОРТУГАЛІЯ

Оплата праці

У 2010 році зарплата працівників бюджетної сфери була заморожена, а в 2011 році скорочена в середньому на 5%. Після виборів нового уряду в жовтні 2011 року було оголошено нову хвилю скорочень. Залежно від рівня заробітку, було скасувало або вдвічі зменшено 13 і 14 зарплати у 2012 та 2013 рр. З того часу зарплати були заморожені, профспілки оцінюють втрату купівельної спроможності у 9% для працівників бюджетної сфери.

Робочий час

Уряд запровадив підвищення тривалості робочого часу з 35 до 40 годин на тиждень без компенсації зарплат. Проти цього рішуче виступило чимало працівників бюджетної сфери, профспілкам вдалося провести переговори з місцевими органами влади та домовитися про збереження 35-годинного робочого тижня. Проте деякі працівники все ще працюють 40 годин на тиждень.

Робочі місця

На кінець 2016 року в сфері державного управління було на 43,8 тис. робочих місць менше, ніж у 2008 році, тобто відбулось скорочення більш ніж на 13%. У 2012 році було проведено реформування освіти, в результаті чого було зменшено норми тижневого навантаження та ліквідовано деякі напрями навчальних планів, що призвело до скорочення кількості викладацького та допоміжного персоналу. Кількість вчителів знизилася з 219 569 у 2010 році до 175 504 в 2015 році, тобто на 20%.

ІСПАНІЯ

Оплата праці

У червні 2010 р. уряд знизив зарплату працівників бюджетної сфери на 5% та оголосив, що вона залишатиметься на цьому рівні до кінця 2011 р. але потім це заморожування було продовжено аж до 2016 року, коли відбулося підвищення зарплат на 1%. За оцінками профспілок купівельна спроможність працівників бюджетної сфери знизилася в середньому на 15%.

Робочий час

У 2011 році для всіх працівників бюджетної сфери було введено 37,5-годинний робочий тиждень, що для багатьох з них означало 2,5-годинне збільшення робочого часу без жодної компенсації в заробітній платі.

Робочі місця

Кількість робочих місць у бюджетній сфері скоротилася на 216 400.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Оплата праці

Оплата праці визначається окремими угодами, які охоплюють сферу охорони здоров'я, місцеве самоврядування та інші бюджетні галузі. Початковим кроком було заморожування заробітної плати у 2010 році на три роки, повністю впроваджене в органах місцевого самоврядування, однак у сфері охорони здоров'я та державної служби воно не розповсюджувалося на тих, хто заробляв менше 21 тис. фунтів стерлінгів на рік. З 2013 року було запроваджено 1% обмеження на підвищення зарплат, за деякими винятками для працівників з найнижчим рівнем доходу. У 2009 році у Великобританії середня заробітна плата працівника бюджетної сфери складала 27692 фунтів стерлінгів. У 2016 році вона сягнула 30 586 фунтів стерлінгів, але якби вона підвищувалася на рівень інфляції, то мала б становити 34103 фунтів, що означає втрату купівельної спроможності у 3517 фунтів стерлінгів. У період з 2009 до 2014 року в сфері освіти у Великобританії було зафіксовано загальне зменшення мінімальної річної заробітної плати на 9%.

Робочі місця

За даними Євростату, з 2008 до 2016 рр. у сфері державного управління було скорочено понад 200 тисяч робочих місць.

ФРАНЦІЯ

Оплата праці

Ще до 2008 року зарплата державних службовців протягом кількох років підвищувалася на рівень нижче рівня інфляції. Після підвищення на 0,8% у 2009 році та 0,5% у 2010 році заробітна плата була заморожена протягом наступних п'яти років – аж у липні 2016 року вона була підвищена на 0,6% та у лютому 2017 року – ще на 0,6%. Оцінки профспілок вказують на те, що втрата купівельної спроможності становить від 1100 євро до майже 3000 євро в рік залежно від роду заняття та кваліфікації.

Робочі місця

За даними Євростату в сфері державного управління з 2008 року до 2016 рік було скорочено понад 250 000 робочих місць.

ІТАЛІЯ

Оплата праці

Колективні переговори у бюджетній сфері були призупинені у 2010 році, спочатку на три роки, а потім й далі, тому фактично заробітна плата була заморожена протягом останніх семи років. Згідно з офіційними даними, середня річна заробітна плата у державному секторі у 2015 році становила 34146 євро, що на 376 євро менше, ніж у 2009 році. Якби вона підвищувалася на рівень інфляції, то становила б 38107 євро, тобто купівельна спроможність знизилася в середньому на 3961 євро.

Робочі місця

Скорочення робочих місць та тимчасове припинення найму персоналу привело до того, що кількість робочих місць в державному секторі зменшилася на 216 тисяч у порівнянні з 2008 роком. Значно зросла кількість вчителів з тимчасовим та незахищеним статусом – сьогодні більш ніж 200 000 вчителів працюють без гарантій зайнятості.

Вівторок 12 вересень 2017

ЗНО-2018: перелік тестових предметів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 12 вересень 2017 10:35

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти в 2018 році, проводитиметься з 22 травня до 14 липня. Про це йдеться у наказі МОН, що підписаний міністром освіти.

У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Перелік тестових предметів наступного року дещо зміниться. Так, у 2018 році складатимуть тести з наступних дисциплін:

– українська мова і література.

– історія України.

– математика.

– біологія.

– географія.

– фізика.

– хімія.

– англійська мова.

– іспанська мова.

– німецька мова.

– французька мова.

Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2.

П'ятниця 08 вересень 2017

Сьогодні відзначається Міжнародний день грамотності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 вересень 2017 15:13

Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, які відзначають у системі Організації Об’єднаних Націй. Цей день щорічно святкують 8 вересня. Темою Дня 2017 року є «Грамотність у цифровому світі».

Мета Міжнародного дня грамотності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства загалом. Він наголошує на важливості грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись у такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб пробудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Цього дня проводять конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Свято було запроваджене та святкують не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, а й усіх, хто навчає дітей і молодь та поширює грамотність.

Щорічно 8 вересня під час офіційної церемонії з нагоди Міжнародного дня грамотності присуджуються Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності: Премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності та Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності.

 Щороку день грамотності присвячений певній тематиці. Темою Дня 2017 року є «Грамотність у цифровому світі». 7-8 вересня в штаб-квартирі ЮНЕСКО проходить захід, присвячений питанням зміцнення навичок грамотності в суспільстві, де стрімко поширюються цифрові ЗМІ, а також дослідженню ефективних програм зі сприяння розвитку грамотності шляхом використання цифрових технологій. Крім того, відбудеться церемонія нагородження Міжнародними преміями ЮНЕСКО в сфері грамотності.Влада Варшави запровадила безкоштовні квитки для учнів та студентів PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 вересень 2017 15:11

З 1-го вересня 2017 року у столиці Польщі учні та студенти їздять у громадському транспорті безкоштовно.

Понад 120 тисяч учнів і студентів Варшави безкоштовно користуються громадським транспортом: трамваєм, метро, автобусами та міською залізницею, повідомляє інтернет-видання «Wyborcza».

Ще у квітні мерія Варшави проголосувала за привілей безкоштовного проїзду дітей та студентської молоді, а вже через місяць вручила перші картки учня. На карточках закодовані квитки для усього громадського транспорту Варшави, дійсні протягом 4-х років. Як зазначила віце-президент Варшави Рената Казновська, чиновники видали учням та студентам варшавських навчальних закладів вже понад 120 тисяч карток. Поки що 30 тисяч дітей ще не мають пільг для вільного проїзду, проте бажаючі учні початкових державних, громадських та приватних шкіл можуть подати заявку на отримання безкоштовних карток.

Згідно з дослідженням, коли студенти та учні платили за проїзд половину ціни, громадським транспортом користувалися зі 151 тисячі 45 тисяч пільговиків. Відтепер, коли подорож для студентів буде безкоштовною, управління міського транспорту розраховує, що більше спудеїв матиме звичку користуватися громадським транспортом, а не власним автомобілем. Завдяки цьому є шанс зменшити кількість заторів та забруднення повітря.

Введення нової пільги для учнів та студентів обійдеться бюджету Варшави у 12 млн. злотих.

 

За матеріалами видання «Wyborcza.pl»
Засідання Науково-методичної ради ФПУ: підсумки й перспективи роботи PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 вересень 2017 15:10

5 вересня 2017 року відбулося засідання Науково-методичної ради Федерації професійних спілок України.

На засіданні розглянуто питання щодо підсумків навчання профспілкових працівників та активістів у 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік; відзначення 30-ти річчя діяльності Підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області; заходи з реалізації Меморандуму про співпрацю між Національною академією державного управління при Президентові України та Федерацією професійних спілок України; співпрацю Федерації профспілок України з Академією праці, соціальних відносин і туризму у 2017-2018 навчальному році.

Під час обговорення зазначених питань розгорнулася цікава дискусія щодо необхідності підвищення професійної компетенції профспілкових працівників, особливо в умовах проведення в Україні широкомасштабних реформ, а також щодо стану профспілкового навчання, зокрема фінансування навчально-методичних центрів профспілок.

Члени Науково-методичної ради звернули увагу на необхідності посилення методичного забезпечення профспілкового навчання, яке сьогодні охоплює широкий спектр питань: від законодавчих змін у сфері оплати праці до особливостей діяльності профспілкових організацій в об’єднаних територіальних громадах.

Науково-методична рада ФПУ схвалила Рекомендації з організації навчання на новий навчальний період та низку типових навчальних програм: «Основи профспілкового руху в Україні», «Мотивація профспілкового членства», «Підготовка голів координаційних рад, представників профспілкових структур об’єднаної територіальної громади», «Інформаційна робота у первинній профспілковій організації» тощо. Їх буде внесено на розгляд чергового засідання Президії ФПУ.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі взяла заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

За матеріалами ФПУ
Роботодавці при вивільненні працівників мають дотримуватися законодавчих вимог PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
П'ятниця, 08 вересень 2017 14:42

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

Державна служба України з питань праці роз’яснила деякі питання про законодавчі вимоги, яких має дотримуватися роботодавець у разі прийняття такого рішення та про відповідальність у випадку їх невиконання.

 • Звернення до профспілки щодо проведення консультацій з питань скорочення чисельності або штату працівників

Згідно зі статтею 49-4 КЗпП та статтею 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» роботодавець не пізніше як за 3 місяці до намічуваних звільнень з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організації повинен надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо заходів по звільненню працівників та провести з ними консультації, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

 • Визначення переважного права на залишення на роботі у разі скорочення чисельності працівників

На підставі змін, які передбачаються в штатному розписі, визначаються конкретні працівники, які підлягають звільненню. При визначені працівників, які підлягають звільненню, необхідно враховувати переважне право на залишення на роботі, яке надається працівникам із більш високою кваліфікацією й продуктивністю праці, що визначено статтею 42 КЗпП.

При визначенні переважного права на залишення на роботі слід враховувати пільгові категорії громадян, звільнення яких з ініціативи роботодавця заборонене. Згідно статті 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

 • Попередження працівників про можливе скорочення чисельності або штату працівників та пропонування іншої роботи.

Відповідно до вимог статті 49-2 КЗпП про звільнення у зв’язку з скороченням чисельності або штату на підприємстві, в установі, організації працівники попереджаються не пізніше ніж за 2 місяці.

Одночасно з попередженням про звільнення роботодавець пропонує працівникам іншу роботу на тому ж підприємстві.

У першу чергу пропонується робота за відповідною спеціальністю, а у випадку відсутності — інша робота (як вакантна посада, що відповідає кваліфікації працівника, так і вакантна посада, що передбачає виконання роботи більш низької кваліфікації або з нижчим рівнем оплати праці), яку працівник може виконувати з урахуванням стану здоров’я.

З пропозицією про переведення роботодавець має звертатися до працівника не лише при попередженні про наступне звільнення, але й протягом усього строку попередження, якщо на підприємстві з’являються нові вакансії (наприклад, при звільненні працівників інших категорій).

При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

 • Повідомлення Державної служби зайнятості України про заплановане масове вивільнення.

Частиною третьою статті 49-2 КЗпП визначено, що у разі якщо вивільнення є масовим відповідно до ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення», власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

Відповідно до ст. 48, п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про: заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 317 затверджено Порядок подання форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці». Інформація подається не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників до територіального органу Державної служби зайнятості України за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 • Звернення до первинної профспілкової організації (профспілкового представника) щодо скорочення чисельності або штату працівників.

Статтею 43 КЗпП визначено, що розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації) ст.  40 цього Кодексу може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

Важливим для профспілки є дотримання п’ятнадцятиденного строку розгляду подання роботодавця, як це передбачено частини 1 статті 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Необхідно також дотримуватися вимог вказаної статті та частини 5 статті 43 КЗпП, якими встановлено, що профспілковий орган повідомляє власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний термін після його прийняття. У разі пропуску цього строку вважається, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору (частина 5 статті 43 КЗпП).

 • Звільнення працівника, видача йому трудової книжки та проведення розрахунку.

Звільнення працівників повинно відбуватись не раніше закінчення двомісячного попереджувального строку.

За наявності згоди працівника (заяви про скорочення строку попередження) його звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України до закінчення двомісячного строку є правомірним. Інше тлумачення означає обмеження встановлених статтею 43 Конституції України прав попередженого про звільнення працівника, який знайшов нове місце роботи, а також щодо вільного вибору роботи та заборони використання примусової праці.

У день звільнення працівнику видається належно оформлена трудова книжка та копія наказу про звільнення (стаття 47 КЗпП).

Відповідно до ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору згідно п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, (у тому числі грошової компенсації за всі невикористані ним дні щорічної відпустки згідно статті 38 КЗпП України та вихідної допомоги згідно статті 44 КЗпП), провадиться в день звільнення згідно статті 116 КЗпП.

Відповідно до статті 265 КЗпП посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством, зокрема, шляхом накладення штрафу інспекторами праці Держпраці.

Середа 06 вересень 2017

Верховна Рада України прийняла закон «Про освіту» PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 вересень 2017 09:31

Верховна Рада України прийняла закон «Про освіту», який започатковує реформу освіти в Україні. «За» проголосували 255 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Як повідомляє офіційний портал Парламенту, закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Законом встановлено: «Кожен має право на якісну та доступну освіту. Право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.

Закон передбачає, що право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, в різних формах і різних видів, у тому числі шляхом здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих.

Закон визначає державну політику у сфері освіти, згідно з якою «освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства. Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави».

Державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Законом встановлено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Документ схвалений з урахуванням пропозицій Комітету з питань науки і освіти.

Як уже повідомлялося, що Профспілка працівників освіти і науки України постійно надавала свої пропозиції та зауваження до законопроекту.


За матеріалами офіційного порталу Верховної Ради України 
6 правил роботи за комп’ютером без шкоди для здоров'я PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 вересень 2017 09:29

Сьогодні складно увити сферу діяльності у якій не використовуються комп’ютери. Робота за комп'ютером хоч і здається звичною та легкою справою, насправді може зашкодити здоров'ю, якщо занадто довго сидіти за монітором у одній позі і не дававати очам відпочивати. 

Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає ряд хвороб – остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, застій крові тощо.

І щоб цього уникнути цих неприємностей, варто дотримуватися таких простих, але досить дієвих правил.

Тримати поставу

За комп’ютером потрібно сидіти треба рівно та слідкувати, аби спина не прогиналася. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

Постійно провітрювати кімнату

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. А свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритися і налаштуватися на продуктивну роботу. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість і поганий настрій.

Чистити монітор

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп'ютера за допомогою мікрофібри та спеціальних спреїв чи серветок.

Наголошуємо, що монітор необхідно встановлювати на рівні 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей.

Часте моргання

Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером.  Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажую очні і сприяє зволоженню рогівки.

Фокусування погляду

Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.

Відпочивати чи змінювати вид діяльності 

Не секрет, що кожні 30-40 хвилин варто  на кілька хвилин варто відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води чи чаю а ще краще – переключитися на інший вид роботи. Не зайвим буде гімнастика для очей чи для тіла.

Але основна порада, яку варто запам’ятати, – це слухати своє тіло! Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомилися. Прислухайтеся до потреб організму і він віддячить вам гарним самопочуттям та добрим здоров’ям!
Чехія: працівники системи освіти готові до оголошення страйку PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 вересень 2017 09:27

Профспілка працівників шкіл Чеської Республіки заявить про страйк, якщо рада коаліції уряду не задовольнить вимоги щодо підвищення заробітної плати. Про це заявив голова Профспілки Франтишек Добcік на акції протесту, у якій взяло участь більше 500 вчителів, в Віфлеємській каплиці у Празі 1 вересня.

Конференція чеських ректорів (CKR), зі свого боку, 6 вересня проведе позачергове засідання, щоб розглянути, які кроки потрібно вжити для того, щоб вимоги вчителів були почуті.

За словами голови CKR Томаса Зіма ректори розглядають такі заходи, як перенесення початку навчального року.

Франтишек Добcік заявив, що він має повноваження оголосити страйк, якщо вимоги вчителів не будуть виконані. Він сподівається, що цей крок буде непотрібний.

Профспілка чекає на результати наради CKR, щоб координувати свої подальші кроки з університетами.

Профспілка вимагає 15% підвищення зарплати шкільних вчителів і 10% підвищення зарплати інших працівників системи освіти з листопада 2017 року.

В іншому випадку, за словами Добсіка, обіцянка уряду підвищити зарплати вчителів до 130% від середньої заробітної плати в країні не буде реалізованою.

Університети також хочуть підвищення зарплати викладачів на 15%.

Профспілка та університети спільно вимагають збільшення загального бюджету у наступному році на 17,5 млрд. крон. Їхні вимоги підтримує міністерство освіти.

Міністр фінансів Іван Пільний заявив, що ці вимоги перевищують кошти, передбачені у державному бюджеті на 2018 рік на підвищення заробітної плати в усьому бюджетному секторі.

Він визнав, що дефіцит проекту бюджету, попередньо запланований на рівні 50 млрд. крон, може бути збільшений, якщо лідери коаліційних партій погодяться на це на зустрічі у Ледніці в південній Моравії 4 вересня 2017 року.
В Україні розпочався новий 2017-2018 навчальний рік PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 вересень 2017 09:25

1 вересня в українських школах розпочався новий навчальний рік. І хоча в останні роки школи самі визначаються, як відбуватиметься святкування Дня знань, в багатьох із них традиційно проходять урочисті лінійки. У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок, або влаштовують лінійки лише для першого курсу.

У школах проводиться перший святковий урок, який щороку має різні патріотично-виховні теми.

У День знань цього року до першого класу пішли понад 408 тисяч першокласників, найбільшу кількість яких прийняли Дніпропетровська та Одеська області, а також Київ.

Найбільший набір першачків у сільській місцевості відбувся у Львівській та Закарпатській областях.

Цей навчальний рік у школах пройде під гаслом Нової української школи. Зокрема, у 2017-2018 навчальному році 100 шкіл по всій Україні пілотуватимуть новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

У кожній області та столиці вже визначено по чотири пілотних школи, у яких працюватимуть експериментальні перші класи.

Влітку Міністерством освіти були внесені зміни до навчальних програм для 5-9 класів. У відомстві зазначають, що оновлені програми пропонують вчителю свободу у визначенні часу, що треба виділити на опрацювання тої чи іншої теми, зорієнтовані на компетентнісний підхід та націлені на результат.

Однією із значущих подій початку осені має стати ухвалення парламентом нового закону «Про освіту», розгляд якого запланований на початок парламентської сесії.
Порядок призначення державної соцдопомоги приведено у відповідність до законодавства PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Середа, 06 вересень 2017 09:02

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» від 7.02.2017 № 1836-VIII урегульовано питання призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника, який за життя не набув права на пенсію. А саме:

– надано право на призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю дітям віком до 18 років (тих, хто навчається, – до 23 років) у разі смерті одного з батьків, що не набув права на пенсію;

– визначено умови призначення державної соціальної допомоги та період, на який її призначають;

– установлено розмір такої допомоги на кожну дитину незалежно від доходу сім’ї.

Із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261» Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261, буде узгоджено із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника».

За матеріалами Мінсоцполітики

Останнє оновлення ( Середа, 06 вересень 2017 09:26 )
Четвер 31 серпень 2017

Вітання з 1 вереснем PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Четвер, 31 серпень 2017 15:53
                                                 Шановні спілчани,

                      дорогі учні ,студенти,освітяни!  

          Сердечно вітаємо вас із початком нового 2017-2018                                            навчального року-Днем знань!

        Особливо хвилюючим і радісним стане цей день для першокласників,перед якими розкриються двері в незвіданий і цікавий світ знань;першокурсників,які вперше увійдуть в аудиторії професійно-технічних і вищих навчальних закладів,щоб оволодіти знаннями та секретами  майбутньої професії.

       Нехай новий навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання,надихне педагогів успіхами вихованців,а батьків-гордістю за своїх дітей.

      Нехай освітянська нива,виплекана багатьма поколіннями,буде щедрою на ужинок у Новій українській школі.

     Міцного вам здоров’я,щастя і миру,натхнення і наполегливості в навчанні та праці,гарного настрою,посмішок та веселого голосу шкільного дзвоника!

     Нехай цей святковий день буде сонячним і пам’ятним  для кожного колективу навчального закладу,кожної родини, кожного спілчанина.

Зі святом мудрості,доброти та людяності!


З повагою і за дорученням президії

Голова обласної організації  Профспілки             Володимир Дудчак       

працівників освіти і науки                                                                                                                                            

Останнє оновлення ( П'ятниця, 01 вересень 2017 08:43 )
Вівторок 29 серпень 2017

Перший урок в 2017-2018 навчальному році PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 29 серпень 2017 07:36

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Це День знань, який завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, новими надіями і несподіваними зустрічами.

Новий 2017-2018 навчальний рік розпочинається урочистими заходами, на яких особлива увага приділяється, звичайно, першокласникам, тим хто вперше сідає за шкільну парту. Перший день перебування в школі для них – значна подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як важливий, хвилюючий, яскравий день.

Діти, які вперше переступають поріг школи, чекають зустрічі з першою вчителькою, бажають, щоб їх помітили та почули, хочуть бути активними учасниками свята.  Необхідно так організувати роботу, щоб першокласники відчули свою значимість і те, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.

Останні роки для першого уроку обирають найбільш важливі теми в житті народу. Адже учень має знати сучасну історію, яка твориться на його очах, а також вивчати минуле. Лише знаючи цей матеріал, дитина стане в майбутньому повноправним членом суспільства і зможе впливати на творення майбутнього.

У житті кожного покоління і кожного народу є події, які назавжди лишаються в історії, впливають на свідомість людей, а також визначну роль відіграють у місці і ролі багатьох цивілізацій. Українці завжди славилися своїм прагненням свободи, стремлінням щасливо і безбідно жити. Через це навколо України проходило багато подій, які мали вплив не лише на українців.

Аналізуючи минуле і застосовуючи його у сучасності, можна відзначити, що перший урок в 2017-2018 навчальному році повинен бути спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів.

Найважливіша мета у виховному процесі полягає у вихованні всебічно розвиненої людини, як фізично, так і морально, з високим рівнем інтелекту та прагненням до пізнання нового.

Орієнтовні тематичні напрями тем для першого уроку:

 • «Європа – наш цивілізаційний вибір»

 • «Україна на карті Європи»

 • «Щоб історію пізнати треба інтеграл нам взяти».

В Мережі є досить багато рекомендацій, розробок та конспектів уроків, які пропонують вчителі-предметники та інститути післядипломної освіти

Насправді, яка б не була обрана тема для проведення першого навчального уроку, і для якої вікової категорії школярів, головною метою залишається триєдина основа, що полягає не лише в навчанні чомусь новому, але й у розвитку та вихованні. Спільне обговорення важливої та іноді болючої теми в класі дійсно зможе допомогти сучасному молодому поколінню сформувати гідне та правильне уявлення про те, на якому шляху перебуває наша Україна.

Понеділок 28 серпень 2017

Перша пречиста жито засіває… PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 28 серпень 2017 15:13

Сьогодні, 28 серпня, закінчується Успенський піст, який в народі називається Спасівкою, і цього ж дня відзначається свято Успіння Пресвятої Богородиці.

У народі день називається Першою пречистою. Протягом осіннього періоду відзначається три «Пречисті», про які мовиться в приказках: «Перша пречиста жито засіває , друга – дощем поливає, а третя снігом покриває». На першу пречисту відбувається посів озимини.

Всі три пречисті – це церковні свята, присвячені пречистій Богородиці. Успенський піст також присвячений Богородиці. Але він має довгі народні коріння, адже увійшов в практику не шляхом церковного законодавства, а через звичаї і традиції предків. Перші письмові згадки про цей піст сягають IX століття.

До цього часу закінчувалась переважна частина польових робіт: жнива та збір садовини.

У день свята до церкви приносили снопи, насіння та колоски зернових – для освячення та благословення. Після обіду у полі влаштовували молебні до Богородиці, яку просили допомогти своєчасно справитися з молотьбою та вберегти врожай від пожежі. А ще цього дня починали окремий засів, що завершували на Семена чи Другу Пречисту.

Колись від Першої Пречистої починали ходити старости – це був період заручин і сватань. Доброю ознакою вважалося, як для хлопця, так і для дівчини, коли старостів присилали між двома Пречистими. Вважалося, що майбутній шлюб отримував благословення самої Богородиці.


У народі цього дня кажуть:

• Яка перша Пречиста – така й осінь.
• Як на Пречисту йде дощ, то осінь буде погана, дощова, сльотлива і холодна.
• А як не буде дощу на Пречисту, то тепла, сухувата, без болота буде осіння пора.
• Якщо погода на молоде бабине літо (з 28 серпня по 11 вересня) буде гарна, то старе бабине літо (з 13 по 21 вересня) буде негожим.
Вівторок 22 серпень 2017

З Днем Незалежності PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Вівторок, 22 серпень 2017 11:04

Шановні спілчани , дорогі освітяни!

Вітаємо вас  з визначним державним святом-Днем незалежності України . Від кожного з нас залежить збереження досягнутої свободи,майбутнє нашої країни,щастя і добробут.

Нехай наші спільні зусилля будуть спрямовані на розвиток освіти та України,зміцнення правових засад та демократичних принципів,утвердження усіх чеснот та непоборної віри у справедливість.

Здоров’я вам, успіхів у задуманому та світлої  долі.

 

З повагою,
голова Чернівецької обласної
організації  Профспілки
працівників освіти і науки                      В.В.Дудчак
            
Останнє оновлення ( Вівторок, 22 серпень 2017 11:07 )
Понеділок 21 серпень 2017

Відпустка без збереження заробітної плати: основні аспекти PDF Друк Написати листа
Автор: Administrator
Понеділок, 21 серпень 2017 08:53

Відпустка без збереження заробітної плати: основні аспекти

Статтею 25 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачено обставини, за яких працівникові обов’язково на його бажання надається відпустка без збереження зарплати, зокрема:

 • матері або батьку, який виховує дітей без матері, що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
 • чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, – тривалістю до 14 календарних днів;
 • учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", – тривалістю до 14 календарних днів щорічно.
 • пенсіонерам за віком та інвалідам III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
 • інвалідам I та II груп – тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
 • особам, які одружуються, – тривалістю до 10 календарних днів;
 • працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер – тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних – тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
 • працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, – тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
 • працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, – тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
 • сумісникам – на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
 • ветеранам праці – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
 • працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, – тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісяч